Dodaj do ulubionych

Nękanie ze strony sąsiadów co robić

23.08.17, 18:46


Dzień dobry!
Nazywam się Agata. Od 3 lat jestem ofiarą nękania ze strony sąsiadów-małżonków.
Sąsiad wstaje, kiedy ja wstaję. Sprawdza o której i ile razy wychodzę na papierosa. Co robię. Czy po 22.00 już śpię. Sąsiadka sprawdza czy drzwi do mojego mieszkania są zamknięte, gdy wychodzę.
Wiem, że złożyli na mnie skargi do spółdzielni mieszkaniowej, ale spółdzielnia o niczym mnie nie informowała. Z tego, co wiem, nie ma obowiązku(!)
Sąsiedzi skłócili mnie z innymi sąsiadami, mam samych wrogów. Po prostu mnie nie lubią.
Naruszają moją prywatność. "Prywatność to można mieć u siebie w domu" – gdy wychodzę na papierosa. Obraźliwe komentarze - "przynajmniej wie". Wszystko tłumaczą troską o mnie i cały czas insynuują, że jestem niezaradna i źle sobie radzę w życiu.
Publicznie nazywają moje mieszkanie "meliną" (co jest oczywistą bzdurą), demonstracyjnie otwierają okno na korytarzu, bo rzekomo z mojego mieszkania śmierdzi na korytarzu.

Po 22.00 tłucze się też znacząco – na przykład gdy siedzę tylko przy komputerze! Sąsiadowi, ku... przeszkadza, że NIE SPIĘ po 22 a to już przesada!

Sąsiedzi z bloku naprzeciwko(!) też sugerują moją niezaradność życiową. Że sobie nie radzę.

Celem tej rzekomej "troski" jest eksmisja z mieszkania – tyle też słyszałam.

Święta nie jestem, palę na balkonie ale to jeszcze nie jest powód do eksmisji o czym moje szanowne sąsiedztwo zapewne wie.

Mieszkała u nas pewna sąsiadka, która była ubezwłasnowolniona przez swoją szanowną rodzinę ( zmarła jakiś czas temu) i sąsiedzi za jej życia ją też prześladowali. Teraz wygląda na to, że zmienili cel prześladowań. Przyzwyczaili się "sraniem w papiery" załatwiać sprawy i wydaje im się, że mogą sobie wybierać, kto będzie ich sąsiadem a kto nie.

Długo by pisać. Problem w tym, że nękanie trudno jest udowodnić i raczej nie mam złudzeń, że mi się uda.

Mówiąc szczerze kontaktowałam się już wcześniej w tej sprawie z prawnikami ale nigdy nie wspominałam o nękaniu, bo po prostu nie potrafię tego udowodnić. Jak udowodnić coś, co się po prostu wie, bo widzę i słyszę? Jak udowodnić, że ktoś wstaje, kiedy ja wstaję? Po prostu słyszę!
Sytuacja trwa już 3 lata, to bardzo długi okres czasu. Reaguję nerwowo na jakiekolwiek odgłosy zza ściany.
Moje pytanie dotyczy właśnie dowodów. JAK UDOWODNIĆ coś, co po prostu się dzieje! To bezsens nagrywać sąsiada wstającego rano. Co jest dowodem dla sądu i policji?
Taśmy, nagrania? Świadków nie będę miała bo jak wspomniałam, małżonkowie podkopali mnie przed wszystkimi sąsiadami i ci po prostu zaprzeczą, skoro małżonkowie tak się o mnie martwią.
Nagrywać słowa sąsiadów w ich prywatnym mieszkaniu, które słyszę przez balkon? Teksty rzucane za plecami? Nie zdążę nawet wyjąć dyktafonu.
Jakie dowody zdobyć, by udowodnić tym ludziom nękanie? Jak się załatwia takie rzeczy?

Zgodnie z zapisem art. 212 Kodeksu karnego, za pomawianie i narażanie na utratę zaufania, problematyczny sąsiad może zostać ukarany.

Gdzie złożyć takie skargi? Mam chyba jakieś prawo do prywatności, prawda?

Ja wspomniałam, kontaktowałam się już w tej sprawie z prawnikiem (internet). Odpowiedzieli wyczerpująco – następny krok pisma przedsądowe. Brzmi poważnie. Pisać?

Raz też już byłam u radcy prawnego (osobiście). Wtedy jeszcze problem nie był tak poważny – odpowiedź – coś w stylu "ja też mam sąsiadów" i trzeba się z tym pogodzić. Tyle, że problem dalej jest.

Chciałabym złożyć skargę na sąsiadów do spółdzielni mieszkaniowej – napisany, i NA spółdzielnię mieszkaniową – do związków rewizyjnych zdaje się i Ministerstwo Infrastruktury– też napisany. Nie wiem, jak się pisze takie pisma, wzór wzięłąm z internetu.

Nie wiem, gdzie jest jeszcze sens się skarżyć, żeby sprawę załatwić i nie bić piany.

Raz już prosiłam bardzo sympatycznego dzielnicowego o pomoc – chodziło o awantury domowe u tych ludzi. Dzielnicowy sprawę załatwił, kłócą się nie za moją ścianą – w innej części mieszkania, słychać z korytarza. Ale problem ze zniesławianiem pozostał.

Chciałabym prosić o pomoc. Jestem w tej sprawie osamotniona. Czy ktoś spotkał się z taką sprawą?

Dziękuję za odpowiedź
Agata
Obserwuj wątek
  • leda16 Re: Nękanie ze strony sąsiadów co robić 28.09.17, 12:02
   A cóż Cię to obchodzi kiedy wstaje sąsiad, co robi, mówi, kiedy stuka, itp.? Przecież to chore! Zamiast więc z urojonych powodów pieniaczyć w sądach i trwonić pieniądze, zajmij się swoimi sprawami. Od razu poczujesz się lepiej.

   --
   Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
   • edwino Re: Nękanie ze strony sąsiadów co robić 29.01.19, 08:43
    Widzę sami cwani, póki o nich nie chodzi.. jeśli chodzi o sytuację, rozumiem, miałam podobnie. Przy czym mnie sąsiadka nienawidziła i rozsiewała bzdurne ploty, bo jestem atrakcyjną kobietą, a ona była chorobliwie zazdrosna o męża (którego nikt normalny by nawet palcem nie tknął). Wyzywała mnie i dokuczała mi, ale tak, żeby nikt nie słyszał. w końcu się zirytowałam, kupiłam dyktafon i nagrałam naszą rozmowę. a potem jej puściłam i powiedziałam, że jak jeszcze raz cokolwiek usłyszę to idę do sądu i beknie. od tamtej pory cisza. z takimi ludźmi trzeba krótko..są dyktafony, które są bardzo czułe i wyłapią każdy dźwięk i są w stanie długo nagrywać, np. dyktafon www.alfatronik.com.pl/dyktafon-olympus-vn-731-p-630.html, możesz zostawić "przypadkiem na balkonie" i będziesz miała dowód.. albo idź na konfrontację, o co im chodzi..
   • obrotowy niestety... 29.01.19, 13:04
    jakasik0 napisała:
    > Słyszysz co sąsiedzi mówią u siebie w mieszkaniu? Schizofrenia?


    niestety - sa mieszkania z tak kiepska akustyka
    (nocowalem wlasnie w takim - rok budowy 1958)
    sasiadow z dolu slychac bylo dosc wyraznie...
  • basiastel Re: Nękanie ze strony sąsiadów co robić 29.01.19, 09:55
   Pretensje, że sąsiad wstaje kiedy Ty wstajesz są tym samym co pretensje sąsiada, że nie śpisz kiedy on idzie do łóżka o g. 22. Skargi do ministerstwa Infrastruktury i na spółdzielnię sa też mocno przesadzone i żadnego skutku nie przyniosą, poza tym, że Ciebie wezmą za pieniacza.
  • eriu Re: Nękanie ze strony sąsiadów co robić 30.01.19, 09:53
   Konslultowałaś się z prawnikiem ale nie wspominałaś o nękaniu? To w ogóle po co się konsultowałaś? Wróć do prawnika i niech Ci doradzi prawnie oraz przedstawi taką po ludzku alternatywę życiową.

   --
   Being alone is fine. Being alone together id perfect.
   66/93/95
  • baba67 Re: Nękanie ze strony sąsiadów co robić 30.01.19, 19:18
   A Ty nie masz jakichś problemow emocjonalnych sama ? Co Cie obchodzi co robi sąsiad i co mówia o Tobie sąsiedzi z bloku obok? Płacisz czynsz na czas? Masz interwencje policji z powodu naruszania ciszy nocnej?jełśi płacisz i awantur nie ma to i nie ma żadnej opcji żeby doprowadzić do eksmisji. Proponowałabym wizyte u terapeuty bo brzmisz mocno dziwnie.

   --
   Starość posiada te same apetyty co młodość tylko nie te same zęby.
  • proost Re: Nękanie ze strony sąsiadów co robić 03.02.19, 19:48
   Dziwne to wszystko... Rozbawiło mnie zdanie "Raz już prosiłam bardzo sympatycznego dzielnicowego o pomoc – chodziło o awantury domowe u tych ludzi. Dzielnicowy sprawę załatwił, kłócą się nie za moją ścianą – w innej części mieszkania, słychać z korytarza". Jak w innym pokoju, to rzeczywiście wszystko w porządku :-)

   --
   Tarot. WrożbitaWojciech. Potwierdzenia sprawdzalności
   na wrozbitawojciech.blogspot.com
   1 pytanie od 2 zł, 1 godz rozmowy 35 z, wróżba roczna 30 zł
   Niedrogo, szybko, trafnie. Zapraszam !
  • brak.slow Re: Nękanie ze strony sąsiadów co robić 12.11.19, 19:29
   Wszystko brzmi w miarę rozsądnie poza tym:
   "Sąsiad wstaje, kiedy ja wstaję. Sprawdza o której i ile razy wychodzę na papierosa. Co robię. Czy po 22.00 już śpię. Sąsiadka sprawdza czy drzwi do mojego mieszkania są zamknięte, gdy wychodzę."

   Powiedz na jakiej podstawie stwierdzasz, że sąsiad wstaje kiedy i ty wstajesz? Tzn o której wstajesz? Idziesz do pracy? a sąsiad do pracy nie chodzi? Może też wstaje o tej samej porze, bo musi i chodzi na tą samą godzinę.

   Jak sprawdza te wyjścia na papierosa? wychodzi wtedy na balkon, coś sugeruje? (swoją drogą czy wiesz,że nie powinno się palić na balkonie i smrodzić sąsiadom fajkami?)

   Jak sprawdza czy śpisz?

   Skąd wiesz czy ktoś naciska klamkę gdy Ciebie nie ma?

  • ap.so Re: Nękanie ze strony sąsiadów co robić 13.11.19, 17:47
   eeee.....

   Sąsiad wstaje, kiedy ja wstaję - Przeszkadza ci że ktoś wstaje? W jaki sposób wies że ten ktoś wstał ito ma wpływ na Twoje funkcjonowanie?
   Sprawdza o której i ile razy wychodzę na papierosa – informuje Cię o tym? Skąd wiesz że to sprawdza? Czy poza tym że to sprawdza w jakiś inny sposób cię „nęka”?
   Co robię – to znaczy? Jak to robi? Puka do Ciebie i yta co robisz?
   Czy po 22.00 już śpię – jak wyżej
   Sąsiadka sprawdza czy drzwi do mojego mieszkania są zamknięte, gdy wychodzę – skąd to wiesz skoro wychodzisz?

   o co tu chdzi?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka