Dodaj do ulubionych

ksiazka na (jeszcze) zimowe wieczory

05.02.18, 21:54
jaka dobra ksiazke ostatnio przeczytaliscie? moze byc literatura niszowa.
podzielcie sie, pls.
Edytor zaawansowany
  • konwalia55 07.02.18, 21:14
    W weekend kupie ksiazke:
    Chłopiec z latawcem, Khaled Hosseini.

Nikt tutaj nie czyta ksiazek?... :(
  • kajda28 28.02.18, 18:05
    Słuchałam Chłopca z latawcem, super książka . Rowniez polecam.
  • ona_zmeczona 08.02.18, 15:52
    Slepnac od swiatel Żulczyka. Nie do konca moj typ literatury, ale czytajac mialam bardzo silne psychosomatyczne reakcje, co bylo ciekawe samo w sobie.
  • stokrotka_a 13.02.18, 13:06
    Polecam "O pochodzeniu człowieka" K. Darwina. Pouczająca lektura i przyjemność dla zwojów mózgowych.
  • derff 14.02.18, 17:43
    "Akty wiary" Segala autora Love Story
  • ecostudentka 17.02.18, 21:36
    Właśnie skończyłam czytać Thora Wolfganga Hohlbeina. Jeśli lubisz powieści fantastyczne, to oczywiście polecam Ci tą pozycję. Grubość książki może nieco zniechęcać, ale treść jest tak wciągająca, że bardzo szybko się ją czyta :)
  • mabiwy 23.02.18, 00:16
    Jan Grzegorczyk (po raz kolejny, tym razem wg chronologii zdarzeń, niezależnie od dat wydania):
    Jezus z Judenfeldu,
    Adieu,
    Trufle,
    Cudze pole,
    Perła.

--
    sens nonsensu
  • gyubal_wahazar 10.03.18, 14:15
    1) Piękni dwudziestoletni Hłaski
    2) cokolwiek Chandlera
    3) Sprzedawca broni - tego gościa co grał Dr House'a. Intryga jest drugorzędna (choć nic jej nie brakuje), ale styl, poetyka i frazeologia najwyższej próby

--
    knur.blox.pl
  • anapaa 02.05.18, 12:59
    Hłasko zawsze!
  • mabiwy 10.03.18, 22:59
    Córka opiekuna wspomnień - Kim Edwards

--
    bez bezsensu niczym sens
  • derff 13.03.18, 09:26
    "Zakopane, odkopane" pani Pauliny Młynarskiej
  • varia1 22.03.18, 08:04
    na zimowe - Mróz :D
  • adria231 29.03.18, 18:02
    Jan Grzegorczyk doskonale się czyta. Przeczytałam( wysłuchałam) w wersji audiobukowej drugi, trzeci i czwarty tom . Naprawdę, warto było. Poszukam pozostałych.
  • adriana_ada 29.03.18, 18:08
    Pomimo, ze oficjalnie mamy kalendarzowa wiosne, za oknami nadal niestety panuje temperatura zimowa, ktora zniecheca mnie do czytania. Jako substytut dobrej ksiazki, proponuje obejrzenie filmu", co prawda starego, bo z 1995 roku pt. "Zostawic Las Vegas". Glowny bohater Ben, na skutek sklonnosci zagladania do kieliszka traci wszystko- rodzine, prace, pieniadze i przyjaciol. Postanawia wyjechac do Las Vegas, aby tam zapic sie na smierc. Ben pytal sam siebie- jestem pechowcem, poniewaz pije, czy pije poniewaz jestem pechowcem. Leaving Las Vegas jest niespotykanym opisem upadku czlowieka... czlowieka, ktorego nie da dluzej sie kochac. Jest w kazdym jest egoistycznym alkoholikiem, ktory przypadkowo napotyka chora prostytutke, pod wplywem ktorej traci resztki wlasnej woli. Prostytutka i alkoholik zakochuja sie w sobie i zaczynaja tworzyc ze soba zwiazek. Jednak wola zycia opuscila jego ducha, dlatego tez zostal czlowiekiem pozbawionym wszelkich uczuc, sensem jego zycia stal jedynie alkohol. W konsekwencji pijany Ben umiera u boku prostytutki o imieniu Sara. Serdecznie zapraszam do lektury, moze odnajdzie w niej ktos cos dla siebie, moze zdarzyly sie przypadki, ze czyjes zycie potoczylo sie podobnie:
    www.filmweb.pl/Zostawic.Las.Vegas
  • mabiwy 02.04.18, 00:09
    temperatura zimowa zniechęca do czytania? No co ty? Takie zaokienne paskudztwo , to najlepsza czytelniczo pora :). Poprawa tego stanu w plener gna. I to jak :)

--
    sens nonsensu
  • mabiwy 02.04.18, 00:09
    temperatura zimowa zniechęca do czytania? No co ty? Takie zaokienne paskudztwo , to najlepsza czytelniczo pora :). Poprawa tego stanu w plener gna. I to jak :)

--
    "milczenie to tekst, który niezwykle łatwo błędnie zinterpretować"
  • izzy_dizzy 29.03.18, 18:34
    Marlene Hanni Munzer, fajna książka
  • izzy_dizzy 29.03.18, 18:34
    a i jeszcze Dziewczyna z Brooklinu, ale to niszowa raczej nie jest :)
  • mabiwy 02.04.18, 00:06
    Jedno życie.

--
    sens nonsensu
  • r.snuff 01.05.18, 18:42
    Stulecie chirurgów. Jürgen Thorwald
  • mabiwy 02.05.18, 00:02

Berek, czyli upiór w moherze - Szczygielski Marcin. Kolejna próba z powodzeniem.

--
    WOLNOŚĆ - kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem (..)
  • kalllka 02.05.18, 00:08
    “Człowiek, który widział więcej” Eric, Emmanuel Schmitt.
    Czytadlo filozoficzne.
  • konwalia55 02.05.18, 12:48
    Czytalam :)

Przypomniala mi sie jeszcze ksiazka:
    Kota Mruczyslawa poglady na zycie, E.T.A. Hoffmann
  • mabiwy 12.05.18, 22:50
    R. J. Palacio - Cudowny chłopak

--
    WOLNOŚĆ - kocham i rozumiem. Wolności oddać nie umiem (..)
  • konwalia55 12.05.18, 23:04
    Czytalam sporo lat temu :) A potem dalam tez dziecku.
    Piekny byl rowniez film o podobnej tematyce, Maska, mame chorego chlopca grala w nim Cher.
  • mabiwy 12.05.18, 23:24
    tak, pamiętam tamten film. Role matki - Cher i młodego, odciążonego chorobą genetyczną, maską lwa - znakomite. Ekranizacja Cudownego chłopaka, jak rzadko, równie dobra jak książka. Julia Roberts - bezkonkurencyjna. Jak zawsze. Pozycja właściwie skierowana do tych młodszych, niemniej w świecie dorosłych warto pamiętać o prostych kwestiach tolerancji, akceptacji, nie ocenianiu książki po okładce. W każdej sferze życia.

--
    nie tańcz za szybko bo życie jest zbyt krótkie, muzyka nie trwa wiecznie.
  • adriana_ada 12.05.18, 23:32
    I jaki moral z tego filmu?
    Ze takiego brzydkiego moze zechciec tylko niewidoma.
    Podobne przyklady byly juz wieki temu jak Esmeralda i Kwazimodo, a przeciez wiadomo,ze ladne Cyganki lubia przystojnych facetow.
  • mabiwy 13.05.18, 00:07
    morał konieczny? Wiesz, je się oczami. W każdym aspekcie, co nie znaczy, że to co ładne realnie takie jest na dłuższą metę. Bywa, że lecąc klasyką - najważniejsze jest niewidoczne dla oczu. Pary - piękna i bestia, albo odwrotnie, o ile ten/ta ma coś więcej niż klasyczną urodę nie są ewenementem. Zresztą nie o to chodzi. Świat nie jest zaludniony tylko przez pięknych, młodych i bogatych. Ci mniej piękni mają często większą wrażliwość, intelekt, wewnętrzną urodę. Inni a jednak tacy sami. Rzecz w tym, żeby otworzyć oczy, uszy na więcej niż fizyczność i to nie tylko w korelacji damsko-męskiej.

--
    "milczenie to tekst, który niezwykle łatwo błędnie zinterpretować"
  • adriana_ada 13.05.18, 00:19
    Kazda bajka ma swoj moral, tego juz w podstawowce uczono.
    A na co kto oczy otwiera, to jego prywatna sprawa.
  • mabiwy 13.05.18, 00:30
    nie przesadzasz? Taki lekki temat a Ty ciężkie działa wytaczasz. Polecane pozycje nie muszą Cię zachwycić. W końcu z gustami nie dyskutuje się. Każdy ma własny. Acha, ja mat-fiz, ale genialną polonistkę miałem. Bezboleśnie wtłoczyła co nieco. W tym o bajkach :)

--
    sens nonsensu
  • adriana_ada 13.05.18, 00:38
    Moze i przesadzam, brzydka jestem i byc moze taka tematyka jest dla mnie wrazliwa.
  • mabiwy 13.05.18, 00:50
    powtórzę - nie to ładne co ładne, ale co się komu.. itd.
    Wkurzenie niczemu nie służy, zwłaszcza wkurzonemu :)

