Dodaj do ulubionych

otrzymałam dziś paragon fiskalny

z rąk babci klozetowej.

jaka branża następna...?
Edytor zaawansowany
  • 17.06.11, 23:25
    parkingowy, szatniarz
    --
    Nie rób komuś dobrze, nie będzie ci źle.
    Pisanie polskich znaków jest bardzo męczące i niewygodne.
  • 19.06.11, 22:03
    Nie wiem jak szatniarz, ale parkingowy już dawno ma kasę fiskalną i ma obowiązek wydac paragon.
  • 17.06.11, 23:29
    kiedys na paragonie mialam napisane "żarcie kota".. a na jeszcze innym "5 gąbków"

--
    Zdesperowany Królik
  • kiedys na paragonie mialam napisane "żarcie kota".. a na jeszcze innym "5 gąbkó
    > w"

a ja "złoszczyzna" ;-)
  • 17.06.11, 23:31
    tygrysio_misio napisała:

> kiedys na paragonie mialam napisane "żarcie kota"..

Smaczny chociaż był? :D
    --
    http://ntn.knives.pl/ ruch obywatelski NÓŻ TO NARZĘDZIE.
  • 17.06.11, 23:33
    I dobrze. Szara strefa precz;-)) Niech rosnie PKB :-)
  • 18.06.11, 07:00
    moonogamistka napisała:

> I dobrze. Szara strefa precz;-))

Je tam, gospodarka nie może istnieć bez szarej strefy, ważna jest natomiast skala zjawiska.

Niech rosnie PKB :-)

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Produkt szarej strefy jest jak najbardziej i "wprowadzany" i wliczany do PKB.
  • 18.06.11, 10:31
    Wierze na slowo :)
  • 18.06.11, 10:41
    moonogamistka napisała:

> Wierze na slowo :)

Można i tak.
    Ludzie "na wiarę" przyjmują wiadomości z zakresu tych dziedzin, których nie rozumieją lub zupełnie nie znają.
  • 19.06.11, 20:38
    piotr_57 napisał:

> [...]
    > Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Produkt szarej strefy jest jak najbardziej
    > i "wprowadzany" i wliczany do PKB.

Nie jest (jeszcze).

S.
  • 19.06.11, 20:45
    sammler napisał:
    >
    > Nie jest (jeszcze).
    >
    Możesz jakoś uzasadnić ?
  • 19.06.11, 18:46
    bardzo slusznie Monogamistka, nareszcie jakis glos rozsadku. Precz z szara strefa, chyba widzicie jak koncza Grecy? Tez kolowali fiskusa.

Co zlego ze panstwo dba o swoje przychody? Przeciez to idzie na szkolnictwo, Policje, Straz Pozarna, doplaty do lekow, becikowe itd.

Mozna sie tylko cieszyc.
  • 20.06.11, 02:00
    conspicuous_caring napisał:

> bardzo slusznie Monogamistka, nareszcie jakis glos rozsadku. Precz z szara stre
    > fa, chyba widzicie jak koncza Grecy? Tez kolowali fiskusa.
    >
    > Co zlego ze panstwo dba o swoje przychody? Przeciez to idzie na szkolnictwo, P
    > olicje, Straz Pozarna, doplaty do lekow, becikowe itd.
    >
    > Mozna sie tylko cieszyc.

A Ty jesteś standardowym, pożytecznym idiotą z mentalnością niewolnika? Trafiłem? :)
  • 20.06.11, 08:14
    beruhigungsmittel napisał:

> A Ty jesteś standardowym, pożytecznym idiotą z mentalnością niewolnika? Trafiłe
    > m? :)

A Ty jesteś niekurturarny!!
    Czy za każdym kulawym lecisz i wrzeszczysz "ty kulasie"?
    Przecież każdy "normalny" sam to widzi.... .... a ślepemu i tak nic po tej informacji:D
    A co do meritum to nie wiem czy "idiotą", ale na pewno o "mentalności niewolnika".
  • 20.06.11, 08:55
    Żeby jeszcze państwo umiało racjonalnie i mądrze wydać moje pieniądze. Co miesiąc płacę paręset złotych, zaś np. opiekę medyczną mam prywatną (działa 10x lepiej, na tomograf czekałem ok 3 dni, to samo z ubezpieczeniem..). Wolałbym te pieniądze dostać do ręki, i sam zadbać o szkolnictwo dzieci, lekarza itp.
  • 20.06.11, 08:59
    mrarm napisał:

> Żeby jeszcze państwo umiało racjonalnie i mądrze wydać moje pieniądze. Co m
    > iesiąc płacę paręset złotych, zaś np. opiekę medyczną mam prywatną (działa 10x
    > lepiej, na tomograf czekałem ok 3 dni, to samo z ubezpieczeniem..). Wolałbym te
    > pieniądze dostać do ręki, i sam zadbać o szkolnictwo dzieci, lekarza itp.

A kto by wtedy zadbał o wszystkich tych, którym "się należy"??, rencistom, bezrobotnym, leserom, ćpunom, pijaczkom, klientom MOPS-ów etc ?
    Jeśli swoją składkę podzielisz na wszystkich tych "potrzebujących" to pozostaje Ci kasy na taki poziom usług jaki masz :)
  • 20.06.11, 09:47
    > Jeśli swoją składkę podzielisz na wszystkich tych "potrzebujących" to pozostaje
    > Ci kasy na taki poziom usług jaki masz :)

zależy jak zdefiniować potrzebujących - ksiądz też potrzebuje mieć nowego mercedesa, a i trzeba namnożyć stanowisk, bo rodzina się powiększyła i nie ma wystarczająco dużo miejsc, aby wszystkich po urzędach do pracy upchnąć...

gdyby ta kasa szła tylko na potrzebne rzeczy, (gdzie zaliczam rencistów, bezrobotnych, chorych, część pobierających zasiłek) oraz na ćpunów i pijaczków, to bylibyśmy krajem mlekiem i miodem płynącym - ale zamiast tego nie potrafimy nawet się zająć takim Emilem Wąsaczem...
  • 19.06.11, 20:44
    jest wyższe niż by było bez niej. Po prostu są takie rodzaje działalności które na legalu się nie opłacają.
  • 19.06.11, 20:56
    wkkr napisał:

> jest wyższe niż by było bez niej. Po prostu są takie rodzaje działalności które
    > na legalu się nie opłacają.

Nie tylko "działalności":), są tez regiony, tereny, gdzie dana działalność "na legalu" jest nieopłacalna. Są tez ludzie którym "na legalu" nie opłaca się pracować(np. renciści, emeryci, alimenciarze), a którzy jednak przyczyniają się do powstawania PKB.
  • 20.06.11, 08:59
    Wszystko dzięki socjalizmowi. W normalnej gospodarce (po prawdzie, trudno już na świecie taką znaleźć) albo się coś komuś opłaca, albo nie. I wszyscy płacą jednakowe, niskie podatki.
  • 20.06.11, 09:54
    gdzieś czytałem, że nawet do 10% PKB stanów pochodzi z obrotu narkotykami.

IMHO sama liczba zawyżona (acz uznaję własną ułomność w tej dziedzinie wiedzy) ale sam fakt, że eksperci ekonomiści zwracają uwagę na to, oznacza że udział jest więcej niż zaniedbywalny

czytałem nawet o przypadkach, gdzie mafia finansowała całkiem legalne (i opodatkowane) biznesy - bo banki nie chciały podjąć ryzyka inwestując. na wyższy procent, oczywiście
  • 18.06.11, 01:45
    Ja czekam aż w kościołach zamontują, wraz z opodatkowaniem pasożytów. ;)

--
    A z pocałunkiem póki co zaczekamy - powiedział piękny książę złażąc ze śpiącej Królewny...

www.youtube.com/watch?v=SGNvJDQdLDs
  • 18.06.11, 07:09
    fiigo-fago napisał:

> Ja czekam aż w kościołach zamontują,

No to będzie z Tobą jak z tym Jasiem, co to nie doczekał.

wraz z opodatkowaniem pasożytów. ;)

...gdyby głupota mogla latać.... naoglądałbyś się pięknych widoków :D
    >
  • 18.06.11, 12:22
    Przez takich właśnie niepełnosprytnych jesteśmy okradani przez KK. Idź sobie włączyć Radio MaRyja, to może Ci ulży, zamiast pisać głupoty na forum.

--
    A z pocałunkiem póki co zaczekamy - powiedział piękny książę złażąc ze śpiącej Królewny...

• 18.06.11, 12:43
    fiigo-fago napisał:

> Przez takich właśnie niepełnosprytnych jesteśmy okradani przez KK. Idź sobie wł
    > ączyć Radio MaRyja, to może Ci ulży, zamiast pisać głupoty na forum.
    >
    Nic tak nie wzmacnia KK jak ataki głupców na niego.
    Powtarzasz te same brednie co komuniści, oni rozsypali się w proch "u stóp" kościoła.
    Jeszcze wielu durniów to czeka, zanim kościół zejdzie ze sceny.
    Ale to już opowieść na zupełnie inny wątek.
  • 18.06.11, 12:55
    piotr_57 napisał:
    > Powtarzasz te same brednie co komuniści, oni rozsypali się w proch "u stóp" koś
    > cioła.

Bo w tym wypadku akurat komuniści mieli rację, mieli też i w innych, ale sam komunizm był złym ustrojem, choć niektóre ich idee były szczytne.
    A Kościół ze sceny szybko nie zejdzie bo dokarmiają go finansowo i politycznie różne debile.

--

• 18.06.11, 13:47
    fiigo-fago napisał:

> piotr_57 napisał:
    > > Powtarzasz te same brednie co komuniści, oni rozsypali się w proch "u stó
    > p" koś
    > > cioła.
    >
    > Bo w tym wypadku akurat komuniści mieli rację, mieli też i w innych,

To dlaczego wiatr historii ich tak szybciutko "zwiał" ze sceny politycznej??

> A Kościół ze sceny szybko nie zejdzie bo dokarmiają go finansowo i politycznie
    > różne debile.

Nie masz o tym zielonego pojęcia.
    Kościół zginie ze względu na zbyt wielki majątek, a nie z biedy.
    Ale Ty tego nie doczekasz.

>
    >
  • 18.06.11, 14:25
    piotr_57 napisał:
    > To dlaczego wiatr historii ich tak szybciutko "zwiał" ze sceny politycznej??

I bardzo dobrze że ich zwiał (sam pomagałem ich zwiać), a zwiał bo jak już pisałem - sam ustrój był zły. A idee mieli dobre – znieść wyzysk, dla wszystkich opieka państwa, dla każdego równy start. Lecz niestety to utopia i w demokratyczny sposób nie idzie tego wykonać, a znów inny ustrój sam w sobie rodzi jeszcze więcej ucisku i niesprawiedliwości.

> Kościół zginie ze względu na zbyt wielki majątek, a nie z biedy.

Co do Kościoła, to nie wierzę że zginie jeszcze przez setki lat, bo to ciemni ludzie są motorem jego działania, i póki oni istnieją to KK będzie miał racje bytu. Pieniądze i władza to tylko produkt tego cyklu, choć jakże pożądany przez duchowieństwo.

--

• 18.06.11, 17:42
    fiigo-fago napisał:

(sam pomagałem ich zwiać),

A ja nie. Dziadek i ojciec byli bohaterami, wystarczy. Ja wolałem zajmować się majątkiem który pozostawał po nieboszczyku.

a zwiał bo jak już pisa
    > łem - sam ustrój był zły.

Był zbrodniczy, nie zły.

A idee mieli dobre

Oczywista nieprawda!!

– znieść wyzysk, dla wszyst
    > kich opieka państwa, dla każdego równy start.

To były idee marksizmu, nie leninizmu-stalinizmu!!

Lecz niestety to utopia

Z tym się zgadzam w 100%.

i w demok
    > ratyczny sposób nie idzie tego wykonać,

To mam rozumieć, że za PRL-u była demokracja?? Jakoś jej nigdy nie spotkałem.

a znów inny ustrój sam w sobie rodzi je
    > szcze więcej ucisku i niesprawiedliwości.
    >

???

>
    > Co do Kościoła, to nie wierzę że zginie jeszcze przez setki lat,

Nie będę się licytował co do czasu "zejścia" KK, ale na pewno nie za naszego życia.

bo to ciemni l
    > udzie są motorem jego działania,

Można by dyskutować, czy nie jest to przypadkiem sprzężenie zwrotne : może to kościół "produkuje" tę ciemnotę?

i póki oni istnieją to KK będzie miał racje by
    > tu. Pieniądze i władza to tylko produkt tego cyklu, choć jakże pożądany przez d
    > uchowieństwo.

To prawidłowy wniosek(według mnie) chociaż niepełny :)
    >
  • 20.06.11, 08:41
    > Kościół zginie ze względu na zbyt wielki majątek, a nie z biedy.

Kościółw znacznym stopniu wykończył się sam, wykorzystując swój autorytet do ukrywania przestępców, nie tylko seksualnych.
    --
    Kilt - wygoda, elegancja i tradycja w jednym
    Strony kiltowe: główna newsy i komentarze foto-video linki forum
  • 20.06.11, 08:55
    strikemaster napisał:

>
    > Kościółw znacznym stopniu wykończył się sam

???? Chyba troszkę za wcześnie grasz marsza żałobnego.

wykorzystując swój autorytet do uk
    > rywania przestępców, nie tylko seksualnych.

Kościół ukrył ponad 60000 nazistów(licząc tylko tych którzy byli poszukiwani przez powojenne trybunały). Też był wielki krzyk, też wróżono upadek kościoła i jakoś nic się nie stało, a dzisiaj mówi się o kanonizowaniu Piusa XII i to z inicjatywy papieża Polaka.
    Kościół przetrwał dwa tysiące lat, ma ogromną praktykę w wychodzeniu z opresji, da sobie radę i z tym.
  • 20.06.11, 10:21
    Defetyzm rozsiewasz. Obecnie ludność ma znacznie większy dostep do informacji.
    --
  • 20.06.11, 13:08
    strikemaster napisał:

> Defetyzm rozsiewasz. Obecnie ludność ma znacznie większy dostep do informacji.

Obie strony mają. Kościół też się uczy. Gdyby nie to, dawno już by go nie było.
  • 19.06.11, 18:48
    Co do samego komunizmu to nie wiem, ale wykonanie na pewno było fatalne.
  • 20.06.11, 08:40
    > Bo w tym wypadku akurat komuniści mieli rację, mieli też i w innych, ale sam k
    > omunizm był złym ustrojem,

Samego komunizmu nigdy nie było, przynajmniej w Polsce. Chyba jedynym miejscem, w którym funkcjonował komunizm była Christiania, taka dzielnica Kopenhagi - squot.
    --
  • 20.06.11, 10:10
    komunizm też dość dobrze funkcjonuje w mrowiskach i ulach - ludziom nie wychodzi w większej grupie, z tego co widzę
  • 18.06.11, 13:02
    Piotrze

w czasach komunizmu udzie nie trzymali sie przy KK, bo jest taki super... ale dlatego, ze byl niby usisniony

w ciezkich czasach latwiej trzymac sie w kupie kiecy przeciwnosci lacza... w czasach spokojnych juz ciezej...

i to obserwuje sie teraz... ludzie juz nie czuja wiezi z KK, bo ten nie jest wspolucisnionym.. zaczynaja w ludziach budzic sie inne odczucia i przede wszytskim racjonalnosc

--
    Zdesperowany Królik
  • 18.06.11, 13:26

> Piotrze
    >
    > w czasach komunizmu udzie nie trzymali sie przy KK, bo jest taki super... ale d
    > latego, ze byl niby usisniony

O tym właśnie mówię, był atakowany w sposób idiotyczny. Zamknięcie Wyszyńskiego pozwoliło zrobić z niego Prymasa 1000lecia, chociaż tak na prawdę był przeciętniakiem .

>
    > w ciezkich czasach latwiej trzymac sie w kupie kiecy przeciwnosci lacza... w cz
    > asach spokojnych juz ciezej...

Bez wątpienia!
    >
    > i to obserwuje sie teraz... ludzie juz nie czuja wiezi z KK, bo ten nie jest ws
    > polucisnionym..

Dzięki bezrozumnemu pluciu na kościół może on przedstawiać się jako uciśniony.
    To go "pompuje" w siłę, przez wieki nauczył sie wykorzystywać tego typu ataki.

zaczynaja w ludziach budzic sie inne odczucia i przede wszytski
    > m racjonalnosc

Racjonalność wykazał już Luter!!
    Kościół, tak samo jak i PIS, opiera swoją strategię na podtrzymywaniu mitu o prześladowaniu.
    Oczywiście spora część spoleczeństwa nie daje sie na to nabrać, ale na tych przecież kościołowi nie zależy. Nie jest tak głupi by myśleć o zawracaniu kijem Wisły. Nie potrzebuje też mitu do zatrzymania tej części inteligencji która od wielu pokoleń zna wszystkie grzechy kościoła, ale wyżej przedkłada jego niezaprzeczalne zasługi. Walka idzie tylko i wyłącznie o wielomilionową w tym kraju, bandę bezmózgich indywiduów. Tych którzy wierzą w księdza a nie w Boga. Właśnie dlatego ataki "wprost", na kościół, tylko mu pomagają. Tych co już odeszli nie interesują, inteligencja ma gdzieś takie buractwo, przejmują się tym tylko te bezmózgi. Właśnie te burackie ataki, nawet najgłupszy katabas potrafi przekuć w oręż do ochrony wiary. Bezmózgi to kupią, interes kręci się dalej.
    >
    >
  • 18.06.11, 13:37
    a mi sie wydaje, ze KK juz nic nie moze ocelic... ataki bezmózgich antyklerykow to nic w obliczu przewinien KK i ludzie to widza

i walka o opodatkowanie KK nie jest tu bezmozgim atakiem, ale tym co KK dokopie, bo obnazy pociag KK do kasy...tyle, ze na razie takie postulaty sa wysuwane przez pieniaczy, a nie powaznych ludzi
  • 18.06.11, 13:53
    tygrysio_misio napisała:

ataki bezmózgich antyklerykow
    > to nic w obliczu przewinien KK..

To już zdecydowanie bliżej prawdy!!

>
    > i walka o opodatkowanie KK nie jest tu bezmozgim atakiem,

Nie ma czegoś takiego jak opodatkowanie kościoła!!Co chcesz opodatkować? Księży?- płacą podatki; szkoły, ochronki, jadłodajnie, domy dla samotnych matek? Nie bardzo rozumiem.

ale tym co KK dokopie
    > , bo obnazy pociag KK do kasy..

Tu trzeb aby najpierw przeprowadzić bilans, czy audyt. To potrwa kilkadziesiąt lat. To nie jest proste zadanie. Ja nie wiem czy dzisiaj państwo dokłada do kościoła czy kościół do państwa, to trzeba by policzyć.

tyle, ze na razie takie postulaty sa wysuwane p
    > rzez pieniaczy, a nie powaznych ludzi

Właśnie dlatego napisałem do kolego powyżej, to co napisałem. :)
  • 18.06.11, 14:25
    podatek dochodowy od wplywow na tace... podatek od nieruchomosci...

nie slyszalam o darmowej szkole katolickiej czy przedszkolu za darmo.. najczesciej przed tymi koscielnymi stoja najlepsze wozy w miescie

--
    Zdesperowany Królik
  • 18.06.11, 17:48
    tygrysio_misio napisała:

... podatek od nieruchomosci...

A co zrobisz jak kościół na skutek tego dokona "darowizny" około 4000zabytkowych kościołów na dobro SP? Utrzymanie takiej substancji, w stanie zgodnym z ustawa o ochronie zabytków, to wydatek rzędu kilkudziesięciu miliardów zł/rok. Będziesz musiała je znaleźć w budżecie, bo na datki ludności, w tej sytuacji, liczyć nie będziesz mogła.

> nie slyszalam o darmowej szkole katolickiej czy przedszkolu za darmo.. najczesc
    > iej przed tymi koscielnymi stoja najlepsze wozy w miescie

To, że nie słyszałaś to nie znaczy, że nie ma.
    >
    >
  • 20.06.11, 23:07
    > A co zrobisz jak kościół na skutek tego dokona "darowizny" około 4000zabytkowyc
    > h kościołów na dobro SP? Utrzymanie takiej substancji, w stanie zgodnym z ustaw
    > a o ochronie zabytków, to wydatek rzędu kilkudziesięciu miliardów zł/rok. Będzi
    > esz musiała je znaleźć w budżecie, bo na datki ludności, w tej sytuacji, liczyć
    > nie będziesz mogła.

A niech oddaja na SP. potem beda mogli wynajac na cele religijne i czynsze placic.Jak kazda inna dochodowa instytucja. Obok kosciolow sa plebanie, budynki uzytkowe- bedzie gdzie przedszkola umiescic, kluby dla mlodziezy-pomyslow setki.
    a co niektore jak np w holandi wykupia inwestorzy i przerobia na czaderskie lofty- nie naruszajac przy tym oryginalnej bryly budynku- potem sprzedadza z zyskiem jakiemus natchnionemu artyscie czy milionerowi.

--
    moja szwajcaria

dalam sie wymaglowac :)
    --
  • 21.06.11, 06:29
    exotique napisała:

>
    > A niech oddaja na SP. potem beda mogli wynajac na cele religijne i czynsze plac
    > ic.Jak kazda inna dochodowa instytucja. Obok kosciolow sa plebanie, budynki uzy
    > tkowe- bedzie gdzie przedszkola umiescic, kluby dla mlodziezy-pomyslow setki.

Chyba śnisz. W Polsce był jeden przypadek kiedy komornik chciał zająć budynki kościelne. Szybciutko jednak z tego pomysłu zrezygnował.

> a co niektore jak np w holandi

Nie żyjemy w Holandii, czy to tak trudno zrozumieć ??

wykupia inwestorzy i przerobia na czaderskie lof
    > ty-

Z takim brakiem pojęcia nie daje się dyskutować. Na to trzeba by czekać co najmniej 2-3 pokolenia , czyli średnio licząc 75lat.

nie naruszajac przy tym oryginalnej bryly budynku- potem sprzedadza z zyski
    > em

?????? Dlaczego nie sprzedano z zyskiem dworków i pałaców szlacheckich? Dlaczego nie sprzedano z zyskiem synagog?

jakiemus natchnionemu artyscie czy milionerowi.

Już ja widzę te tysiące natchnionych artystów kupujących przerobione kościoły w Polsce. :)
    Jedyny zysk z takiej "operacji" miałby miejscowy ksiądz, bo sporo by zarobił na pięknym ich pochowaniu. :D:D:D
    >
    >
  • 19.06.11, 20:23
    wpływy na tacę nie są dochodem.

--
    she can take the dark out of the nighttime
    and paint the daytime black
  • 19.06.11, 20:51
    niby sa darowizna.. ale dlaczego nie mozna odpisac ich od podatku?
    darowizna na rzecz obcego tez jest chyba opodatkowana?

--
    Zdesperowany Królik
  • 19.06.11, 23:42
    bardziej jak składka w stowarzyszeniu.

--
    you will start out standing
    proud to steal her anything she sees
  • 19.06.11, 14:48
    Cytat: "Ja nie wiem czy dzisiaj państwo dokłada do kościoła czy kościół do państwa, to trzeba by policzyć. "

Aleś Pan walnął - jak chory w kubeł!!!

KOŚCIÓŁ miałby kiedykolwiek do czegoś DOKŁADAĆ?!
    Jeśli dokładał, to chyba drewna na stosy!

Panie, ubierz się Pan jak biedak i idź Pan "po prośbie" do byle klechy albo Caritasu - zobaczysz Pan to kościelne miłosierdzie jak świnia niebo. A najprędzej odcisk księżowskiego buta na tylcu swoich portek Pan uwidzisz zamiast pomocy dla "bliźniego"...
  • 19.06.11, 15:05
    mw1969 napisał/a:
    > KOŚCIÓŁ miałby kiedykolwiek do czegoś DOKŁADAĆ?!
    > Jeśli dokładał, to chyba drewna na stosy!
    >
    > Panie, ubierz się Pan jak biedak i idź Pan "po prośbie" do byle klechy albo Ca
    > ritasu - zobaczysz Pan to kościelne miłosierdzie jak świnia niebo. A najprędze
    > j odcisk księżowskiego buta na tylcu swoich portek Pan uwidzisz zamiast pomocy
    > dla "bliźniego"...

Z tym akurat się nie zgodzę. Księża też ludzie i mogą być tacy co poszli do Kościoła z powołania, więc jest szansa iż znajdzie się w takim wypadku pomocna dłoń. Inna sprawa to cała instytucja KK, bo całościowo to szybciej by mu KK tą dłoń odrąbał niż pomógł finansowo, zgodnie z polityka że to KK ma brać kasę a nie ją rozdawać.

A co do naszego państwa i KK, to oczywistym jest dla mnie iż państwo dokłada i to grube miliardy do KK, i to z naszych podatków. Niestety nikt tego nie rozlicza, by czasem ludzie nie zaczęli chwytać się za głowę ile tego jest, i żeby przez przypadek nie zaczęli sami myśleć że te miliardy lepiej byłoby przeznaczyć na leczenie/oświatę/inne pożyteczne cele.

--

• 19.06.11, 18:39
    fiigo-fago napisał:

> Z tym akurat się nie zgodzę. Księża też ludzie i mogą być tacy co poszli do Koś
    > cioła z powołania, więc jest szansa iż znajdzie się w takim wypadku pomocna dło
    > ń.

To oczywiście też, ale nie o tym mówiliśmy.

> A co do naszego państwa i KK, to oczywistym jest dla mnie iż państwo dokłada i
    > to grube miliardy do KK, i to z naszych podatków.

Być może wiesz więcej ode mnie na ten temat. Ja takiej wiedzy nie posiadam.

Niestety nikt tego nie rozlic
    > za, by czasem ludzie nie zaczęli chwytać się za głowę ile tego jest, i żeby prz
    > ez przypadek nie zaczęli sami myśleć że te miliardy lepiej byłoby przeznaczyć n
    > a leczenie/oświatę/inne pożyteczne cele.

Rozumiem, że według Ciebie, kościół przeznacza te miliardy na cele niepożyteczne?
    Otóż tu się różnimy w ocenie.
    >
    >
  • 19.06.11, 19:09
    Nie posiadasz konkretnej wiedzy ile miliardów rocznie z naszych podatków idzie na KK bo nikt takiej wiedzy oficjalnie nie ujawnia, ale człowiek inteligentny potrafi na podstawie choćby własnego rozumu wyliczyć różne rzeczy, posiłkując się też opiniami z innych źródeł.

Oczywiście że KK przeznacza kasę na rzeczy pożyteczne, pożyteczne dla KK. ;) A niewielka część z tego, i nie mylić tu z pieniędzmi zarobionymi tylko wyłudzonymi idzie na cele dobroczynne, by nawet skończeni idioci nie zaczęli podejrzewać że robieni są w wała gdy dają na tacę.

--

• 19.06.11, 19:22
    fiigo-fago napisał:

> Nie posiadasz konkretnej wiedzy ile miliardów rocznie z naszych podatków idzie
    > na KK bo nikt takiej wiedzy oficjalnie nie ujawnia,

O ile znam się na prawie budżetowym, to nie tyle się "nie ujawnia" co po prostu nikt tego w ten sposób nie liczy. Myślę, że pieniądze które ostatecznie trafiają do KK są w budżetach wszystkich ministerstw, oraz wszystkich JST, a także wielu innych zakładkach budżetowych. Tyle, że to nadal nic mi nie mówi. I bez znaczenia, dla tej rozmowy, jest czy jest to 15 czy 45 miliardów zł. Ważna natomiast jest tak zwana kwota "zastąpienia", czyli suma jaka musiałoby wydać państwo, gdyby chciało przejąć wszystkie zadania które dzisiaj wypełnia KK. Boję się, że suma ta byłaby wielokrotnie wyższa niż dotacja budżetowa(ze wszystkich źródeł publicznych), którą otrzymuje kościół. A to może oznaczać, że kościół się państwu po prostu opłaca :)

. ale człowiek inteligentny p
    > otrafi na podstawie choćby własnego rozumu wyliczyć różne rzeczy, posiłkując si
    > ę też opiniami z innych źródeł.

Z tego prosty wniosek, że jestem nieinteligentny, bo nie potrafię.
    >
    > Oczywiście że KK przeznacza kasę na rzeczy pożyteczne,

:)

pożyteczne dla KK. ;)

A nie uważasz, że KK to w sporej mierze obywatele tego kraju? Skoro jest to korzystne dla KK, to może jednocześnie jest też korzystne dla obywateli, dla kraju?

A
    > niewielka część z tego, i nie mylić tu z pieniędzmi zarobionymi tylko wyłudzony
    > mi idzie na cele dobroczynne,

Dobroczynność to margines działalności kościoła.

by nawet skończeni idioci nie zaczęli podejrzewać
    > że robieni są w wała gdy dają na tacę.

Nie dawaj :), w czym widzisz problem ?
    >
  • 20.06.11, 00:29
    piotr_57 napisał:
    > I bez zna
    > czenia, dla tej rozmowy, jest czy jest to 15 czy 45 miliardów zł. Ważna natomia
    > st jest tak zwana kwota "zastąpienia", czyli suma jaka musiałoby wydać państwo,
    > gdyby chciało przejąć wszystkie zadania które dzisiaj wypełnia KK. Boję się, ż
    > e suma ta byłaby wielokrotnie wyższa niż dotacja budżetowa(ze wszystkich źródeł
    > publicznych), którą otrzymuje kościół. A to może oznaczać, że kościół się pańs
    > twu po prostu opłaca :)

Oczywiście potrafisz wymienić na co by państwo wydawało te miliardy gdyby przejęło obowiązki KK? Tylko proszę mi nie wymieniaj dbanie o majątek KK w postaci np. renowacji tegoż majątku, itp...

--

• 20.06.11, 08:08
    fiigo-fago napisał:

>
    > Oczywiście potrafisz wymienić na co by państwo wydawało te miliardy gdyby przej
    > ęło obowiązki KK?

Oczywiście, że potrafię, bez zająknienia co najmniej 30 całych branż w których państwo oszczędza kasę kosztem KK. :)

Tylko proszę mi nie wymieniaj dbanie o majątek KK w postaci n
    > p. renowacji tegoż majątku, itp...

A to niby dlaczego ? / ?
    Czyżbyś uważał, że konserwacja i renowacja np. Katedry na Wawelu, Bazyliki Mariackiej, czy Katedry w Oliwie nie jest obowiązkiem państwa? To nie są przypadkiem zabytki?
    Poczytaj sobie ustawę "o ochronie zabytków"
    isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet?id=WDU20031621568 .
    >
  • 20.06.11, 12:20
    A od kiedy to Państwo ma łożyć kasę na renowację prywatnych obiektów? Dajmy na to ja sobie kupię jakieś stare kamienice i będę wymagał bo mi państwo dawało kasę na ich remonty – absurd.

Do tego chętnie poczytam o choćby kilku z tych 30 branż, gdzie to KK łoży u nas miliardy rocznie nie na siebie, ale na zwykłych ludzi.

--

• 20.06.11, 13:06
    fiigo-fago napisał:

> A od kiedy to Państwo ma łożyć kasę na renowację prywatnych obiektów? Dajmy na
    > to ja sobie kupię jakieś stare kamienice i będę wymagał bo mi państwo dawało ka
    > sę na ich remonty – absurd.

Żaden absurd!!
    Czytaj ustawę.

>
    > Do tego chętnie poczytam o choćby kilku z tych 30 branż, gdzie to KK łoży u nas
    > miliardy rocznie nie na siebie, ale na zwykłych ludzi.

Już zdążyłeś przekręcić moje słowa.
    Ale to Twoó problem.
    >
  • 20.06.11, 13:21
    piotr_57 napisał:
    > fiigo-fago napisał:
    > > Do tego chętnie poczytam o choćby kilku z tych 30 branż, gdzie to KK łoży
    > > u nas
    > > miliardy rocznie nie na siebie, ale na zwykłych ludzi.
    >
    > Już zdążyłeś przekręcić moje słowa.
    > Ale to Twoó problem.

Ale o tym była mowa - albo te miliardy KK wydaje gdzieś na ludzi, i gdyby przejęło to państwo to ono by je wydawało, albo nie wydaje. Bo nie obchodzi mnie że KK wydaje wyłudzone miliardy na siebie, bo tylko idiota mógłby sugerować że państwo miałoby przejąć ten „obowiązek”. Jak dla mnie po prostu teraz kręcisz, nie potrafiąc udowodnić swoich tez, i wolisz być gołosłowny za to będąc demagogiem.

--

• 20.06.11, 13:38
    fiigo-fago napisał:

> Ale o tym była mowa - albo te miliardy KK wydaje gdzieś na ludzi, i gdyby przej
    > ęło to państwo to ono by je wydawało, albo nie wydaje. Bo nie obchodzi mnie że
    > KK wydaje wyłudzone miliardy na siebie, bo tylko idiota mógłby sugerować że pań
    > stwo miałoby przejąć ten „obowiązek”.

No więc ja jestem takim idiotą. :)
    Chyba nie chcesz dalej dyskutować z idiotą ?

• 20.06.11, 13:37
    > Żaden absurd!!
    > Czytaj ustawę.

Jeżeli nie podajesz konkretnego przepisu, to nadal jest to tylko bzdura. Poza tym nieruchomości Kościoła to nie tylko kościoły, ale i plebanie, zakony, nieruchomości (nieraz całe ulice), parki, działki, ogrody, sady itd. Gdyby państwo miało przejąć majątek kościoła, to na pewno miałoby z czego utrzymywać zabytkowe kościoły. Natomiast nie jestem taka pewna czy tylko Kościól utrzymuje katedrę wawelską, ale jestem pewna, że tamtejszy proboszcz zachowuje się jak pan na swoim dworze, nie zdając sobie sprawy, że jest jedynie tymczasowym dozorcą kawałka dziedzictwa narodowego.
  • 20.06.11, 13:47
    marina.sy napisała:

> > Żaden absurd!!
    > > Czytaj ustawę.
    >
    > Jeżeli nie podajesz konkretnego przepisu, to nadal jest to tylko bzdura.

Nie jestem jego radcą prawnym żeby podsuwać gotowe rozwiązania. Nie przypominam też sobie żeby płacił mi za korepetycje z prawa administracyjnego.

Poza t
    > ym nieruchomości Kościoła to nie tylko kościoły, ale i plebanie, zakony, nieruc
    > homości (nieraz całe ulice), parki, działki, ogrody, sady itd. Gdyby państwo mi
    > ało przejąć majątek kościoła, to na pewno miałoby z czego utrzymywać zabytkowe
    > kościoły.

Taaak? Jakoś ja nie jestem tego taki pewien. W 45 roku państwo przejęło kilka tysięcy zabytkowych dworów i pałaców, z ogromnymi majątkami. Gdzie to wszystko dzisiaj jest??
    Moja wiara w umiejętność zarządzania mieniem w wykonaniu państwa, jest jeszcze mniejsz aniż w niepokalane poczęcie.

Natomiast nie jestem taka pewna czy tylko Kościól utrzymuje katedrę w
    > awelską,

Oczywiście, że nie. Jest to cześć dziedzictwa narodowego i w utrzymaniu katedry partycypuje państwo.

ale jestem pewna, że tamtejszy proboszcz zachowuje się jak pan na swoi
    > m dworze

To już kwestia osobnicza, nie mająca wpływu na omawiany temat.

nie zdając sobie sprawy, że jest jedynie tymczasowym dozorcą kawałka
    > dziedzictwa narodowego.

No widzisz!!! Sama zauważasz, że jest tylko zarządcą części dziedzictwa narodowego!!

• 20.06.11, 14:15
    Od kogo jak od kogo, ale od ciebie nigdy żadnych korepetycji nie chciałabym. Natomiast jeżeli powołujesz się na jakieś ustawy to podaj konkretny przepis, bo w innym przypadku tylko próbujesz sztucznie podeprzeć swój argument prawodawstwem, a tak na prawdę robisz tylko z gęby cholewę.
    Jeżeli porównujesz sytuację z 45r z obecną, to gratuluję dobrego samopoczucia. Poza tym teraz kościól dostał zwrot z nawiązką, a nawet zagrabił to, co nie było jego, np. przedwojenny majątek kościoła niemieckiego. Państwo jakoś utrzymuje zabytki, wiec i z kościołami dałoby sobie radę, tym bardziej przy takim zastrzyku gotówki, jak przejęcie pozostałych nieruchomości kościoła.
    Tak, katedra to częśc dziedzictwa narodowego, ale własnośc kościoła, więc skoro państwo ma utzymywać zabytki to dlaczego ma jeszcze dopłacać do działalności kościoła co czyni teraz. Skoro to dziedzictwo narodowe to dlaczego byle dozorca może ten zabytek niszczyć według własnego uznania i nie stosować się do przepisów prawa? I to nie jest pojedynczy przypadek a ogólnie przyjęta praktyka.
    Piszesz o przejęciu majątku, wydatkach kościoła na społeczeństwo, ale widać, że nie masz pojęcia o czym piszesz.
  • 20.06.11, 14:58
    marina.sy napisała:

..., ale widać, że
    > nie masz pojęcia o czym piszesz.

Zupełnie nie wiem po co wdajecie się ze mną w dyskusję skoro wszyscy uważacie, że nie mam o niczym pojęcia?? Mnie by było szkoda czasu i strzępienia jęzora.
  • 20.06.11, 15:15
    W nadziei, choć nikłej, że choć raz coś do ciebie dotrze.
    Na moim przykładzie: lokal kawiarni, do której chodzę od lat jest wynajmowany od kościoła, budynek, w którym miałam zajęcia przez kilka lat UJ wynajmował od kościoła, parking w centrum, na którym czasem parkowali moi rodzice należy do koscioła. Chcąc nie chcąc i tak napędzam zarobek kościołowi, jak bym napędzała każdemu innemu prywatnemu właścicielowi. Kościól robi biznesy jak nikt inny, wyciąga kasę od ludzi za posługi kapłańskie i jeszcze dostaje dotacje od państwa, a twierdzenie, że chocby państwowa dotacja wraca do społeczeństwa (choćby w postaci remontów zabytkowych kościołów, na które często są osobne dotacje) jest skrajną naiwnością lub po prostu głupotą.
  • 20.06.11, 15:26
    marina.sy napisała:

....jest sk
    > rajną naiwnością lub po prostu głupotą.

No dobrze!! jestem skrajnie naiwnym idiotą!
    Ile razy mam jeszcze to przyznać żebyś poczuła się usatysfakcjonowana??
    Jeśli Ci to w czymkolwiek pomoże, to mogę Ci to oświadczenie wysłać wydrukowane na czerpanym papierze, pod wskazany adres.

• 20.06.11, 16:14
    Tyle razy, ile uznasz za stosowne.
  • 19.06.11, 20:22
    mw1969 napisała:

> ubierz się Pan jak biedak i idź Pan "po prośbie" do byle klechy albo Ca
    > ritasu - zobaczysz Pan to kościelne miłosierdzie jak świnia niebo. A najprędze
    > j odcisk księżowskiego buta na tylcu swoich portek Pan uwidzisz

to chyba słusznie, że oszust wsparcia nie otrzyma?

--
    bow down to her on sunday,
    salute her when her birthday comes
  • 19.06.11, 20:43
    Wyszyńskiego nikt nie zrobił "prymasem tysiąclecia". I tak by nim został. Nie określa się go w ten sposób w uznaniu zasług, a wobec faktu, że był prymasem w okresie obchodów tysiąclecia "chrztu" Polski.

S.

PS Nie wiem, kim jesteś, ale w całym tym wątku nie napisałeś ani nic mądrego, ani interesującego. W wielu miejscach wręcz minąłeś się z prawdą.
  • 19.06.11, 20:49
    sammler napisał:

....wręcz minąłeś się z prawdą.

...z Twoją prawdą?
  • 18.06.11, 09:54
    forum kobieta:
    trza bedzie placcic za kazdy post na ten temat
  • 18.06.11, 10:46
    Korzystalas z publicznej toalety? Usiadlas na desce czy bylo "na Malysza"?
  • 18.06.11, 13:51
    maitresse.d.un.francais napisała:

> z rąk babci klozetowej.
    >
    > jaka branża następna...?

Agencje Towarzyskie ? :)
  • 18.06.11, 14:20
    ja poprosze od lekarza, i w prywatnym gabinecie i jak przyjmuje, i w szpitalu w godzinach pracy korzystajac ze szpitalnego sprzętu, teraz płacę 200 zł za wizytę u ordynatora szpitala zakaźnego w Łodzi, ciekawe ile z paragonem?
  • 18.06.11, 14:28
    lekarze nigdy na to nie pozwola

wykpią się argumentem "zamiast leczyć ludzi wypełniamy papierki"

--
    Zdesperowany Królik
  • po wprowadzeniu paragonów

oczywiście W TYM PRZYPADKU jest to i tak niska cena, ale w przypadku owych 200 właśnie, o których pisał forumowicz, hę?
  • 19.06.11, 20:40
    maitresse.d.un.francais napisała:

> po wprowadzeniu paragonów
    >
    > oczywiście W TYM PRZYPADKU jest to i tak niska cena, ale w przypadku owych 200
    > właśnie, o których pisał forumowicz, hę?

Usługi medyczne (związane z ochroną zdrowia) są zwolnione z VAT. Po wprowadzeniu kas fiskalnych żaden lekarz nie może podnieść cen, argumentując to wprowadzeniem obowiązku rejestracji przychodów (bo temu kasy u lekarzy mają służyć).

S.
  • 21.06.11, 16:55
    Poproś o rachunek, w czym problem? Jeśli nie ma kasy fiskalnej, oczywiście.
  • 18.06.11, 16:42
    boze, nieee! tzn., że bąki też puszczasz...
    do tej pory myślałam, że jesteś rusałką :)
  • mnop2 napisała:

> boze, nieee! tzn., że bąki też puszczasz...
    > do tej pory myślałam, że jesteś rusałką :)

ja sem kochanica, nie rusałka. nie mylić
  • 19.06.11, 15:33
    asset.soup.io/asset/0313/9441_9a22_595.jpeg
  • 19.06.11, 18:53
    Oto POlska w całej okazałości. Na szczęście emigruję stąd już we wrześniu.
  • 19.06.11, 18:59
    psycek napisał:

...Na szczęście emigruję stąd ...
    ...oj tak, oj tak.
  • 19.06.11, 19:33
    Jak Polak Polakowi życz mi wszystkiego najgorszego. Zanim we wrześniu wyemigruję, jeszcze się takich uwag sporo nasłucham i naczytam.
  • 19.06.11, 19:48
    psycek napisał:

> Jak Polak Polakowi życz mi wszystkiego najgorszego.

życzę Ci wszystkiego najlepszego i to z całego serca, tylko..... nie wierzę w to.
    Przeżyłem już 4 wielkie fale emigracyjne, setki znajomych opuściły ten kraj. Wiesz ile tak na prawdę się powiodło? 2! Znajomemu w USA i koleżance z podstawówki w Izraelu. reszta jakoś tam "cipie", ale Karingtonami nie pozostawali.

Zanim we wrześniu wyemigruj
    > ę, jeszcze się takich uwag sporo nasłucham i naczytam.

Moją, złośliwą uwagę spowodowało samo słowo "emigracja". Ty nigdzie nie emigrujesz. Dzisiejszy świat tak zmalał, że Ty po prostu wyjeżdżasz. Co to za emigracja jak Ty, w razie niepowodzenia, możesz w ciągu(dajmy na to) 12 godzin wrócić na "ojczyzny łono"? Wyjeżdżasz za chlebem, i ja to jestem w stanie zrozumieć, chociaż się z tym nie zgadzam, ale to nie jest emigracja. Nie miejsce tu na filozoficzne rozważania co jest a co nie jest emigracją, ja mówię o swoich "odczuciach".
    A Tobie oczywiście jeszcze raz życzę wszystkiego najlepszego, a przynajmniej żebyś sobie znacząco nie pogorszył, to już będzie super :)

• 19.06.11, 20:32
    > Ty nigdzie nie emigruj
    > esz. Dzisiejszy świat tak zmalał, że Ty po prostu wyjeżdżasz.

Emigracja jest wtedy, kiedy wyjeżdża się w własnego kraju z intencją, żeby już nigdy do niego nie wrócić. Odwrotnością jest imigracja, kiedy wjeżdża się do jakiegoś kraju z intencją, żeby w nim osiąść na stałe. To, o czym Ty mówisz, to jest raczej sztuka survivalu :)
  • 19.06.11, 20:37
    psycek napisał:

> > Ty nigdzie nie emigruj
    > > esz. Dzisiejszy świat tak zmalał, że Ty po prostu wyjeżdżasz.
    >
    > Emigracja jest wtedy, kiedy wyjeżdża się w własnego kraju z intencją, żeby już
    > nigdy do niego nie wrócić.

Daj linka na jakiś słownik, który by tak definiował emigrację.
  • 19.06.11, 20:41
    Daję linka:
    emigracja
    imigracja
  • 19.06.11, 20:52
    psycek napisał:

> Daję linka:
    > emigracja
    > imigracja

Jedź z Bogiem .
  • 20.06.11, 07:48
    ... dlaczego w toaletach nie ma być paragonów i kas fiskalnych. Inna sprawa jest taka, że robi się wielki szum o kasy fiskalne dla lekarzy i prawników, a np. mechaników samochodowych ten temat nie dotyczy mimo, że kasują niemałe pieniądze. I bez żenady stwierdzają: jak fakturka to jeszcze VAT proszę doliczyć... A z wywozem szamba to jest fakt. Należy mieć specjalne zezwolenie z danej gminy i być wpisanym na listę świadczących usługi asenizacyjne. Chore do kwadratu. No, ale jak wybrałem tak mam i tym razem premierze Donku nie popełnię tego błędu. Miłego dnia dla wszystkich.
  • 20.06.11, 08:38
    Jak na razie procedura tylko księży ominie.
    --
  • 20.06.11, 09:22
    jakie babcie klozetowe?????

ostatnio spotykam same dobrze ubrane eleganckie panie tak około 40 lat ktore zbieraja za sracz
    --
    szanim = minasz w weekend
  • 20.06.11, 14:28
    a ja, w szaletach rozrzuconych po kraju, klozetowych chłopów 35-45.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.