Rak przenosi sie droga plciowa, wiedzialyscie? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Cos ciekawego dla amatorow bujnego zycia seksualnego:
    Prócz kontrolnych badań, każda kobieta powinna dostosować swój styl życia do swego zdrowia. Każdy stosunek seksualny z mężczyzną, który nie jest naszym stałym partnerem, powinien się odbyć z użyciem prezerwatywy. Podobnie, jeśli nasz partner miał jakiekolwiek partnerki seksualne przed nami. Pamiętajmy! Żeby zakazić się wirusem HPV nie potrzeba wielu partnerów. Wystarczy jeden zakażony.

Jeszcze jeden argument za tym, ze kobieta ma wiecej do stracenia decydujac sie na seks.
    --
    Rownouprawnienie konczy sie wraz z pierwsza ciaza.
    Prawdziwe rownouprawnienie bedzie, kiedy ciaze bedzie mogl sobie zaaplikowac mezczyzna.

• Prócz kontrolnych badań, każda kobieta powinna dostosować swój styl życia do swego zdrowia. Każdy stosunek seksualny z mężczyzną, który nie jest naszym stałym partnerem, powinien się odbyć z użyciem prezerwatywy. Podobnie, jeśli nasz partner miał jakiekolwiek partnerki seksualne przed nami. Pamiętajmy! Żeby zakazić się wirusem HPV nie potrzeba wielu partnerów. Wystarczy jeden zakażony.

To akurat bzdura. Ze względu na ilość odmian hpv i różną ich zjadliwość, każdy dodatkowy partner oznacza wzrost ryzyka.
      --
      Zdejmij tę suknię mała...
      • Skoro, jak piszesz:"każdy
        > dodatkowy partner oznacza wzrost ryzyka. " To co jest bzdura w powyzszym? Naezy sie kochac bez prezerwatyw, modlac ze ten akurat nie nosi w sobie zadnego wizrusa?
        --
        Prawdziwe rownouprawnienie bedzie, kiedy ciaze bedzie mogl sobie zaaplikowac mezczyzna.

• kochanic.a.francuza napisała:

> Skoro, jak piszesz:"każdy
          > > dodatkowy partner oznacza wzrost ryzyka. " To co jest bzdura w powyzszym?
          > Naezy sie kochac bez prezerwatyw, modlac ze ten akurat nie nosi w sobie zadneg
          > o wizrusa?

Bzdura że wystarczy jeden.
          Szansa że jeden jedyny partner zarazi cię hpv prowadzącym do raka nie jest duże. Ale z każdym następnym szybko rośnie.
          --
          • Tu juz w jakies lamiglowki logiczno-semiotyczne wchodzimy.
            Skoro nie wiadomo, ktory mezczyzna jest nosicielem wirusa, kazdy z nich, potencjalnie, moze nas zarazic, nawet bedac nieswiadomym.
            --

> Tu juz w jakies lamiglowki logiczno-semiotyczne wchodzimy.
              > Skoro nie wiadomo, ktory mezczyzna jest nosicielem wirusa, kazdy z nich, potenc
              > jalnie, moze nas zarazic, nawet bedac nieswiadomym.

Wchodzimy w matematykę, dokładniej w prawdopodobieństwo, albo w epidemiologię.
              Chodzi o to że z każdym nowym partnerem ryzyko nie rośnie liniowo, tylko znacznie bardziej.
              Dlatego uważam hasło "nie trzeba wielu" za nieprawdziwe - owszem, wystarczy jeden, ale logicznie patrząc zdanie jest fałszywe.
              --
              • Bzdury pleciesz, Graf. Gdyby to zdanie było nieprawdziwe, to seks z jednym, nawet zakażonym partnerem nie wiązałby się z ryzykiem. Tymczasem jak najbardziej mozna zarazic się HPV mając tylko jednego partnera. Więc jeden wystarczy.
                --
                homoseksulaizm jest czyms
                niewlasciwym wrecz obrzydliwym [...]
                I prosze mi tu nie wyjezdzac z homofobia
                by vibe-b
          • pieprzysz, to, że szansa nie jest duża nie wyklucza faktu, że wystarczy jeden.
    • Nie "bujnego życia seksualnego" tylko obecnej "normy", kochanica :)
      A to, że kobieta ma więcej do stracenia, to wiadomo, wystarczy poczytać chociaż trochę pobieżnych informacji nt. jakichkolwiek chorób wen. i ich konsekwencji dla mężczyzn i dla kobiet.
      --
      Każdy facet ma w sobie coś z rycerza. Najczęściej tym czymś jest zakuty łeb.

http://img35.imageshack.us/img35/6533/koteko.gif
      • > Nie "bujnego życia seksualnego" tylko obecnej "normy", kochanica :)

Ach, te normy zaleza od srodowiska i nie sa wszedzie takie same.

> A to, że kobieta ma więcej do stracenia, to wiadomo, wystarczy poczytać chociaż
        > trochę pobieżnych informacji nt. jakichkolwiek chorób wen. i ich konsekwencji
        > dla mężczyzn i dla kobiet.

No wiec mamy bilologicznie i logicznie uzasadnione, dlaczego kobiety od wiekow jednak hamowaly swoje libido i zalecaly sobie nawzajem ostroznosc w stosunkach z panami. Te co sobie pozwalaly to pewnie przez utrate instynktu samozchowawczego. A tez skad sie udziach pojawia to znowu kolejny, skomplikowany temat.
        --
    • Nie rak, tylko wirus.
      --
      Nie zatrudniaj fachowca - bądź
      bohaterem w swoim domu.
    • > Jeszcze jeden argument za tym, ze kobieta ma wiecej do stracenia decydujac sie
      > na seks.

Co gorsza seks oralny zwiększa podobnież ryzyko raka jamy ustnej. W dodatku seks oralny jest niezwykle przyjemny, więc można się zapomnieć. :/

Z drugiej strony i tak co czwarty z nas zachowuje na nowotwór złośliwy na tym czy innym etapie swojego życia, więc cóż… już lepiej od tego niż od jarania szlugów czy wdychania azbestu. :)
    • to miło, że kobieta dba o zdrowie stałego partnera. tak trzymać.

--
      ooooh la love
    • a przez petting mozna?
      bo ja na razie jestem na tym etapie
      --
      JESLI WEJDZIESZ W MOJ PROFIL TO PROSZE ZOSTAW PO SOBIE SLAD W POSTACI KROPKI
      BLAGAN TO DLA MNIE BARDZO WAZNE
    • no a faceta to niby HPV się nie ima, sorki a raki prostaty to niby skąd, a rak krtani, gardła i inne w obrębie głowy.

Warto pamietac, że HPV to rak nie tylko szyjki macicy
      Mało się o tym mówi, że wirus HPV przenosi się także podczas seksu oralnego, a faceci są jego wielbicielami.

• prostaty od hpv?
        raki gardła faktycznie sa bardzo niebezpieczne -wystarczy zrobic minete 10-15 laskom i juz jest duzo wieksza szansa na raka gardła -niestety w ostatnich czasach ilosc zachorowan rosnie lawinowo
        --
        szanim = minasz

www.youtube.com/watch?v=ZCx0X2YSd1M
    • Tak, wiedziałyśmy. Co gorsze, przenosi się nawet przez całowanie, a najbardziej przez głupotę. Dlatego unikamy dróg płciowych, całowania i głupoty jak ognia! ;-D

> Cos ciekawego dla amatorow bujnego zycia seksualnego:
      > Prócz kontrolnych badań, każda kobieta powinna dostosować swój styl ży
      > cia do swego zdrowia. Każdy stosunek seksualny z mężczyzną, który nie jest nasz
      > ym stałym partnerem, powinien się odbyć z użyciem prezerwatywy. Podobnie, jeśli
      > nasz partner miał jakiekolwiek partnerki seksualne przed nami. Pamiętajmy! Żeb
      > y zakazić się wirusem HPV nie potrzeba wielu partnerów. Wystarczy jeden zakażon
      > y.

>
      > Jeszcze jeden argument za tym, ze kobieta ma wiecej do stracenia decydujac sie
      > na seks.

Wiedziałam, dzis przeciw temu szczepi się nastpolatki
    • Parę lat temu (miałam jakieś 18-19 lat, nie pamiętam dokładnie), jak szczepionki na HPV zaczynały być popularne, mama zmusiła mnie do wizyty u ginekologa właśnie w celu zaszczepienia. Lekarz mnie wyśmiał, mówiąc, że jestem za stara na szczepienie, co więcej zasugerował, że jeżeli całowałam się z więcej niż jedną osobą, to najprawdopodobniej tego wirusa już mam, co nie znaczy, że coś musi się z tego rozwinąć. Nie wnikałam w tę teorię i nie wiem ile w tym prawdy.
      W każdym razie fakt, kobieta ryzykuje dużo bardziej, przede wszystkim w kwestii zapłodnienia.
    • Przenoszenie raka drogą płciową to małe miki. Gorsze rzeczy się dzieją! Już kolejny ksiądz KRK przestrzega przed niszczycielskim wpływem satanistycznego symbolu Hello Kitty (a tak naprawdę Hell-o-Kitty) na nasze biedne dzieciątka. Świat zmierza do zagłady! Ojcze Święty, ratuj!
      • rozumiem, kochana, że można źle się poczuć i nie móc powstrzymać wymiotów oraz sraczki, ale po co z tym lecieć na forum publiczne...?
        litości.
        --
        it's my life
        • Zlituj się, Panie, nad nami i strzeż nas przed ludźmi, którzy przestrzegają nas przed rakiem, który przenosi się drogą płciową i innymi niedorzecznościami.

PS. A mogłabyś tak miej wulgarnie się wyrażać?
          • autorka użyła skrótu myślowego, jak mniemam. wszyscy jakoś zrozumieli, o co chodzi z tym rakiem.
            nie wiem, czy jest się z czego śmiać w tym temacie.
            (pewnie dlatego proponujesz temat zastępczy - naśmiewanie się z księży oraz KRK. zawsze oryginalne, zawsze a propos.)

co zaś do ostatniej sugestii, to wątpię, czy będę w stanie się poprawić. jestem królową wulgaryzmów. co post, to stek przekleństw.
            --
            it's my life
            • stephanie.plum napisała:

> autorka użyła skrótu myślowego, jak mniemam. wszyscy jakoś zrozumieli, o co cho
              > dzi z tym rakiem.
              > nie wiem, czy jest się z czego śmiać w tym temacie.
              > (pewnie dlatego proponujesz temat zastępczy - naśmiewanie się z księży oraz KRK
              > . zawsze oryginalne, zawsze a propos.)

No, wyobraź sobie, że ja nie zrozumiałam, o co chodzi z tym rakiem i dopiero ty mi uświadomiłaś. Ostrzeganie przed przenoszeniem się raka drogą płciową, nawet jeśli jest to skrót myślowy, jest podobną niedorzecznością jak przestrzeganie przed przenoszeniem raka przez powietrze lub produkty spożywcze. Przecież czynniki rakotwórcze w powietrzu czy produktach spożywczych przenoszą się podobie jak potencjalnie rakotórcze drobnoustroje w płynach ustrojowych, więc należaloby przed nimi ostrzegać, prawda? Dlatego też mój post był drwiną, w której użyłam opis innej niedorzeczności.

A naśmiewanie się z księży i KRK jest moim hobby, które jest moją reakcją na nierówne traktowanie przez nasze prawo ludzi wierzących (których uczuć religijnych nie wolno obrażać) i ludzi wierzących (których uczucia nie są chronione w podobny sposób przez kodeks karny).

> co zaś do ostatniej sugestii, to wątpię, czy będę w stanie się poprawić. jestem
              > królową wulgaryzmów. co post, to stek przekleństw.

Nie tylko przekleństwa zaliczane są do wyrażeń wlgarnych, moja droga.
              • Errata - powino być:

A naśmiewanie się z księży i KRK jest moim hobby, które jest moją reakcją na nierówne traktowanie przez nasze prawo ludzi wierzących (których uczuć religijnych nie wolno obrażać) i ludzi niewierzących (których uczucia nie są chronione w podobny sposób przez kodeks karny).
                • moje gratulacje, katolicy są pognębieni, co im się słusznie należy, a biedni niewierzący - wreszcie pomszczeni.

istny Bicz Ateistyczny z Ciebie!!! :~D
                  --
                  it's my life
                • Polskie prawo równo chroni wszystkich przed dyskryminacją z powodu światopoglądu czy wyznawanej religii, szykanowanie ateisty jest tak samo karane jak szykanowanie katolika. A jako ateista zalecam przyspieszony kurs rozwoju filozofii, gwarantuję że da ci do myślenia i zastanowisz się zanim zaczniesz się naśmiewać z religii:)
                  --
                  Mądry ustępujący głupszemu robi z siebie idiotę.
                  • zeberdee28 napisał:

> Polskie prawo równo chroni wszystkich przed dyskryminacją z powodu światopogląd
                    > u czy wyznawanej religii, szykanowanie ateisty jest tak samo karane jak szykano
                    > wanie katolika.

Znasz choć jeden przypadek skazania kogokolwiek za obrazę uczuć ateisty? Mnie np. obrażają krzyże wiszące ponad symbolami narodowymi w urzędach pańśtwowych. Czy sądzisz, że mogłabym wystąpić do sądu z pozwem o skazanie kogoś za tę obrazę i uzyskać wyrok skazujący dla winnych tej obrazy? Jeśli tak myślisz, to podaj proszę paragraf kodeksu karnego, na podstawie którego mogłabym taką srawę wytoczyć wierzącym.

> A jako ateista zalecam przyspieszony kurs rozwoju filozofii, gw
                    > arantuję że da ci do myślenia i zastanowisz się zanim zaczniesz się naśmiewać z
                    > religii:)

No popatrz, a bez kursu rozwoju filozofii to już myśleć nie można? Nie można naśmiewać się z księdza, który wygłasza kazania o egzorcyzmach, uczy dzieci o magii zabijającej krowy czy przestrzega przed satanistycznym Hell-o-Kitty?
                  • Zastanawiam się też, czy bez tego kursu rozmoju filozofii nie można wyśmiewać poglądów Pana Profesora w Sutannie, który publicznie głosi, że każdy lekarz może rozpoznać dziecko z in vitro, bo m.in. każde ma taką szczególną bruzdę, a do tego wady genetyczne będące efektem zapłodnienia "nie po Bożemu". A czy można wyśmiewać arcybiskupa (rodaka zresztą), który twierdzi publicznie, że papież nie noszący czerwonych butów i zrywający z ceremoniałem obnoszenia się z bogactwem w Kościele działa na szkodę autorytetu tegoż Kościoła i podważa dziedzictwo Piotrowe?
      • bądź cierpliwa, za kilka lat poruszy ten temat;)
    • Wszak to odkrycie o wirusie ma conajmniej kilka lat ! Ło matko
      --
      Korcia
      "droga ekspresowa do serca faceta nie wiedzie wcale przez żołądek...Jest hmmm nieco ponizej .. na mapie- oczywiście :)"
      • w jakiejś ciemnej d. Pakistanie czy czymś podobnym.
        --
        Das Leben ist kein Ponyhof
        • Zapytalam, bo kampania w temacie szczepień miała miejsce KILKA LAT temu.
          --
          Korcia
          "droga ekspresowa do serca faceta nie wiedzie wcale przez żołądek...Jest hmmm nieco ponizej .. na mapie- oczywiście :)"
          • głowę dam, że na tym forum o ryzyku raka spowodowanego HPVem wie może jakieś 10% reszta pojęcia o tym nie ma, jeśli nawet coś słyszeli to nie bardzo wiedzą o co chodzi.

