Dodaj do ulubionych

Reakcja prawidłowa

17.03.18, 11:53
Witam, pod dyskusję w czasach mesendzerow.
A pisze pare zdań do B w stylu ' co slychac',
B nic nie odpisuje pół roku.
Po pół roku odpowiada, A teraz postanawia, że też poczeka pół roku. Tym bardziej, że B np prosi o przysluge.

Założenie, że B widział wiadomości od razu.

I teraz
a) A jest małostkowy i mściwy
B) A postępuje niby ok, ale mógłby sobie darować
c) B to egoistą a A nie powinien ustępować bo to słabość

A to kobieta, B mężczyzna, albo na odwrót, albo oboje tej samej płci.

Obserwuj wątek
    • adriana_ada Re: Reakcja prawidłowa 17.03.18, 13:02
      Kropidlo, nie widzialam Cie cale lata swietlne (mnie tez kilka lat swietlnych na forum nie bylo z powodu wirusow nazywanych w informatyce "malware" miedzy innymi), ale widze, ze wciaz pociaga strategia zurawia i czapli i teoria gier. W tej Twojej ukladance A-B jest za malo faktow, np. czego dotyczy ta malostkowosc i msciwosc, co to znaczy w przypadku postepowania B OK i co mialby sobie darowac. Egoista jest tak naprawde kazdy, a na pewno znaczna wiekszosc. Zdrowy egoizm jest Ok, ludzie kierujacy sie nim dbaja o siebie, o swoja kondycje cielesna i psychiczna, dobrze jedza, maja zycie towarzyskie OK, dobrze spia i chodza ladnie ubrani, bo w tym swoim zdrowym egoizmie lubia dobrze wygladac, maja ladne, zadbane, zdrowe dzieci, bo z tego zdrowego egoizmu pielegnuja swoje geny. Ludzie egoistyczni maja tez sporo empatii i zazwyczaj sa monogamistami z tej prostej przyczyny, ze nie lubia sie dzielic i rozumieja to, ze ktos inny tez. Co do ustepowania, moze byc ono faktycznie rozumiane jako slabosc, ale nie musi. Ja np. w dyskusji z moim ojcem po czasie ustepuje, ale nie odbieram tego jako slabosci, tylko jako przejaw zdrowego rozsadku, bo i tak nie da sie pewnych ludzi mentalnie zmienic, bo tkwia w stereotypach. Czesto pyta mnie na przyklad po co 2 razy dziennie myje glowe, ze to nie zdrowe dla wlosow, ze 1 dziennie wystarczy, albo ze raz na 2 dni. Ja moge uzywac 1000 i 1 argumentow za moja hipoteza, ale po pewnym czasie nie mam sily, wiec mowie mu, ze bede myc glowe raz dziennie, bo np. niezdrowo jest z mokrymi wlosami wychodzic na mroz, tato zadowolony a ja i tak robie swoje i patrze z zadowoleniem w lustrze, ze moje wlosy wygladaja lepiej i wbrew pozorom zdrowiej, niz u pan, ktore myja glowe raz na kilka dni.
    • eat.clitoristwood Facebuk, 17.03.18, 20:06
      kolega, prawie przyjaciel, z którym z różnych przyczyn kontakt urwał się kilka lat temu.
      Założył prawie trzy lata temu konto. Z jednym znajomym. Zaproszenie wysłałem jakieś dwa lata temu. Ot zapytanie w facebukowej wyszukiwarce odpowiedziało pozytywnie. Od czasu do czasu odwiedzałem profil i widziałem, że facet jest nieaktywny i cały czas ma tę jedną znajomą. Ok. Przedwczoraj zajrzałem i zobaczyłem, że znajomych ma już siedmioro. A mnie olał. Przykro mi się zrobiło.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka