Golono, strzyżono Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Pamiętacie ten wierszyk ze szkoły? Podstawowej, teraz pewne gimnazjum. Jakby ktoś nie pamiętał, to tu jest link:
    literat.ug.edu.pl/amwiersz/0073.htm
    I we wszystkich opracowaniach stoi czarno na białym, że wiersz to satyra na głupie i uparte baby, które wolą dać się utopić, niż zmienić zdanie. I ja się pytam dlaczego na baby a nie na chłopów. To zaciągnięcie żony do sadzawki i topienie jej, żeby przyznała mężowi rację w jakiejś błahej sprawie świadczy o tym, że on nie jest ani głupi ani uparty?
    • to on dobroduszny był, ten Mazur? wolę nie myśleć, coby robił, gdyby nie był dobroduszny.
    • Te chłopy już takie są. Ogniem i mieczem Cię zmuszą, żebyś im rację przyznała nawet wtedy, gdy od racji dzielą ich lata świetlne.:P
      --
      http://2.bp.blogspot.com/_Di1HzTLtBlM/Ry9rd8I1zxI/AAAAAAAACGI/gkfFNlqoQuk/s400/do-not-feed.gif
      • menk.a napisała:

> Te chłopy już takie są. Ogniem i mieczem Cię zmuszą, żebyś im rację przyznała n
        > awet wtedy, gdy od racji dzielą ich lata świetlne.:P

Ja wam polecam "Szkice węglem".

W skrócie: Mamy szlachetnego drwala Rzepę, szlachetną Rzepową i nieszlachetnego a obśliłego Zapomniałam-jakiego. Drwalowi Rzepie grozi służba w wojsku carskim (coś tak z pół życia). Obślizgły a Nieszlachetny (a za to piśmienny i bywający u państwa) okłamuje Rzepową, że może załatwić Rzepie zwolnienie z carskiego woja, pod warunkiem, że Rzepowa. Rzepowa się zgadza, wraca do domu, a Rzepa dowiadując się o zdradzie małżonki odrąbuje jej głowę siekierą.

Jaki z tego morał dla dziatek? Obślizgły jest świnia!
        • dlaczego odrąbał głowę żonie a nie Obślizgłemu?
          bo to był damski bokser
          • gr.een napisał:

> dlaczego odrąbał głowę żonie a nie Obślizgłemu?
            bo żona go zdradziła, a nie Obślizgły, winna jest jak wiadomo kobieta
            • ale z Obslizgłym a nie sama
              Jak spółka to spółka. Jednemu i drugiemu łeb odrąbać :)
              Fajne te lektury dzieciakom wymyslają. Teraz wiem czemu ja kryminały lubię :)
              • gr.een napisał:

> ale z Obslizgłym a nie sama

Mnie to mówisz!

Mało że z Obślizgłym, ale celem uratowania męża od wieloletniej służby w wojsku zaborcy.
                • i zrób tu chłopu dobrze :)
                • > Mało że z Obślizgłym, ale celem uratowania męża od wieloletniej służby w wojsku
                  > zaborcy.

Przeca to nie o żadne dobro męża chodziło, tylko ta baba by po prostu zdechła na tej wsi bez niego. Dawno temu to czytałem, chyba w I klasie liceum, ale już wtedy rozumiałem całą sytuację. Wy, jak to baby, próbujecie uszlachetnić czyny innej, choć to zwykłe psie wyrachowanie.
                  • choć to zwykłe psie wyrachowanie.

Bo do uczuć wyższych, zdaniem przedmówcy, zdolni są jedynie mężczyźni.
                    • maitresse.d.un.francais napisała:

> Bo do uczuć wyższych, zdaniem przedmówcy, zdolni są jedynie mężczyźni.

W tym wypadku sytuacja jest nader klarowna. Trzeba być niezwykle infantylną kobietą, żeby doszukiwać się wyższych uczuć na XIX wsi Kongresówki.
                      Popisałyście się nieumiejętnością interpretacji prostego, licealnego tekstu.

• > nnej, choć to zwykłe psie wyrachowanie.

Tak, tak, kobiety są według ciebie beznadziejne i niezdolne do ludzkich uczuć. Mogę się mylić, ale chyba... Twoja Mama jest kobietą?
                    • maitresse.d.un.francais napisała:

> Tak, tak, kobiety są według ciebie beznadziejne i niezdolne do ludzkich uczuć.

Kobieta spędza życia opierając się na dwóch filarach. Pierwszy to seksualność, czyli ru...ie; drugi to psie wyrachowanie, czyli interesowność pozwalająca jej na materialne przeżycie w strukturze. Jak te dwa wątki się zaczynają mieszać, to mamy to słynne, kobiece "skomplikowanie".

> Mogę się mylić, ale chyba... Twoja Mama jest kobietą?

A co to ma do rzeczy?
                      A zastanawiałaś się ile to pytanie miałoby sensu, gdyby moja matka była alkoholiczką, lekomanką utrzymującą się z prostytucji? Przecież takie rzeczy też się zdarzają. Czy ten mit matki-polki musi wypływać w każdej tego typu rozmowie?!
                      • hm , chyba wychodzisz z założenia, że seksualność w sensie pozytywnym przysługuje mężczyznom. Kobieta jest w tym tylko brudnym kawałkiem ciała.
                        A co do pieniędzy, nie no oczywiscie ..... idę do sklepu, proszę o chleb i dostaję za free

• gr.een napisał:

> hm , chyba wychodzisz z założenia, że seksualność w sensie pozytywnym przysługu
                          > je mężczyznom. Kobieta jest w tym tylko brudnym kawałkiem ciała.
                          > A co do pieniędzy, nie no oczywiscie ..... idę do sklepu, proszę o chleb i dost
                          > aję za free

Ja zaś nie wychodzę z założenia, tylko stwierdzam, że jedyne co czytałaś w całym swoim życiu, to ulotki od feministek.
                          Wy chcecie walczyć ze stereotypami, przy czym jedynie obracacie się w ułożonych stereotypach, które są lepsze od tamtych złych, tylko z jednego powodu: bo są wasze.
                          A co do seksualności to raczej wy, kobiety, definiujecie seksualności brudne i czyste. Brudna jest seksualność mężczyzny chodzącego na dziwki. Usprawiedliwiona jest seksualność kobiety na wakacjach w Egipcie. Jest czysta jakby dopiero co objawiła się z piany w Hurghadzie.
                          Dla mnie po prostu dziwka jest zła, seksualność + interesowności, czyli istota kobiety.
                          • przyznam się bez bicia, nie czytałam ulotek feministek
                            nie usprawiedliwiam puszczalstwa męskiego czy kobiecego, bez względu na płec to zwykłe kurestwo. Nadawanie temu jakiejś wyższej ideologii czy właściwości terapeutycznych jest jakimś wypaczeniem.
                            > Dla mnie po prostu dziwka jest zła, seksualność + interesowności, czyli istota
                            > kobiety.
                            nie wiem czy zauważyłeś ale Wielka Inkwizycja już przeminęła .
                    • i jeszcze jedna tabela
        • Założę się, że też lektura szkolna. One wszystkie takie mocno prokobiece przecież były. ;D
        • Znalazłam nawet bryka szkiców, jakby ktoś nie czytał
          szkice-weglem.klp.pl/a-8115.html
    • bo z babami tak zawsze, wiedza lepiej mimo ze widac z daleka ze jest chlopa racja :] przecie kostropaty na oba oczy by poznal ze jak golona to golona :P
      --
      czasem bywam tu i tam ;)
    • berta-live napisała:

> Pamiętacie ten wierszyk ze szkoły? Podstawowej, teraz pewne gimnazjum. Jakby kt
      > oś nie pamiętał, to tu jest link:
      > literat.ug.edu.pl/amwiersz/0073.htm
      > I we wszystkich opracowaniach stoi czarno na białym, że wiersz to satyra na głu
      > pie i uparte baby, które wolą dać się utopić, niż zmienić zdanie. I ja się pyta
      > m dlaczego na baby a nie na chłopów

A dlaczego na chłopów, a nie na baby?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.