Dodaj do ulubionych

pesel i wyglad

14.05.13, 12:01
zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego spada kogos atrakcyjnosc jak pesel jest starszy niz wyglad osobnika? dla mnie to bez sensu przeciez to powinien byc plus ktos kto długo zachowuje młodosc ma dobre geny taki osobnik powinien byc bardziej promowany niz ten co wyglada starzej niz pesel

dlaczego tak nie jest wyjasnijcie mi ten fenomen?
--
szanim = minasz

lubisz techno to słuchaj:)
www.youtube.com/watch?v=D0bXriHBdCM
Edytor zaawansowany
  • six_a 14.05.13, 12:08
    to teraz trzeba pesel podawać przy poznaniu?

--
    fake plastic trees
  • g.r.a.f.z.e.r.o 14.05.13, 12:12

six_a napisała:

> to teraz trzeba pesel podawać przy poznaniu?

To chyba w związku z planowaną reformą e-sądu. Aby windykacja była skuteczna trzeba będzie podać imię, nazwisko i pesel dłużnika. Lepiej się zabezpieczać :D
    --
    Zdejmij tę suknię mała...
  • alpepe 14.05.13, 12:18
    ależ minasz się rozwodzi, sam napisał i teraz łzy, że nie jest taki piękny i młody, jak uchodzi na forum.
    --
    Das Leben ist kein Ponyhof
  • six_a 14.05.13, 12:21
    widocznie mu się wydaje, to znana przypadłość forumowa pt.: wyglądam młodziej niż własna wnuczka/mam doskonałe geny po mamusi/głównie to śpię i odpoczywam na kanapie.

--
    fake plastic trees
  • alpepe 14.05.13, 12:26
    o nie nie, to pan, co stale jest w ruchu. Żona niech ogarnia dom, bawi córkę, a on oddaje się pasjom: rolki, skateboard, parcours, rower, pływanie, curling, szachy, karty i co tam jeszcze. Jest młody, piękny i wysportowany, nie nadaje się do szarego życia.
    --
  • six_a 14.05.13, 12:29
    ale i tak mu się wydaje;)

--
    bumpinx2
  • alpepe 14.05.13, 12:38
    no właśnie.
    --
  • minasz 14.05.13, 12:59
    parcours nie uprawiam za bardzo obciaza curling-u nie probowałem
    :)
    --
    szanim = minasz

• uszatypuchatek 14.05.13, 12:21
    na wygląd osobnika wpływają:
    - geny
    - tryb życia
    - jego nastroje
    - medycyna estetyczna

i czasami niektórzy zapoznawszy się z peselem mogą być w szoku:)
  • allatatevi1 14.05.13, 12:31
    Bo pesel może sugerować, że pod w miarę atrakcyjną aparycją w środku kryje się stare próchno.

Z zewnątrz ktoś może wyglądać ok, ale narządy (serce, hydraulika u mężczyzn) ma już swoje lata i jest zużyte.

--
    Hay veces que he intentado tentar a la suerte
    Porque lo que no me mata me hace más fuerte
  • six_a 14.05.13, 12:39
    to kulawa teoria, zużycie przeważnie widać na zewnątrz, podobnie jak choroby.

--
    do it well
  • allatatevi1 14.05.13, 12:48
    Serio?
    Jesteś w stanie po wyglądzie ocenić jak tam u faceta z hydrauliką?

--
    Hay veces que he intentado tentar a la suerte
    Porque lo que no me mata me hace más fuerte
  • minasz 14.05.13, 14:33
    myslisz ze wszyscy faceci koło 20ki maja wszystko ok z hydraulika a u wszystkich facetów po 35 roku zycia wszystko szwankuje? akurat to trudno ocenic
    --
    szanim = minasz

• izyrider 15.05.13, 14:24
    fenomen jest latwy do uzasadnia desperacka proba samopromocji wlasnych genow ktore zbyt czesto sa przyczyna dowcipow spowodowanych hydraulika mlodowygladajacego osobnika ,kiedy ta wymaga ,,uzasanienia,, - niektory nie powinien otwierac buzi by zachowac atrakcyjnosc..
  • six_a 14.05.13, 15:54
    przecież hydraulika to jest właśnie wygląd. rentgenem chyba nie zaglądasz do środka organizmu?
    oceniasz po zewnętrznym: stanie czy nie stanie, oto jest pytanie.

--
    cu next tuesday
  • to.niemozliwe 15.05.13, 12:42
    > : stanie czy nie stanie, oto jest pytanie.
    Jak masz takie dylematy, to jednak zmień target (o ile jeszcze możesz). :D
    --
    Mow do ludzi tak, aby twoje slowa ich wzbogacaly,
    sluchaj tak, by odnalezli w tobie zrozumienie.
  • six_a 15.05.13, 12:58
    dlaczego ja?
    ja się nie przejmuję niczyją hydrauliką ani tym bardziej peselem.

--
    life is my friend
  • sumire 14.05.13, 13:29
    no, nie wiem. faceci coraz bardziej o siebie dbają i coraz częściej takie - sądząc po peselu - 'próchno' jest bardziej krzepkie od żywiącego się w makdonaldzie, nadużywającego alkoholu 25-latka.
  • minasz 14.05.13, 14:35
    bzdury jezeli masz rozwalone narzady wewnetrzne typu watroba czy serce to bardzo łatwo to poznac masz np niezdrowa cere albo dziwnie oddychasz etc
    --
    szanim = minasz

• six_a 14.05.13, 15:55
    przynajmniej raz się w czymś zgadzamy.