--
  • kalllka 13.05.18, 00:13
    Aa no właśnie, filmowe adaptacje bardzo znanych książek...
    siedzę tak sobie i rozmyślam, /przy montepulciano abruzzo/ o waszym greckim temacie, /choć tzaziki przydały by się bardziej/ ze warto przypomnieć mojego ukochanego autora.. genialnie letnich książek z tajemnicza akcja ale tragicznie sfilmowanych. Są takie słowa, których za żadne skarby nie powinno się przenosić na ekran..”The Magus” jako filmowy gniot zdobyl by pierwsze miejsce w swojej kategorii, gdyby taka powstała /bo złote maliny to za mało/
    Ale na szczęście, ktoś miłosierny, schował go głęboko w filmowych archiwach, wiec
    chwala mu za to i szczęść Boże!
    PS
    Tak a propo, macie takie książki, które nie powinny, nigdy, nigdy być sfilmowane... ale ktoś im zrobił krzywde..?
  • adriana_ada 13.05.18, 00:17
    Anielu przypomniala mi sie jedna sytuacja sprzed lat. Ksiazka, ktorej nie kupilam, nie dostalam, ani nie ukradlam, nie wiem skad ja mialam. Jeden kolega zobaczyl i powiedzial - zjaraj ja- , po czym byl wekend, lato, towarzystwo napilo sie i do dzis i pewnie nigdy nie przypomne sobie o czym byla ta ksiazka.
  • mabiwy 13.05.18, 00:43
    Adaptacje rzadko kiedy oddają przesłanie, sens, klimat książki. Ale to moja ułomność. Papierowy jestem. Zwolennik zamysłu autora, nie transformacji scenariuszowo reżyserskiej. To ich pryzmat. A ja mam swoje własne "widzenie" książki, "Widzę, czuję" wyobrażam sobie okoliczności, bohaterów, "zaprzyjaźniam " się z nimi. A film to osobista wizja i.. kaszana. Nic się nie zgadza. Wolę już odwrotnie najpierw ekranizacja , potem wersja papierowa.

--
  • konwalia55 02.05.18, 12:40
    Lisinka, autorki Birgit Pouplier. Piekna ksiazka :)
  • anapaa 02.05.18, 12:58
    Zygmunt Miłoszewski "Jak zawsze"
  • stokrotka_a 02.05.18, 13:29
    "The Handmaid's Tale" Margaret Atwood. Niby fantastyka, ale opiera się na rzeczywistych zjawiskach i wydarzeniach.
  • anapaa 04.05.18, 08:48
    w fantastyce kryje sie zawsze coś wartego uwagi ;))
  • kalllka 10.05.18, 17:24
    Nie o książce ale o filmie, będzie- The place, po angielsku zatytułowany i usytuowany /chyba bardziej po amerykańsku/ ale absolutnie włoski film... mydło i powidło, ale zupełnie nieoczekiwanie podane..
    Moim zdaniem- niezłe, zwłaszcza na wiosenno letnie wieczory, przy kieliszku..
  • konwalia55 18.05.18, 01:21
    Siedem powieści kryminalnych nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru 2018:

1. Wojciech Chmielarz, „Zombie” (Wydawnictwo Czarne)
    2. Ryszard Ćwirlej, „Tylko umarli wiedzą” (Wydawnictwo Czwarta Strona)
    3. Marta Guzowska, „Reguła nr 1” (Wydawnictwo Marginesy)
    4. Grzegorz Kalinowski, „Pogromca grzeszników” (Wydawnictwo Muza)
    5. Anna Kańtoch, „Wiara” (Wydawnictwo Czarne)
    6. Katarzyna Kwiatkowska, „Zgubna trucizna” (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak)
    7. Krzysztof A. Zajas, „Oszpicyn” (Wydawnictwo Marginesy)

Czytaliscie moze ktoras z w/w nominowanych ksiazek?
  • znana.jako.ggigus 18.05.18, 12:04
    ciekawe, dwie pozycje Wydawnictwa Czarne.
    Nie, nie czytalam, nie przepadam za kryminalami. Wyjatek to R. Chandler, ale u zwagi na jezyk.
    Zawsze trace watke, kto kogo i dlaczego mogl zabic, prawdopodobnie zabil i jednak nie zabil, a potem czytam uzasadnienie i kiwam glowa.
    Pamietam jeszcze jeden kryminal o leworecznym szewcu Jerzego Edigyea.

konwalia55 napisała:

> Siedem powieści kryminalnych nominowanych do Nagrody Wielkiego Kalibru 2018:
    >
    > 1. Wojciech Chmielarz, „Zombie” (Wydawnictwo Czarne)
    > 2. Ryszard Ćwirlej, „Tylko umarli wiedzą” (Wydawnictwo Czwarta Strona)
    > 3. Marta Guzowska, „Reguła nr 1” (Wydawnictwo Marginesy)
    > 4. Grzegorz Kalinowski, „Pogromca grzeszników” (Wydawnictwo Muza)
    > 5. Anna Kańtoch, „Wiara” (Wydawnictwo Czarne)
    > 6. Katarzyna Kwiatkowska, „Zgubna trucizna” (Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
    > )
    > 7. Krzysztof A. Zajas, „Oszpicyn” (Wydawnictwo Marginesy)
    >
    > Czytaliscie moze ktoras z w/w nominowanych ksiazek?

--
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.