Dodaj do ulubionych

w poszukiwaniu inspiracji

29.09.12, 21:01
Szukam dobrego, to słowo kluczowe filmu. Gatunek SF lub horror. Tak wiem, że jest google i fimweb, ale chodzi mi raczej o dobre a niskobudżetowe propozycje. Coś dajmy na to w stylu Dystrykt 9 lub REC. Szukałam w necie, ale tam same znane i raczej nisko oceniane filmiki.
Będę wdzieczna za propozycje.
--
www.youtube.com/watch?v=LwjaBGCizj8
Edytor zaawansowany
  • iwona334 29.09.12, 21:06
    a dziecko w drodze sie nie przestraszy ?
  • samuela_vimes 29.09.12, 21:12
    Dziecko jeszcze nie opanowało zdolności oglądania świata przez mój brzuch
    --
  • iwona334 29.09.12, 21:22
    Byla to przenosnia (rzecz jasna).
    negujesz fakt, ze horrory i SF generuja negatywne emocje ?
  • samuela_vimes 29.09.12, 21:29
    > negujesz fakt, ze horrory i SF generuja negatywne emocje ?

tak samo korki na ulicach, podwyżki cen benzyny i vatlove w wykonaniu premiera.
    --
  • iwona334 29.09.12, 22:33
    samuela_vimes napisała:
    > tak samo korki na ulicach, podwyżki cen benzyny i vatlove w wykonaniu premiera.

Jasne. Tylko tych ostatnich raczej nie da sie uniknac.
  • six_a 29.09.12, 21:16
    prosz:
    forum.gazeta.pl/forum/w,16,134150364,,Film_horror.html?v=2

--
    bumpinx2
  • samuela_vimes 29.09.12, 21:19
    dziex ciotka sixa
    --
  • nie.strzelac.towarzysze 29.09.12, 21:30
    > Gatunek SF

Z SF to Ci mogę polecić dowolny film o historii ZSRR produkcji Discovery. Oglądałem kiedyś na przykład o tzw. rewolucji październikowej, która „wybuchła” nie wiedzieć czemu w listopadzie. Przyznam, że takiego festiwalu zmyśleń i fantasmagorii dawno nie oglądałem, a wszystko okraszone komentarzami naukowców. Najlepsza była komiczna scena zdobycia Pałacu Zimowego, to już Eisenstein chyba to rzetelniej przedstawił. Ha! ha! :D

Fantastyka naukowa, jak to inaczej nazwać?

--
    Cechuje mnie krytyczny stosunek wobec zastanej rzeczywistości, zwłaszcza dotyczy to systemu edukacji narodowej.
  • samuela_vimes 29.09.12, 21:36
    Widziałam cóś podobnego i nieco zbliżonej do moich poszukiwań tematyce. Też na discoverku. Jak to w czasie zimnej wojny się rasija z usa ścigała kto lepsze osiągnięcia zdobędzie w kierowaniu podświadomością i opanuję sztukę sterowania ludzkim umysłem ;-)
    --
  • nie.strzelac.towarzysze 29.09.12, 22:05
    > Widziałam cóś podobnego i nieco zbliżonej do moich poszukiwań tematyce. Też na
    > discoverku. Jak to w czasie zimnej wojny się rasija z usa ścigała kto lepsze os
    > osiągnięcia zdobędzie w kierowaniu podświadomością i opanuję sztukę sterowania
    > ludzkim umysłem ;-)

Akurat w sztuce sterowania ludzkim umysłem trudno byłoby komukolwiek konkurować z ZSRR, zwłaszcza w tamtych latach, kiedy nie istniała już III Rzesza. Chociaż wygląda na to, że władze USA koniec końców wprawiły się w tej sztuce całkiem, całkiem.

Natomiast co do filmów historycznych na Discovery, to nie oglądałem ich zbyt wielu, ale dziwnym trafem ilekroć jakiś widziałem, to był to stek bzdur, a ściśle rzecz biorąc był to po prostu film fabularny, a nie dokumentalny.

Dobre są też polskie gazetki popularyzujące historię, takie jak na przykład „Ówarzam rze chistorja”. Kupowałem początkowo te pisemko głownie dla felietonów Suworowa (na ogół niestety kiepskich) oraz komentarzy prof. Paczkowskiego (którego bardzo cenię). Natomiast pozostałych artykułów nie mogłem czytać, a już zwłaszcza nie mogłem czytać wypocin red. Ziemkiewicza, którego wiedza jest bardzo powierzchowna, mimo to występuje on bez przerwy w roli eksperta od sowietologii (ten pan przypadkiem nie był kiedyś pisarzem SF? wiele by to tłumaczyło).

Aha, z kolei wg Pana Eksperta z „Newsweek historia” Trocki został zamordowany kawałkiem lodu w kształcie topora, ponieważ nie umiał ów eksper przełożyć na polski ice axe – czekan. Coś mu chyba jednak nie zagrało z tym lodowym toporkiem, bo aż musiał w nawiasie zmyślić, że rzekomo Ramon Mercader nie mógł wnieść niczego metalowego na spotkanie, i stąd pomysł, żeby zatłuc Trockiego toporkiem z lodu.

Tak, popularyzacja historii stoi na bardzo wysokim poziomie. :D

--
    Cechuje mnie krytyczny stosunek wobec zastanej rzeczywistości, zwłaszcza dotyczy to systemu edukacji narodowej.
  • lazy.eye 29.09.12, 22:01
    Dystrykt to straszna kupa.
    Jak szukasz czegoś z SF to wszystkie ekranizacje Dicka są świetne np. Blade Runner, Screamers, Paycheck, Minority Report, Impostor.
  • good_morning 29.09.12, 22:24
    oj tak, popieram, bo wlasnie chcialam o nim napisac
    niedawno po raz kolejny obejrzalam sobie 'a scanner darkly'
    www.imdb.com/title/tt0405296/
    --
    Snart faller snö i mina drömmar
  • best.yjka 30.09.12, 15:03
    Screamers było świetne? Żartujesz chyba.

Blade Runner i Impostor się zgodzę. Paycheck, Minority Report, The Adjustment Bureau i A Scanner Darkly były dobre, ale na kolana nie powalają. Radio Free Albemuth nie obejrzałam jeszcze.
  • best.yjka 30.09.12, 14:54
    Straż nocna i kontynuacja Straż dzienna. Fantasy/horror

Straż nocna

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka