03.05.18, 20:18
Podobno na swiecie nie swietuje sie imenin. Nie wiem, czy rzeczywiscie wszedzie nie, ale w USA, Holandii, Danii czy w Kanadzie jest to zdecydowanie malo popularne swieto (podzielcie sie, jak jest u Was, mieszkajacych za granica).

Ale w Polsce czesto imieniny obchodzone sa dosc hucznie, moze dlatego, ze - cytuje za jednym z portali - To po prostu sposób pozwalający kobietom na zhakowanie metryki, a mężczyznom na uświęcenie spożycia innej polskiej atrakcji turystycznej.

Naprawde? ;-)

A'propos, czy gdy kogos odwiedzacie to zdejmujecie w jego domu buty? A moze zabieracie ze soba obuwie na zmiane? A moze - ostatecznosc - dajecie gosciom tzw. "kapcie dla gosci"?
Jakie sa u Was zwyczaje?

;-)

Edytor zaawansowany
  • potworski 03.05.18, 20:28
    Poruszyłaś ciekawy temat=czy ściągać buty czy nie. Albo czy brać kapcie, żeby nie ubrudzić gospodarzom podłogi.
    Ten odwieczny dylemat również i moją mądrą głowę zaprzątał i wiele razy jak się kąpałem w wannie to się nad tym zastanawiałem.
    W końcu wpadłem na genialną myśl=chodzę w gości tylko do takich znajomych, którzy nie mają podłogi=przerzucam problem na nich. W końcu kur#wa to ja mam się zastanawiać czy oni? Chyba im bardziej zależy, żebym przyszedł. Zaobserwowałem dwa zjawiska=liczba zaproszeń wg moich statystyk nieco spadła=co jest zrozumiałe, ponieważ wykazałem się niebywałym sprytem a ludzie głupio się czują w obecności mądrzejszych=wolą zapraszać głupków co pierdzą przy stole albo jak idą do kibla się wysikać to wciskają ten knefel gdzie 5 litrów wody się spuszcza zamiast trzech.
    Efekt drugi=kiedy już jestem na imprezie=bardzo źle się chodzi, ponieważ muszę stąpać po meblach albo głowach sąsiadów z dołu, co bywa dla nich męczące czasem jak np chcą odpocząć po pracy.
    No ale przynajmniej jeden problem z głowy.

--
    http://i49.tinypic.com/bduyr6.jpg
  • konwalia55 03.05.18, 20:34
    :D

A teraz napisz szczerze, sciagasz te buty czy nie? :P
  • varia1 08.06.18, 14:51
    chcesz szczerej odpowiedzi od Potworskiego ???
    ile lat jesteś na tym forum? :D :D :D
  • dziala_nawalony 03.05.18, 20:43
    ,..anglosasi celebrują wyłącznie urodziny,a w sklepach masa gadzetow z tym związanych pomoze przygotować zabawne party, to tyle,..wiec sila rzeczy i sam tez obchodzę tylko urodziny,teraz już z przyczyn naturalnych b.skromne i wyłącznie w wąskim gronie.

--
    ~~
    ,.You light up my life
  • obrotowy 03.05.18, 20:52
    pl.wikipedia.org/wiki/Imieniny
    - nie obchodzimy.
  • mona.blue 03.05.18, 22:32
    W dobie fejsbooka więcej życzeń dostaję na urodziny (fb przypomina, bardzo praktyczne) niż na imieniny :) I więcej życzeń składam na urodziny, nawet tym mniej zaprzyjaźnionym osobom, do których normalnie bym nie dzwoniła :)

--
    www.youtube.com/watch?v=Lb4I4MH7PWk

inspiracjemoje.blogspot.com/
  • horpyna4 04.05.18, 09:20
    Świętowanie imienin jest zwyczajem katolickim, wzięło się ze zwyczaju czczenia świętego patrona. W społeczeństwach protestanckich nie czci się świętych, więc nie ma powodu do świętowania imienin.
  • znana.jako.ggigus 04.05.18, 12:26
    ojciec moj swietowal urodziny pod koniec sierpnia huczna popijawa, jedna z ostatnich w sezonie,
    ja tez jako dziecko swietowalam urodzinym ale ja mam dzien przerwy miedzy imieninami i urodzinami
    swego czasu swietowalam urodziny mego nazwiska, bo moge, ale to w listopadzie

konwalia55 napisała:

> Podobno na swiecie nie swietuje sie imenin. Nie wiem, czy rzeczywiscie wszedzie
    > nie, ale w USA, Holandii, Danii czy w Kanadzie jest to zdecydowanie malo popul
    > arne swieto (podzielcie sie, jak jest u Was, mieszkajacych za granica).
    >
    > Ale w Polsce czesto imieniny obchodzone sa dosc hucznie, moze dlatego, ze - cyt
    > uje za jednym z portali - To po prostu sposób pozwalający kobietom na zhakow
    > anie metryki, a mężczyznom na uświęcenie spożycia innej polskiej atrakcji turys
    > tycznej.

>
    >
    > Naprawde? ;-)
    >
    >
    > A'propos, czy gdy kogos odwiedzacie to zdejmujecie w jego domu buty? A moze zab
    > ieracie ze soba obuwie na zmiane? A moze - ostatecznosc - dajecie gosciom tzw.
    > "kapcie dla gosci"?
    > Jakie sa u Was zwyczaje?
    >
    > ;-)
    >
    >

--
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
  • positronium 09.05.18, 22:19
    Teoretycznie nie powinno się butów ściągać "w gościach" bo to element stroju, który powinien tworzyć spójną, estetyczną całość.
    Ale tak życiowo, to nie ściągam zazwyczaj przy pierwszej wizycie. Jeśli jestem na krótko u kogoś to nie ściągam, ale na dwie godziny w zaprzyjaźnionych domach - ściągam i biegam w skarpetach, bo nie cierpię obcych kapci.
    Jeśli idę ładnie ubrana na świętowanie w domu to zawsze zostaję w butach - bo niepoważne wygląda kobieta w sukience eleganckiej i w samych pończochach. Mogę zdjąć tylko jeśli babcia poprosi, żebym podłogi nie zniszczyła szpilkami. A na moje szczęście, nie prosi. ;)
    Buty na zmianę wożę w aucie, nie znoszę ich z sobą, tylko zmieniam przed opuszczeniem auta.

--
    Dobre obyczaje - kulturalne forum dyskusyjne o tym, jak się zachować
  • adriana_ada 09.05.18, 22:24
    U mnie w rodzinie obchodzilo sie imieniny, mama robila salatke, ojciec gotowal bigos pod wodke, ale najhucznie zawsze obchodzilismy Andrzejki z imienin. Prezentow imieninowych nie kupowalo sie, tylko wodke i kwiaty.
  • mona.blue 09.05.18, 23:04
    Ale imprezy to czasem wyprawiają imieninowe i na takie chodzę. Poza przypadkiem mojej przyjaciółki, która ma imieniny w Wigilię, więc obchodzi zawsze urodziny. Jej mąż z kolei ma w jednym dniu zarówno urodziny jak i imieniny.

--

• adriana_ada 09.05.18, 23:22
    W takiej sytuacji, jak urodziny w jednym dniu z imieninami, to juz wypada kupic prezent i upiec ciasto:)
  • mona.blue 09.05.18, 23:30
    Na ogol jest fajna impreza z dobrym jedzonkiem :) Prezenty tez sa przynoszone.

