Dodaj do ulubionych

Czym gardzą feministki?

06.10.12, 17:29
magnusg napisał:

> Nikt nie gardzi tak kobietami zajmujacymi sie rodzina i domem
> swiadomie rezygnujac z pracy zawodowej jak feministki.Dla nich takie kobiety to
> istna czerwona plachta.

Jestem feministką. Uważam, że kobiety w wielu obszarach życia nadal znajdują się w naszym społeczeństwie na gorszej w stosunku do mężczyzn pozycji. Aktywnie staram się temu przeciwdziałać, podejmując różnego rodzaju działania, włączając się w działania innych osób, działania edukacyjne. Pomagam też kobietom, których prawa zostały naruszone, które doznały dyskryminacji.
Zajmuję się dziećmi i rodziną, przebywam na urlopie wychowawczym. De facto zrezygnowałam ze swojej pracy zawodowej, która bardzo lubię i która przynosi mi ogromną satysfakcję - na rzecz opieki nad dziećmi. Owszem pracuję - ale na zasadzie freelancingu lub działań charytatywnych - i tylko wtedy, gdy jestem w stanie pogodzić to z obowiązkami rodzinnymi. Praca jest dla mnie wspaniałym odpoczynkiem od rutyny, drogą do samorealizacji i podnoszenia swoich kompetencji.
Nie gardzę sobą. Ani nie gardzę kobietami, które "tylko" zajmują się domem i dziećmi, nie mając żadnego innego pola aktywności, choćby zawodowej. Uważam je za ofiary stereotypowego myślenia o kobietach, oraz chorych układów społecznych. Znam wiele takich kobiet i mają one jedną cechę wspólną - mają dość, marzą o urlopie, chciałyby móc zrobić coś dla siebie, coś poza domem (i nie mogą!!!, naprawdę nie mogą, bo są udupione w domach z dziećmi). I jeszcze jedno - wszystkie mają zaniżone poczucie wartości własnej.
Jeśli ktokolwiek stara się coś dla takich kobiet zrobić, to przede wszystkim feministki. Społeczeństwo uważa takie kobiety za leniwe babsztyle i pogardza nimi. Jako kobieta przebywająca od ponad roku "na wychowawczym" wiele razy z taką postawą się spotkałam.
Edytor zaawansowany
 • coff.eina 06.10.12, 17:51
  oczywiście masz w większości rację,ale ja nie muszę być feministką by robić to co chcę-ja mam po prostu swoje zdanie i umiejętnie je przedkładam osobie zainteresowanej (mężowi) i nikt mi nie mówi co mam robić,mam wrażenie,że w większości (nie mówię tu o kobietach bitych zastraszanych itp.) to kobiety słabe psychicznie które nie potrafią określić swojego celu w życiu mają takie problemy o jakich piszesz.
 • wersja_robocza 06.10.12, 18:17
  Choć to trudne to nie wszystko powinno być opatrzone komentarzem. Głupotę lepiej zostawić, bo to tylko nadaje jej niezasłużoną rangę ważności . Zupełnie niepotrzebnie.
 • magnusg 07.10.12, 10:41
  "Elyta" przemowila:)Niewygodnych tematow elyta nie komentuje udajac, ze sa ponizej jej poziomu.To latwiejsze od merytorycznej dyskusji,gdzie szybko sie okazac moze,jak cieniutka jest argumentacja pseudoelyty.Typowe dziecko GW-Michnikocorka per excellence.Dala sobie wmowic, ze jest kims lepszym, a reszta to zascianek.I co najgorsze jeszcze w to uwierzyla biedna.
  --
  -"Tak w ogóle to lubię sobie poleniuchować, nie mam manii prześladowczej, że ciągle muszę coś robić. Na przykład lubię leżeć w łóżku i patrzeć bezmyślnie w sufit„-Donald Tusk.
  -Palikot-to nie jest nazwisko,to jest diagnoza
 • six_a 06.10.12, 19:37
  fajna pasza przed wieprze.
  gratuluję.

  --
  end credits
 • triss_merigold6 06.10.12, 21:13
  Och, a Madzia Środa i jej opinia (wyrażona w wywiadzie dla "WO"), że urlopy macierzyńskie są niepotrzebne?
 • berta-death 06.10.12, 23:17
  Bo znowu wyłazi brak znajomości tematu. Nieopiekowanie się własnoręcznie dzieckiem było domeną kobiet z wyższych sfer, które miały kasę na niańki. Podobnie jak i prac domowych nie wykonywały same. A trudno je feministkami nazwać. Czekam aż ktoś w końcu rozpocznie kampanię odkłamywania tych wszystkich poglądów dotyczących jak to dawniej się żyło.

  Trend, że siedzenie w domu jest passe, powstał wraz ze zmianą gospodarki. Skoro przydomowe manufaktury zamieniono na fabryki, to oczywiste jest, że trzeba było baby z domów pogonić, bo ktoś musiał stać przy taśmie. Co nadal z feminizmem nie miało nic wspólnego. A ludzie bezmyślnie powtarzają dowolne propagandowe bzdury, zwłaszcza jak one pozwalają im kogoś dyskryminować. Ludzie kochają czuć się od kogoś lepszym i mieć przyzwolenie na pogardzanie i dyskryminowanie tych gorszych.
 • piotr_57 09.10.12, 12:57
  Noooo! Gratuluję!
  Nic dodać, nic ując.
 • grzeczna_dziewczynka15 06.10.12, 23:25
  Zastanawiałam się, czy czymś gardzę, (bo jestem feministką). I stwierdzam, że uczucie pogardy, to coś, co lokalizuję rzadko.

  Zdecydowanie NIE gardzę ważną pracą, a bycie matką (czy rodzicem w ogóle), za taką uważam. Czy pracę gospodyni/gospodarza domowego, jako, że praca ta o ile istotna, zazwyczaj jest niedoceniana.

  Najbliższa pogardy jestem, jeśli ktoś wykorzystuje innych bez skrupułów do własnych korzyści, najczęściej materialnych. Ale i wtedy, raczej odczuwam litość dla osobnika, który upada moralnie tylko po to, by zdobyć (ostatecznie niewiele warte) dobra. Myślę, że zamiast pogardy odczuwam raczej smutek, co może mieć katastrofalne skutki dla mnie samej, bo wedle przysłowia, kto ma miękkie serce, musi mieć twardą d...
 • astrofan 07.10.12, 01:07
  niezależnie co same o sobie sądzicie, o doskonałości swego ego, wyrażonej tysiącem "ja", "mnie", "mi" (spójrzcie na stylistykę swych wypowiedzi,same jesteście ciągle same w swoim centrum, każda wypowiedź jest bezpośrednio przez pryzmat "ja" )

  to identyfikujecie się z ruchem z założenia konfrontacyjnym, w chwili obecnej jest to już czysta ideologia, która przekształca się w polityczna w siłę nacisku i walkę o władzę,

  wyrazem tego są ustawy typu procentowy udział kobiet w każdym zarządzie, także w prywatnym biznesie

  "trzeba coś zmienić by było lepiej, normalnie, szczęśliwie ... ale ta zmiana ma być taka jak my chcemy"
 • grzeczna_dziewczynka15 07.10.12, 01:19
  No tak to już jest, Astrofanie z polityką. Szczególnie w systemach aspirujących do miana demokracji, jak najwięcej grup społecznych ma uczestniczyć w faktycznym sprawowaniu władzy. No i grupy walczące o władzę, mówią o sobie, taka jest idea reprezentacji.

  Ale Twoja wypowiedź ma się nijak do wątku.
 • agios_pneumatos 07.10.12, 08:32
  grzeczna_dziewczynka15 napisała:


  > Ale Twoja wypowiedź ma się nijak do wątku.

  Ma się, ma się owszem. W paru zdaniach streścił ten bełkotliwy nurt. Ja mu pomogę i streszczę go jednym zdaniem:

  Egoista to ten, co nie myśli o mnie.
 • sundry 07.10.12, 10:49
  Ale chyba trudno się czepiać kobiet, że myślą o sobie w celu zniwelowania istniejących od wieków nierówności między płciami. A, że mężczyznom podoba się status quo- no cóż, chyba muszą z tym żyć. Choć ostatnio Lis się żalił w newsweeku, że trzeba kongres mężczyzn zorganizować, bo oni tacy biedni:)
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • agios_pneumatos 07.10.12, 10:56
  sundry napisała:

  > Ale chyba trudno się czepiać kobiet, że myślą o sobie w celu zniwelowania istni
  > ejących od wieków nierówności między płciami.

  Nikt się nie czepia kobiet. To jest stwierdzenie faktu. Są one bardziej próżne i egoistyczne niż mężczyźni i trzeba przejść nad tym do porządku dziennego. Dodatkowe afiszowanie się przy jednoczesnym robieniu z siebie cierpiętnic jest po prostu komiczne i kuriozalne, eufemistycznie rzecz ujmując. A nierówność owszem widać. W sądach rodzinnych.

  A, że mężczyznom podoba się statu
  > s quo- no cóż, chyba muszą z tym żyć.

  Otóż to. J.w. Dystans. Plus uśmieszek politowania. :]

  Choć ostatnio Lis się żalił w newsweeku,
  > że trzeba kongres mężczyzn zorganizować, bo oni tacy biedni:)

  Bo to prawda jest.
 • sundry 07.10.12, 11:03
  Kobiety z reguły nie są egoistyczne, jeśli tylko mają dzieci i muszą się troszczyć o to, czy będzie im co dać jeść. Wygląda na to, że jesteś takim mizoginem, że nie bierzesz pod uwagę żadnych merytorycznych argumentów. W jakich to sądach rodzinnych widać nierówność? Ja miałam na myśli raczej nierówność w miejscach pracy, gdzie to kobietę przy zatrudnianiu pyta się, czy ma dzieci, czy planuje je mieć, a po urlopie wychowawczym często nie mają do czego wracać.
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • agios_pneumatos 07.10.12, 11:15
  sundry napisała:

  > Kobiety z reguły nie są egoistyczne, jeśli tylko mają dzieci i muszą się troszc
  > zyć o to, czy będzie im co dać jeść.

  Tak, to dlatego w co drugim wątku o problemach pojawiają się rady: 'a co z twoim życiem', 'jesteś najważniejsza' itp. I to zarówno chodzi o dzietne jak i bezdzietne.

  Wygląda na to, że jesteś takim mizoginem,

  Αγαπη μου μη χρησιμοποιεις τις λεξεις που δεν καταλαβενεις. :]

  Ja po prostu głupoty i próżności nienawidzę.


  > że nie bierzesz pod uwagę żadnych merytorycznych argumentów.

  Cuś mnie ominęło zatem.

  W jakich to sądach
  > rodzinnych widać nierówność?

  To pytanie to prowokacja?

  Ja miałam na myśli raczej nierówność w miejscach
  > pracy, gdzie to kobietę przy zatrudnianiu pyta się, czy ma dzieci, czy planuje
  > je mieć,

  To takie burackie firmy trza omijać z daleka.

  a po urlopie wychowawczym często nie mają do czego wracać.

  Od tego jest PIP oraz sądy pracy. I tam jest sprawiedliwość. A dokąd ma się zwrócić mężczyzna po 'przygodach' z sądem rodzinnym?
 • sundry 07.10.12, 11:29
  agios_pneumatos napisał:

  > Tak, to dlatego w co drugim wątku o problemach pojawiają się rady: 'a co z twoi
  > m życiem', 'jesteś najważniejsza' itp. I to zarówno chodzi o dzietne jak i bezd
  > zietne.

  Bo kobiety mają tendencję do uszczęśliwiania wszystkich naokoło kosztem siebie, a to nie jest zdrowe.
  >
  > Αγαπη μου μη χρ_
  > 1;σιμοποιεις τι`
  > 2; λεξεις που δεν &
  > #954;αταλαβενεις. :] Możesz po polsku? Nie znam greckiego:)
  >
  > Ja po prostu głupoty i próżności nienawidzę.

  Ja też, ale głupota i próżność nie mają płci.
  >
  > To pytanie to prowokacja?

  Domyślam się, że chodzi o ten wyświechtany argument o nie przyznawaniu wykonywania władzy rodzicielskiej tylko ojcom. Pozostaje mi odpowiedzieć taką samą kliszą: Ilu to z tych biedaków wnosiło o to, by im tą władzę przyznać? Mało który jest takim frajerem, co sobie będzie brał na głowę samotne rodzicielstwo zamiast wykpić się paroma stówkami alimentów i zabraniem dziecka do kina w sobotę.
  >
  > To takie burackie firmy trza omijać z daleka.

  Oczywiście, szczególnie, że w dzisiejszych czasach praca leży na ulicy i można ją zmienić w 5 minut, na lepiej płatną rzecz jasna.
  >
  > a po urlopie wychowawczym często nie mają do czego wracać.
  >
  > Od tego jest PIP oraz sądy pracy. I tam jest sprawiedliwość.

  PIP i sądy nie ingerują w takie rzeczy jak redukcja stanowiska pracy:)
  A dokąd ma się zwr
  > ócić mężczyzna po 'przygodach' z sądem rodzinnym?

  Prawników ci u nas dostatek:)
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • agios_pneumatos 07.10.12, 11:37
  sundry napisała:

  > agios_pneumatos napisał:
  >
  > > Tak, to dlatego w co drugim wątku o problemach pojawiają się rady: 'a co
  > z twoi
  > > m życiem', 'jesteś najważniejsza' itp. I to zarówno chodzi o dzietne jak
  > i bezd
  > > zietne.
  >
  > Bo kobiety mają tendencję do uszczęśliwiania wszystkich naokoło kosztem siebie,
  > a to nie jest zdrowe.

  Rzadko się to zdarza, ale rozumiem, że może w przyrodzie występować.

  > >
  > > Αγαπη μου μη χ`
  > 1;_
  > > 1;σιμοποιεις τ_
  > 3;`
  > > 2; λεξεις που δε&#
  > 957; &
  > > #954;αταλαβενεις.
  > :] Możesz po polsku? Nie znam greckiego:)

  Z wysokiego 'C' zagrałaś z tą mizoginią. Na wszystko czeba mieć wsparcie.

  > >
  > > Ja po prostu głupoty i próżności nienawidzę.
  >
  > Ja też, ale głupota i próżność nie mają płci.
  > >

  W rzeczy samej.

  > > To pytanie to prowokacja?
  >
  Ilu to z tych biedaków wnosiło o to, by im tą władzę przyznać?

  Po co mają wnosić skoro i tak przegrają?

  Mało który j
  > est takim frajerem, co sobie będzie brał na głowę samotne rodzicielstwo zamiast
  > wykpić się paroma stówkami alimentów i zabraniem dziecka do kina w sobotę.
  > >

  Frajerem jest drugi typ, który wspomniałaś. To odróżnia mężczyzn od 'facetów'.

  > > To takie burackie firmy trza omijać z daleka.
  >
  > Oczywiście, szczególnie, że w dzisiejszych czasach praca leży na ulicy i można
  > ją zmienić w 5 minut, na lepiej płatną rzecz jasna.
  > >

  No to skoro ktoś akceptuje takie warunki gry to skąd potem płacz?

  > > a po urlopie wychowawczym często nie mają do czego wracać.
  > >
  > > Od tego jest PIP oraz sądy pracy. I tam jest sprawiedliwość.
  >
  > PIP i sądy nie ingerują w takie rzeczy jak redukcja stanowiska pracy:)
  > A dokąd ma się zwr
  > > ócić mężczyzna po 'przygodach' z sądem rodzinnym?
  >
  > Prawników ci u nas dostatek:)

  Czyli tym samym odpowiedzieliśmy sobie na oba pytania - brawo.
 • sundry 07.10.12, 11:48
  agios_pneumatos napisał:

  > Z wysokiego 'C' zagrałaś z tą mizoginią. Na wszystko czeba mieć wsparcie.

  Moje wsparcie jest takie, że napisałeś: Kobiety są egoistyczne i próżne, trudno o bardziej mizogiński tekst, bo są też tacy mężczyźni.
  >
  > Po co mają wnosić skoro i tak przegrają?

  A bez wniosku przegrają na bank, kółko się zamyka:)

  > Frajerem jest drugi typ, który wspomniałaś. To odróżnia mężczyzn od 'facetów'.

  Nic nie poradzę, że "faceci" dominują w społeczeństwie.

  > No to skoro ktoś akceptuje takie warunki gry to skąd potem płacz?

  Akceptuje, bo nie ma innego wyjścia.
  >
  > Czyli tym samym odpowiedzieliśmy sobie na oba pytania - brawo.

  W idealnym państwie tak właśnie jest, że sądy zawsze są sprawiedliwe:)
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • agios_pneumatos 07.10.12, 12:11
  sundry napisała:

  > agios_pneumatos napisał:
  >
  > > Z wysokiego 'C' zagrałaś z tą mizoginią. Na wszystko czeba mieć wsparcie.
  >
  >
  > Moje wsparcie jest takie, że napisałeś: Kobiety są egoistyczne i próżne, trudno
  > o bardziej mizogiński tekst, bo są też tacy mężczyźni.

  Chciałem napisać: procentowo mniej, ale na to nie ma statystyk. Są tylko obserwacje.

  > >
  > > Po co mają wnosić skoro i tak przegrają?
  >
  > A bez wniosku przegrają na bank, kółko się zamyka:)

  Wyobraź sobie, że był taki czas kiedy wnioski były składane. Jednakowoż po każdej rozprawie było ich coraz mniej. Jest to niewyjaśniona zagadka.

  >
  > > Frajerem jest drugi typ, który wspomniałaś. To odróżnia mężczyzn od 'face
  > tów'.
  >
  > Nic nie poradzę, że "faceci" dominują w społeczeństwie.
  >

  Ja tym się nie martwię. :]

  > > No to skoro ktoś akceptuje takie warunki gry to skąd potem płacz?
  >
  > Akceptuje, bo nie ma innego wyjścia.
  > >

  Zawsze jest wyjście.

  > > Czyli tym samym odpowiedzieliśmy sobie na oba pytania - brawo.
  >
  > W idealnym państwie tak właśnie jest, że sądy zawsze są sprawiedliwe:)

  Dlatego podałem Ci sądy pracy i jako przeciwwagę sądy rodzinne.
 • sundry 07.10.12, 12:19
  agios_pneumatos napisał:

  > > Nic nie poradzę, że "faceci" dominują w społeczeństwie.
  > > > Ja tym się nie martwię. :]

  A ja tak, bo "facet" marnym jest towarzyszem życia.
  >
  > > Akceptuje, bo nie ma innego wyjścia.
  > > >
  > > Zawsze jest wyjście.

  W idealnym świecie:) W realnym trzeba brać, co jest, bo każdego pracownika da się zastąpić w 5 minut.
  >
  > > W idealnym państwie tak właśnie jest, że sądy zawsze są sprawiedliwe:)
  >
  > Dlatego podałem Ci sądy pracy i jako przeciwwagę sądy rodzinne.

  Nie ma tu żadnej przeciwwagi, sądy orzekają ( a przynajmniej powinny) zgodnie z zasadami wiedzy i doświadczenia życiowego. Co z tego, że sąd orzeknie ci przywrócenie do pracy, skoro cię tam nie chcą i mogą dawać ci to odczuć. Dziecko sądy powierzają matkom, bo z reguły dzieci mają z matkami większą więź ( ojciec w końcu zawsze w pracy), rzadko się zdarzają sytuacje, że mężczyzna walczy, bo zgodnie z zimną kalkulacją zwyczajnie mu się to nie opłaca.
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • agios_pneumatos 07.10.12, 12:41
  sundry napisała:

  > agios_pneumatos napisał:
  >
  > > > Nic nie poradzę, że "faceci" dominują w społeczeństwie.
  > > > > Ja tym się nie martwię. :]
  >
  > A ja tak, bo "facet" marnym jest towarzyszem życia.

  O tym samym piszemy. :]

  > >
  > > > Akceptuje, bo nie ma innego wyjścia.
  > > > >
  > > > Zawsze jest wyjście.
  >
  > W idealnym świecie:) W realnym trzeba brać, co jest, bo każdego pracownika da s
  > ię zastąpić w 5 minut.
  > >

  Nie zawsze. Czasami potrzebni są wybitni fachowcy. Ale nie to jest tematem wątku. Nie róbmy OT.

  > > > W idealnym państwie tak właśnie jest, że sądy zawsze są sprawiedliw
  > e:)
  > >
  > > Dlatego podałem Ci sądy pracy i jako przeciwwagę sądy rodzinne.
  >
  > Nie ma tu żadnej przeciwwagi, sądy orzekają ( a przynajmniej powinny) zgodnie z
  > zasadami wiedzy i doświadczenia życiowego. Co z tego, że sąd orzeknie ci przyw
  > rócenie do pracy, skoro cię tam nie chcą i mogą dawać ci to odczuć. Dziecko sąd
  > y powierzają matkom, bo z reguły dzieci mają z matkami większą więź ( ojciec w
  > końcu zawsze w pracy), rzadko się zdarzają sytuacje, że mężczyzna walczy, bo zg
  > odnie z zimną kalkulacją zwyczajnie mu się to nie opłaca.

  Ech...
 • wlody1 09.10.12, 14:51
  agios_pneumatos napisał:

  > Ja miałam na myśli raczej nierówność w miejscach
  > > pracy, gdzie to kobietę przy zatrudnianiu pyta się, czy ma dzieci, czy pl
  > anuje
  > > je mieć,
  >
  > To takie burackie firmy trza omijać z daleka.

  A z jakiej racji właściciel firmy miałby utrzymywać etat dla takiej Pani? Dlaczego maiłby płacić za każdym zwolnieniem przez 30 dni?
  To nazywasz buractwem? To że państwo przeniosło obciążenia na pracodawców nie jest winą właścicieli firm!
  >
  > a po urlopie wychowawczym często nie mają do czego wracać.

  A dlaczego miałyby? Podaj chociaż jeden argument. Z jakiej racji pracodawca miałby partycypować w kosztach życia rodzinnego obcych ludzi?
  >
  > Od tego jest PIP oraz sądy pracy. I tam jest sprawiedliwość. A dokąd ma się zwr
  > ócić mężczyzna po 'przygodach' z sądem rodzinnym?

  Czy słowo sprawiedliwość jest tu dobrze użyte? Prawo to nie zawsze sprawiedliwość...

  --
  Jeżeli myślisz o tym samym co ja,
  to jesteś niezła świnia...
 • agios_pneumatos 10.10.12, 18:25
  wlody1 napisał:


  >
  > A z jakiej racji właściciel firmy miałby utrzymywać etat dla takiej Pani? Dlacz
  > ego maiłby płacić za każdym zwolnieniem przez 30 dni?

  No to akurat jest nie hajku, wszyscy o tym wiemy.

  > To nazywasz buractwem? To że państwo przeniosło obciążenia na pracodawców nie j
  > est winą właścicieli firm!

  Buractwem jest zadawanie głupich pytań, na które odpowiedź jest z góry znana.  > >
  > > Od tego jest PIP oraz sądy pracy. I tam jest sprawiedliwość. A dokąd ma s
  > ię zwr
  > > ócić mężczyzna po 'przygodach' z sądem rodzinnym?
  >
  > Czy słowo sprawiedliwość jest tu dobrze użyte? Prawo to nie zawsze sprawiedliwo
  > ść...
  >

  Relatywnie - tak. Znaczy w porównaniu z powyższym.
 • maitresse.d.un.francais 07.10.12, 18:49
  są bardziej altruistyczni i samokrytyczni?

  Z NATURY koleś to kobiety mają oprzyrządowanie płciowe żeńskie, a mężczyźni męskie.

 • agios_pneumatos 08.10.12, 05:30
  maitresse.d.un.francais napisała:

  > są bardziej altruistyczni i samokrytyczni?
  >
  > Z NATURY koleś to kobiety mają oprzyrządowanie płciowe żeńskie, a mężczyźni męs
  > kie.
  >

  Sundry jest 'kolesiem'?
 • maitresse.d.un.francais 08.10.12, 21:32
  agios_pneumatos napisał:

  > maitresse.d.un.francais napisała:
  >
  > > są bardziej altruistyczni i samokrytyczni?
  > >
  > > Z NATURY koleś to kobiety mają oprzyrządowanie płciowe żeńskie, a mężczyź
  > ni męs
  > > kie.
  > >
  >
  > Sundry jest 'kolesiem'?

  Nie. Ty jesteś kolesiem. Możesz oczywiście czepiać się drzewka (z cyklu "Baby nie znają się na kompie"), ale z treści wynika, że odpowiadałam tobie.
 • agios_pneumatos 10.10.12, 18:23
  maitresse.d.un.francais napisała:


  >
  > Nie. Ty jesteś kolesiem. Możesz oczywiście czepiać się drzewka (z cyklu "Baby n
  > ie znają się na kompie"), ale z treści wynika, że odpowiadałam tobie.

  Przytoczysz cytat 'o naturze'?
 • maitresse.d.un.francais 10.10.12, 20:17
  Przytoczę taki cytat:

  forum.gazeta.pl/forum/w,16,139407651,139418999,Re_Czym_gardza_feministki_.html
  Jeśli nie z natury, to co miałeś na myśli? Że skąd się takie RZEKOMO bierzemy?

  Widzę, że wywijasz się jak klasyczny troll, najpierw czepiasz się drzewka, a teraz słówek.
 • agios_pneumatos 11.10.12, 17:37
  maitresse.d.un.francais napisała:

  > Przytoczę taki cytat:
  >
  > forum.gazeta.pl/forum/w,16,139407651,139418999,Re_Czym_gardza_feministki_.html
  > Jeśli nie z natury, to co miałeś na myśli? Że skąd się takie RZEKOMO bierzemy?

  Stwierdziłem fakt. Nie jest to 'rzekomo', a skąd to też mnie frapuje. Ale jest parę teorii.

  >
  > Widzę, że wywijasz się jak klasyczny troll, najpierw czepiasz się drzewka, a te
  > raz słówek.

  Wg definicji trollowanie to:

  - zachowania mające na celu wywołanie kłótni
  - podawanie nieprawdziwych informacji
  - erystyka rodem z przedszkola
  - wrogość i agresja
  - skrajna megalomania
  - nazywanie innych trollami

  Does that ring a bell?


 • maitresse.d.un.francais 11.10.12, 20:40

  > Stwierdziłem fakt. Nie jest to 'rzekomo'

  Uzasadnij.


  , a skąd to też mnie frapuje. Ale jest
  > parę teorii.
  >
  Mhm, w większości mylących wpływy naturalne z kulturowymi. To tak jakby pomylić kota z myszą.

  Ta definicja jest niepełna. Zakładanie durnych wątków, a następnie wykręcanie kota ogonem (patrz josef_to_ja oraz m. in. tenże wątek) też się do trollowania zalicza.

  "Nazywanie innych trollami" - ale wszystkich czy tylko niektórych? A może tylko trolli? Co o tym mówi twoja zawężona definicja?
 • agios_pneumatos 11.10.12, 22:52
  maitresse.d.un.francais napisała:

  >
  > > Stwierdziłem fakt. Nie jest to 'rzekomo'
  >
  > Uzasadnij.

  Masz tu pierwszy lepszy przykład z brzegu:
  forum.gazeta.pl/forum/w,30835,139521711,139530701,Re_Chce_i_niechce_miec_kochanka_Strach_wygrywa_.html?t=1349988503783
  >
  >
  > , a skąd to też mnie frapuje. Ale jest
  > > parę teorii.
  > >
  > Mhm, w większości mylących wpływy naturalne z kulturowymi. To tak jakby pomylić
  > kota z myszą.

  Nom. O wpływach kurturowych mówię. To ty skądś tego kota wzięłaś.

  >
  > Ta definicja jest niepełna. Zakładanie durnych wątków, a następnie wykręcanie k
  > ota ogonem (patrz josef_to_ja oraz m. in. tenże wątek) też się do trollowania z
  > alicza.
  >

  Oczywiście, że jest niepełna. Podałem tylko te punkty, które (pobieżnie) zauważyłem w twoich postach.

  > "Nazywanie innych trollami" - ale wszystkich czy tylko niektórych? A może tylko
  > trolli? Co o tym mówi twoja zawężona definicja?

  Coś w tym jest, że to złodziej najgłośniej krzyczy 'łapaj złodzieja'.
 • maitresse.d.un.francais 13.10.12, 17:07
  agios_pneumatos napisał:

  >
  > Masz tu pierwszy lepszy przykład z brzegu:
  > forum.gazeta.pl/forum/w,30835,139521711,139530701,Re_Chce_i_niechce_miec_kochanka_Strach_wygrywa_.html?t=1349988503783

  No tak, jak zwykle JEDEN przykład ma uzasadniać zachowanie WSZYSTKICH kobiet.
  > >
  > >
  > > , a skąd to też mnie frapuje. Ale jest

  > Nom. O wpływach kurturowych mówię.

  Mówisz? To gdyby one, te wpływy, były inne, to kobiety też byłyby inne?

  >
  > Oczywiście, że jest niepełna. Podałem tylko te punkty, które (pobieżnie) zauważ
  > yłem w twoich postach.

  Najwyraźniej mylisz mnie z pięcioma innymi użytkownikami, bo wiele z tych punktów u mnie nie występuje. Albo lubisz oczerniać.
  >

  >
  > Coś w tym jest

  Jak wyżej.
 • agios_pneumatos 14.10.12, 09:17
  maitresse.d.un.francais napisała:


  >
  > No tak, jak zwykle JEDEN przykład ma uzasadniać zachowanie WSZYSTKICH kobiet.
  > > >

  A to już ty napisałaś.

  > > >
  > > > , a skąd to też mnie frapuje. Ale jest
  >
  > > Nom. O wpływach kurturowych mówię.
  >
  > Mówisz? To gdyby one, te wpływy, były inne, to kobiety też byłyby inne?
  >

  Tego już się nie dowiemy. Zwłaszcza, że piszemy o błędnym kole.

  > >
  > > Oczywiście, że jest niepełna. Podałem tylko te punkty, które (pobieżnie)
  > zauważ
  > > yłem w twoich postach.
  >
  > Najwyraźniej mylisz mnie z pięcioma innymi użytkownikami, bo wiele z tych punkt
  > ów u mnie nie występuje. Albo lubisz oczerniać.
  > >
  >

  - zachowania mające na celu wywołanie kłótni

  Z NATURY koleś to kobiety mają oprzyrządowanie płciowe żeńskie, a mężczyźni męskie.

  - podawanie nieprawdziwych informacji

  forum.gazeta.pl/forum/w,16,139407651,139418999,Re_Czym_gardza_feministki_.html
  Jeśli nie z natury, to co miałeś na myśli? Że skąd się takie RZEKOMO bierzemy?


  - erystyka rodem z przedszkola

  Ta definicja jest niepełna.

  - wrogość i agresja

  Pacz: punkt 1.

  - skrajna megalomania

  Zaś moim zdaniem argumentować przeciw Twojemu zdaniu zwyczajnie nie warto. Dlatego ograniczyłam się jedynie do wytknięcia ci błędu logicznego.

  - nazywanie innych trollami
  Widzę, że wywijasz się jak klasyczny troll, najpierw czepiasz się drzewka, a teraz słówek.

  Widzę, że masz potencjał, ale nie podnoś poprzeczki.
 • maitresse.d.un.francais 14.10.12, 15:57

  > A to już ty napisałaś.

  A ty zasugerowałeś. Prosiłam o dowód, że WSZYSTKIE kobiety takie są, a dostałam JEDEN przykład.
  >
  > > > >
  > > > > , a skąd to też mnie frapuje. Ale jest


  > - zachowania mające na celu wywołanie kłótni

  Mylisz się koleś. To zachowanie nie miało na celu wywołania kłótni, a jedynie polemikę z poglądem. Zaś nie podawałam informacji nieprawdziwych celowo, tylko najwyżej źle coś zrozumiałam.

  No ale widocznie należysz do tych, którzy każde zachowanie oponenta tłumaczą na jego niekorzyść, a każdą pomyłkę i nieporozumienie nazywają kłamstwem. Jak mniemam, reprezentujesz wartości prawicowe? Czy widzenie bliźnich jak wyżej do nich należy?
 • agios_pneumatos 14.10.12, 16:46
  maitresse.d.un.francais napisała:

  >
  > > A to już ty napisałaś.
  >
  > A ty zasugerowałeś. Prosiłam o dowód, że WSZYSTKIE kobiety takie są, a dostałam
  > JEDEN przykład.
  > >
  > > > > >
  > > > > > , a skąd to też mnie frapuje. Ale jest
  >
  >
  > > - zachowania mające na celu wywołanie kłótni
  >
  > Mylisz się koleś. To zachowanie nie miało na celu wywołania kłótni, a jedynie p
  > olemikę z poglądem. Zaś nie podawałam informacji nieprawdziwych celowo,
  > tylko najwyżej źle coś zrozumiałam.

  Jest ok. Peace.

  >
  > No ale widocznie należysz do tych, którzy każde zachowanie oponenta tłumaczą na
  > jego niekorzyść, a każdą pomyłkę i nieporozumienie nazywają kłamstwem. Jak mni
  > emam, reprezentujesz wartości prawicowe? Czy widzenie bliźnich jak wyżej do nic
  > h należy?

  Wróćmy do źródeł; od czego zaczęliśmy rozmowę?
 • koham.mihnika.copyright 07.10.12, 05:22
  glogalnego ocipienia. ops, ocieplenia.
  bylo na czerwono, na zielono, jest i na kobieco.
  sad, sadem, ALE.....

  czas na prawdziwa kobiete naszych czasow - Magda Szubanska

  www.youtube.com/watch?v=y5YTYLPwOFs&feature=related
  --
  "Power is the ultimate aphrodisiac" - prezes JK za Henry Kissingerem.

  Don't worry about the world coming to an end today. It's already tomorrow in Australia.
 • cobrabeer 07.10.12, 01:20
  Jesteś bardzo zakompleksiona. Człowiek znający swoją wartość ma gdzieś czy jest kobietą czy mężczyzną.
 • wersja_robocza 07.10.12, 08:53
  cobrabeer napisał(a):

  > Jesteś bardzo zakompleksiona. Człowiek znający swoją wartość ma gdzieś czy jest
  > kobietą czy mężczyzną.

  Buahahah. Lepiej wiedzieć, kim się jest, chociażby żeby urologa z ginekologiem nie pomylić.
 • to.niemozliwe 07.10.12, 09:26
  Chyba ginekologa z andrologiem? To mialas na mysli?
  --
  Prawda ma wartość tylko dla tych, którzy są w stanie ją pojąć.
 • cobrabeer 07.10.12, 15:44
  wersja_robocza napisała:

  > Buahahah. Lepiej wiedzieć, kim się jest, chociażby żeby urologa z ginekologiem
  > nie pomylić.

  Widzę, że nie zrozumiałaś.
 • yannika 07.10.12, 05:40
  Kobietami decydującymi się mieć dzieci w tym popapranym kraju to nie tylko nie gardzę, ale wręcz podziwiam ich odwagę...
 • tfu.tfu 07.10.12, 10:16
  obłudą, hipokryzją, podłością, wyzyskiem, niewolnictwem (które szumnie w tym kraju nazywa się pracą czasami), fanatyzmem - na każdym polu. i tyle. głupotą nie gardzę, bo każdy ma prawo do błędu.
  --
  .............. fusy precz!
  http://www.pustamiska.pl/images/banner3.png
 • magnusg 07.10.12, 10:36
  Linijke wyzej nad tym komentarzem, ktory tu zacytowalas napisalem, ze feministki kobiety, ktore swiadomie decyduja sie na zostanie w domu i wychowywanie dzieci w najlepszym przypadku traktuja jako ofiary nieswiadome swoich praw i wartosci.I swietnie to niniejszym wywodem potwierdzasz:-"Nie gardzę sobą. Ani nie gardzę kobietami, które "tylko" zajmują się domem i dziećmi, nie mając żadnego innego pola aktywności, choćby zawodowej. Uważam je za ofiary stereotypowego myślenia o kobietach, oraz chorych układów społecznych. "
  Szkoda, ze nadal nie dotarlo do ciebie, ze jest jakas czesc kobiet, ktora moze wlasnie tego chce, a ty im tego wyboru iodmawiasz robiac z nich nieswiadome swoich praw ofiary.Sa nawet faceci, ktorzy wola zostac z dziecmi w domu, a zona/partnerka niech zaiwania caly dzien na utrzymanie rodziny.To dla ciebie tez ofiary stereotypowego myslenia oraz chorych ukladow??

  "Znam wiele takich kobiet i mają one jedną cechę wspólną - mają dość, marzą o urlopie, chciałyby móc zrobić coś dla siebie, coś poza domem (i nie mogą!!!, naprawdę nie mogą, bo są udupione w domach z dziećmi)."-a te siedzace w biurze albo na kasie w supermarkecie dzien i wieczor to o urlopie i odpoczynku czasami nie marza??One nie sa udupione swoimi projektami,terminami i upierdliwymi szefami??

  " I jeszcze jedno - wszystkie mają zaniżone poczucie wartości własnej."
  -do czego ty sie czynnie przykladasz robiac z nich ofiary losu,zamiast zaakceptowac swiadomy czesto wybor. --
  -"Tak w ogóle to lubię sobie poleniuchować, nie mam manii prześladowczej, że ciągle muszę coś robić. Na przykład lubię leżeć w łóżku i patrzeć bezmyślnie w sufit„-Donald Tusk.
  -Palikot-to nie jest nazwisko,to jest diagnoza
 • sundry 07.10.12, 10:51
  Kobietę zaiwaniającą w biurze od zaiwaniającej w domu często różni jedna ważna rzecz- te z biura mają własne źródło utrzymania, a nie znajdują się na łasce i niełasce męża.
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • berta-death 07.10.12, 11:24
  > Kobietę zaiwaniającą w biurze od zaiwaniającej w domu często różni jedna ważna
  > rzecz- te z biura mają własne źródło utrzymania, a nie znajdują się na łasce i
  > niełasce męża.

  Jeszcze jedna rzecz. Po 8h mają wolne, mają też miesiąc płatnego urlopu, wolne weekendy i święta oraz prawo do zachorowania. Mają też możliwość zmienić miejsce pracy a nawet zawód jak im się coś nie podoba. Mogą też walnąć tym wszystkim i powiedzieć mam to w dupie zostaję kloszardką, utrzymanką, albo wyjeżdżam do Afryki na misję. I nikt się nie czepi. A spróbowała by tak dzieci i męża porzucić. Lincz w biały dzień by ją spotkał.
 • agios_pneumatos 07.10.12, 11:41
  berta-death napisała:

  A spróbowała by tak dzieci i męża porzuci
  > ć. Lincz w biały dzień by ją spotkał.

  Jest nadzwyczaj dużo takich przypadków. I nie ma żadnego linczu. Są za to sprawy w sądach rodzinnych o tym, jaki to mąż był zły i jak ją zaniedbywał i tym samym ona biedna nie wyczymała i musiała się ratować.

  Natomiast gdyby to mężczyzna rzucił wszystko w cholerę to nazywa się 'opuszczenie rodziny', na co są paragrafy w KRiO i rozwód następuje z winy męża, po czym następują alimenty i reszta wydarzeń.
 • sundry 07.10.12, 11:51
  Pierwsze słyszę, żeby KRiO rozróżniał opuszczenie rodziny przez mężczyznę i kobietę. Mężczyzna też może domagać się alimentów na siebie, jak go żona opuści.
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • agios_pneumatos 07.10.12, 12:14
  To pewnie też nie miałaś okazji usłyszeć od policjanta cyt: 'żona nie wyraża zgody na Pana widzenie z dzieckiem' oraz: 'przecież kobieta ma większe prawa do dziecka'.

  Nie muszę chyba nic dodawać o braku ograniczeń władzy rodzicielskiej.
 • sundry 07.10.12, 12:22
  Za utrudnianie kontaktów z dzieckiem jest grzywna, nieznajomość prawa szkodzi, a policja w jego znajomości nie przoduje. W naszym kraju jest tak, że jak sobie zębami nie wyszarpiesz, to nie masz, więc jak chcesz mieć, to weź prawnika i walcz, a nie miej pretensji do całego świata.
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • agios_pneumatos 07.10.12, 12:43
  sundry napisała:

  > Za utrudnianie kontaktów z dzieckiem jest grzywna, nieznajomość prawa szkodzi,
  > a policja w jego znajomości nie przoduje. W naszym kraju jest tak, że jak sobie
  > zębami nie wyszarpiesz, to nie masz, więc jak chcesz mieć, to weź prawnika i w
  > alcz, a nie miej pretensji do całego świata.

  Słodka jesteś pouczając mnie. :] Po raz kolejny udowadniasz, że tego 'całego świata' na oczy nie widziałaś. :]
 • sundry 07.10.12, 13:28
  A gdzie ja cię pouczam?
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • agios_pneumatos 07.10.12, 14:02
  sundry napisała:

  > A gdzie ja cię pouczam?

  weź prawnika i walcz, a nie miej pretensji do całego świata.
 • sundry 07.10.12, 14:08
  Dla mnie to raczej kategoria dobrej rady, a nie pouczania.
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • agios_pneumatos 07.10.12, 14:24
  Spoko. Koniec tej gałęzi dyskusji. ;)
 • kalllka 07.10.12, 14:43
  jakby powiedziec;/
  'naszej- polskiej' przestrzeni publicznej kategoryzowanie i podstawianie swinki, najczestszym sposobem na edukacje.
  zupelnie jakby poza pouczeniami z Misia, badz bez wujka_dobra_ rada ( czesto parafrazowanego przez ciotke) nie bylo innych ( powiedzmy szczerze- mniej podchwytliwych, przykladow edukacyjnych..)
  formula klotni i polajanek dojrzalym dyskutantom nie potrzebna.
  co do feminizmu, dla mnie taka sama forma okreslenia rzeczywistosci jak komunizm, katolicyzm. bez zbednych , negatywnych konotacji.
  wiec cieszy gdy kto podejmujac temat, tak jak boginia, stara sie nie ulec przypisywanym stereotypom.
 • rekreativa 07.10.12, 12:29
  A masz przyznane widzenia z dzieckiem? Bo jeśli sąd takie wyznaczył, to żona może sobie swoją zgodę w d... wsadzić.
  Mój znajomy ma taką sytuację, że żona mu utrudnia spotkania z dziećmi - np. udaje, że nikogo w domu nie ma, kiedy on przychodzi na wyznaczoną porę. Wtedy jest telefon na policję i to właśnie policja interweniuje.
 • agios_pneumatos 07.10.12, 12:51
  Nie, nie ma papieru z sądu o ustanowienie. Jeszcze. O szczegółach i o tym jakiego syfu narobiła nie będę się rozpisywać bo to nie czas i miejsce.

  Nie ma papieru o ustanowienie, ale i nie ma żadnych ograniczeń władzy rodzicielskiej. Jedyne ograniczenia to tzw. świadomość społeczna, percepcja ludzka i przyjęte w tym społeczeństwie konwenanse, dzięki którym jedna z drugą ślicznotki będą pisać na forumie o więzi dziecka z matką i innych kliszach. Urocze. :]
 • rekreativa 07.10.12, 12:56
  No to jedyna rada jak najszybciej ustalić podział władzy rodzicielskiej sądownie.
  Wtedy będziesz w prawie.
  Bo teraz to rzeczywiście możesz liczyć wyłącznie na dobrą wolę drugiej strony, której to woli, jak rozumiem nie ma.
 • agios_pneumatos 07.10.12, 12:59
  rekreativa napisała:

  > No to jedyna rada jak najszybciej ustalić podział władzy rodzicielskiej sądowni
  > e.
  > Wtedy będziesz w prawie.

  Ależ ja nie potrzebuję rad. Nawet nie wiesz co i w jakim zakresie robię. :]
  Ale.. patrz punkt 1. - polskie sądy. :]

  > Bo teraz to rzeczywiście możesz liczyć wyłącznie na dobrą wolę drugiej strony,
  > której to woli, jak rozumiem nie ma.

  Koko, koko. Czas pracuje na moją korzyść.
 • sundry 07.10.12, 13:17
  > Nie ma papieru o ustanowienie, ale i nie ma żadnych ograniczeń władzy rodziciel
  > skiej.

  A nie ma czasem zapisu pod tytułem "wykonywanie władzy rodzicielskiej powierza matce z przyznaniem ojcu prawa do decydowania o istotnych sprawach dziecka"?
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • sundry 07.10.12, 13:27
  To jest właśnie ograniczenie władzy rodzicielskiej jednego z rodziców, gdy rodzice żyją osobno.
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • agios_pneumatos 07.10.12, 14:03
  sundry napisała:

  > > Nie ma papieru o ustanowienie, ale i nie ma żadnych ograniczeń władzy rod
  > ziciel
  > > skiej.
  >
  > A nie ma czasem zapisu pod tytułem "wykonywanie władzy rodzicielskiej powierza
  > matce z przyznaniem ojcu prawa do decydowania o istotnych sprawach dziecka"?

  Nie ma żadnego papieru.
 • berta-death 07.10.12, 11:51
  Cały wywód sprowadza się do tego, że są kobiety, które chcą zostać w domu. I te kobiety są pogardzane przez resztę społeczeństwa. Częściej niż inne zostają też ofiarami przemocy domowej. Z jakiegoś powodu obowiązki domowe i opieka nad dziećmi są uważane za czynności uwłaczające godności ludzkiej. Zatem osoba, która je wykonuje ma niższą pozycję społeczną niż osoba, która zajmuje się czymś innym. I nie jest prawdą, że feministki nie walczą o prawa tych kobiet. Tylko, że ta walka wymaga zmiany mentalności społecznej, zatem dużo prościej nakłaniać kobiety, żeby dla własnego bezpieczeństwa, wygody i statusu społecznego, jednak do jakiejś pracy poszły.

  Myk polega na tym, że po pierwsze prowadzenie domu i opieka nad dziećmi to są prace fizyczne, do których nie potrzeba żadnych kwalifikacji ani nawet szczególnych predyspozycji. Do kopalni, rozładowywania wagonów, kopania rowów czy pracy w dokach, które też są pracami fizycznymi, potrzeba chociaż ponadprzeciętnej siły, więc już nie każdy się do tego nada. A już na pewno nie każdy będzie w tym dobry. A do szorowania garów, gotowania czy niańczenia dzieci nada się każdy. Nawet dziecko i osoba z lekkim upośledzeniem. Obiegowa opinia twierdzi też, że każdy w tym jest dobry, bo to żadna filozofia. Jak świat światem sprzątaczki, pomywaczki, czy nawet kucharki nie cieszyły się szacunkiem społecznym. Nawet dzieciom mówiono, że jak się nie będą uczyć to będą z miotłą zapieprzać albo na zmywaku stać. Niańki i guwernantki miały ciut wyższą pozycję, ale też nigdy nie były to zawody cieszące się poważaniem.

  Druga sprawa to taka, że w naszej wyrosłej z patriarchatu kulturze, wszystko co kojarzy się z kobiecością jest gorsze niż to co kojarzy się z męskością. Zatem nic dziwnego, że wszystkie zawody, które w sposób naturalny niejako przypadły kobietom, z marszu zyskały etykietę bezwartościowych, prostych i oczywiście niegodnych szacunku. A to co przypadło mężczyznom od razu zyskało rangę bóg wie czego. A jest to efekt czystego PR a nie racjonalnych przesłanek.

  A trzecia sprawa to ta, że kto ma kasę ten ma władzę. Praca poza domem w charakterze najemnika, wiąże się z finansowym wynagrodzeniem. Praca w domu na rzecz domowników nie jest przeliczana na gotówkę. Bardziej ma charakter barteru, typu usługa za usługę, towar za towar. A w świecie, w którym jedyną rzeczą jaka się liczy jest kasa, to ten kto jej nie ma jest na straconej pozycji.
 • twojabogini 08.10.12, 12:37
  magnusg napisał:

  > napisalem, ze feministk
  > i kobiety, ktore swiadomie decyduja sie na zostanie w domu i wychowywanie dzie
  > ci w najlepszym przypadku traktuja jako ofiary nieswiadome swoich praw i wartos
  > ci.

  Gdyby te kobiety zostające w domu cieszyły się szacunkiem, dobrym zdrowiem, dobrą kondycja psychiczną i wolnością osobista, porównywalną do tej jaka miałyby pracując zawodowo - byłoby okej. Tak nie jest. Owszem znam przypadki zadowolonych kobiet "domowych", ale one realizują się w wielu innych sferach życia, wolontariacie, swoich pasjach. Nie są przywiązane do domu i dzieci jak pies do łańcucha. Dla sprawiedliwości muszę przyznać, że z takim modelem spotkałam się w rodzinach katolickich - takich gdzie wiara się żyje na co dzień, chodzi regularnie do kościoła, dba o rozwój duchowy. Tylko, ze takich kobiet jest bardzo mało. W większości przypadków kobieta staje się niewolnicą we własnym domu i stopniowo sytuacja zmusza ją do rezygnacji ze swoich pasji, z planów, z siebie.

  > Szkoda, ze nadal nie dotarlo do ciebie, ze jest jakas czesc kobiet, ktora moze
  > wlasnie tego chce, a ty im tego wyboru iodmawiasz robiac z nich nieswiadome swo
  > ich praw ofiary.

  Nikomu niczego nie odmawiam. Wiem, tak po prostu z życia, od koleżanek, od kobiet ze starszego pokolenia, że zostając z dziećmi w domu nie miały pojęcia na co tak naprawdę się decydowały. Izolacja społeczna, pogarda, niewolnictwo. Po części jest to "wina" kobiet, które są zbyt mało asertywne i dają się w taka role wtłoczyć - ale to wina pozorna, prawdziwym winnym jest sposób wychowania dziewczynek, różnice w procesie socjalizacji.

  Sa nawet faceci, ktorzy wola zostac z dziecmi w domu, a zona/pa
  > rtnerka niech zaiwania caly dzien na utrzymanie rodziny.To dla ciebie tez ofiar
  > y stereotypowego myslenia oraz chorych ukladow??

  Znam tylko jeden taki układ i jest on zdrowy, mężczyzna jest z dzieckiem w domu, zona pracuje, ale nie oznacza to, ze nie ma on wolności osobistej, ze wszystkie obowiązki domowe należą do niego, ze nie ma on wpływu na decyzje finansowe, własnych pieniędzy. W przypadku kobiet na wychowawczych wygląda to najczęściej dokładnie odwrotnie. I te kobiety postrzegam jako ofiary. One same siebie tak postrzegają czuja się przegrane, mniej wartościowe. Co wpycha je w role niewolników jeszcze bardziej. Dla mężczyzn to tez ogromny problem, z ich ust często można usłyszeć, nie poznaję mojej zony, zmieniła się, zrobiła skwaszona, to była kiedyś inna kobieta. Najczęstsza rada terapeutów jest powrót kobiety do pracy i wspólny udział małżonków w opiece nad dziećmi i pracach domowych. Część mężczyzn przyjmuje to entuzjastycznie, ale część zaczyna się sprzeciwiać, mówić ze tak się nie da, a kto się będzie zajmował, jak oni znajdą czas...Czyli jednak wygodnie jest im mieć taniego domowego niewolnika (+ kochankę, gdyż zona traktowana jak niewolnica w tej sferze szybko się "psuje")

  a te siedzace w biurze alb
  > o na kasie w supermarkecie dzien i wieczor to o urlopie i odpoczynku czasami ni
  > e marza??One nie sa udupione swoimi projektami,terminami i upierdliwymi szefami
  > ??

  Te mają możliwość dokształcenia się zmiany pracy. Za swój wysiłek dostają wynagrodzenie. Po odwaleniu roboty swobodnie dysponują swoim czasem i pieniędzmi.

  > " I jeszcze jedno - wszystkie mają zaniżone poczucie wartości własnej."
  > -do czego ty sie czynnie przykladasz robiac z nich ofiary losu,zamiast zaakcept
  > owac swiadomy czesto wybor.

  Mylisz przyczynę ze skutkiem. Te kobiety mają zaniżone poczucie wartości bez mojego udziału.

 • berta-death 08.10.12, 21:27
  To wszystko wymaga pracy u podstaw, żeby zmienić mentalność społeczną. Wciąż jest przyzwolenie a nawet nacisk na to, żeby facet dał sobie spokój z babskimi zajęciami takimi jak niańczenie dziecka czy prace domowe.
  Taki, który najpierw opiekuje się ciężarną żoną, potem w porodzie uczestniczy a na końcu bierze sobie wszystkie zaległe i aktualne urlopy, żeby w pierwszych tygodniach z żoną i dzieckiem w domu siedzieć, w najlepszym wypadku traktowany jest z protekcjonalnym uśmiechem. Ot taki pewnie miał kaprys, taka moda. Ewentualnie może jeszcze kocha tak bardzo żonę co już trochę pod dewiację podchodzi, ale niech im będzie. A już to, że on podczas tego urlopu na równi z żoną robi wszystko przy dziecku i jeszcze obowiązki domowe też po równo, to już za czyste szaleństwo jest uważane. Podobnie jak i to, że jak już z powrotem pracuje, to po pracy zabiera się za wspólne z żoną zakupy, sprzątanie, gotowanie, bo ona czekała na niego aż wróci, bo wszystko zawsze robią razem. A to, że jeszcze do tego w nocy do dziecka wstaje, to tłumaczone jest tym, że na bezsenność cierpi, no to przy okazji żonie pomaga.

  I tutaj opisałam autentyczną sytuację. Zdziwienie podchodzące pod zgorszenie wywołało to, że oni mieli dwie babcie chętne do pomocy i jeszcze jakieś ciotki. I dziewczyna zamiast pogonić chłopa do pracy, to pogoniła matkę z teściową i całą resztą i razem z mężem wspólnie zajmowali się dzieckiem. I nikomu nie mogło się pomieścić w pale jak to możliwe, że dali sobie radę. Na dobrą sprawę to dość twardego tyłka wymaga od tego faceta, żeby robić swoje i olać te wszystkie głupie pytania, zdziwienia i przede wszystkim komentarze, które na pewno do niego docierają.
 • twojabogini 09.10.12, 13:17
  berta-death napisała:

  Na dobrą sprawę to dość
  > twardego tyłka wymaga od tego faceta, żeby robić swoje i olać te wszystkie głu
  > pie pytania, zdziwienia i przede wszystkim komentarze, które na pewno do niego
  > docierają.

  Z tym się zgodzę. byłam zaskoczona, kiedy mój mąż poprosił mnie, żebym nadmiernie go nie chwaliła przy rodzinie i znajomych za to, że angażuję się w dzieci i w dom. jeszcze bardziej byłam w szoku, gdy kiedyś pochwaliłam go, a on odebrał to jako próbę upokorzenia go (pochwalenia się tym jak świetnie go ustawiłam!). Był tez czas, kiedy zaczął się z domu i dzieci wycofywać, choć nie było obiektywnych powodów.
  Więcej zrozumiałam, gdy zaczęliśmy rozmawiać o tym jak to po jego męskiej stronie wygląda. Jak nazywano go druga mamą, pantofelkiem, próbowano nawracać na dobrą drogę. Ogólny przekaz jaki odbierał był taki, ze angażując się w dom i dzieci rezygnuje ze swojej męskości, wchodzi zonie pod pantofel i nic dobrego z tego nie będzie (tu lista żon, które najpierw korzystały z dobroci mężów, a potem puściły się z prawdziwym ogierem).
 • headvig 07.10.12, 11:14
  zapomniałaś jeszcze o jednej kategorii - wyzwolonych antyfeministek, bo między białym a czarnym jeszcze coś jest.

  p.s. a włochalami pod pachami gardzisz? bo jeśli tak, to żadna z ciebie feministka.
  --
  I can't stand this indecision married with a lack of vision
 • bene_gesserit 07.10.12, 11:30
  ...faktami. I dlatego nie należy im nic tłumaczyć, tym bardziej się tłumaczyć, dokonywać analizy etc, bo szkoda czasu. Sami wymrą, może za kilkadziesiąt milionów lat truchła przeobrażą się w ropę naftową i będzie z nich jakiś pożytek.
  --
  push to add drama
 • princessjobaggy 07.10.12, 14:53
  Kolejny watek bogini, ktory powinien wyladowac na oslej.

  Moglas odpowiedziec w watku, w ktorym magnusg umiescil swoja opinie, nie trzeba bylo od razu zakladac nowego. Post startowy ma charakter blogowy, nie zawiera zadnego pytania lub zachety do dyskusji.
 • kalllka 07.10.12, 19:28
  z pewnoscia zaden z watkow nie powinien wyladowac na tzw oslej, bo tzw osla to przyklad pogardliwego traktowania ludzi.
  archaiczny- przyklad prl-owskiego poslugiwania sie.. ludzmi jak zwierzetami.kontynuacja przemocowego zdalnego wychowywania 'oslow...'

  co do przytaczania wypowiedzi z jednego watku w nowym; nawet osli 'regulamin' tego nie zabrania. wystarczy bowiem cudzyslowem zaznaczyc inspirujace nas zdania i nie podajac zrodla wymyslec cos czego nikt do tej pory nie wymyslil.
  czego takze pryncessie serdecznie zycze:/

 • princessjobaggy 08.10.12, 11:06
  > co do przytaczania wypowiedzi z jednego watku w nowym; nawet osli 'regulamin
  > ' tego nie zabrania. wystarczy bowiem cudzyslowem zaznaczyc inspirujace nas
  > zdania i nie podajac zrodla wymyslec cos czego nikt do tej pory nie wymyslil.

  Skoro podobne wypowiedzi inspiruja ja do podzielenia sie wlasna sytuacja z innymi (ja, ja, ja, u mnie, u mnie, u mnie, moja, moja, moja...), to moze niech umiesci ten opis na blogu. Na forum moglaby chociaz udawac, ze chodzi jej o dyskusje, a nie kolejna popisowe.
 • irmina_anastazja 07.10.12, 15:52
  Jestem feministką i gardzę konserwatystami, homofobami, ortodoksyjnymi chrześcijanami, muzułmanami, żydami a także skrajną prawicą. Ale nie wiem czy stanowię reprezentacyjny przykład...
 • magnusg 07.10.12, 16:08
  Stanowisz nawet idelany przyklad feministki.Ale sama dla siebie w tej calej pogardzie dla reszty pewnie oczekujesz tolerancji:)
  --
  -"Tak w ogóle to lubię sobie poleniuchować, nie mam manii prześladowczej, że ciągle muszę coś robić. Na przykład lubię leżeć w łóżku i patrzeć bezmyślnie w sufit„-Donald Tusk.
  -Palikot-to nie jest nazwisko,to jest diagnoza
 • irmina_anastazja 07.10.12, 19:46
  w sumie nie, oczekuję raczej niewpieprzania się w moje życie :p
 • magnusg 10.10.12, 18:22
  No wiec oczekujesz tolerancji dla siebie nie wykazujac jej dla innych.Bo pogarda to brak tolerancji.
  --
  -"Tak w ogóle to lubię sobie poleniuchować, nie mam manii prześladowczej, że ciągle muszę coś robić. Na przykład lubię leżeć w łóżku i patrzeć bezmyślnie w sufit„-Donald Tusk.
  -Palikot-to nie jest nazwisko,to jest diagnoza
 • maitresse.d.un.francais 07.10.12, 19:10
  Irytują mnie natomiast bezkrytycznie myślący ludzie wszelkich stronnictw.

  No ale magnusowi wujek Kazio powiedział, że feministki gardzą, więc zapewne uzna, że mu nie pasuję.

  Zresztą ja jestem kimś, kto wedle niektórych pism feministycznych nie istnieje, a poza tym nie zawsze się z nimi zgadzam, więc feminizuję na własną rękę i we własnym zakresie.
 • tatibi 07.10.12, 19:20
  Ja jestem feministka i nikim nie gardze bo uwazam ze ludzie maja prawo swoich opini nawet jesli sa inne niz moje. Nie moga natomiast zmusic mnie zebym sie z nimi zgadzala. Tzn. gardze taka checia zmuszenia ale nie czlowiekiem.
 • leptosom 08.10.12, 05:40
  pierdu pierdu utrzymanko. kto płaci za tyn twój feminizm?
 • twojabogini 08.10.12, 12:20
  eptosom napisał:

  > pierdu pierdu utrzymanko. kto płaci za tyn twój feminizm?

  Nie jestem niczyją utrzymanką. To tylko twój chory sposób postrzegania rzeczywistości każe ci sądzić, że jeśli kobieta wychowuje dzieci i ma czas na to, aby zajmować się czymś jeszcze innym, musi być czyjąś utrzymanką.
  Posiadam własne dochody - jeśli ta kwestia jest tak dla ciebie paląca.
 • leniwy_pierog 08.10.12, 14:11
  Niektóre feministki gardzą kobietami wychowującymi dzieci, inne pewnie gardzą bezdzietnymi, a jeszcze inne np. prawicowymi posłankami. Kwestia osoby, a nie feminizmu.
  Ja jestem feministką i pogardę odczuwam wyłącznie wobec ludzi, którzy nie znają takich pojęć jak honor i odwaga, którzy nie mają zasad. ale tak było na długo, zanim dowiedziałam się, zym jest feminizm, więc to raczej nie ma związku.
 • kochanic.a.francuza 09.10.12, 12:49
  Kto gardzi niepracujacymi kobietami? Inne kobiety, te, ktorym zal, ze inne mniej roboty maja na co dzien. A te niepracujace biora sobie takie zazdrosci do serca i im odbija.
  Oczywiscie jest kategoria kobiet, ktore brak pracy zawodowej sciaga do roli niewolnicy, ale tez inna kategoria i ja znam ja osobiscie: panie, ktore sa tak swiadome swojej wartosci, ze nie daja sie zakuc sie w kajdany pracy na kilka etatatow i skoro maz dopraszal sie o dzieci rodzine, to sobie z mezami uzgodnily, ze one pracuja, ale tylko w domu. Kasa meza leci na jej konto i jak maz ma chec na jakies "skoi w boki", szybko mu mija.
  Powiem szczerze, ze tej pierwszej kategorii bardzo wspolczuje, ale tej drugiej klaniam sie z szacunkiem. Skad tak wczesnie wiedzialy, ze praca na kilka etetow to nie miod cud i maliny? Podziwiam wrecz za madrasc zyciowa.
  Takze nie wszyscy gardza.
 • sundry 09.10.12, 12:56
  Kasa meza leci na jej konto i jak maz ma chec n
  > a jakies "skoi w boki", szybko mu mija.

  Do czasu, aż panu mężowi się odwidzi, zakręci kurek z kasą i co ona może mu zrobić?
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • berta-death 09.10.12, 13:08
  Jak to zalegalizowany związek jest, to dużo mu może zrobić. Gorzej jak to konkubinat a facet pracuje na czarno. Domyślam się, że Kochanica mówiła o kobietach na tyle szczwanych, żeby się w takie relacje nie pakować.
 • sundry 09.10.12, 13:24
  A co konkretnie? Gdzieś jest napisane, że małżonek ma obowiązek utrzymywać niepracującą żonę? Obowiązek zaspokajania potrzeb rodziny ciąży na obydwu małżonkach.
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • berta-death 09.10.12, 13:30
  Przecież mają wspólnotę majątkową. Ona ma takie samo prawo do jego pensji jak i on sam.
 • sundry 09.10.12, 13:41
  Tak, ale on w takim przypadku miałby prawo i do jej pensji, której nie ma, więc jest stratny:)
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • kochanic.a.francuza 09.10.12, 14:06
  > Tak, ale on w takim przypadku miałby prawo i do jej pensji, której nie ma, więc
  > jest stratny:)

  Ale prawo ma to gdzies, a skoro on sie na tym zna, doskonole wiedzial z czym sie to wiaze.
  Zreszta to sa inteligetni ludzie, dla ktorych rodzina jednak jest wartoscia. Podejrzewam nawet, ze dla higieny zwiazku pozwalaja sobie na wlasne zycie intymne (osobne od tego malzenskiego) i jakos to sie im trzyma.
 • sundry 09.10.12, 18:27
  To zdecydujmy się, czy wartością jest rodzina, czy własne życie intymne na boku, bo jakoś mi się to nie zgadza:)
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • kochanic.a.francuza 11.10.12, 12:05
  Alez jedno sie z drugim nie wyklucza. Ale trzeba zrozumiec, ze ludzie maja rozne "struktury" rodzinne. Rodzina rodzina, a satysfakcjonujace zycie intymne zyciem intymnym.
  Taka "strukture" mezczyzni uprawiaja od stuleciu. W tym przypadku mamy szczegolny przypadek kiedy obydwoje moga prowadzic wlasne zycie intymne wychowujac przy okazji dwoch madrych chlopcow.
  Niebywale, prawda?!
 • sundry 11.10.12, 13:02
  Dla mnie szczęśliwa rodzina i brak wierności się wykluczają, ale co kto lubi:)
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • pani_frig 09.10.12, 14:09
  sundry napisała:

  Gdzieś jest napisane, że małżonek ma obowiązek utrzymywać niep
  > racującą żonę? Obowiązek zaspokajania potrzeb rodziny ciąży na obydwu małżonkac
  > h.

  W tym wypadku Berta ma rację. To nie jest kwestia zapisów kodeksowych, a raczej ustaleń między małżonkami jak sobie podzielą swoje domowe obowiązki ( no jeszcze by brakowało aby państwo wpierniczało się ludziom w ich domowe relacje ). Oczywiście może się tak zdarzyć i dobrze jest zakładać taką sytuację, że panu może się znudzić "stara" żona bo np. zakocha się w młodszej pani, ale wtedy "stara" żona właśnie jako żona ma jakieś instrumenty prawne aby starać się o alimenty nie tylko na dzieci, ale i na siebie, do tego prawnie przysługuje jej podział majątku fifty fifty ( mimo braku aktywności zawodowej ) pod warunkiem, że nie było rozdzielności majątkowej.
 • sundry 09.10.12, 18:30
  O tak, dopóki każda strona się trzyma ustaleń, wszystko gra, a co do wysokości alimentów, musiałby taki koleś być idiotą, żeby nie żądać ustalenia nierównych udziałów w majątku wspólnym, a alimenty wywalczyć jak najniższe.
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • kochanic.a.francuza 09.10.12, 13:53
  > Jak to zalegalizowany związek jest, to dużo mu może zrobić. Gorzej jak to konku
  > binat a facet pracuje na czarno. Domyślam się, że Kochanica mówiła o kobietach
  > na tyle szczwanych, żeby się w takie relacje nie pakować.

  Zgadza sie, ale nie nazywalabym tego "szczwanstwem", raczej inteligencja.
 • berta-death 09.10.12, 13:17
  > Skad tak wczesnie wiedzialy, ze praca na kilka etetow to nie miod cud i maliny?

  Podejrzewam, że przeciętnie inteligentnej dziewczynie, która ani z księżyca nie spadła ani w domu dziecka się nie wychowywała, nie jest trudno domyślić się, że praca na kilka etatów to masakra. Przynajmniej dla większości osób.
  Widzi ile roboty jest w domu jak się chce go utrzymać na jako takim poziomie. Widzi jakie życie miała jej własna matka. Widzi też, że z pensji jaką można otrzymać z pracy w trybie 8h od-do, nie na się rodziny utrzymać na w miarę wygodnym poziomie, nawet jak obie strony pracują i nie mają zbyt wiele dzieci na utrzymaniu. Zatem widzi też, że mimo pozornego równouprawnienia i tak jakoś to tak wychodzi, że facet więcej pracuje, więcej zarabia i mniej w domu robi, o ile w ogóle robi.
  W związku z tym jak jest mądra, to albo zostaje panią domu i nie zawraca sobie głowy pracą zarobkową, albo robi karierę i nie zawraca sobie głowy domem i dziećmi.
 • twojabogini 09.10.12, 13:20
  kochanic.a.francuza napisała:

  > Powiem szczerze, ze tej pierwszej kategorii bardzo wspolczuje, ale tej drugiej
  > klaniam sie z szacunkiem. Skad tak wczesnie wiedzialy, ze praca na kilka etetow
  > to nie miod cud i maliny? Podziwiam wrecz za madrasc zyciowa.
  > Takze nie wszyscy gardza.

  Mi taka postawa życiowa wygląda na paskudną i wyrachowaną i nijak mi jej podziwiać.
 • berta-death 09.10.12, 13:47
  Taki sielski obrazek niepracującej żony w stylu Alutka z Rodziny zastępczej, albo nieco mniej sielski Peggy Bundy, to dość powszechny stereotyp. Tak naprawdę to nikt nie wie co się dzieje za zamkniętymi drzwiami luksusowych rezydencji. Dawniej te niepracujące żony to nie były jakimiś biedaczkami na utrzymaniu mężów, nawet jak nie pracowały zawodowo. Mezalianse się rzadko zdarzały. Nawet dzisiaj to czesto jest zwykły kontrakt, typu ja wnoszę do małżeństwa kasę i koneksję swojego ojca a ty wnosisz swoją pracę. A na zewnątrz to wygląda faktycznie jak niepracująca żona prezesa, która leży i pachnie. W rzeczywistości nie zawdzięcza niczego swojemu sprytowi tylko swoim rodzicom, dzięki którym mogła się tak ustawić.
 • majaa 09.10.12, 14:20
  Nie no, jasne, niepracująca zawodowo żona to może być tylko do wyboru:
  - biedna ofiara,
  - wyrachowany babsztyl
  - bogata z domu córusia tatusia.
  Innej alternatywy nie ma.
 • kochanic.a.francuza 09.10.12, 14:45
  Tak dla wyjasnienia: moja znajoma to wyksztalcona corka biednych ...nauczycieli powiedzmy. Zdobyla wyksztalcenie tzw. "dochodowe", studia przejechala na piatkach, byla zapraszana do pracy na uczelni, moglaby tez byc modelka gdyby miala taka fantazje. Wybrala dom i dzieci. Jej maz rowniez.
  Nie wiem po co do tego jakies smieszne podteksty i dziwne scenariusze dodawac.
  Wiekszosc kobiet marzy na pierwszym miejscu o domu i rodzinie. Moim zdaniem, gdyby zagwarantowano im bezpieczenstwo finansowe(teoretyzuje tylko czysto, nic nie propaguje), 99% porzuciloby prace zawodowa na rzecz rodziny.
 • majaa 09.10.12, 14:55
  Z tym wyjaśnieniem to chyba nie ten adres, Kochanico:) Akurat mnie tego tłumaczyć nie musisz.
 • kochanic.a.francuza 09.10.12, 15:11
  Wiem, spieszylam sie odpowiedzia:)
 • berta-death 09.10.12, 15:13
  > Moim zdaniem, gdyby zagwarantowano im bezpieczenstwo finansowe(teoretyzuje tylko czysto, nic nie propaguje), 99% porzuciloby prace zawodowa na rzecz rodziny.

  Na rzecz leżenia, pachnienia, chodzenia do spa i udzielania się towarzyskiego to pewnie tak, ale na rzecz rodziny, to śmiem wątpić. Niańczenie dzieci i prace domowe to wbrew pozorom ciężka harówka, zwłaszcza dla kogoś kto nie ma ku temu predyspozycji ani zamiłowania. Większość kobiet to nie może się doczekać aż wróci do pracy i uwolni się od dziecka, które postrzega jako wysoce irytujące. Ta praca dla nich to pretekst, żeby móc dziecko komuś upchnąć i mieć święty spokój. Zauważ, że większość kobiet, nawet jak pracują, to jednak wybierają mocno niezobowiązujące intelektualnie i fizycznie zajęcia, nawet kosztem zarobków.

  Tak samo jak facet angażujący się w opiekę nad dziećmi i domem postrzegany jest jak jakieś dziwadło, tak i kobieta, która decyduje się na urlop wychowawczy mając do dyspozycji dwie babcie i kasę na nianię, wzbudza sensację. A co dopiero jakby się okazało, ze po wychowawczym ani myśli wracać do pracy. A ta sensacja nie jest związana z tym, że ma takie możliwości i inne kobiety jej zazdroszczą, tylko z tym, że co ona w tym domu będzie robić, co to za głupota jej do głowy strzeliła, itp.
 • kochanic.a.francuza 09.10.12, 15:25
  No ja to chyba INNA jestem, a myslalam ze standardowa. Bo mi zalezy na tym by rodzina miala czysto, zdrowo, a dziecko mialo z kim pogadac po lekcjach.
  E... przesadzasz Berta, kobiety kochaja swoje dzieci i nawet jesli sa umeczone to wystarczy krotki relaks i zazraz sa znowu na bacznosc.
 • berta-death 09.10.12, 14:56
  Inna alternatywa jest, ale nie można wychodzić z założenia, że zawsze będzie to sielanka.
 • majaa 09.10.12, 15:55
  Ale kto wychodzi z takiego założenia? Chodzi mi tylko o to, że powody pozostania kobiet w domu mogą być bardzo różne. Bywa, że jest to ich w pełni świadomy wybór. I oczywiście, tak jak zawsze, może okazać się albo dobry albo zły.
 • kochanic.a.francuza 09.10.12, 14:39
  Zwal jak zwal, kobieta nie ma zle. Dzieci maja matke wypoczeta, sklonna do wojarzy, niesfrustrowana. Maz ma kobiete zadbana, zadowolona i niestroniaca od seksu bo glowa boli.
  Sa zadowoleni.
 • sundry 09.10.12, 18:32
  Ja tam bym była sfrustrowana, gdybym miała w domu całe życie przesiedzieć:)
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • rekreativa 10.10.12, 19:01
  A skąd ten pomysł, że jak kobieta nie pracuje zawodowo, to siedzi w domu?
 • best.yjka 09.10.12, 14:36
  Programami telewizyjnymi w stylu "Perfekcyjna Pani Domu'. Gdyby nie wątek obok, to nie wiedziałabym, że coś tak żenującego może istnieć.

  Ludźmi nie gardzę. Ale wkurza mnie kiedy, ktoś próbuje mi narzucić swój światopogląd i włazi z buciorami w moje życie. Uważam, że każdy ma prawo wierzyć i robić to co chce, o ile nie krzywdzi innych.

  I jeszcze wkurza mnie (bardzo częste) mylenie feminizmu z mizoandryzmem.
 • kochanic.a.francuza 09.10.12, 14:51
  Jak bylam mala, marzylam o domu, w ktorym zawsze jest mama i obiad i ciasto, jak w innych domach. Niestety mama robila kariere. Nie dlatego, ze chciala-musiala.

  Potem i ja i maz uwierzylismy kapitalistycznej ideologii pracy kobiet, ktora to praca w ogole nic a nic z zyciem rodzinnym nie koliduje. Nastepnie zorientowalismy sie, ze to klamstwo i robienie z ludzi balona i teraz maz zarabia, ja nie zrezygnowalam ze wzgledow emocjonalnych, ale...

  pracuje tylko 3 dni w tygodniu. Reszte przegaduje z dzieckiem, tak jak to sobie marzylam.
  A Wy robta jak chceta.
 • best.yjka 09.10.12, 14:57
  Feminizm nic nie narzuca. Daje prawo do własnych wyborów i życia w zgodzie z własnymi pragnieniami.
 • best.yjka 09.10.12, 15:00
  W Polsce nakaz pracy dla kobiet i nie tylko wymyślili komuniści. Kapitalizm nie ma z tym nic wspólnego.
 • kochanic.a.francuza 09.10.12, 15:05
  Nie, nie w ogole. Gratuluje naiwnosci.
  Gdyby nagle zniknely kobiety, wiele firm znikneloby takze.
  Produktywnosc pracy kobiecej zostala dokladnie wyliczona i porownana do pracy mezczyzn i wyszlo ze...jest dla korporacji bardziej oplacalna: tania i solidna.

  A komuniscu mieli nakaz pracy dla wszystkich nie jakis szczegolny dla kobiet.
 • kochanic.a.francuza 09.10.12, 15:08
  to skad ta pogarda pracujacych kobiet dla niepracujacych kobiet?
 • best.yjka 09.10.12, 15:37
  Zawsze będzie istnieć jakaś grupa niedowartościowanych osób (po obu stronach barykady) i będzie krzyczeć głośno. Żeby poprawić sobie samopoczucie.

  O tym, że feministki gardzą niepracującymi kobietami dowiedziałam się z forum. A najwięcej w temacie mają do powiedzenia ci, którzy nie mają o feminizmie bladego pojęcia.
 • kochanic.a.francuza 09.10.12, 15:50
  O tym, że feministki gardzą niepracującymi kobietami dowiedziałam się z forum.

  No ba. Wrealu udajemy doroslych, a na forum pod nikiem kazdy powie co mysli.
  Ja ta pogarde widzialam na forum nie tylko w tym watku.
  Pracujace kobiety (nie pisze feministki bo tak sie nie podpisywaly) maja jakas Kur..ice na punkcie tych niepracujacych. Ty dopuszczasz tolerancje i wolny wybor, ale jest grupa ekstremistek.
  Dla mnie po prostu zazdroszcza wygodnego zycia, jest im zle a jak komu zle to najlepiej podbudowac sie podeptaniem tego co ma dobrze.
 • best.yjka 09.10.12, 16:54
  kochanic.a.francuza napisała:

  > Ty dopuszczasz tolerancje i wolny wybor, ale jest grupa ekstremistek.

  Ale ta grupa wcale nie jest taka duża, tylko najgłośniej szczeka.

  > Dla mnie po prostu zazdroszcza wygodnego zycia,

  Czy im jest na pewno lepiej? Stwierdzenie, że kobieta niepracująca żyje wygodnie i bezstresowo jest nadużyciem. Ma problemy, tylko innego typu. Trawa u sąsiada zawsze jest bardziej zielona ;)

  Kociarze vs. psiarze. Mała grupa gardłuje o wyższości jednego gatunku nad drugim. Większość lubi oba. Są tacy co mają w domu kota i psa. Sytuacja analogiczna, ale budząca mniejsze kontrowersje. Raczej uśmiech.
 • wlody1 09.10.12, 14:54
  www.youtube.com/watch?v=OSycnQPeuSg
  Lennon dzisiaj nieprzypadkowo:)
  --
  Jeżeli myślisz o tym samym co ja,
  to jesteś niezła świnia...
 • akle2 09.10.12, 15:54
  Ja te "leniwe babsztyle" podziwiam za odwagę.
  Tak, odwagę, że w ich mniemaniu wszystko będzie tak super jak dzisiaj:
  kasa od małżonka na koniec miesiąca w całości na stole, i to taka kasa, która pozwoli kilku osobom przeżyć "godnie" przez kilkadziesiąt lat;
  zero problemów mieszkaniowych;
  że jej zawód, o ile takowy posiada, nie zdezaktualizuje się przez czas byczenia się w domu i w każdym momencie z dnia na dzień pozwoli wrócić na rynek pracy;
  że małżonek NIGDY nie zdradzi, nie uderzy i nie trzeba będzie szukać innego mieszkania (za które trzeba PŁACIĆ, bo domy opieki pomagają jedynie doraźnie, o ile w ogóle) etc.
  Ja bym tak odważna nie była...
 • kochanic.a.francuza 09.10.12, 16:06
  Cale zycie to ryzyko.
 • kochanic.a.francuza 09.10.12, 16:10
  A tak na marginesie: to w koncu praca w domu jest tez praca, czy tez byczeniem sie w domu bo juz skolowana jakas jestem:
  Jak pracujaca zawodowo kobieta opiekuje sie dziecmi i domem to sie mowi, ze pracuje na kika etatow.
  Kiedy niepracujaca zawodowo kobieta opiekuje sie domem i dziecmi to sie mowi, ze sie bycza "leniwe babsztyle".
  Moze mnie ktos oswieci?
 • sundry 09.10.12, 18:35
  Nie zawsze kobieta niepracująca zajmuje się domem i dziećmi, może być tak że ma od tego pomoc, a sama ogląda seriale i wtedy mówimy o byczeniu się w domu:)
  --
  "Kiedy Puchacz i Kicia wyruszyli w rejs życia|W zgrabnej łódce groszkowozielonej|Wzięli z sobą parówki,duży zapas gotówki|I słój miodu z nalepką The Honey". (Edward Lear)
  http://img1.jurko.net/avatar_1410.gif
 • rekreativa 10.10.12, 18:51
  Ja znam trzy stadła małżeńskie, gdzie panie nie pracują i żadne wymienione przez Ciebie plagi egispkie ich nie dotknęły.
  No ale trzeba przyznać, że to pokolenie 65 plus, więc może dlatego.
  Niemniej jednak istnieją pewne sposoby zabezpieczenia finansowego niepracującej małżonki, tak żeby w razie katastrofy rzeczywiście nie znalazła się w ciemnej doopie.
 • thelma.333 09.10.12, 16:47
  bardzo ciekawy watek;
  po odpowiedziach pan ze sporym prawdopodobienstwem mozna obstawiac ktora pracuje zawodowo, a ktora nie;
  wiec z ta pogarda to moze cos byc na rzeczy, tyle, ze to chyba obie strony barykady nawzajem do siebie czuja
 • stokrotka_a 09.10.12, 17:18
  thelma.333 napisała:

  > po odpowiedziach pan ze sporym prawdopodobienstwem mozna obstawiac ktora pracuj
  > e zawodowo, a ktora nie;

  Ja uważam, że kobiety niepracujące zawodowo a zajmujące się domem i dziećmi wykonują ciężką i bardzo potrzebną pracę. Obstawiasz, że pracuję czy że nie pracuję zawodowo?
 • thelma.333 09.10.12, 17:37
  mysle, ze pracujesz;
  jak to szlo: wojujaca lesbijka? do tego niepracujaca?
  chyba byloby tego za duzo : -)
 • stokrotka_a 09.10.12, 17:40
  thelma.333 napisała:

  > mysle, ze pracujesz;
  > jak to szlo: wojujaca lesbijka? do tego niepracujaca?
  > chyba byloby tego za duzo : -)

  Wniosek wyciągnęłaś na podstawie informacji dodatkowych nie zawartych w mojej poprzedniej opinii. Nie liczy się. :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.