Dodaj do ulubionych

z poradnika domowego ogrodnika- poszukuje roslin

14.12.10, 15:43
czyli pytanie do babeczek, bo sie znacie na takich rzeczach. a ze ja chlop to nihuhu wiec pytam.

chodzi mi o jakies takie rosliny doniczkowe ktore sobie pobieraja wilgoc z powietrza. znaczy nabyly taki mechanizm w naturze ze malo sie je podlewa i potrafia sobie wilgoc wylapac z powietrza. i zeby nie byly to jakies kaktusy tylko jakies takie co mozna na okno postawic czy gdzies zeby sobie w pokoju stalo i nie trzeba bylo tego podlewac. czemu takie? bo ja chlop jestem, nie pamietam zeby cos podlewac, a dodatkowo w swojej pracowni przesiaduje bardzo dlugo, duzo sie tam pary unosi z kubka i jedzenia. pozniej widze jak osadza sie to mi na oknie. co mnie lekko wpienia przy nowych oknach. wietrzyc tez zima caly dzien nie bede bo pizdzi jak w kieleckiem. natura zawsze sobie radzila wiec i tutaj tez sobie poradzi jesli ktos mi cos doradzi. to co, doradzicie?
--
czasem bywam tu i tam ;)
Edytor zaawansowany
  • alpepe 14.12.10, 15:49
    nie ma. Natomiast są takie granulaty, co je wkładasz do takie pudełka i one ci wyciągają nadmiar wilgoci z powietrza, tak ze 100 złotych to chyba kosztuje.
    --
    Das Leben ist kein Ponyhof
  • teletoobis 14.12.10, 15:49
    http://www.obmawiamy.pl/wp-content/uploads/2009/08/marihuana5-425x318.jpg
    --
    www.radioalex.pl/
  • jeza_bell 14.12.10, 15:54

Zdecydowanie, ta roślina nauczy Cię dbałości o odpowiednią wilgotność, oświetlenie i... intymność :D

• masher 14.12.10, 15:55
    o pietruszka pieciopalczasta lol nie nie takiego to nie chce bo to trzeba dopiero podlewac i jeszcze oswietlac odpowiednio. na okno sie nie nadaje zupelnie lol
    --
    czasem bywam tu i tam ;)
  • teletoobis 14.12.10, 16:56
    a wiesz ile niezapomnianych wrazen dostarcza wyhodowanie takiej roslinki? :)
    --
    www.radioalex.pl/
  • martishia7 14.12.10, 15:50
    Uważaj sobie z tym "kieleckiem", cooooooo?

Takiego kwiatka co nie potrzebuje w ogóle być podlewany i nie jest kaktusem, to nie znam. Ja mam takie cuś co nazywa się szeflera. Raz na 2 tygodnie podlewam i nie zdycha. I ładne jest.
  • happy_time 14.12.10, 16:55
    Chyba większość roślin pobiera wilgoć z powietrza. Jeżeli roślina stoi w wilgotnym pomieszczeniu może być podlewana rzadziej niż te, które znajdują się w normalnych warunkach. Ogólnie im większe i grubsze liście ma roślina tym więcej wody może pobrać z powietrza. W tych liściach wodę też magazynuje. Częstego podlewania nie wymaga np. aloes. Troche podobny do kaktusa, ale wygląda moim zdaniem ładniej.

--
    "Pomiędzy euforią a kacem zanim noc stanie się dniem
    o w pół do piątej nad ranem najlepsza pora się przejść..."

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka