Dodaj do ulubionych

samotność, poczucie beznadziejnosci....

01.05.17, 13:36
Czuję się samotna od jakiegoś czasu. Zauważyłam, ze przez znajomych i przyjaciół bylam wykorzystywana - pomóż, pożycz, przypilnuj dzieci itd. Lubię pomagać, więc każdy wiedział, ze może zawsze na mnie liczyć. Koleżanki potrafiły dzwonić w środku nocy-bo mąż zdradził, bo dziecko chore, bo pieniędzy brak. A ja? Zauważyłam, ze gdy proponowalam zwykła spotkanie na kawę czy herbatę to mnie olewano. Albo żadna czasu nigdy nie miała albo zwyczajnie ignorowala wiadomości. Czasami zwyczajnie brakuje mi kogos z kim mozna pogadac, wypic kawe.... czy tak wiele wymagam od znajomych?
Edytor zaawansowany
  • 01.05.17, 13:55
    Zacznij i Ty olewać takie koleżanki. Przestań być niańką, bankiem, telefonem zaufania. Koleżanki, to pasożyty żerujące na Twojej dobroci. Potrzebują Cię, gdy sa w potrzebie..i nic wiecej w zamian nie dają.
  • 01.05.17, 14:20
    Musisz zmienić siebie, przestać "cieszyć się że możesz pomóc". Zacząć myśleć o swoim "iściu do przodu" co i kogo do tego celu potrzebujesz. Jak przestaniesz sama sobie wyznaczać rolę worka na cudze problemy to takie pasożytnicze znajomości się wykruszą. A to już twoja rola żeby nowe znajomości nawiązywać z dbałością o wspólne interesy a nie tylko realizując misję ratownika.
    Na razie, podświadomie, takich relacji pomocowych chcesz bo się w nich najlepiej czujesz i wtedy się czujesz doceniana. A to nieodłącznie będzie przeplatane tym, że gdy koleżanki nie będą potrzebowac pomocy to będziesz sama.
    Więc musisz ty sama popracować nad sobą i zacząć celować w inny target znajomych, otworzyć się na organizowanie sobie otoczenia z którym można się przyjaźnić, wymieniać dobrami, czasem, potencjałem- a nie tylko robić mu za terapeutkę.
    Wykorzystaj ten dzień na rozejrzenie się kto wokoło ciebie jest, z kim można coś razem zrobić, a relacje pasożytnicze stopniowo ukrócaj i odcinaj.

--
    <"Wszystko co zrobisz dla innych wbrew sobie ,wyjdzie Ci kiedyś bokiem">
  • 01.05.17, 14:24
    żeby nie czuć się samotnym,trzeba się nauczyć czuć dobrze we własnym towarzystwie zamiast przeglądać się w oczach innych szukając akceptacji... to nie jest łatwe, ale możliwe do osiągnięcia
    rozumiem, że chciałaś się czuć komuś potrzebna, a twoi znajomi i -jak ich nazywasz - przyjaciele szybko nauczyli się czerpać z tego, nie dając nic w zamian
    moja rada: wolontariat w schronisku dla zwierząt, zobaczysz że już nigdy nie będziesz czuć się samotna (jeśli nie lubisz lub nie możesz pracować ze zwierzętami, to jeszcze są hospicja i inne instytucje poszukujące wolontariuszy)
  • 01.05.17, 18:43
    Dlugie weekendy wszystko weryfikuja.O ile w swieta czujemy sie jeszcze wzglednie malo osamotnieni, bo zawsze wypadnie jakies spotkanie z rodzina, to juz kilka dni wolnego, kiedy wszyscy znajomi majacy rodziny wyjezdzaja, albo spedzaja je na wspolnych zajeciach rodzinnych, weryfikują nasze miejsce w codziennym zyciu. Dlatego jestem przeciwna tylu dniom wolnym naraz. I jestem za tym,aby zlikwidowano 1 maja jako dzien wolny od pracy.

--
    "Są ludzie, niedźwiedziowie i wilcy"
  • 01.05.17, 19:16
    jesteś przeciwna dniom wolnym, które ludzie mogą spędzić z rodziną bo TY czujesz się osamotniona?
  • 02.05.17, 12:06
    Bo molly jest nieszczesliwa, to nalezy wszystkim odebrac prawo do szczescia. Zaglada tylko w cudze zycie i pluje jadem, bo nic innego nie potrafi.pozniej dziwi sie, ze wszyscy przed nimi uciekaja tlumaczac sie brakiem czasu. Bikt nie chce igladac wiecznie nadetego, zrzedliwego, zlosliwego, zawistnego babska pieprzacego o zyciu innych i o rozstepach na tylku
  • 02.05.17, 19:01
    molly_wither napisał(a):
    I jestem za tym,aby zlikwidowano 1 maja jako dzien wolny od pracy.

brak zgody, kapitalistko... :)
    ja - z Ducha Socjalista - bede go bronil do krwi ostatniej...

A Prawdziwe Swieto Narodowe - 11.go Listopada, odzyskanie Niepodleglosci, - juz mamy.

po co go dublowac tym 3.maja ?
    - to powinien byc to normalny dzien pracy.
  • 02.05.17, 15:08
    Chyba by mi na głowę upadło żebym komuś dzieciaka pilnowała i jeszcze kasy pożyczała. Od pilnowania dzieci jest rodzina, nianie, a od pożyczania pięniędzy bank.
    Jesteś za dobra i ludzie to bezwzględnie wykorzystują. Naucz się mówić NIE, a prośby sie skończą.
    Zacznij żyć swoim życiem, a nie życiem "przyjaciół". Radzę się otworzyć na nowe znajmości. Niestety czesto dla osoby samotnej dzieciowi znajomi to nie jest najlepsze towarzystwo...
  • 02.05.17, 19:06
    ,..obce mi to zjawisko,raz ze mam szczescie,albo dobra intuicje co do zawieranych znajomosci, a dwa nigdy nie obarczalem nikogo ze znajomych wlasnymi klopotami, z nimi nalezy sie mierzyc samemu,a przynajmniej sie starac...i tyle.

--
    ~~
    LeAnn Rimes,..blue
  • 03.05.17, 10:07
    Typowe objawy egoizmu. Tylko ja,ja,ja. Poczucie szczęścia i spełnienia w życu jest niezalezne od otoczenia a zależy tylko od nas samych. Jest wiele przypadków ludzi dotkliwie doświadczonych przez życie a którzy pozostali pogodni i szczęśliwi i odwrotnie są lidzie którzy mają wszystko a są wiecznie nieszczęsliwi. Powszechnie uważa sie że prawdziwe szczęście i spelnienie daje tylko działalność na rzecz innych a nie dla siebie. Może spróbój pomysleć o innych a nie tylko o sobie i nie oczekuj wdzięczności.

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.