Dodaj do ulubionych

Kto potrafi robic suszi?

25.03.11, 18:17
Bo sie pochwalilam, ze umiem (tak mi sie tylko zdawalo) i kumpela kupila caly zestaw i jedzie jutro do mnie sie nauczyczyc.
Wiem, ze w internecie sa przepisy ale mi jeszcze nic z przepisu nigdy nie wyszlo, potrzebuje koniecznie wskazowek od kogos doswiadczonego:)
Edytor zaawansowany
  • jej_torebka 25.03.11, 18:24
    ja robiłam 3 razy, ale to chyba za mało, żeby powiedzieć, że jestem miszczem.

w każdym razie tylko za pierwszym razem popsułam ryż i trzeba było faceta na rowerze po drugi wysłać.
    wychodzi mi kształtne i smaczne, ale nie jestem aż takim koneserem żeby zbyt mocno wydziwiać.

ale, jestem z siebie dumna, bo udało mi się zrobić sushi z ryżem na zewnątrz :)

ważny jest dostęp do świeżych ryb. ja miałam ograniczony, więc opierałam się na świeżym łososiu, tymże wędzonym i krewetkach.

--
    Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji!
  • kochanic.a.francuza 25.03.11, 18:36
    Nie, no ryz na wierzchu to wyzsza szkola jazdy, gratuluje.
    Co tam do tego ryzu sie dodaje?
  • mocno.zdziwiona 25.03.11, 18:41
    Na You tubie są fajne tutoriale. Krok po kroku pokazują co i jak robić.
  • silic 25.03.11, 19:02
    Może najpierw ten ryż ugotuj...
    Do ryży dodaje się zaprawę zrobioną octu ryżowego, soli i cukru.

--
    Adwokat na usługach diabła - całodobowo.
  • jej_torebka 25.03.11, 19:16
    > Do ryży dodaje się zaprawę zrobioną octu ryżowego, soli i cukru.

często na opakowaniu ryżu jest na niego przepis :)

jeżeli koleżanka kupiła gotowy zestaw, to też możliwe, że będzie w nim ulotka z poradami.

w przyszłości polecam jednak kupować składniki osobno. pomijając to, że nie potrzebujesz kilku mat do zawijania to wyjdzie tańsze i często lepszej jakości.

np. ostatnio natknęłam się na nori w baardzo przyzwoitej cenie na Allegro.

--
    Nikt nie spodziewa się Hiszpańskiej Inkwizycji!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.