Dodaj do ulubionych

urodziny 20+

16.09.17, 19:59
jak zazwyczaj spędzacie swoje dorosłe urodziny, czyli 20+ i kolejne?
1. z przyjaciółmi kameralnie
2. z rodzicami kameralnie (=ew. rodzeństwo)
3. z partnerem -ką kameralnie
4. impreza ze znajomymi
5. impreza rodzinna - ciotki, kuzyni
6. impreza pkt 4 i 5
7. inaczej? .... jak

gdzie.
1. w swoim domu/mieszkaniu
2. u rodziców
3. w knajpie
4. na wyjeździe

Ja najczęściej z przyjaciółmi i siostrami w knajpach lub w domu + ew. obiad z rodzicami i toast w inny dzień z odbiorem prezentów :) była też większa impreza łączona z kimś z kupą znajomych, było tylko we dwoje z facetem i na wyjeździe. Moi rodzice jakoś nawet nie chcą za bardzo uczestniczyć w imprezach dorosłych dzieci, spotykamy się osobno na obiedzie w domu, albo w restauracji.
Ostatnio dowiedziałam się o takim przypadku, gdzie dzieci - obecnie w okolicach 40 - wszystkie swoje urodziny spędzają w jednakowym składzie: rodzice + rodzeństwo (z mężem/żoną/narzeczoną) + ew. dziadkowie. Spotykają się w tym gronie 2-3 krotnie w dniu urodzin, w sobotę przed i/lub następną po urodzinach. Te spotkania są świętością, większą niż Boże Narodzenie. Dla mnie kosmos, ale może to jest powszechne (?)
Edytor zaawansowany
  • 16.09.17, 21:05
    lot.ti napisała:
    Dla mnie kosmos, ale może to jest powszechne (?)

widac nie jest, bo wlasnych urodzin nie obchodzimy, a rodzicom i rodzenstwu skladalismy jedynie telefonicznie grzecznosciowe zyczenia.
    - podobnie blizszym znajomycm.
    - no przy okazji okraglych dat urodzin bywaly kartki z zyczeniami...
  • 17.09.17, 20:04
    Urodziny spędzam z najbliższymi przyjaciółmi. Jestem typem introwertyka, więc nie czułabym się komfortowo spędzając ich w większym gronie. Wolę raczej spokojną imprezkę, przy ognisku z piwem smakowym ;)
  • 21.09.17, 19:39
    Moje urodziny prawie zawsze były kameralne i zwykle w domu. Przychodził partner lub/i kilkoro przyjaciół.

--
    felietonada.blogspot.com/

pejzazownia.blogspot.com/
  • 24.09.17, 14:38
    w Polsce nie mamy obowiązku obchodzenia urodzin za wyjątkiem rocznic.
  • 24.09.17, 16:19
    nalepsze sa balangi realizowane ot tak, at hoc - bez okazji...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.