Ciuchy dla dojrzalej pani? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Nie mam pojecia jakie ciuchy kompletowac na kolejne 10 lat.
    Seksownie juz nie chce wygladac, ale kobeco tak. Szaroburo tez nie, ale i nie krzykliwie.
    Pokazcie co Wam sie podoba dla pan kolo 40-tki. Czy bardziej na 30-tke, czy bardziej na 50-tke?
    Wpisalam w google "clothes for 40 years old" i wyszko cos takiego (no nie wiem, do pracy trzeba chodzic):
    https://encrypted-tbn3.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQn9-d9ro7oWo0JPfisshDwO2t9ZYsQXYP-kpg9cu3ga8O36PUm5Q
    • Dżinsy może kup?
    • http://www.nachhaltigkeits-guerilla.de/wp-content/uploads/2009/09/burka7.jpg
    • Przede wszystkim muszą być to ciuchy dobrej jakości. Bo młoda siksa może włożyć byle co i też będzie dobrze.

No i oczywiście dojrzałej pani musi być w nich do twarzy. I do figury też. Poza tym nie ma (moim zdaniem) jakichś ścisłych reguł, bo jednej babce dobrze w kolorach jasnych, innej w ciemnych. Często starszym kobietom dobrze jest w kolorach żywych, a gorzej w przygaszonych.

Po prostu - trzeba nosić to, w czym się dobrze wygląda i dobrze czuje. I nie należy sugerować się datą urodzenia, bo to bardzo kiepskie kryterium.
    • Ja bym stawiała na dobrej jakości materiały i klasyczne kroje. Nie musisz od razu nosić spódnic do łydki, ale z miniówek bym zrezygnowała. Dopasowane do sylwetki też nie oznacza opięte.
      • U mnie w pracy jedna pani 50+ nosi mini, takie troche przed kolanka. Chociaz ma troche brzuszek dobrze to wyglada, bo brzuszek zaslania a odkrywa zgrabne nogi.
        Sama nie wiem dlaczego, ale zaczynaja krepowac mnie mini. Mam jakis psychologiczny problem. Do brze w nich wygladam, ale nie moge sie zmusic. Moze jakis dyzurny psycholog forumowy mnie cos objasni?
        --
        Rownouprawnienie konczy sie wraz z pierwsza ciaza.
        Prawdziwe rownouprawnienie bedzie, kiedy ciaze bedzie mogl sobie zaaplikowac mezczyzna.
        • kochanic.a.francuza napisała:

> Sama nie wiem dlaczego, ale zaczynaja krepowac mnie mini. Mam jakis psychologic
          > zny problem. Do brze w nich wygladam, ale nie moge sie zmusic. Moze jakis dyzur
          > ny psycholog forumowy mnie cos objasni?

Psychologiem nie jestem, ale to pewnie problem z samoakceptacją. ;-)
        • Pseudo amator, do uslug. ;-)
          Masz ochote na wiosenny romans, ale to wypierasz.
          Stad zaznaczasz na wstepie, ze chcesz dobrze wygladac, ale od razu odcinasz sie od ukrytych pragnien ("seksownie nie chce wygladac").
          Taki prosty schemat: negacja potrzeby, potem pytanie jakie dzialania podjac, by zblizyc sie do jej zaspokojenia.
          :-)
          Chcialas, to masz. ;-)
          --
          Mow do ludzi tak, aby twoje slowa ich wzbogacaly,
          sluchaj tak, by odnalezli w tobie zrozumienie.
      • A taka to jest dopasowana, czy juz opieta?
        http://www.whitehouseblackmarket.com/Product_Images/570070482_134_shelf.jpg
        --
        Prawdziwe rownouprawnienie bedzie, kiedy ciaze bedzie mogl sobie zaaplikowac mezczyzna.
    • A takie cos? Za odwazne czy za powazne, bo juz sama nie wiem.
      --
    • jakkolwiek, byle nie wg zasady z tyłu liceum, z przodu muzeum. dziś widziałam taką na przystanku, ale mogła mieć pod 60 a fryz i ciuchy jakby z orseya uciekła
      --
      worlds apart
      • Tak bez ilustracji to nie wiem o czym mowisz. Dzisiaj sie ubralam w czarne spodnie, bezowa marynarke i rozjasnilam to pod spodem golfem w bezowo, czerwono-rozowe pasy. I sie zastanawiam czy nie zbyt wesolo?
        --
        • no, z elegancją to nie ma chyba wiele wspólnego. Najłatwiej brać jak leci ciuchy np. Esprit Collection, eleganckie i klasyczne, ale nie zramolałe.
          --
          Das Leben ist kein Ponyhof
          • "No esprit online in your country" mi sie wyswietlilo, ale ze zdjec podoba mi sie, tylko myslalam, ze to dla mlodziezy bardziej. Pierwsze dziny za robote na zmywaku byly z esprita, lza sie w oku kreci:)
            --
        • Stanowczo za wesoło i za kolorowo.
          proponuję od razu tak, jak ta pani:
          www.flickr.com/photos/fizzog/6038015922/
          --
          Często pro­wadzę z sobą długie roz­mo­wy i jes­tem przy tym tak mądry, że cza­sami nie ro­zumiem ani jed­ne­go słowa z te­go, co mówię. (O.Wilde)
          • Alez Ty mnie stresujesz, aa...do ktorego zdjecia sie ustosunkowujesz?

A co na to powiesz, nie za mlodo jak na 40-tke:
            http://2.bp.blogspot.com/-bNG38ix04EI/TinMfjJeZEI/AAAAAAAAA6M/GCIKWzsJz8M/s1600/Kate-Middleton-152.jpg
            --
            • To zależy, jak się czujesz. Jeśli masz wrażenie, że już niedługo czas umierać, to ten strój nie jest odpowiedni. ;-)
            • oprocz spiecej krolewny, histeria pamieta , stary konflikt miedzy _panstwowy
              ( angolia- firancja a wlasciwie moniko) wybuchly na tle tej samej plci lecz, ktora piekniejsza
              konkurowaly ze soba Karolina w kozakach i Diana w spencerku.
              to byly czasy artystokratycznej klasy, w mediach.

i powiem ci materacko, ze jesli usmiechasz, jak katarzyna do zdjecia, to nie musisz sie przebierac za 40-stke :)
              • Serio? Wystarczy sie usmiechac? Do 60tki tak moge mlodo sobie folgowac?
                --
                • z tego co wiem strojenie Karoliny polegalo na wyborze krotkich serii znanych prodzektantow.
                  posiadajac kwadratowy owal twarzy, genetycznie uwarunkowany w rodzinie Grimaldich, usmiech jej i jej mlodszej siostry Stefana, wypadal nieco za blado. wybrala wiec do figury, merytorycznie pasujace buty.
                  co do seryjnych upodoban, contes Katarzyny, to znajac zamilowanie JKM do garsonek, wiedziala, ze lepiej sie jednak usmiechac
                  w taki bowiem sposob, zagwarantowala sobie sukcesje (a towarzyska prawdopodnie do 90-ki)
            • Jeśli Twe zacne gabaryty nie odbiegają zbyt gwałtownie od prezentowanych przez Kate, to strój taki noś jak najbardziej. :)
              --
              Często pro­wadzę z sobą długie roz­mo­wy i jes­tem przy tym tak mądry, że cza­sami nie ro­zumiem ani jed­ne­go słowa z te­go, co mówię. (O.Wilde)
            • kochanica ręce mi opadają tak może się ubrać nawet pięc/szescdziesiątka jeśli ma odpowiednią figurę
        • mysle ze coś takiego jest fajne.
          http://www.chfi.com/files/business_casuals_pursy.jpg

a co do pani z przystanku to wyglądała trochę jak vivienne westwood w ciuchach dla nastolatek, nawet fryz miała podobny. tylko vivienne można wybaczyć, za samo nazwisko, tamta pani wyglądała tragicznie.
          --
          worlds apart
    • nie wyglada by sukienka do zdjecia krepowala ruchy.
      wiec, jak najbardziej, mozna w niej chodzic ( chocby do pracy tylko)
    • A znajoma polecila mi ta marke. Podoba mi sie, ale...znajoma ma 20 lat...I znowu mam cwieka:

--

> Seksownie juz nie chce wygladac, ale kobeco tak.

A dlaczego nie seksownie? Boisz się, że cię zgwałcą?

> Szaroburo tez nie, ale i nie krzykliwie.

Szaroburość i krzykliwość to pojęcia względne. Musisz sama zdecydować, w czy dobrze się czujesz. ;-)

> Pokazcie co Wam sie podoba dla pan kolo 40-tki. Czy bardziej na 30-tke, czy bar
      > dziej na 50-tke?

Nie mam pojęcia, co znaczy na 30-tkę a co na 50-tkę. Szkoda mi czasu na zastanawianie się nad takimi rzeczami. ;-)

> Seksownie juz nie chce wygladac, ale kobeco tak. Szaroburo tez nie, ale i nie k
      > rzykliwie.

Moim zdaniem powinnaś nosić stroje właściwe dla pobożnych muzułmanek, bo one są typowo kobiece, ale żeby nie było szroburo, to proponuję, żebyś nieco urozmaiciła kolory "habitów" i nakryć głowy. Taki strój ma tę zaletę, że pod habitem możesz mieć bardzo seksowną i krzykliwą bieliznę oraz buty, a i tak nikt tego nie dostrzeże. ;-)
      • W sumie taki muzulmanski stroj ma to co chce: dwa w jednym-nie krzykliwie a zacnie, a pod spodem kobieco:)));)
        --
    • Wiek ma najmniejsze znaczenie. Ważniejsze, jaką masz sylwetkę, gdzie pracujesz (wiadomo, ze prawniczka musi wyglądać poważnie, a artystka może szaleć ile chce), jakie masz usposobienie (z moim pewnie i za 20 lat będę w garsonce wyglądać jak przebrana) i w czym się dobrze czujesz.
      Jak chcesz kobieco to noś klasyczne sukienki i już.
      e.molton.pl/elegancka-sukienka-do-pracy.html
      e.molton.pl/wiosna-lato-2013/sukienka/sukienka-z-geometrycznymi-cieciami.html
      www.asos.com/ASOS/ASOS-Pencil-Dress-With-V-Neck-And-Batwing-Sleeves/Prod/pgeproduct.aspx?iid=2807211&cid=8799&Rf980=3671&sh=0&pge=0&pgesize=20&sort=-1&clr=Cobalt
      • I tu bedzie caly ambaras, bo ja chce wszystko na raz: Praca powazna, osobowosc artystyczna.
        I co? Jest cusik la mnie? Garsonka nie, ae seksi sukieneczka tez nie. No to co?
        Ta ostatnia niebieska sukienka bylaby OK bez takich "motylich rekawow".
        --
    • matko bosko, kobieto, chcesz kompletowac ciuchy na 10 nadchodzacych lat???????????????

ja nie rozumiem problemu, mam 55 lat, chodze w tym, co lubie i co mi sie podoba, malo sie pzrejmujac moda, wiekiemi ogolnym kanonami ubioru stosownego do wieku.
      Ma mi byc wygodnie, mam sie dobrze czuc i ma byc po mojemu.
      Chodze w jeansach, glownie 3/4, sukienkach, bluzach , bialych bluzkach koszulowych,a le dluzszych. Na nogi baletki, kozaki , sandaly. Plaskie wszystko. Dlugosc kiecek albo do kolana, albo tuz nad albo dluygicvh do polowy lydki. Spodnic nie naszam.
      • > matko bosko, kobieto, chcesz kompletowac ciuchy na 10 nadchodzacych lat????????
        > ???????

Zgadza sie. ja sie przyzwyczajam do ciuchow. Poza tym to jest bardzo wygodne nosic latami jakis "aitem", bo wiesz juz jak on lezy, z czym sie dobrze uklada, do czego nie pasuje, pasuje itp. Zaoszczedza sporo czasu w dopasowywaniu. Tylko, ze trzeba miec sporo tego i w dobrej jakosci, zeby nie chodzic w tym co dziennie i zeby starczylo na te 10 lat. Poprzednie 10 lat tez tak przechodzilam. Dzieki temu poranne ubieranie sie zabiera mi 5 minut.
        --
    • jak dobrze,że w pracy obowiązuje mnie fartuszek :)
      co do sukienki..mega sexi jak dla mnie więc nie wiem czy odpowiednia do pracy :P

znalazłam odpowiednie forum dla Ciebie-pierwsza propozycja myślę,że bardzo udana :)
      www.goldenline.pl/forum/3174326/modne-40-latki
      --
      www.youtube.com/watch?v=0HaFR5fYuQc

woff!
      • Ta pierwsza OK, chociaz nie moja kolorystyka. Ta druga przestylizowana. Wyglada jakby przez walec koloryzujacy przeszla.
        --

• > Ta pierwsza OK, chociaz nie moja kolorystyka. Ta druga przestylizowana. Wyglada
          > jakby przez walec koloryzujacy przeszla.

wiosna idzie Kochanico!ludzie są wystarczająco szaro-bure i do duszy :)
          --
          www.youtube.com/watch?v=0HaFR5fYuQc

woff!
    • w czymś takim do pracy? -śmiało - ilu klientów/ interesantów zadowolonych by było :)
      PS - aż szkoda, że człowiek nigdy tak nie wyglądał :/
      --
      Precz z powiadomieniami o wpisach !!!
    • może zacznij od nakrycia głowy?
      http://pu.i.wp.pl/bloog/26989442/456313/HPIM4339_p2_big.jpg
      --
      http://images44.fotosik.pl/266/58ea10722a7ca480m.jpg
    • w niektórych zawodach uchodzi.
      --
      "Poza tym uwazam, że Kartagina powinna być zburzona"

Forum A&O
    • helou
      solar + monnari i jestes ubrana
    • Jako facet miałabyś prościej. Wystarczyłoby poczytać poradnik Krzysia Ibisza :)
      • kochanica,
        wydumalas sobie ten problem. Jesli masz normalna sylwetka i jedynie 40 lat to wciaz masz prawo do koloru i fantazji. Byles nie robila za nastolatke, ale znajac ciebie wiem, ze to nie twoj styl.

--
        http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/ie/gf/mxda/LCjJeCitccIsRb4s7X.jpg Jestem Jazz vel Dziuniek :)
    • Myslalam, ze chcesz pomoc swojej matce lub tesciowej w zakupach. Moja mama, lat 73, ubiera sie glownie w peeku i Cloppenbergu, czasami cos kupuje w M&S. W zyciu bym nie okreslila kobiety 40letniej jako dojrzalej.

Chco po namysle stwierdzam, ze jednak pewna roznica jest - o ile od 30-latki oczekuje sie juz zrozumienia, jakie sa stroje odpowiednia do okazji, umiejetnosci laczenia faktur i kororow, no jednym slowem, znajomosci zasad, to 40 to chyba ostatni dzownek, zeby nauczyc sie tworczego, kreatywnego i wyrafinowanego lamania tychze zasad,
      --
      Western economies are absolutely dependant now on the continued underpayment of women.
      Naomi Wolf

Wiedzmowo
    • Mówisz masz

www.wiocha.pl/313957,Wampy

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.