--

• adriana_ada 09.05.18, 23:33
    Jakies 15 lat temu byla na forum forumowiczka, ktora codziennie informowala czyje sa w danym dniu imieniny. Moim zdaniem byl to dobry pomysl, bo dla ludzi ktorzy forum czytaja jako poranna prase byla to informacja, ze moze ktos wazny w danym dniu ma swieto
  • mona.blue 09.05.18, 23:42
    Pewnie dobry, chociaz mi to niepotrzebne. W radiu, ktorego słucham tez codziennie mowia, czyje dzis imieniny i na kalendarzu sciennym tez mam te informacje.

--

• adriana_ada 09.05.18, 23:55
    W Polsce, a dla ludzi, ktorzy poza Polska zyja moze byc to informacja, komu na przyklad wyslac kartke imieninowa
  • mona.blue 09.05.18, 23:59
    No tak, nie pomyślałam o tych, co żyja poza Polska. To w dobie komorek i internetu jeszcze wysyła się kartki imieninowe? :)

--

• adria231 11.05.18, 12:23
    Każda okazja do świętowania jest dobra, imieniny też. Jest szansa, że imieniny obchodzi się kilka razy w roku. Moja rodzina i ja też obchodzimy tylko urodziny( 1 raz w każdym roku).
  • ola_z_printu 08.06.18, 13:15
    Myślę, że to tradycja przekazywana z pokolenia na pokolenie. Każda rodzina celebruje inne wydarzenia. U nas np obchodzi się urodziny i imieniny jednakże dla moich dziadków ważniejsi są imieniny. Najlepiej obchodzić i to i to, bo jest to okazja do spędzenia czasu z bliskimi podarowania prezentu. My najczęściej robimy sobie spersonalizowane bo są najlepsze ! Świetnie sprawdzają się np fotoksiążki printu.pl/fotoksiazka/.
    Co do zdejmowania butów to w dużej mierze zależy od gospodarza. Jeśli nie zaproponuje Ci kapci albo nie poprosi żebyś zdjął nie musisz tego robić. Natomiast w dobrym tonie jest zdjąć buty np zimą albo jesienią ;)
  • varia1 08.06.18, 14:45
    ja nie obchodzę imienin, nie lubię, a metryki się nie wstydzę
    u mnie zwyczaj jest taki, że goście chodzą w butach a jesli ktoś zostaje na dłużej (nocowanie) to wtedy niech robi co chce
    kapcie dla gości ? fuj
  • derff 11.06.18, 09:09
    Dlatego u nas się śpiewa "Sto lat" i pasuje do wszystkiego
  • obrotowy 12.06.18, 14:47
    Konwi, skoro juz odszedlas z foro - to napisz na ktore urodziny ?

zlozymy Ci Kwiaty. Konwalie, naturalnie.
  • strofakota 12.06.18, 14:54
    tesknisz? ja tez tesknie, do dawnych czasow tesknie ale chyba nie da sie juz tego forum uratowac, chocbys nie wiem ile starych watkow powyciagal.
  • obrotowy 13.06.18, 04:49
    strofakota napisała:
    > tesknisz?

nie, bo po prostu znam ja (osobiscie)
    nie ma dwojki dzieci i nie pojechala do Stanow.
    po prostu moglaby napisac uczciwie, dlaczego opuscila forum
    w kazdym wypadku uzyskalaby nasze zrozumienie.
  • mabiwy 11.07.18, 23:04
    oho.. a wyzwierzałeś się kiedyś, że nie konwalia nie spotkała się z tobą (osobiście)

O istniejącym dziecku było w liczbie pojedynczej, kolejne ma się pojawić w niedalekiej przyszłości. Ile w tym prawdy?

--
    nadzieja uczy czekać pomalutku
  • mabiwy 11.07.18, 22:55
    Nie obchodzę imienin. Domownicy również.
    Nie zdejmuję butów idąc w gości. Chyba, że odwiedzam naprawdę bliskich, wówczas, z przyjemnością chodzę tak jak w swoim domu - na bosaka. Goszcząc zniechęcam każdego, komu przyszedł by kiepawy pomysł pozbywania się obuwia.

--
    sens nonsensu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.