Dodaj do ulubionych

Koleżanka zrugała mnie na fb, zrobiła mi przykrość

10.03.17, 18:10
Może śmieszne, ale jest to dla mnie przykre. Mam kolezankę, której bardzo dużo pomogłam zawodowo, potem ona wyprowadziła się do innego miasta- ale serdeczny kontakt pozostał. Dzwoniłyśmy do siebie, w międzyczasie ja urodziłam dziecko- ona zawsze pytała co u małego, zyczliwie komentowała na fb, choć w momencie ekstremalnie złego momentu w moim zyciu ( ohydne rozstanie z moim ex) nie wspierała mnie, po prostu zdystansowała się do sprawy. Mimo to, ciepłe stosunki pozostały. Wczoraj na fb zamiesciła post o jakiś awanturkach w pracy, ja skomentowałam, że musiało być smiesznie i grubo a ona do mnie lodowato " Tak cię to bawi ? mnie nie bawią akurat przepychanki i awantury, nie wiem jak możesz mieć z tego radochę". Zrobiło mi się przykro, poczułam się zrugana, ktoś tam jeszcze dopisał że jestem tępakiem, więc chłodno wytłumaczyłam, ze zrobiła mi przykrość. Ona natychmiast zadzwoniła ( nie odebrałam) potem przysłała sms-a że bez sensu się kłócić etc etc. Nie odezwałam się już, jest mi zwyczajnie przykro. Ja ją zawsze we wszystkim wspierałam, kibicowałam a tu taki kubeł zimnej wody i to publicznie. Nie chce mi się z nią rozmawiać, czuję się urażona. Co byście dalej zrobiły w mojej sytuacji?
Edytor zaawansowany
  • 10.03.17, 20:28
    - tylko prac sie tam we wlasnym sosie ?
  • 10.03.17, 20:34
    Facebook to w realu sciaganie gaci na ulicy. Bylam tam kilka miesiecy i kilka lat temu sie wypisalam, bo nie interesuje mnie ani wlasny,ani cudzy ekshibicjonizm.

--
    "Są ludzie, niedźwiedziowie i wilcy"
  • 10.03.17, 21:14
    Pisanie komuś "śmiesznie i grubo" w kontekście problemów, jest bardzo słabe. Świadczy to o tym, że nie masz w sobie empatii, inteligencji ani dyplomacji.
    Odpowiedź "tak cię to bawi?" to najdelikatniejsza wersja tego co koleżanka mogła ci napisać. Także wybacz jej, że zareagowała na twoją publiczną kompromitację i następnym razem postaraj się zastanowić dwa razy, zanim napiszesz coś publicznie.
  • 10.03.17, 23:03
    Mozna było napisać, ze Eh nie było śmiesznie ,ani grubo było cieżko, takie Wariaty sie zeszli ze szok. Było mogą stresująca i nie było mo do śmiechu.
    Dała by do zrozumienia ze sytuacja była niewesoła jednocześnie nie uraziła kogoś, kto przez przypadek napisał cos Niestosownego.
    Wtedy autorka napisał mi oj przykro mi przepraszam.
    I tyle.
    A nie obraziła kogoś na fb a godzić sie chce prywatnie.

--
    -----------------
    Życie ma ty­le ko­lorów, ile pot­ra­fisz w nim dostrzec.
  • 16.03.17, 20:22
    Nawet nie wiesz, w jaki sposob problem zostal opisany, jakie do tej pory wpisy zamieszczala kolezanka (zartobliwe, luzne np.), ale juz wiesz, ze to autorka jest tepa, bo nie zalapala, jaki to wielki problem byl. Co za bzdety.
  • 10.03.17, 21:20
    W twojej sytuacji przeprosiłabym koleżankę, za swój brak wrażliwości. Wytłumaczyłabym, że nie śmiałam się z tej sytuacji, tylko byłam pod jej wrażeniem i ubrałam po prostu w bardzo nietrafione słowa. A następnie poprosiłabym, żebyśmy wzajemnie usunęły komentarze wynikające z twojej niezręczności.
  • 10.03.17, 21:29
    Awanturki w pracy dotyczyły kubka do herbaty, który w jakiś sposób zniknął z jej szafki. Naprawdę do tego trzeba wielkiej empatii i zrozumienia?
    Zresztą temat zamknięty bo ona już mnie przeprosiła.
  • 10.03.17, 21:34
    Po pierwsze wyraźnie nie zdajesz sobie sprawy jaki ładunek emocjonalny mogą nieść pozornie proste rzeczy w niektórych kontekstach. Po drugie przeprosiła cię prawdopodobnie dlatego, że szkoda jej było przekreślać znajomość z powodu twojej jednej głupiej wypowiedzi.
  • 10.03.17, 21:51
    Nie trolluj. To ona mi zrobiła przykrość.
  • 11.03.17, 07:59
    Ona zrobiła ci przykrość bo wyeskalowała twoją głupotę, ale sama jesteś sobie winna.
    Ktoś z jej znajomych nieźle cię podsumował.
  • 11.03.17, 00:36
    ale ze co? nie mozna sie o kubek awanturować? nie wiesz, ile dziwnych odczuć mogą powodować z zewnątrz nic nie znaczące, niby neutralne rozmowy czy czyny? bo ktoś tam nie ma wyczucia i albo za dużo chlapnie jezorem, alebo ukradnie kubek albo gotujacą sie wodę i zaleje sobie? No, i potem trza dogotowywać i czekać.
  • 11.03.17, 00:37
    a moze kubek miał wrtość sentymentalną, kto wie.
  • 10.03.17, 22:49
    Kubek zniknal komus z szafki z pracy.... No to tragedia na miare epoki I trzeba szybko leciec na Fb zeby o tym napisac.

Kogo takie pierdoly obchodza. ??????????
  • 11.03.17, 00:24
    Powinnas ja przeprosić. Jesli nie rozumiesz czemu, to poszukaj, co znaczy slowo "awanturka". Albo przypomnij sobie, jak się z kimś kłócilaś. Np. ze swoim ex. Było wtedy grubo i smieszno, nie? To tobie brak wyczucia. Ciekawe czy to zdystansowanie się tej przyjaciólki od twoich rozstaniowych problemow ma coś wspolnego z tobą.
  • 11.03.17, 10:20
    ze niby jak ci ktos swisnie kubek to ta sama kategoria problemu, co rozstanie z bliska osoba?
    AHA

--
    oh-uu
  • 11.03.17, 15:04
    Gzdie to dokladnie wyczytalaś?
    Nie, nie zrozumialaś.
    Czlowiek moze zdenerwowac sie w różnych sytuacjach.
  • 16.03.17, 20:17
    Ciekawe czy to zdysta
    > nsowanie się tej przyjaciólki od twoich rozstaniowych problemow ma coś wspolneg
    > o z tobą.

Dodalabym jeszcze, ze ciekawe, czy kolezanka sie zdystansowala, bo autorce nogi smierdza. Jap.
  • 16.03.17, 21:20
    no ty moze i byś tak dodała. ja tam nie, raczej nie mój poziom.
  • 16.03.17, 21:26
    aha, tylko dodam, abyś na pewno zrozumiała. Nie wiem, co jest śmiesznego w kradzieży.
  • 16.03.17, 18:20
    Po co komentujesz :/

--
    Rzuć wszystko i chodź się całować :)
  • 16.03.17, 20:24
    Nauczka na przyszlosc - nie komentowac dla samego komentowania.
  • 16.03.17, 20:31
    po co sie nim przejmujesz ?

przejmowac sie mozna jedynie atakami na publicznie dostepnych forach publicznych.

na fora prywatne - wchodzi sie na wlasne ryzyko.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.