Dodaj do ulubionych

kryzys zawodowy

12.04.17, 19:19
Witajcie! Czuję, że mam przysłowiowego doła. Przyczyną jest zapewne praca. Podjęłam się pracy w państwówce. Powodem przede wszystkim była stabilna umowa i godziny pracy pasujące do godzin pracy świetlicy mojego dziecka. Poza tymi korzystnymi aspektami praca ma jednak dużo minusów. Przede wszystkim kiepska wypłata. To mnie nie motywuje. Poza tym czuję, że to nie jest to co chciałabym robić w życiu. Uwielbiam malowanie, pisanie, tworzenie, interesuje mnie nauka i grafika komputerowa. Z chęcią podjęłabym się kursu w takim zakresie, jednak w związku z tym, że brak mi czasu (bo podjęłam się jeszcze dodatkowej pracy, by nie mieć tak beznadziejnych dochodów) i pieniędzy, to czuję jakbym tkwiła w jakiejś pętli. Nie wiem czy jest szansa gdzieś podjąć się pracy artystycznej, nie mając w tym zakresie doświadczenia. Wybaczcie, że tak biadolę. Pewnie, gdy wróci piękna pogoda, to wezmę się jakoś w garść i pójdę do przodu, coś wymyślę. Ale może ktoś z Was doradziłby mi jak najłagodniej, a zarazem skutecznie zabrać się za zmiany?
Edytor zaawansowany
  • 12.04.17, 19:41
    Wybralas to,co jest dobre dla Ciebie teraz.Przyjdzie czas, kiedy wybierzesz inaczej. Nie mozna miec wszystkiego, przynajmniej w tym kraju:)

--
    "Są ludzie, niedźwiedziowie i wilcy"
  • 12.04.17, 20:43
    oczywiscie pomijam gorne 10 % spoleczenstwa.

nawet w bogatych krajach POLOWA ludzi ledwie wiaze koniec z koncem i trzesie tylkiem,
    by i tych marnych dochodow - jakie ma - nie utracic...
  • 12.04.17, 20:52
    Dziękuję za słowa otuchy:) Pomagają
  • 13.04.17, 08:45
    Może kurs online? w sieci jest sporo materiałów do nauki grafiki komputerowej, nawet jakbyś miała wykupić kurs online to kwota jest niższa niz kurs stacjonarny i możesz to robić kiedy znajdziesz czas. Może możesz poprzerabiać zdjęcia? Robić scrapbookingowe albumy z tymi zdjęciami. Wiem, że każde hobby kosztuje czas i pieniądze (niestety).
  • 14.04.17, 09:04
    molly_wither napisał(a):

> Wybralas to,co jest dobre dla Ciebie teraz.Przyjdzie czas, kiedy wybierzesz ina
    > czej. Nie mozna miec wszystkiego, przynajmniej w tym kraju:)

Wymień jeden kraj, w którym można mieć wszystko.
  • 13.04.17, 17:43
    jak to mówią, jeśli chcesz coś robić to znajdziesz sposób, jeśli nie chcesz - znajdziesz wymówkę
    jeżeli naprawdę pasja tworzenia cię dopadnie - nie zauważysz braku snu :)
  • 17.05.17, 10:36
    Ale może ktoś z Was doradziłby mi jak najłagodniej, a zarazem skutecznie zabrać się za zmiany?

Skutecznie - napisać wypowiedzenie z dotychczasowej pracy i zanieść je jutro do dyrektora.
    Najłagodniej - napisać je w grzecznej formie, używając słów 'proszę', 'przepraszam', 'dziękuję'.

Cóż tu więcej gadać?
  • 17.05.17, 11:46
    zanim rzucisz papierami w pracy, to może najpierw dokładnie określ co byś chciała robić zawodowo, ale konkretnie. Szukaj, czytaj, rozmawiaj z ludźmi aż znajdziesz obszar, typ pracy, który Cię interesuje najbardziej. A jak już znajdziesz i będziesz pewna, że właśnie to chcesz w życiu robić, to potem zaplanuj jak do tego dojść. I tyle w temacie. Nie masz już chyba nastu lat, pora dorosnąć i dowiedzieć się kim się jest i co się lubi. Inaczej obudzisz się za 20 lat w tym samym urzędzie, ze skwaszoną miną i poczuciem zmarnowania potencjału - słabe.
  • 17.05.17, 11:53
    ja swojej zonie oplacilem kurs testera aplikacji. zrobila certyfikat i obecnie jezdzi na rozmowy. wziecie jest - ale osob z doswiadczeniem, poczatkujacy maja troche pod gorke. ale jakos ujdziee. pomysl i Ty co chcesz robic, jak ozenic przyjemne z pozytecznym, grafikow tez szukaja. moze pomysl o dekorowaniu wnetrz? szczyt co prawda przeminal, ale nadal jest potrzebny. moze znajdzie jakas nisze, w ktora sie wpasujesz. jesli jestesmy przy grafice, nieodzowna bedzie strona www z twoim portfolio. bez tego jak bez reki.
  • 17.05.17, 12:46
    No, jak nie masz czasu ani pieniędzy, to raczej jesteś w dupie. Ale może to nie jest tak, że nie masz w ogóle czasu. Może masz tylko mało czasu?

Angielski znasz?
    Na jakim poziomie umiejętności jest to twoje pisanie/rysowanie/grafika? Jakieś portfolio masz/możesz stworzyć?

--
    Nie mam treści na rozmowy.
  • 21.05.17, 23:20
    Jesli przede wszytskim minusem jest kiepska wyplata, to znajdź sprzy poszukiwaniu swojego życiowego zajęcia nie kieru się tak bardzo zarobkami, a zainteresowaniami. Bo akurat sama wysokosć wypłaty i podwyżki za bardzo nie motywują, jeśli nie są podparte rozszerzaniem umiejętności.

Co to znaczy, ze interesuje ciebie grafika np.? Czy potrafisz cokolwiek, czy nawet nie masz programów? Jeśli masz odpowiednie (a te można nabyć w necie, hmm...), to kup gazety na ten temat, podręczników i informacji w necie jest mnóstwo (darmowych) w tym temacie. Warto zaglądać także na fora internetowe (niekoniecznie polskie) w celu doszkolenia się. Na siłę nawet nie trza kursów robić. cóż, tylko usadzić tyłek i działać, jeśli decyzja podjęta.
  • 30.05.17, 13:38
    czasem tak jest, każdego łapie wypalenie zawodowe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.