Dodaj do ulubionych

zęby a atrakcyjność mężczyzny

26.03.13, 15:15
Przeczytałam w biografii Majkowskiego, ze już od wczesnej młodości miał czarne pieńki zamiast zębów, a mimo to ogromne powodzenie. Kiedy w końcu zrobił sobie protezę, jedna z dawnych partnerek była tym bardzo zmartwiona i miała za złe Lili Brik, ze go do tego namówiła.

Mój mąż stwierdził, że nie rozumie kobiet, które uważają za atrakcyjnych mężczyzn z brzydkimi zębami - tzn. z brakami w uzębieniu, kamieniem, nieleczonymi ubytkami, widocznymi wadami zgryzu.

Ponieważ tego rodzaju defekty są nadal powszechne, mnie to tak bardzo nie dziwi, bo w końcu czasem nie mają wyboru. Ale jednak jest w tym coś obrzydliwego, nie sądzicie? W każdym razie jest to znacznie bardziej odpychające niż zaniedbane paznokcie czy łupież.
Edytor zaawansowany
  • rekreativa 26.03.13, 15:25
    Obrzydliwość, takie ząbki.
    I już nie chodzi nawet o wygląd, ale jesli ktoś ma bardzo popsute uzębienie, to na 100% towarzyszy temu smród z gęby, a to juz jest dla mnie absolutnie nie do przejścia.
    --
    Często pro­wadzę z sobą długie roz­mo­wy i jes­tem przy tym tak mądry, że cza­sami nie ro­zumiem ani jed­ne­go słowa z te­go, co mówię. (O.Wilde)
  • g.r.a.f.z.e.r.o 26.03.13, 15:43
    Krzywy zgryz to kwestia genetyczna, braki urazowe - cóż taka uroda :) jak każda inna blizna.
    Rozwiązanie każdego z tych problemów to naprawdę poważny koszt. Za swoje zęby bym sobie bwm pewnie kupił (ok, może niemłode, ale nie szkodzi :P ważne żeby wkład wsiadał młody :D )

A przecież kiedyś dało się z tym zrobić jeszcze mniej niż dziś. Kobieta musiała ze szczerbatym chłopem żyć. Zresztą - po ciąży często-gęsto też ząbek jeden czy drugi traciła.

--
    Zdejmij tę suknię mała...
  • senseiek 26.03.13, 15:51
    > Rozwiązanie każdego z tych problemów to naprawdę poważny koszt. Za swoje zęby b
    > ym sobie bwm pewnie kupił (ok, może niemłode, ale nie szkodzi :P ważne żeby wkł
    > ad wsiadał młody :D )

Masz juz same implanty? :>
  • rekreativa 26.03.13, 15:58
    Graf, ale my nie mówimy o braku zębów, tylko o czarnych pieńkach, czyli próchnicy w zaawansowanym stadium. Smród tam musiał być.
    Aczkolwiek trza wziąć poprawkę na wrażliwość węchową tamtych ludzi, która, wedle wszelkiego prawdopodobieństwa była jednak nieco mniejsza niż obecnego pokolenia wychowanego na codziennych prysznicach i paście Colgate :)

--
    Często pro­wadzę z sobą długie roz­mo­wy i jes­tem przy tym tak mądry, że cza­sami nie ro­zumiem ani jed­ne­go słowa z te­go, co mówię. (O.Wilde)
  • blondynka.online 26.03.13, 17:53
    Mówisz o kosztach - ok, bywają wysokie. Ale skaling jest refundowany, a ludzi z szarymi złogami kamienia widzę mnóstwo ( także kobiety). W dodatku ten zabieg nie boli.
  • mocno.zdziwiona 26.03.13, 15:44
    Rażą mnie zepsute zęby czy ewidentne ubytki w uzębieniu. Ale nie podobają mi się też porcelanowe "śliczności" gwiazd filmowych. Nie jestem przekonana czy zły stan zębów jest bardziej odpychający niż brudne paznokcie i łupież, zależy od stopnia zaniedbania zębów. Leczenie zębów wymaga czasu, wyczyszczenie paznokci nie, z łupieżem też stosunkowo szybko można się uporać. Ważne żeby coś z tym robić.
  • senseiek 26.03.13, 15:55
    > Leczenie zębów wymaga czasu,

Chyba masz na mysli kolejke do dentysty?
    U mnie zawsze podaja termin "za tydzien jest wolne"..
    jakby mnie naprawde bolal zab to bym czekal az tydzien?! W zyciu..
    Pewnie specjalnie, zeby zasugerowac klientowi "elitarnosc" zakladu. Nie ma ot tak z miejsca. Trzeba sie najpierw umowic na audiencje..
  • g.r.a.f.z.e.r.o 26.03.13, 16:04

senseiek napisał:

> > Leczenie zębów wymaga czasu,
    >
    > Chyba masz na mysli kolejke do dentysty?
    > U mnie zawsze podaja termin "za tydzien jest wolne"..
    > jakby mnie naprawde bolal zab to bym czekal az tydzien?! W zyciu..
    > Pewnie specjalnie, zeby zasugerowac klientowi "elitarnosc" zakladu. Nie ma ot t
    > ak z miejsca. Trzeba sie najpierw umowic na audiencje..

Jak ząb boli to masz pogotowie stomatologiczne.
    Mają tam dwie procedury - wyrywanie, albo rozwiercenie.

Bo chodzenie do dentysty "jak boli" to zdecydowanie za późno :D
    --
  • blondynka.online 26.03.13, 17:58
    Często protezy rażą, bo są zbyt doskonałe. A powinny być podobne do własnych zębów.
    Leczenie zębów wymaga czasu, jeśli się je zaniedba. Na bieżąco (higiena plus raz w roku przegląd i skaling) wymaga minimum czasu i pieniędzy.
  • mm969696 26.03.13, 23:43
    ooo, powiedz jak można szybko z łupieżem się uporać bo ja już od 15 lat go mam i jak dotąd nic nie pomogło na dłużej
  • ognista.potwora 26.03.13, 16:23
    Odrzuca mnie od zaniedbanych zębów. Pomijam to, że ktoś z natury nie ma równych czy śnieżnobiałych, bo jak już wspomniano większe poprawki to koszt nie dla każdego do zaakceptowania. Chodzi o codzienną higienę, systematyczne kontrole i leczenie, żeby z gęby nie capiło i jakoś wyglądało. Znam pana, wiek ok. 60 lat, który odkąd pamiętam miał właśnie takie pieńki, podkolorowane jeszcze tym, że palił jak smok. Codzienne mycie zębów to dla niego zbytek luksusu. Do dentysty szedł, jak już ząb bolał nie do wytrzymania i można było tylko wyrwać. I tak wyrywał, aż zostały pojedyncze pieńki i memłanie chleba bez skórki :) Wtedy przyszedł czas na sztuczną szczękę - ma ją już ładnych parę lat i jest wielce zadowolony, że już o zęby dbać (w sensie wyrywać) nie musi. Cóż, co kto lubi.
  • beenthere 26.03.13, 16:30
    Brzydkie zeby sa odpychajace, wiadomo. Mnie jednak bardziej obrzydza lupiez, jak juz bym miala dokonac takiego tragicznego wyboru to biore tego z brzydkimi zebami, niz snieznym nalotem na kolnierzu, uhhh:/
  • blondynka.online 26.03.13, 18:00
    A byłabyś w stanie się z kimś takim całować?
  • sid.l 26.03.13, 17:02
    Defekty w uzębieniu to jeden z najbardziej oszpecających mankamentów, wręcz dyskwalifikujący. Przerąbane, że usługi dentystyczne kosztują ile kosztują - tym bardziej, że niektórzy maja naprawdę problemy z zębami.
  • g.r.a.f.z.e.r.o 26.03.13, 17:13

sid.l napisała:

> Defekty w uzębieniu to jeden z najbardziej oszpecających mankamentów, wręcz dys
    > kwalifikujący. Przerąbane, że usługi dentystyczne kosztują ile kosztują - tym b
    > ardziej, że niektórzy maja naprawdę problemy z zębami.

Zwróćmy uwagę że jest to jeden z niewielu (chyba trądzik itp będzie drugim) z mankamentów co do których wszyscy śmiało się przyznają że ich odpycha. Gdy zaś chodzi o ułomności faktyczne - czyli zmniejszające znacznie sprawność danej osoby(sprawność dowolnie definiowaną) - to nader często zaraz znajdują się miękkie słowa i wymówki aby poszkodowanego nie urazić.
    --
  • sid.l 26.03.13, 17:17
    Sądzę, że znaczna nadwaga lub otyłość są trzecim, przebijającym nawet trądzik. Pewnie dlatego, że akurat te rzeczy kojarzą się z zaniedbaniem (chociaż mogą być spowodowane chorobą także biedą) i są wizualnie rzeczywiście odpychające. A z tymi ułomnościami faktycznymi, to chodzi o niepełnosprawność? Bo chyba nie zrozumiałam.
  • g.r.a.f.z.e.r.o 26.03.13, 17:25
    sid.l napisała:

> Sądzę, że znaczna nadwaga lub otyłość są trzecim, przebijającym nawet trądzik.
    > Pewnie dlatego, że akurat te rzeczy kojarzą się z zaniedbaniem (chociaż mogą by
    > ć spowodowane chorobą także biedą) i są wizualnie rzeczywiście odpychające. A z
    > tymi ułomnościami faktycznymi, to chodzi o niepełnosprawność? Bo chyba nie zro
    > zumiałam.

Otyłość zabija. I moim zdaniem jest zmiękczana. Na pewno w rozmowie o czyjejś grubości padną słowa "niektórym się podoba", "są takie które lubią misiów" itp...
    --
  • sid.l 26.03.13, 17:29
    Aaa... Bo jakoś dziwnie zatarła się granica miedzi tzw. trzema kilogramami za dużo, a otyłością. Panie z oponami na brzuchu i nadwagą maja "kobiece kształty", a ostatnio dowiedziałam się od dziewczyny znajomego, który ma około 20-25 kg nadwagi, że facet jest szeroki w barach.:)
  • sid.l 26.03.13, 17:30
    * między
  • rekreativa 26.03.13, 19:24
    "Otyłość zabija. I moim zdaniem jest zmiękczana."

Fakt, to jest coś, co mnie osobiście niepokoi. Pokazują laskę ważącą 120 kg i laska bredzi o tym, że duże jest piękne i należy ją akceptować.
    Nie, takie duże nie jest piękne, a na pewno jest cholernie niezdrowe. I otyłość akceptowana być nie powinna.
    Co innego pięć kilo ponad normę, czyli tzw. krągłości.
    --
  • senseiek 26.03.13, 21:35
    Kazdy ma wolna wole, i moze robic co mu sie podoba.
    Ona moze sie opychac do nieprzytomnosci.
    A my mozemy to krytykowac.
  • senseiek 26.03.13, 21:33
    > Pewnie dlatego, że akurat te rzeczy kojarzą się z zaniedbaniem (chociaż mogą by
    > ć spowodowane chorobą także biedą)

Choroba kaze jesc ponad norme.
    Bieda kaze jesc ponad norme..
    Co to sie czlowiek nie dowie na tych forach..

Ciekawe ze jak pokazuja w discovery albo nat geo jakies dzikie plemiona afrykanskie albo indian z ameryki poludniowej to nawet dziadki 60-letnie maja miesnie niczym herkules wyrobione.. bicepsy 60 latka z dzungli amerykanskiej moga smiaro konkurowac z europejczykiem 20 latkiem co spedza z 6h tygodniowo na silowni. Istny cud. Pewnie z biedy, bo do sklepu isc nie moga, tylko nad rzeke lowic ryby..
  • sid.l 26.03.13, 21:48
    Piszemy o otyłości, zniszczonym uzębieniu oraz problemach z cerą. Trzy rzeczy, nie jedna. Tak, choroba może prowadzić do nadwagi lub otyłości (np. hormony), tak jak do problemów z cerą (leczy się je), a zepsute zęby to chore zęby. Tak, większość ludzi ma nadwagę dlatego, że za dużo i źle jedzą oraz nie uprawiają żadnego sportu. Wiem, że masz obsesje, ale myśl czasami.
  • mm969696 27.03.13, 00:02
    W chorobie można tyć jedząc mniej niż przewiduje norma. Ja tez w to nie wierzyłam póki sama tego nie doświadczyłam. Tyłam równo 1kg na tydzień, w pól roku przytyłam 20kg.
  • senseiek 27.03.13, 09:26
    > W chorobie można tyć jedząc mniej niż przewiduje norma. Ja tez w to nie wierzył
    > am póki sama tego nie doświadczyłam. Tyłam równo 1kg na tydzień, w pól roku prz
    > ytyłam 20kg.

Jak ktos lezy przykuty do lozka calymi dniami to zuzywa duzo mniej kcal anizeli ta sama osoba ktora zyje normalnie, wiec trzeba to uwzglednic w jadlospisie.
    Moj dziadek zawsze wychodzil ze szpitala lzejszy o 10 kg anizeli jak jechal do niego. Cud?
  • jeriomina 26.03.13, 17:09
    No niestety, zęby mogą zdyskwalifikować w moich oczach faceta.

--
    http://img35.imageshack.us/img35/6533/koteko.gif
    "Be yourself, no matter what they say"
  • gyubal_wahazar 26.03.13, 18:03
    Zęby w moich oczach, każdego by dyskwalifikowały
  • jeriomina 26.03.13, 18:09
    Gubiś, Ty ostrzegaj, bo się kiedyś zakrztuszę na tym forum :)
    --
    http://img35.imageshack.us/img35/6533/koteko.gif
    "Be yourself, no matter what they say"
  • gyubal_wahazar 26.03.13, 18:28
    Do usług, Jeriominko ;)
    --
    knur.blox.pl
  • lusseiana 26.03.13, 18:19
    Czarne pieńki w szczególności, a zaniedbane uzębienie w ogólności, to jak dla mnie problem nie do przeskoczenia. I to nawet nie natury estetycznej, tylko praktycznej - na samą myśl, że miałabym się z kimś takim całować uruchamia mi się odruch wymiotny. Niedoskonałości urody, typu krzywe zęby, odstające uszy, czy kilka nadmiarowych kilogramów to już dla mnie nie problem, podobnie jak wady anatomiczne, typu brak palca, ręki, czy nogi. Natomiast elementarne zaniedbanie to już inna para kaloszy...
  • mila2712 26.03.13, 18:38
    blondynka.online napisała:
    > Ale jednak jest w tym coś obrzydliwego, nie sądzicie?

tak

W każdym razie jest to znacznie bardziej odpychające niż zaniedbane paznokcie czy łupież.

to po prostu dyskwalifikuje mężczyznę
  • coffei.na 26.03.13, 21:38
    darowanemu koniowi się w zęby nie zagląda!
    --
    www.youtube.com/watch?v=0HaFR5fYuQc

woff!
  • gnomowladny 26.03.13, 23:48
    Jak zakwalifikować cuchnące stopy? Czy jest to bardziej obrzydliwe od czarnego uzębienia czy też nie. Kiedyś miałem okazję pracować z atrakcyjną kobietą.Niestety stopy śmierdziały jej strasznie (nie żebym specjalnie je wąchał).
  • coffei.na 27.03.13, 08:51

> Jak zakwalifikować cuchnące stopy? Czy jest to bardziej obrzydliwe od czarnego
    > uzębienia czy też nie. Kiedyś miałem okazję pracować z atrakcyjną kobietą.Niest
    > ety stopy śmierdziały jej strasznie (nie żebym specjalnie je wąchał).

ja tez miałam tę "nieprzyjemność" pracy z kobietą na prawdę śliczną,elokwentną po prostu ideał...tyle,że śmierdzący..matko-przebywanie z nią w jednym pomieszczeniu dłużej niż pół h groziło niedotlenieniem mózgu :P
    ale serio-straszne to było...i z tego co wiem-jest tak do dziś,bo to tak niezręcznie komuś zwrócić uwagę-nawet jak dla mnie :/
    --

woff!
  • senseiek 27.03.13, 09:33
    > ale serio-straszne to było...i z tego co wiem-jest tak do dziś,bo to tak niezrę
    > cznie komuś zwrócić uwagę-nawet jak dla mnie :/

Karteczek u was jeszcze nie wymyslono.. ? ;)
  • coffei.na 27.03.13, 09:50

> Karteczek u was jeszcze nie wymyslono.. ? ;)

trochę chamsko żeby chodziła z napisem "śmierdziel" na plecach...bądź człowiekiem :P
    --

woff!
  • senseiek 27.03.13, 10:17
    > > Karteczek u was jeszcze nie wymyslono.. ? ;)
    >
    > trochę chamsko żeby chodziła z napisem "śmierdziel" na plecach...bądź człowiekiem :P

ejjj.. nie o takich karteczkach mowilem....

ps. cos Ty w szkole robila, ze masz takie skojarzenia? :>
  • coffei.na 27.03.13, 10:34

> ejjj.. nie o takich karteczkach mowilem....
    >
    > ps. cos Ty w szkole robila, ze masz takie skojarzenia? :>

gdybym Ci powiedziała musiałabym Cie zabić....:P
    --

woff!
  • senseiek 27.03.13, 10:39
    > > ejjj.. nie o takich karteczkach mowilem....
    > >
    > > ps. cos Ty w szkole robila, ze masz takie skojarzenia? :>
    >
    > gdybym Ci powiedziała musiałabym Cie zabić....:P

Jola? :>
    to Ty wbieglas za mna do ubikacji dla chlopcow w 7 klasie podstawowki? :>
  • coffei.na 27.03.13, 10:52

>
    > Jola? :>
    > to Ty wbieglas za mna do ubikacji dla chlopcow w 7 klasie podstawowki? :>

Jola to moja marna imitacja...

p.s.:jak mogłeś nie zapamiętać??
    przytrzymałam Ci głowę na wysokości moich kolan....od tyłu..
    czułeś ciepło moich dłoni na swym karku...
    a potem...
    zrobiłam Ci....
    wodnika szuwarka :P
    w tej toalecie :D
    --

woff!
  • senseiek 27.03.13, 10:55
    > p.s.:jak mogłeś nie zapamiętać??
    > przytrzymałam Ci głowę na wysokości moich kolan....od tyłu..
    > czułeś ciepło moich dłoni na swym karku...
    > a potem...
    > zrobiłam Ci....
    > wodnika szuwarka :P
    > w tej toalecie :D

Musiala bys miec 2 metry wzrostu i sile Schwarzeneggera, zeby Ci sie ten cud udal.. :P
  • coffei.na 27.03.13, 11:39

> Musiala bys miec 2 metry wzrostu i sile Schwarzeneggera, zeby Ci sie ten cud ud
    > al.. :P

wiesz...zawsze byłam..postawna!

www.lagata.pl/topic/3774-kulturystyka-kobiet/
    już Ci się nie podobam??!!
    --

woff!
  • grassant 27.03.13, 09:44
    zęby, stopy, dupa, ubranie, śniadanie. co jeszcze? a komuna upadła prawie ćwierć wieku temu.
  • paco_lopez 27.03.13, 10:05
    poświęciłem w poniedziałek piątkę .
  • wez_sie 27.03.13, 11:56
    ja mam jeszcze mleczaki wiec nie musze ich szorowac bo i tak wypadna

foto z wczorej:
    http://www.megapedia.pl/ac/1/p/prochnica.jpeg
    --
    JESLI WEJDZIESZ W MOJ PROFIL TO PROSZE ZOSTAW PO SOBIE SLAD W POSTACI KROPKI
    BLAGAN TO DLA MNIE BARDZO WAZNE
  • jawna_opcja_niemiecka 27.03.13, 12:27
    polak jesli ma zaatakowane przez próchnice te zęby, ktorych nie widać podczas usmiechu
    , to pół biedy. Dla Polaka typowe jest, że nie ma zębów przednich ! I świeci tymi szczerbami
    w Niemczach, Holandii, Wielkiej Brytani - a w tych krajach dbają o zęby. Jeśli w/w krajach zauwazy się kogoś bez zębów przednich , prawdopodobnie - polak, na 90% mozna być pewnym.

Swego czasu skandynawscy studenci stomatologii przyjeżdzali do Polski, by nauczyć się jak w praktyce leczy się zęby z próchnicą. Najwidoczniej leczenie zębów z próchnicą było w programi studiuów, no ale zycie sobie a program studiów sobie - brak spruchniałych zębów u ludzi w Skandynawii.
    Teraz już chyba nie muszą przyjeżdzać, bo typowe polaki jezdzą tam do pracy, więc materiał do ćwiczeń jest.
  • zuzkaa265 30.06.18, 20:07
    Dla mnie mężczyzna z niezadbanymi zębami traci 80 % swojej atrakcyjności. Nie mogłabym uznać go za przystojnego cały czas pamiętałabym o jego zębach xD Chociaż idealnie proste i śnieżnobiałe zęby też po jakimś czasie przeszkadzają. Moim zdaniem we wszystkim powinien być zachowany umiar po prostu :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.