--
    life is my friend
  • minasz 14.05.13, 13:01
    przeciez wiekszosc kobiet nie chce podac swojego wieku
    a duzo kłamie i sie peselowo odmaładza

a la mnie powinny bardziej zazywac pesel zeby pokazywac jak maja dobre geny i tego nie rozumiem

--
    szanim = minasz

• jeriomina 14.05.13, 13:05
    Zależy jak dla kogo. Znam takich, dla których metryka nie ma znaczenia ;-)
    --
    Każdy facet ma w sobie coś z rycerza. Najczęściej tym czymś jest zakuty łeb.

http://img35.imageshack.us/img35/6533/koteko.gif
  • minasz 14.05.13, 14:41
    ale tu nie chodzi o takie osoby - tylko o osoby dla ktorych metryka ma znaczenie

nie rozumiem dlaczego osoby nie zawyzaja swojego wieku aby pokazac jak dobre maja geny(w domysle nasze dzieci tez tak beda miały)
    strategia jest odwrotna jest to dla mnie dziwne ale pewnie ma to jakies uwarunkowanie kulturowe bo u zwierzat tego nie ma (masz ładne piórka czy siłe to dym-asz co chcesz)
    --
    szanim = minasz

• jeriomina 14.05.13, 14:45
    A nie najlepiej po prostu mówić prawdę? Ani nie zawyżać, ani nie zaniżać? :)
    --
    Każdy facet ma w sobie coś z rycerza. Najczęściej tym czymś jest zakuty łeb.

http://img35.imageshack.us/img35/6533/koteko.gif
  • minasz 14.05.13, 15:04
    a co to jest prawda jak koles ktory pracuje na budowie i chla non stop przez 20lat ma lat np 42 co gwen stefani- i mowi ze jest w wieku gwen to mowi on prawde czy kłamie?
    peselowo niby sie zgadza ale jakbysmy sprawdzili ich wiek fizyczny mogłoby sie okazac ze jest 10 lat roznicy

zreszta o to w tym watklu mi nie chodziło

interesuje mnie tylko ta strategia :) dlaczego tak postepuja a nie tak
    --
    szanim = minasz

• izyrider 16.05.13, 03:19
    interesuje mnie tylko to co mnie interesuje= kszanim=mina ,mozesz sie poslizgnac
  • loginoftheyear 14.05.13, 14:36
    no coz, w przypadku kobiet to pewnie czesciowo ich biologiczne mozliwosci tak dzialaja
    sam wyglad nie sprawi, ze kobieta jeszcze np. moze urodzic dziecko
    ale w przypadku panow, nie mam pojecia, moze niektore kobiety tez oceniaja wiek potencjalnego ojca (a zatem jakosc 'materialu' ;))?
    ale zeby promowac ze wzgledu na mlodszy wyglad, to sie nie zgadzam z tym, niby czemu, z jakiej racji przywileje? (i pisze to jako ta z 'wygladem mlodszym niz pesel')
  • minasz 14.05.13, 14:43
    dla mnie jest jedno wytłumaczenie starosc jest procesem skokowym(ja akurat sie z tym zgadzam)ludzie patrzac na pesel moga przeczuwac ten skok :)
    --
    szanim = minasz

• loginoftheyear 14.05.13, 14:49
    chodzi ci o ewentualne szwankowanie zdrowia?
    bo jesli np ktos dba o wyglad (z sensie zdrowego trybu zycia), to i za 10 lat bedzie dbal i jesli wyglada mlodziej to prawdopodobnie geny, czyli nie bedzie przerazajacych skokow ;)
  • minasz 14.05.13, 15:00
    nie chodzi mi o to ze starosc moze wygladac na proces skokowy to tak jak z deseczka jest coraz ciensza i ciensza az peknie do czasu pekniecia moze wygladac jak silna i swierza a po peknieciu juz nie
    --
    szanim = minasz

• akle2 15.05.13, 11:12
    Ile jest okazji w życiu, żeby podawać na zewnątrz swój pesel? Tylko w urzędach, sądach i 1-2 x przy żeniaczce, coby połowica wiedziała, ktoś ty za jeden. Więc jakie to ma znaczenie? Czyżbyś trafił do wtórnego obiegu?
  • mila2712 15.05.13, 21:45
    minasz napisał:

> zastanawia mnie jedna rzecz dlaczego spada kogos atrakcyjnosc jak pesel jest st
    > arszy niz wyglad osobnika? dla mnie to bez sensu przeciez to powinien byc plus
    > ktos kto długo zachowuje młodosc ma dobre geny taki osobnik powinien byc bardzi
    > ej promowany niz ten co wyglada starzej niz pesel
    >
    > dlaczego tak nie jest wyjasnijcie mi ten fenomen?
    ale to chyba wyjątki....
    jeżeli okazuje się że facet wygląda młodziej niż wynika to z peselu to tylko miłe zaskoczenie
    gorzej gdy wyglada np 10 lat starzej niż ma - no to jest problem
  • paco_lopez 15.05.13, 22:41
    ten efekt dyskontuje się gdzieś po przekroczeniu trzydziestego piątego roku zycia.
  • sl13 17.05.13, 12:44
    Nie wiem, tym bardziej w dzisiejszych czasach, gdzie piętnastki wyglądają na trzydziestki i pięćdziesięciolatki wyglądają na trzydziestki. Albo chcą wyglądać.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka