Dodaj do ulubionych

Prezent na urodzenie dziecka...

11.11.13, 00:19
...od męża. Dostałyście coś? Bo ja nic. Może być mi przykro czy nie powinno?
Edytor zaawansowany
  • skrytapiromanka 11.11.13, 01:21
    a Ty co mu dałaś w podzięce za zapłodnienie? ;)

PS chwalę się: ja dostałam laptop. różowy :) ale i tak miał być wymieniany w tym roku. no i bez urodzenia dziecka też bym dostała, więc nie wiem, czy się liczy :P
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/ex2b2n0a4ltqcgxr.png
  • six_a 11.11.13, 13:41
    > a Ty co mu dałaś w podzięce za zapłodnienie? ;)

zapłodnienie i poród - ten sam kaliber zdarzeń.
    lol

--
    out of space
  • skrytapiromanka 11.11.13, 23:24
    no tak, faktycznie, zapomniałam się. gość powinien dożywotnio płacić z urodzenie MU dziecka - z te jęki, za te bóle.
    --
  • six_a 11.11.13, 23:33
    >za te jęki, za te bóle.

wiesz, czasami nie boli, zależy, ile masz kasy, zależy czy kasą zdążysz zadziałać, bo czasami się nie zdąży. ale to nie powód, żeby się z bólu porodowego naśmiewać.

gratulacje, kwiaty i prezenty z okazji porodu dla MATKI + gratulacje dla ojca to zupełnie zwyczajna kurtuazja. choć, jak widzę, w niektórych rodzinach w zaniku.

--
    break away kicks
  • skrytapiromanka 11.11.13, 23:45
    Ty chyba czytasz więcej niż ja napisałam. już od pierwszego postu zresztą, w którym zignorowałaś emotikonę.

nie naśmiewam się z bólu porodowego, tym bardziej, że moim jedynym (z pełną premedytacją) znieczuleniem w czasie porodu była ciepła woda w wannie :)
    gratulacje dla rodziców są całkiem naturalne i miłe, ale autorka ma na myśli chyba coś innego, nie? nie, że nie pogratulowano im jako rodzicom, tylko że mąż się nie postarał. i chyba niezwykle ją to męczy, skoro minął już rok, a ona nadal rozpamiętuje.
    --
  • six_a 12.11.13, 00:00
    piszesz: "gość powinien dożywotnio płacić z urodzenie MU dziecka"
    i to ja czytam więcej?

nawet jeśli tam była emotikonka, porównałaś sytuację w której oboje mieli radość z seksu (tak sobie optymistycznie założę) + bonus zapłodnienie, które jest równą zasługą pana, jak i pani, z porodem, który jest wysiłkiem i niestety bólem będącym udziałem kobiety.

i tylko na to zwróciłam uwagę.

--
    100%
  • alpepe 11.11.13, 09:31
    A jaki miałaś posag i wiano?
    Ty jesteś surogatką, że prezentów oczekujesz?
    --
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • gree.nka 11.11.13, 09:44
    za seks też dostajesz jakiś ekwiwalent?
    no nie wiem, bony jakieś, talony, kasę?
    --
    Precz z powiadomieniami o wpisach !!!
  • wielkafuria 11.11.13, 10:32
    powiem ci tak, jakbys byla krolowa angielska i powila dziecko to krol podarowalby ci kilka posiadłosci gdyz obowiazkiem zony było rodzic dzieci zwlaszcza synow.

teraz jest tak, ze to dwoje ludzi chce miec dzieci i oboje pracuja na to zeby dziecko poczac i bardziej chce kobieta powic swoje malenstwo.

oprocz podziekowan i kwiatow za trudy nie wyobrazam sobie zeby dawac jakies prezenty. niedługo urodzenie dziecka bedzie jak komunia kiedy trzeba bedzie dawac komputery i koperty.

potem taka pani powie... hmmm przydałby mi sie nowy samochod chyba urodze sobie dziecko to maz mi da...

dziwne
    --
    Blog Furii: Dlaczego NIE warto wiązać sie z ŻONATYM facetem???
  • ciasteczkowy_diabelek 11.11.13, 10:51
    A mnie wydaje się, że fajnie, gdy kobieta dostanie od ojca swojego dziecka jakiś drobiazg. Jakąś bransoletkę, czy coś w tym stylu. Tak na pamiątkę, nie mówię o czymś drogim, ale taki miły gest.
  • coffei.na 11.11.13, 11:03
    wielkafuria napisał(a):

> powiem ci tak, jakbys byla krolowa angielska i powila dziecko to krol podarowal
    > by ci kilka posiadłosci gdyz obowiazkiem zony było rodzic dzieci zwlaszcza syno
    > w.
    >
    > teraz jest tak, ze to dwoje ludzi chce miec dzieci i oboje pracuja na to zeby d
    > ziecko poczac i bardziej chce kobieta powic swoje malenstwo.
    >
    > oprocz podziekowan i kwiatow za trudy nie wyobrazam sobie zeby dawac jakies pre
    > zenty. niedługo urodzenie dziecka bedzie jak komunia kiedy trzeba bedzie dawac
    > komputery i koperty.
    >
    > potem taka pani powie... hmmm przydałby mi sie nowy samochod chyba urodze sobie
    > dziecko to maz mi da...
    >
    >
    > dziwne

Wiesz...kiedy masz przed oczma swój własny zjazd z tego swiata milo kiedy sprawca zamieszania jakoś tam Cię szczegolnie namaści :-) Ja nawet zwyklego badyla nie dostalam...ale zważywszy na mega roztargnienie cieszę się,że przynajmniej wiedział gdzie odciąc:-P
    Nie chodzi -przynajmniej mi o jakieś zloto czy cóś-choć ruskie zawsze bedzie mile memu sercu-
    ale o uznanie za trud...a że baby są pamiętliwe ;-)
    --

www.youtube.com/watch?v=BiEQuPNS7HI

zostań!
  • anastezja22 11.11.13, 13:28
    no też właśnie. Bratowe męża dostały (od swoich chłopów rzecz jasna) a to kolczyki a to pierścionek. No jedna nawet z brylantami...a ja kurdę nic. Trochę mi przykro.
  • gree.nka 11.11.13, 13:30
    może chłop nie ma pieniędzy a może stracił głowę ze zczęścia
    tzn może opija z kumlami to szczęście albo niekoniecznie
    --
    Precz z powiadomieniami o wpisach !!!
  • anastezja22 11.11.13, 21:52
    rok minął od urodzenia...powinien wytrzeźwieć ;)
  • six_a 11.11.13, 22:06
    rok?
    to odsetki ustawowe jeszcze dolicz.

--
    cheap bad moves
  • allatatevi1 11.11.13, 11:19
    > bardziej chce kobieta powic swoje malenstwo.

Co za średniowieczne poglądy.
    Jakoś tak się składa, że obecnie w 80% związków to mężczyzna ma większe ciśnienie na posiadanie dzieci.
    Zresztą, nie dziwię się. Jakbym była mężczyzną to chciałabym mieć co najmniej 3 dzieci.
    Bo wtedy to nie mnie by bolało.

• sl.13 11.11.13, 13:33
    Ja tam zauważam odwrotne proporcje, co niezmiernie mnie dziwi. Biorąc pod uwagę, że nawet w dzisiejszych czasach kobieta więcej musi i więcej traci z powodu dziecka.
  • ruda_owca 14.11.13, 11:38
    A wlasnie ze nie, bo w 75%.
    Your argument is invalid.
  • sl.13 11.11.13, 13:35
    Ja się słabo obracam w środowiskach dzieciowych, więc szokiem było dla mnie obchodzenie chrzcin oraz komunii jak ślubu i wesela - impreza, sala w knajpie, prezenty ąę, itp. A z drugiej strony coś trzeba ze zjazdem rodzinnym zrobić.
  • mocno.zdziwiona 11.11.13, 11:05
    Moja szwagierka dostała od swojego męża i mnie to osobiście zdziwiło. Sama dzieci nie mam i zdecydowanie nie oczekuję prezentów porodowych. Może jakiś okolicznościowy drobiazg z biżuterii byłby miły (coś na pamiątkę z wygrawerowaną datą), ale niekoniecznie. Wolałabym pomoc przy dziecku niż prezenty materialne.
  • rach.ell 11.11.13, 11:12
    mi sie wydaje, ze po porodzie daje sie prezent ale nie tyle kobiecie co cos dla dziecka, taki zwyczaj funkcjonuje, zwykle daje sie zestaw kosmetykow do pielegnacji niemowlat albo jakies ubranka dla dziecka czy zabawke.
  • zbyfauch 11.11.13, 11:19
    dostałabyś złoto, mirrę i kadzidło.
    --
    Pustelnia
  • nie.mam.20 11.11.13, 11:21
    awie.
    Wisiorek na szyje oraz spinki do koszuli.
    Zona miala towar ciety.
    --
    lat, ani cm.
    Don't worry about the world coming to an end today. It's already tomorrow in Australia.

to all the girls i've loved before
  • sl.13 11.11.13, 13:35
    Lol...
  • man_sapiens 11.11.13, 22:25
    Pierścionek z brylancikiem? Duuużym.
  • wszedlem 12.11.13, 02:48
    prawde mowiac, to chyba nie zabolaby tak bardzo podarowac kobicie jakis drobiazg w podziekowaniu za 9 miesiecy, ktore obfituja w rzyganie, sraczki, zatwardzenia, bole cyckow, kregoslupa, nog, odwapnienie itd. niech sie matki wypowiedza. manners cost nothing.
  • hhesse 12.11.13, 21:54
    No, ale tego się nie robi, żeby małżonkowi sprawić przyjemność. A on w zamian za tę przyjemność zrewanżuje się pierścionkiem z brylantem.
    Mam dwoje dzieci i szczerze mówiąc nie przyszło mi do głowy, żeby mąż mi za to dawał prezenty. To nasze wspólne dzieci. Pamiątki też zbyteczne, bo pamiątki chodzą już do podstawówki :-)
  • sl.13 14.11.13, 19:23
    > No, ale tego się nie robi, żeby małżonkowi sprawić przyjemność.

Ale może autorka wątku ma inaczej niż ogół.:)
  • man_sapiens 16.11.13, 20:30
    Każdy pretekst jest dobry żeby ukochanej kobiecie podarować ten siedemnasty pierścionek z brylantem.
    --
    ...poprawić wizerunek polskiego katolicyzmu i pokazać jego największe osiągnięcia, takie jak bazylika w Licheniu, 33-metrowy Jezus Chrystus w Świebodzinie czy o. Tadeusz Rydzyk... Mizerski
  • jusytka 12.11.13, 22:02

--
    ***Gwiazdki 2001*** - miejsce spotkań dla rodziców dwunastolatków
    Austria - miejsce spotkań dla pasjonatów tego pięknego alpejskiego kraju
  • mila2712 14.11.13, 20:03
    Dostaliśmy ( to nie pomyłka! ) najpiękniejszy prezent: cudownego, zdrowego syna. Nic wiecej nie trzeba!
  • miau.weglowy 14.11.13, 20:08
    jak beda skakac z dachu wiezowca, to skoczysz z nimi?
    --
    we’re passing ships in the night
  • samuela_vimes 14.11.13, 20:48
    cały czas dostaję za te męki i katusze i za bliznę na brzuchu ;-) nie wypłaci mi się do końca życia za to :-D a szczerze? najlepszym prezentem to jest nasza córa, warta każdej kropli krwi i każdej blizny.
    --
    www.youtube.com/watch?v=tyDADYE6RJ4
  • skrytapiromanka 15.11.13, 01:21
    samuela, nie śmiej się z bólu porodowego :P

dla mnie najpiękniejszym prezentem było to, że przez cały poród był ze mną i pociągnął nosem, kiedy syn w końcu wyszedł :) a potem podziękował i powiedział, że cholernie docenia to, czego przed chwilą dokonałam.
    --
  • anna_sla 15.11.13, 09:20
    przy pierworodnej dostałam bukiet i chyba czekoladki + ogromny miś dla dziecka, który utrudniał nam wydostanie się ze szpitala za jednym podejściem. Oj nakrzyczałam głupia wtedy na niego i za drugim razem przyszedł z pustymi rękami z obawy, że znów nafukam. Tym bardziej, że za drugim razem były dwa tobołki z dzieckiem do zabrania a nie jeden ;). Oczywiście żałowałam swojego zachowania, ale chyba za późno mu o tym powiedziałam :D
  • truskawka2013 15.11.13, 20:11
    Jak zaszłam w ciąże to dostałam od narzeczonego wielki bukiet róż i złoty wisiorek. A co po urodzeniu.... dowiem się pod koniec czerwca/początek lipca.
  • kino.mockba 16.11.13, 12:47
    ratunku-co-robic.ownlog.com/prezent-za-zaplodnienie-tez-powinien-byc,2524399,link.html
  • six_a 16.11.13, 13:02
    hahahhhaha:)

--
    bumpinx2
  • six_a 16.11.13, 13:03
    jeszcze nas do serialu wezmą czy gdzie?
    ciemne strony sławy.

--
    life is my friend
  • rach.ell 17.11.13, 19:07
    kino.mockba napisał(a):

> ratunku-co-robic.ownlog.com/prezent-za-zaplodnienie-tez-powinien-byc,2524399,link.html

po porodzie prezent dla kobiety moglby byc pojmowany jako rodzaj odszkodowania:)
  • vandikia 16.11.13, 13:13
    pewnie tez byłoby mi przykro, chociaż nie byłam jeszcze w takiej sytuacji
    moja przyjaciółka dostała ładną, pamiątkową biżuterię po urodzinach córek
  • maly.jasio 16.11.13, 13:33
    jej sie od zycia chyba tesz cos nalezy ?
  • majagor 16.11.13, 17:40
    Urodze lada chwila. I przez przypadek wydalo sie, ze czeka na mnie maly prezent.
    Bransoletka pandory z taka zawieszka.
    Znajac zycie jakies kwiaty tez sie pojawia.

Ja mam dla Niego (juz spakowane w torbie do szpitala) ulubione czekoladki.

• kol.3 17.11.13, 20:12
    Osobiście nie jestem entuzjastką upominków, zwłaszcza złotych z powodu urodzenia dziecka. Czułabym się jak krowa medalistka, której za udane cielę powieszono medal na szyi.
    Tym bardziej że panie w szpitalach chwaliły się że dostały złoty pierścionek od męża ZA urodzenie dziecka (zdrowego w domyśle). A gdyby dziecko nie urodziło się zdrowe, to co?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.