Dodaj do ulubionych

jak spac, zeby sie wyspac?

28.01.18, 21:45
jak spac, zeby sie wyspac?
Edytor zaawansowany
  • obrotowy 28.01.18, 21:51
    pic do rana.
    w pewnym momencie padasz - jak zabita.
    i budzisz sie dopiero nastepnego dnia kolo wieczora.

polecam te metode szczegolnie na soboty.
  • konwalia55 28.01.18, 22:21
    niestety, ale nie moge pic :( najwyzej lampke wina czy jedno piwo, nie zadziala :(
    zreszta, czy taki sen bedzie wartosciowy? czy po prostu ogarnie czlowieka "pusta dziura"? dziury nie chce ;-)

kocham spac i snic i nawet codziennie cos mi sie sni, tylko ze to spanie jest ostatnio bylejakie i wstaje umeczona, z podkrazonymi oczami i zupelnie bez sil...
  • obrotowy 25.02.18, 06:37
    konwalia55 napisała:
    czy po prostu ogarnie czlowieka "pusta dziura"?

te kobiciny to maja przechlapane...
    - gdy mnie ogarnie jaka pusta dziura - to jestem zachwycony, ze jest chetna do napelnienia.
  • znana.jako.ggigus 28.01.18, 22:04
    Wyłączyć zawczasu kompa i komórkę - 2-3 godz przed snem, wywietrzyć sypialnę, zmęczyć się.

--
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
  • konwalia55 28.01.18, 22:23
    Sypialnie mam zawsze chlodna, zmeczona jestem. I nic...
  • znana.jako.ggigus 28.01.18, 22:43
    To jest najlawiejsze, ale ja podalam jeszcze inne czynniki

--
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
  • konwalia55 28.01.18, 23:03
    Dlugo pracuje, czekajac na dane podczytuje np. forum, gazety, cwicze aerobic, pisze listy :). No jest ostatnio troszke nienormalnie, bo pracuje dlugo w noc. Komorke mam wylaczona na swiat, zostaje komp, bo pracuje (bledne kolo). Mam stres zdrowotny, to moze dlatego ciagle sie budze w nocy? Ajjj, nie wiem :(

Niedlugo wroce do mojego drugiego domu, to odpadnie praca w nocy. Ale tam tez nie moge sie porzadnie wyspac.
    Co robic, Pani, co robic?...
  • six_a 28.01.18, 22:15
    trzeba mieć aplikację do zasypiania, aplikację do monitorowania snu oraz aplikację do budzenia. rano możesz sobie posłuchać własnego chrapania, albo duchów, jeżeli takowe w domostwie raczyły się pojawić.
    bardzo praktyczne.

--
    fireball
  • konwalia55 28.01.18, 22:24
    :-)
    a Ty jak zasypiasz sixa? Tylko nie mow, ze z jakas aplikacja :P
  • six_a 28.01.18, 22:49
    no przysięgam, jestem bardziej stechnicyzowana niż droidy w gwiezdnych wojnach, bez słuchawek i czegoś na dobranoc to w ogóle nie zasnę.
    więc albo jerome flynn mi czyta na dobranoc sleep story, albo jakiś subliminal music gra. a rano oglądam wykresy ze snu, tyle i tyle godzin (zawsze za mało), tyle i tyle nocy, a czy piłam mleko wieczorem czy wręcz przeciwnie pracowałam. i inne takie statystyczne.

--
    do it well
  • six_a 28.01.18, 22:53
    prosz, cało godzinę to gra w takim stylu, rewelacja, tylko nie może być za głośno, raczej dość cicho, a na słuchawkach ledwo ledwo.

--
    5 minutes till
  • konwalia55 28.01.18, 23:08
    Ladne :) Ja slucham muzyki chillout, troszke podobne klimaty :)
    Zobacz, co napisalam do Giggus, chyba sie jakos zapetlilam w trybie swojego zycia.

ps. Moj syn tez all time w sluchawkach: tak sie uczy, gra, jezdzi na rowerze albo desce, chodzi na zakupy, sprzata dom, zasypia... Znaczy, mam sie nie martwic? :)

• mariuszg2 28.01.18, 23:12
    nie spać w nocy ...w nocy najlepiej być sobą i rozmawiać dużo ze sobą i swoim alter ego.... to ważne aby porozmawiać z kimś na swoim poziomie...tylko on/ona Cię zrozumie... . po takiej nocnej rozmowie jesteś naładowany do dnia ...wtedy funkcjonujesz jak zombi... prowadzisz auto, dajesz dupy szefom, posuwasz podwładnych, kasjerka w sklepie robi CI loda... nic nie czujesz choć sąsiadowi z uśmiechem mówisz, że czujesz, że żyjesz... tylko głos w windzie prawdę Ci mówi kiedy osiągasz swój poziom..."piętro trzecie"... "do widzenia" mówisz murzynowi i naturalny blask bieli jego uzębienia przypomina Ci, że Twoje życie jest jakąś szopką.... do mroku...po zmroku zaczyna się wszystko od nowa... zaczynać czuć, że żyjesz, nawiązujesz te niezwykłe relacje, które CIę nakręcają i znowu zapominasz o wczoraj i nie myślisz o jutro bo wiesz, że będziesz jak co dzień zombi......
    Spoczywaj w pokoju Dolores... nic tak nie smakuje jak oscypek na ciepło z cranberries. Mackiewicz przed Nanga Parmat też tego próbował... szkoda, że Zakopane nie leży gdzies pomiędzu k2 i Nanga Parmat... oscypki z żurawiną smakowałyby tam niebiańsko... dobranoc

--
    Life's like a box of chocolates. U never know what u'r gonna get.
  • adriana_ada 29.01.18, 19:11
    Widzialy galy co braly
  • adoptowany 28.01.18, 23:17
    ,..nie wiem jak Wy, ale jestem po pracy i już doslownie padam na pysk ze zmeczenia, dobranoc.

--
    pitbull feat. kes$ha
  • varia1 29.01.18, 10:01
    wyłączyć komórkę, nie wyciszyć tylko wyłączyć
    spać w chłodzie
    czytać przed snem
    przed zaśnięciem wyobrazić sobie zegar z godzina o której chcesz się obudzić
    nie jeść ciężkich potraw wieczorem
    jak najwięcej rzeczy potrzebnych na rano przygotować wieczorem

to działa na moje dzieci
    ja osobiście zasypiam bez ceregieli i budzę się wyspana po 4 godzinach jakbym miała w głowie jakiś zegar
    ale komórkę wyłączam, myślę że świat jakoś poradzi sobie beze mnie przez 4 godziny
  • natulana 31.01.18, 15:57
    Mnie kiedyś do regeneracji wystarczało 6 godzin snu, teraz po 8 dopiero czuję się wyspana. Z zasypianiem problemów jako takich nie mam, wcześniej bywało różnie jak dochodził stres, zmęczenie, wtedy zasnąć spokojnie najtrudniej. Wyciszenie przez snem polecam jak najbardziej, żadnego telefonu w zasięgu ręki czy włączonego TV. Mnie jeszcze pomaga Biovital, uspokaja mnie i jak wypiję wieczorem to dużo lepiej mi się śpi. Te dwie łyżki przed snem piję jak zalecają, niektórzy może rano biorą, ale mnie pomaga jak wypiję wieczorem. No i w sypialni mam max 20 stopni, jeszcze wietrzę wieczorem jak smog pozwala.
  • adoptowany 31.01.18, 17:15
    konwalia55 napisała:

> jak spac, zeby sie wyspac?

,..zdecydowanie samemu.

--
    7 year bitch
  • marta.radek 21.02.18, 14:45
    zależy od partnera/partnerki.
    Na pewno nie polecam z psem, jeśli chcecie się wyspać :P
  • obrotowy 21.02.18, 15:00
    marta.radek napisała:
    > Na pewno nie polecam z psem, jeśli chcecie się wyspać :P

ja za to polecam owiecki
    po imprezie odrowadza sie je do stodoly

i mozna spokojnie samemu sie polozyc.
  • marta.radek 21.02.18, 15:09
    haha mam nadzieje zrozumiałeś co mam na myśli :P
    niektórzy mają w zwyczaju ze pies może włazić do łózka. my nie wpuszczamy psa do sypialni
  • obrotowy 21.02.18, 15:16
    marta.radek napisała:
    > haha mam nadzieje zrozumiałeś co mam na myśli :P

a scond...
    nie rozumiem nawet tego co sam pisze, bo wole koty.
  • marzena_dobra 24.02.18, 16:14
    Polecam wypić przed spaniem herbatkę z melissy i mięty. Ja sobie zaparzam łyżkę czubatą melisy i mięty i spię jak zabita:) Wiem, że być może więcej wrzucam tych liści niż potrzeba ale to działa.
  • superdominika 26.02.18, 13:07
    Wysiłek przed snem, najlepiej iść pobiegać. Potem przewietrzy pokój, w chłodnym pomieszczeniu lepiej się zasypia i śpi. Poza tym duże znaczenie na nasz komfort snu ma łóżko a raczej materac. Jeśli ktoś ma problem z wyspaniem się od jakiegoś czasu może właśnie powinien pomyśleć o wygodniejszym łóżku.
  • miminka88 27.02.18, 01:15
    Przed snem przez godzinę nie gapić się w ekran smartfona albo komputera, tylko poczytać gazetę albo książkę. świecący ekran sprawia, że się nie chce spać.
  • marta.radek 03.04.18, 14:48
    moim zdaniem to jest kwestia indywidualna. Ja np. muszę mieć koniecznie zaciągnięte zasłony albo rolety i najlepiej idealną ciszę, ale są osoby, którm nie przeszkadza hałas, chociażby pochodzący od pralki, telewizora czy rozmów.
  • sambolejro 27.04.18, 15:11
    Też się nad tym zastanawiam. Niektórym wystarcza 6h snu...
  • kalllka 28.04.18, 12:06
    Z wiekiem obniża się nam poziom melatoniny, naszego naturalnego usypiacza; zreszta u jednych mózg wytwarza jej więcej i np. maja zdolność spania gdzie popadnie, dla innych, od dziecka, do wypoczynku i pełnej regeneracji nie potrzeba dużo snu..
    Wracając do melatoniny, wyabstrahowano (!) ja i udostępniono, w tabletkach... takze na smartfony.
    Mnie, oprócz wspomnianych przez sixe mantr, bardzo pomagają usnąć mesmeryzujace głosy, np.
    youtu.be/30njn5dxsgg.
    PS
    Co ciekawe, próbowałam tez słuchać ASMR, po polsku, ale żaden inny głos także w innych językach, nie szeleści i nie wprawia mnie w stupor ..tak jak przyjaciółka- Dzoana.
  • six_a 29.04.18, 17:33
    ja nie lubię, jak ktoś szepcze, bo to szeleści za bardzo, musi być normalny głos, tylko o odpowiedniej barwie.
    www.youtube.com/watch?v=5mGifCwig8I

--
    ride the tire down
  • ala_major1 28.04.18, 20:08
    U mnie działa wczesna kolacja, spacer wieczorem (żaden tam forsowny, krótki spacerek). I zimno w sypialni. No dobra, może nie mróz i para z ust, ale chłodno. Teraz będzie trudniej i tylko klima pomoże, ale generalnie o wiele lepiej mi się śpi, gdy jest chłodno. Do tego jeszcze fajny seks wieczorem i śpi się super :-)
  • piataziuta 28.04.18, 21:06
    dużo dobrych rad tu się pojawiło

1)aktywność fizyczna danego dnia (seks albo sport)
    2)pusty lub ćwierć-pełny żołądek
    3)wywietrzony, chłodny pokój
    4)dobre myśli w głowie i pozytywne plany, zamiast rozpatrywania przeszłych trudności
    5)stawienie czoła problemom, które podświadomie spycha się na bok - bo są nieprzyjemne
    6)w przypadku bezsenności, dobrze jest opanować relaksacyjne pozycje jogi - świetnie działają!
    7)książka przed snem - super sposób na odciągnięcie męczących myśli

• szelment2014 29.04.18, 16:21
    radze przebadanie na bezdech senny,typowe objawy
  • natkalabuda 02.05.18, 13:25
    Zależy jak komu wygodnie tak naprawdę...

--
    Ciężko jest znaleźć słowa, kiedy człowiek ma naprawdę coś do powiedzenia
  • sambolejro 15.05.18, 11:26
    Codziennie w nocy zadaję sobie to pytanie :D

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.