A jeszcze mniej wie, ze HPVem można zarazić się podczas seksu oralnego, konsekwencje mogą być takie same, czyli rak krtani, gardła i innych części okolic głowy
            • rudenko napisała:

> A jeszcze mniej wie, ze HPVem można zarazić się podczas seksu oralnego, konsekw
              > encje mogą być takie same, czyli rak krtani, gardła i innych części okolic głowy

Wirusem HPV można zarazić się nawet podczas całowania. Tylko co z tego wynika? Że powinnyśmy unikać całowania się w obawie przed zachorowaniem na raka? To czysty absurd.

A poza tym zarazić HPV można się przez zwykły kontakt naskórka. Ok. 50% ludzi przechodzi zakażenia tym wirusem. Seks z jednym partnerem lub całkowita abastynencja seksualna nie chronią przed zakażeniem HPV.
              • no i uderz w stół a nożyce się odezwą
                • Propagujesz fałszywe przekonania. Wirus opryszczki genitaliów nie jest rakogenny.
                  • a ja coś takiego gdzieś propagowałam
                    napisałam o onkogennym typie HPV
                    • A co ma seks oralny do onkogennego typu wirusa? Dlaczego wybiórczo wskazujesz seks jako przyczynę pośrednią raka? Przecież to marginalny czynnik.
                      • boszsz dziewczyno marginalną to Ty masz wiedze w tym temacie
                        • Nie, moja droga, to ty masz marginalną wiedzę w tym temacie. O wiele częsciej dochodzi do zarażenia HPV przez inne kontakty niż seks, ponieważ te inne kontakty są o wiele częstsze niż kontakty seksualne, a co drugi człowiek jest nosicielem. Ostrzeganie przed rakiem w kontekście seksu to, delikatnie rzecz mówiąc, manipulacja i robienie z igły widłów.
                          • to ciekawe w jaki inny sposób można zarazić się HPV w okolicy szyjki macicy (u ginekologa, podczas zakładania tamponu, ale czy są to częstsze powody hmm dyskutowałabym)

acha i jeszcze jedno, czyli szczepienia polecane jako profilaktyka to robienie z igły widły
                            • rudenko napisała:

> to ciekawe w jaki inny sposób można zarazić się HPV w okolicy szyjki macicy (u
                              > ginekologa, podczas zakładania tamponu, ale czy są to częstsze powody hmm dysku
                              > towałabym)

Ja ro w jaki sposób? Poprzez kontakt dwóch szyjek macicy (w tym jednej zarażonej). ;-D Poczytaj najpierw może, gdzie ten wirus w człowieku siedzi i jak można się nim zarazić.

> acha i jeszcze jedno, czyli szczepienia polecane jako profilaktyka to robienie
                              > z igły widły

Szczepienia to profilaktyka odnosząca się do wszelkich sposobów zakażeń wirusem HPV, a nie tylko poprzez kontakty seksualne.
                  • Plasiam... ale proszę nie mylić HPV z HSV - to drugie to wirus wywołujący opryszczkę zarówno tę na buzi jak i na narządach płciowych, ten pierwszy ma wiele podtypów, wśród których są zarówno onkogenne wywołujące w konsekwencji raka szyjki macicy, jak też i takie, które wywołują tzw. kłykciny kończyste.
                    --
                    Każdy facet ma w sobie coś z rycerza. Najczęściej tym czymś jest zakuty łeb.

http://img35.imageshack.us/img35/6533/koteko.gif
            • I jeszcze jedno: "HPV types that tend to cause genital warts are not those that cause cervical cancer".
      • > Wszak to odkrycie o wirusie ma conajmniej kilka lat ! Ło matko

Taki i za kilka lat kochanica napisze posta o ostrzeżeniach kleru względem Hello Kitty;)
    • tak tak, w starym piecu diabeł pali. trzeba sobie wszystko dobrze zracjonalizować ;)
    • Zastanawiam się dlaczego ludzie tak bezkrytycznie przyjmują treści opisane w internecie. Przecież na tej "zalinkowanej" stronie aż roi się od bzdur i manipulacji.

dooktor.pl/artykuly-medyczne/nowotwory/rak_szyjki_macicy.html
      Pod tym linkiem ktoś pisze np. o wirusie HPV w kontekście raka szyjki macicy a potem w tym samym rozdziale miesza HPV z HIV: "Spośród stu typów wirusa HIV kilka jest najbardziej groźnych. Są to wirusy tzw. wysokiego ryzyka onkogennego np. typ 16 i 18."

Potem jeszcze autor dodaje, że "Przyjmuje się, że połowa aktywnych seksualnie ludzi na różnym etapie życia ulega zakażeniom wirusem HIV. Przenosi się on prawie wyłącznie drogą płciową." Przecież to bzdura.

No i jeszcze to niżej w tym artykule:

"HIV to nie tylko rak szyjki macicy

Wirus HIV jest odpowiedzialny także za rozwój znacznej części nowotworów pochwy i sromu. Ostatnio naukowcy uznali również, że zakażenie różnymi typami wirusa HPV może być odpowiedzialne za rozwój, co trzeciego z tak zwanych raków głowy i szyi no. Krtani. Ważne, chociaż związane z innymi rodzajami powikłań jest zakażenie innymi typami wirusa HPV 6 i 11."

No ludzie, litości!
      • dlaczego zakładasz, że HIV nie może powodować raka, albo HPV raka kratni

Były czasy kiedy wrzody zoładka leczono operacyjnie do czasu kiedy jeden gostek udowodnił, że powodują je bakterie.

Słyszałas o czymś takim jak aktualny stan wiedzy
        • rudenko napisała:

> dlaczego zakładasz, że HIV nie może powodować raka, albo HPV raka kratni

A autor tego artykułu ma już tę tajemną wiedzę na temat raka powodowanego przez HIV, a wszyscy naukowcy świata jeszcze nie? No to geniusz jakiś! ;-D

Moja droga, ten artykuł to pomieszanie z poplątaniem (HIV mylony z HPV i odwrotnie) i do tego różne bdury na temat obu wirusów.

> Słyszałas o czymś takim jak aktualny stan wiedzy

Słyszałam, ale słyszałam też o ludziach, którzy tworzą własny matrix. ;-D
          • no Ty w tym wątku też wiedzą nie błysnęłaś, radze Ci czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj na temat HPVła a może w końcu dotrze.

Akurat kwestia onkogennych typów HPVła to nie Matrix tylko aktualny stan wiedzy, wiemy już, że ten typ wirusa może spowodować raka np. szyjki macicy czy krtani.
            • rudenko napisała:

> no Ty w tym wątku też wiedzą nie błysnęłaś, radze Ci czytaj, czytaj i jeszcze r
              > az czytaj na temat HPVła a może w końcu dotrze.

Czytać należy ze zrozumieniem i w sposób krytyczny. Ludzie mogą w internecie napisać cokolwiek, czego dowodem jest artykuł zalinkowany na początku tego wątku. Nie wolno powtarzać bzdur powypisywanych na poważne tematy w otchłaniach internetu.

> Akurat kwestia onkogennych typów HPVła to nie Matrix tylko aktualny stan wiedzy
              > , wiemy już, że ten typ wirusa może spowodować raka np. szyjki macicy czy krtani.

Ale ja przecież nie o takim matrixie wpsomniałam. Ja odniosłam się do matrixa, który zawarty jest w zalinkowanym artykule.

"Przyjmuje się, że połowa aktywnych seksualnie ludzi na różnym etapie życia ulega zakażeniom wirusem HIV." - to jest dopiero matrix! ;-D
          • > Moja droga, ten artykuł to pomieszanie z poplątaniem (HIV mylony z HPV i odwrot
            > nie) i do tego różne bdury na temat obu wirusów.

w końcu, ktoś trzeźwo myślący, kto nie pepla jak papuga wszystkiego;)
    • A dokładniej - niektóre wirusy, które mogą powodować nowotwory:
      sporothrix.wordpress.com/2011/04/09/idzie-rak-nieborak-jak-polizesz-bedzie-znak/
      Nb. panowie też są zagrożeni: sporothrix.wordpress.com/2011/02/28/panom-tez-pomaga/
      --
      Sporothrix
    • czy to nowy news?
    • doprawdy nie wiedziałam, niewiarygodne, a podobno na gruźlice jest już szczepionka, słyszałaś?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.