cd "żartu" o Ukrainkach.... Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • pewnie wiekszosc z Was słyszala o "zartach" Figurskiego i Wojewódzkiego odnośnie gwalcenia Ukrainek...
    powiedzieli, co powiedzieli, poniesli konsekwencje. Jedni ich bronią, inni rzucaja kamieniami.
    Dzisiaj w Pytanie na Sniadanie, Korwin - Piotrowska, Ogorek i Czubaszek, mimo ze jednogłosnie stwierdzili ze zart był niesmaczny, zaczeli w ogolnej atmosferze radosci opowiadac ze w sumie to nic takiego sie nie stało, bo przeciez wszyscy sie zasmiewali z kawału o zgwałceniu Czerwonego Kapturka, rowniez zart o tym dlaczego Jezus przeprowadzał Żydów przez morze (bo sie wstydził prowadzic ich przez miasto) wywołal salwy smiechu. Najbardziej z tego towarzystwa byli "nierozbawieni" Ogórek i prowadzący Urbanski, a kobiety w tym Rogalska śmialy sie do łez.
    Wolnosc słowa, wolnością slowa, konsekwencje konsekwencjami.
    Tylko tak dziwnie słucha sie kobiet, ktore trywializują gwałt...
    • ludziska tracą wyczucie. albo nie wiem, nie wyrośli z podstawówki, gdzie z takich dowcipów, powiedzmy, jeszcze można się śmiać. albo też nie mają punktu odniesienia i gwałty im się z niczym nie kojarzą, bo ich to przecież nie spotka, a np. córek nie mają, żeby się tym martwić. czyli emocjonalne zera. takim wszystko jedno, czy ktoś się poczuje zniesmaczony, urażony.

--
      cheap bad moves
    • może Figurski odreagowuje, bo w podstawówce koleżanki żartowały z niego, że ma - dziwną jak na faceta - dużą dupę.

żarty warte panów. parę potknięć, wylecą i nikt już o nich pamiętać nie będzie. bo kim w końcu są?
    • Panowie W. i F. chcieli wziąć na ostrze satyry pewien typ prymitywnego, chamowatego Polaczka i dobrze, jest to temat na satyrę jak najbardziej.
      Ale czy naprawdę nie było innego sposobu na ironizowanie w tym temacie niż gimnazjalne, wulgarne "jakby była ładniejsza, to bym ją zgwałcił"?
      Wbrew temu, co panowie myślą, SĄ rzeczy, których w żartach i satyrze nie powinno się wykorzystywać. Gwałt z pewnością do nich należy.
    • jaką mamy telewizję (niskich lotów), każdy wie. Po co to oglądacie?
    • skąd pochodzisz?
      kiedyś klamalas, że jesteś warszawianka, ale tydzień temu jakoś zapomnialas się i napisalas, "...po przeprowadzce do warszawy gotowalam w zamian za mieszkanie" czy coś w tym stylu.
      błagam odpisz, to dla mnie mega ważne.
      --
      jesli wejdziesz w moja wizytowke, to zostaw po sobie slad w postaci kropki.
      blagam, to dla mnie bardzo wazne.
    • Samo to, że panowie się zagalopowali (bo zagalopowali się), to jedno. Ale ich wyniosłe tłumaczenia, jak to motłoch nie zrozumiał konwencji, nie wyczuł satyry wysublimowanej i nie łapie, że te przednie żarty były czymś innym, niż były - to sprawia, że pogrążają się jeszcze bardziej. Zamiast przyznać, że przesadzili i zamilknąć. Chociaż ja się po nich klasy nie spodziewam, więc w sumie nie dziwi mnie to. Natomiast stado obrońców-hipokrytów, którzy, gdyby tak zażartował sobie ktoś inny (a chociażby nawet Palikot, żeby nie uciekać do skrajności), piałoby z oburzenia, to jeszcze inna bajka.
      • Wieki Cię nie było. ;)
      • w sumie to dziwne ze sa ludzie ktorzy ich bronią. to jest taki sliski temat, ze strach sie wypowiadac. Oni sami moga sie bronić, takie jest ich prawo, chociaz powinni chociaz raz uderzyc sie w piers i po prostu przeprosic.
        Powinni sie spotkac jakas Ukrainką, ktora została zgwalcona i sprobowac spojrzec jej w oczy.
      • sid_sid napisała:

> Samo to, że panowie się zagalopowali (bo zagalopowali się), to jedno. Ale ich w
        > yniosłe tłumaczenia, jak to motłoch nie zrozumiał konwencji, nie wyczuł satyry
        > wysublimowanej i nie łapie, że te przednie żarty były czymś innym, niż były - t
        > o sprawia, że pogrążają się jeszcze bardziej. Zamiast przyznać, że przesadzili
        > i zamilknąć. Chociaż ja się po nich klasy nie spodziewam, więc w sumie nie dziw
        > i mnie to. Natomiast stado obrońców-hipokrytów, którzy, gdyby tak zażartował so
        > bie ktoś inny (a chociażby nawet Palikot, żeby nie uciekać do skrajności), piał
        > oby z oburzenia, to jeszcze inna bajka.

klasę to tutaj pokazali:
        "Poranny WF to nie jest audycja dla każdego. Podobnie jak filmy Almodovara czy wizyta w Muzeum Techniki. Tworząc ją, wiemy, że udało nam się powołać do życia określoną konwencję oraz słuchacza, który ją rozumie. Niestety czasami pojawiają się intruzi z krainy patosu i przesady.
        Zawsze bliżej było nam do Gombrowicza czy Mrożka niż do Pospieszalskiego czy Rymkiewicza. "

JEdnym słowem panowie to połączenie Gombrowicza z Almodovarem a reszta świata (czyt. niziny intelektualne) nic nie kuma :D
    • Wojewódzki jako osoba nieco bardziej wyszczekana od Figurskiego jako pierwszy walnął jakimś średnio poprawnie politycznym tekstem, że wyrzucił swoją Ukrainkę. Na to Figurski nie chciał być gorszy i palnął, że on swojej nie zapłaci. Potem się zorientował, że to jednak było słabe i nie przyćmiło żartu Wojewódzkiego, to dodał wstawkę o gwałcie. I wyszło jak wyszło. Nie sądzę, żeby to było warte narodowej debaty.

A pierwszy z tymi Ukrainkami to wyjechał jakiś prowadzący program śniadaniowy. Jego zdaje się nie wywalili.
      • berta-death napisała:

>
        > A pierwszy z tymi Ukrainkami to wyjechał jakiś prowadzący program śniadaniowy.
        > Jego zdaje się nie wywalili.

to był pan Weglarczyk - pracuje dalej :) jakze by inaczej. przeciez "nic sie nie stało".
        tylko jak nas wyzywali od taniej sily roboczej za granicą to oczywiscie wszyscy byli oburzeni. no ale przeciez tu o nie o Polske ale o Ukrainę chodzi. przykre
      • Węglarczyk.
        tyle, że on przeprosił i jako tako wycofał się z tego niefortunnego tekstu. panowie pojechali w Gombrowicza i Mrożka - ciekawam, co by Gombrowicz rzekł na takie porównanie...

a czy to niewarte debaty - no, nie wiem, nie wiem. echo, jakim sprawa się odbiła i głos samych Ukrainek dowodzą, że chyba jednak jest o czym mówić.
      • Znam to tylko z netu. Uważam, że ci dwaj panowie włożyli kij w mrowisko. Temat zamiatany pod dywan, wypłynął. Więc możemy ich obrzucić kamieniami i błotem. Bo powiedzieli na głos to co reszta (nie cała) myśli.

Ukraiński ambasador się oburzył. Ale czy zrobił coś więcej? Ukrainki sprzątają domy, są pozbawione podstawowych praw, bo pracują na czarno. Nie mają ochrony prawnej. To tragedia Tych Kobiet i nie sądzę, że niebyły molestowane seksualnie. Nie mam na myśli wszystkich, ale część z nich tego doświadczyła. Ktoś powiedział o tym głośno. W starożytności posłańców ze złymi nowinami też zabijano.

• I jeszcze dodam, że obroniłam się przed gwałtem. A bardzo niewiele brakowało. Fizycznej siły :(
        • best.yjka napisała:

> Znam to tylko z netu. Uważam, że ci dwaj panowie włożyli kij w mrowisko. Temat
          > zamiatany pod dywan, wypłynął. Więc możemy ich obrzucić kamieniami i błotem. Bo
          > powiedzieli na głos to co reszta (nie cała) myśli.
          >
          > Ukraiński ambasador się oburzył. Ale czy zrobił coś więcej? Ukrainki sprzątają
          > domy, są pozbawione podstawowych praw, bo pracują na czarno. Nie mają ochrony p
          > rawnej. To tragedia Tych Kobiet i nie sądzę, że niebyły molestowane seksualnie.
          > Nie mam na myśli wszystkich, ale część z nich tego doświadczyła. Ktoś powiedzi
          > ał o tym głośno. W starożytności posłańców ze złymi nowinami też zabijano.
          >

To może o problemie pedofilii też zaczniemy rozmawiać żartując sobie z małych cycuszków i chłopięcych pupek? Czy to też będzie kij w mrowisko?
          • Czasami cel uświęca środki. Jedno zdanie zrobiło więcej, niż kilkanaście innych publikacji w mediach. To była ostra, bardzo ironiczna satyra. Odnosiła się ona do Polaków, a nie do Ukrainek. Dlatego nie rozumiem oburzenia w Ukraińskich mediach. Jest szansa, że los "tych" kobiet się poprawi.
            • > Odnosiła się ona
              > do Polaków, a nie do Ukrainek.

Dokładnie. Moim zdaniem ten "dowcip" był obraźliwy dla mnie jako dla Polaka, a nie dla Ukrainek.
              Natomiast nie wierzę aby w jakikolwiek sposób wpłynął on na sytuację pracownic z Ukrainy.
              --
              My się nie dzieli na trzy,
              z młodszymi koleżankami.
              • Zacznijmy od tego, że dowcip był obraźliwy dla jednych i drugich - bo nie musi być tak, że albo albo - a nazywanie go satyrą jest sporym nadużyciem.
              • Ale ambasador Ukrainy w to wierzy :(
                Gwałt jest wykorzystaniem ofiary bez jej przyzwolenia. Rozumiem oburzenie, gdyby nazwano Ukrainki prostytutkami. Ale to nie miało miejsca. Stwierdzenie faktu, że ukraińskie kobiety mogą (lub są) wykorzystywane seksualnie, szkaluje nas Polaków.
      • Teraz dopiero dokopałam się do oryginału tej wypowiedzi a nie tylko cytatów, nieco wyrwanych z kontekstu. W całości to aż tak bardzo nie razi. Celem jest faktycznie nabijanie się z "prawdziwego" Polaka i jego mentalności a nie z Ukrainek.

• A ja akurat Węglarczyka bym się nie czepiała i byłam zdziwiona nagonką na niego. Widziałam ten fragment programu i imo facet po prostu z przekąsem stwierdził, że często Ukrainki są traktowane tak a nie inaczej. Nie widziałam w tej wypowiedzi naśmiewania się lub poniżania. A że Pudel rozdmuchał sprawę, to zrobiła się afera.
    • Sorry, ale dla mnie te wszystkie gadki o satyrze, nierozumieniu konwencji, umniejszanie tej historii to zwykłe pie...nie. Satyra i żart też mają swoje granice. Cała ta obrona to moim zdaniem PR przed powrotem audycji na antenę. A juz te misyjne teksty na FB itp to już szczyt żenady. Zamiast zwyczajnie przeprosić i przyznać się do przegięcia obydwaj panowie i cała rzesza obrońców uprawia jakieś erystyczne sztuczki.
      To było zwykłe rynsztokowe chamstwo, nie tylko w odniesieniu do Ukrainek, ale do kobiet w ogóle, a nie wyśmiewanie czegoś tam, bo to można zrobić na tysiąc innych sposobów. A panowie Figurski i Wojewódzki pozują teraz na skrzywdzone dziewice. Król jest nagi, jeśli miał być to żart to jego poziom jest kloaczny i prymitywny. I wmawia się nam, ze jeśli tak sądzimy to jesteśmy kołtunami i się na satyrze nie znamy. No to ja jestem kołtunem i tej wersji będę sie trzymać.
    • niech wymieni w roli gwlownej Ukrainki na wlasna zonke.Moze tez cos smiesznego o pedofilach i jego coreczce opowie??Bedzie tak samo zabawnie,ironicznie i wesolo jak o Ukrainkach.
      Najzabawniejsze,ze czolowe feministki Szczuka,Gretkowska czy Senyszyn jakos wody w usta nabraly i kolesi z lewackiego srodowiska nie krytykuja po ekstremalnie seksistowskim zarcie.
      --
      -"Tak w ogóle to lubię sobie poleniuchować, nie mam manii prześladowczej, że ciągle muszę coś robić. Na przykład lubię leżeć w łóżku i patrzeć bezmyślnie w sufit„-Donald Tusk.
      -Palikot-to nie jest nazwisko,to jest diagnoza
      • On palnął kiedyś coś takiego o swojej córce, że mi szczęka opadła. Nie jestem już w stanie tego powtórzyć, być może gość rzecz niefortunnie ujął. Ale jemu jakby same niefortunne ujęcia się zdarzają. Nawet Wojewódzki lepiej lub gorzej, ale jakoś tam na ogół trzyma fason a ten powinien mocno wszystkie możliwe znaczenia powiedzenia "milczenie jest złotem".
      • Masz dzisiaj na głównej felieton Środy krytykujący obu "satyryków", a zatem feministki jednak się wypowiedziały.
        Poza tym skąd ten pomysł, że Szczuka, czy Gretkowska to czołowe feministki? Bo się czasem w TV pokażą?
    • No cóż jak Sasha Baron Cohen stroi sobie chamskie żarty z Europy Wschodniej a potem tłumaczy że chodziło mu o obnażenie niewiedzy Brytyjczyków i Amerykanów o świecie to jest super, wszyscy udają że mu wierzą. Ci dwaj sobie zrobili żarty mniejszego kalibru i zostali zlinczowani. Media to szambo a społeczeństwo lubi humor fekalny, nie widzę powodu żeby akurat polskich fekalistów potępiać.
      • Sumienie się odezwało. Szkoda, że w złą stronę. Panowie włożyli kij w mrowisko. Temat zamiatany pod dywan. "Pomoc domowa ze wschodu i wykorzystywanie seksualne".

Ambasador Ukrainy dolał oliwy do ognia. Zamiast zastanowić się nad problemem, napiętnował posłańca. Większość w tym wątku robi to samo. Forma dowcipu zbyt dosadna. Ale problem pozostał i bardzo nas w tyłki uwiera. "Bo zbyt życiowy", pozwolę sobie zacytować panią portierkę z akademika, ale ona mówiła o "soap opera" w tv.
        • Pomoce domowe z Ukrainy są u nas powszechnie gwałcone? Naprawdę?
          • Władza totalna zawsze rodzi przemoc. Są jednostki, które wykorzystają ją do własnych celów. Wystarczy że to będzie jeden lub kilka procent, który chce poczuć władzę. Gwałt opiera się na upokorzeniu ofiary. Pokazania jej "właściwego miejsca", braku szacunku i zwykłego zgnojenia.

Praca na czarno = brak opieki prawnej. Dlatego zastraszają ofiary. Nie wierzę, że Polacy są kryształową nacją. Są jedną z najbardziej seksistowskich. Skoro na klęczkach czyści podłogi, to ją przelecę od czasu do czasu. Bo w moim prymitywnym umyśle czyszczenie podłóg = usługi seksualne.

Zastanawiam się w jakim urojonym świecie żyjesz?
      • Wydaje mi się, że Cohen to inna liga. Porównywanie go z tymi dwoma panami to mniej więcej taki sam sens jak nawiązywanie Wojewódzkiego do Gombrowicza.
        OK, ja oglądałam tylko Borata, ale ten facet faktycznie prowokuje ludzi do tego, żeby sami walili prawdę. U Wojewódzkiego i Figurskiego nie ma żadnej satyry, nie ma obnażania stereotypów. Są tylko rynsztokowe, obliczone na duży szum "dowcipy", jak to trafnie nazwałeś fekalne. Ale nawet fekaliści przeginają.
    • ...
    • Żart nie był smaczny, ale jest druga strona tego medalu. Ile ukraińskich kobiet pracujących na czarno było molestowanych? Bo ja sądzę, że dużo. Brak ochrony prawnej, skłania do nadużyć :(
    • Kobiety są nie lepsze niż mężczyźni, zauważyłaś? A nawet rywalizują z nimi pod względem poziomu chamstwa. Szczególnie dobrze to widać w młodym pokoleniu, w języku dziewcząt (słowo chyba nieodpowiednie) . Ale nie tylko, jak widać. Pani Czubaszek - bez komentarzy, pani K-P nigdy nie grzeszyła kulturą, a Rogalska nie jest mi znana - czego się spodziewacie po takim składzie?
      Wojewódzki i Figurski to hołota, ale widocznie na takie "gwiazdy" jest zapotrzebowanie w narodzie.
      Ich wystąpienie nie miało nic wspólnego z satyrą, było popisem chamstwa, rasizmu, ksenofobii i seksizmu. I co? Ano nic się nie stało. Pupilkom publiczności i władzy nie można przecież zrobić krzywdy.
      Co do feministek - jeden felieton Środy wiosny nie czyni. Widać teraz, co dla tych pań się liczy.
      Na szczęście nie mam telewizora, bo pewnie czasem bym go włączał.
    • Trudno to nawet skomentować... Takie mamy widać "elyty" - <rzyg>

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.