Dodaj do ulubionych

czy to faktycznie niegodne?

03.11.11, 20:43
dziś zakładałam tuta wątek;) ale został przeniesony na wyżalnie;)
Do rzeczy... studiowałam sobie kierunek medyczny, na akademii medycznej, moge pracować w laboratorium
pracowałam w zawodzie krótko bo pół roku, nie przedłuzyli mi umowy, wczesniej spory czas jak nie mogłam znaleźć pracy w zawodzie to miałam prace biurową, i nie ukrywam, że bardzo ją lubiłam:)
obecnie z racji, że nie przedłuzyli mi umowy jestem bezrobotna...czego od wielu lat niedoświadczyłam..i jest to dla mnie ciezki okres...bardzo cięzki. Obecnie szukam pracy jakiejkolwiek czy to praca biurowa, sekretarka, administracja....a także w różnych firmach farmaceutycznych..ale tutaj troche mnie jezyk ogranicza.'Teraz do rzeczy zostałam dziś zaproszona na rozmowę , praca sekretarki w średniej firmie..i uwaga co usłyszałam:)? Czy taka praca sekretarki nie będzie dla mnie ujmą, niegodna dla mnie, skoro zdobyłam takie wykształcenie?? czy było bo dla mnie wielkim problemem np zrobiemie prezesowi porannej kawy:O
no masakra! oczywiscie powiedziałam, ze nie ze lubie prace biurową i nie jest to dla mnie zaden problem, wbrew pozorom praca sekretatrki wymaga więcej skupienia niż praca w labie, gdzie wiekszośc czynności sprowadza się do obsługi maszyn:O
Czy naprawde nisko mierze, na ta chwile nie mam kasy i chetnie poszłabym na podyplomówke czy jakies szkolenia czy język;) ale bez kasy to cięzko:)
Edytor zaawansowany
  • wez_sie 03.11.11, 20:44
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • ritsuko 03.11.11, 20:45
    Koleżanka jak szukała praca wykreśliła w pewnym momencie swoje wyższe szukając pracy na stanowiskach nie wymagających tego. Zaczęli się odzywać.
    Pewnie boją się, że to przejściówka lub Twoich wymagań
    --
    http://i1.kwejk.pl/site_media/obrazki/132763-spaam.gif
  • annavel 03.11.11, 20:47
    nie wykreslałam;)
    oczywiście aplikuje też na bardziej ambitne stanowiska moze bardziej związane z moim kierunkiem studiów, ale pracą biurową też bym nie pogardziła;)
  • simon_r 03.11.11, 22:36
    odpowiedz, że robienie kawy ma bardzo dużo wspólnego z miareczkowaniem :)
    --
    ------------
    Grecja Turcja i inne relacje z podróży
  • berta-death 03.11.11, 22:47
    Sama widzisz, że aplikujesz na sekretarkę bo z braku laku lepsza sekretarka niż bezrobocie. I oni też o tym wiedzą. I jak się będziesz wypierać to i tak nie uwierzą. Może nie podkreślaj w cv tego medycznego wykształcenia. Napisz, że w n-tym roku ukończyłaś studia i nie pisz nic o tym, że kiedykolwiek pracowałaś w zawodzie. Od razu przejdź do tego, że masz doświadczenie zawodowe w pracach biurowych. Wyjdzie, że studia były ci potrzebne do tego, żeby mieć tytuł magistra a nie żeby robić kierunkową karierę. Teraz chcesz mieć stałą, nieźle płatną pracę i święty spokój. Na pytanie o studia odpowiadaj, że owszem interesuje cię ta tematyka, ale jako hobby a nie źródło utrzymania, bo nie wyżyłabyś z pracy laboranta. I temat powinien się skończyć.
  • zamysleniee 03.11.11, 21:12
    niegodne to kraść, albo patrzeć jak żyć o suchym pysku na czyjś rachunek
    --
    ...
  • annavel 03.11.11, 21:18
    no własnie dlatego pytanie tej pani wydało misie durne:P
  • soulshunter 03.11.11, 21:21
    bo w cywilizowanych krajach do ktorych Polska sie nie zalicza, tak wlasnie jest. Mozesz powiedziec ze jest kryzys i jestes wdzieczna za kazda prace. Zrozumieja.
    --
    Nie rób komuś dobrze, nie będzie ci źle.
  • berta-death 03.11.11, 21:21
    Pytanie zasadne, zwłaszcza jak firma naprawdę poszukuje pracownika z którym chce się związać na dłużej. Wtedy wolą się upewnić, że i po drugiej stronie jest podobna motywacja. Bo może się okazać, że chcesz się u nich zatrudnić tymczasowo zanim nie znajdziesz pracy w zawodzie. Czyli popracujesz miesiąc, dwa, może pół roku i jak tylko zaproponują ci pracę w laboratorium albo koncernie farmaceutycznym to się na nich wypniesz. A oni zostaną na lodzie i znów będą musieli szukać nowej sekretarki i mieć zastój aż delikwentka wdroży się do swoich obowiązków i nabierze wprawy.
  • kobieta_z_polnocy 03.11.11, 22:16
    Otóż to.
    Te pytania wcale nie są głupie i naprawdę warto postawić się w sytuacji potencjalnego pracodawcy w momencie pisania aplikacji o pracę. Pomyśl sobie, jak wyglądałaś w oczach tej firmy: wykształcona laborantka z doświadczeniem, która czeka, aż się trafi coś lepszego. I nie zaprzeczaj, bo przecież tak właśnie jest, skoro ubiegasz się również o bardziej ambitne stanowiska.
  • lonely.stoner 03.11.11, 22:04
    mozesz miec 2 cv skonstruowane- 1 na prace w profesji, z mocniej wypunktowanymi osiagniecaimi zawodowymi i akademickimi, 2- na prace biurowa, z powiedzmy mniej podkreslonymi tymi profesjonalnymi osiagnieciami, a bardziej skoncentrowane na zdolnosciach do wykonywania pracy biurowej czy w jakims sekretariacie.
    A w tej firmie moze tak Cie zapytali bo tam poza porannym parzniem kawy dla szefa nie ma za bardzo nic do roboty oprocz przegladania netu na kompie.
    --
    .. nic.
  • vandikia 03.11.11, 23:04
    ja się czasame zastanawiam nad motywacją odmowy w wyniku " jesteś zbyt wykształcona/y" na to stanowisko
    może zostało to jakoś przebanane i badania jasno wskazują na to, że osoba dobrze wykztałcona znudzi się czy sfrustruje pracą sekretarki po góra 3 miesiącach, a to znaczy że od nowa trzeba będzie kogoś przyuczyć do stanowiska, zapoznać z profilem firmy itd.. to są konkretne koszty niestety

może też być tak, że skoto załóżmy wykształona farmaceutka szuka pracy jako sekretarka, to jest cienka w zawodzie albo zbyt słaba osobowościowo i nie umiała sprostać zadaniom w zawodzie, a to z kolei znaczy że ma słabą wolę lub chęći albo ogólnie "się nie nadaje"

no nie wiem, moim zdaniem powinnas mierzyć chyba jednak nieco wyżej, bo nie po to się kształciłaś X lat, żeby podawać kawę
    a poza tym jak to jest? maszyny niby pracują w labie ale to Ty podpisujesz wynik badań i jak Ci się coś omsknie, to chyba odpowiadasz karnie, co?
    --
    www.youtube.com/watch?v=t5Hn5BYbr9k

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka