Dodaj do ulubionych

Kobieta z komplekdsmi, jak pomóc?

19.05.18, 07:27
Witam.
Stary, klasyczny problem- problem z szefem (tutaj szefowa), który ma narcystyczne zaburzenie (diagnoza moja, nie medyczna). Dylemat, czy spierać się i udowadniać (co z narcyzem jest biciem się z koniem) czy milczeć i ignorować (ryzyo wejścia na glowe, widze to po innych), czy skladac skargi (co pewnie wywola zemste plus budzi opór- o tym dalej).
To się glownie sprowadza do gadania, udowadniania, a nie do konkretnych czynow typu nagany czy kary (cos mamy dzis rynek pracownika, nie wiem jakby było w
latach 90)
Co konkretnie? Udowadnianie, ze jest najlepsza we wszystkim, udowadnianie ciagle, ze 'ma wladze' gadki, niby zartem, niby nie. Czepianie się małych bledow i rozdmuchiwanie ich u innych, a wypieranie się bledow własnych. Klamstwa- to jest szczególnie ciezka rzecz.
Zasadniczo glowny problem to słuchanie głupiego gadania i przebywanie w toksycznym towarzystwie.
Zarazem współczucie, bo to osoba ewidentnie nieszczęśliwa, zakompleksiena, więc opór przed radykalnymi posunięciami.!

Jakie sposoby radzicie? Probouje myslec ';to nieszczesliwa osoba' ale czasem nie działa. Probouje myslez, ze chora i zyje w strachu, stad to. Probuje myslec, ze to dla mnie okazja ćwiczenia silnej woli itd
No ale nakręcam się.
Edytor zaawansowany
  • adriana_ada 19.05.18, 08:23
    Zmien prace
  • alpepe 19.05.18, 08:44
    Kropidlo, z Twoją historią rodzinną nie masz co robić za zbawcę. ZMIEŃ pracę!!!

--
    Tak walczę ze złem
    A zło rośnie we mnie z każdym dniem
  • adriana_ada 19.05.18, 09:17
    Dokladnie tak powinien zrobic, bo problem nie lezy w nim, tylko w szefowej. Przede wszystkim styl zycia tej kobiety i towarzystwo, w jakim przebywa nie jest problemem autora watku. Kropidlo skupia sie na osobowosci tej kobiety i na jej zyciu prywatnym, co w ogole nie powinno go interesowac.
    Ps. Mialam kiedys biuro, ktore przejelam po mojej ciotce chcac nie chcac, lecz muszac, bo maz chcial miec zone w domu, a nie wiecznie poza. W tym interesie byl informatyk, maly, wychudzony, taki chodzacy zlepek kompleksow, lecz z wielka morda. Przychodzil do mojego biura (co juz lata temu skonczylo sie) i probowal odgrywac szefa czepiajac sie i probujac ustalac reguly w "moim domu" uzywjac szantazu. Zdrnerwowalm sie raz i zrobilam sie niegrzeczna, powiedzialam mu zwyczajnie "ja tu jestem szefem i prosze natychmiast mi stad wypie...c". Minely lata od tego incydentu, a ten dalej swoje, udalo mu sie zbalamucic moja corke, z ktora od lat nie mam kontaktu i ktora zaczela patriarchalnie wierzyc w samogwalcace sie kobiety. Ech szkoda gadac Alpepe, szczegolnie z takim trollem, jak ja:)
  • adriana_ada 19.05.18, 09:18
    Mialam na mysli, ze problem lezy w nim a nie w szefowej, a napisalam odwrotnie
  • znana.jako.ggigus 19.05.18, 09:07
    Narcyz zawsze wygra

--
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
  • six_a 19.05.18, 09:27
    powiedz jej, że jak się nie podobasz, to niech cię zwolni. poza tym, co cię obchodzi cała reszta, przyjmuj tylko to, co bezpośrednio dotyczy twojej pracy, staraj się to robić najlepiej, jak umiesz. pomyśl, jakie masz szczęście. ty wychodzisz z pracy. a ona z siebie nie.

im kto wyżej, tym więcej stresu, kompleksów i potrzeby udowadniania, to jest tak powszechne, że jakbyś miał za każdym razem zmieniać z tego powodu pracę, to w żadnej byś dłużej niż 3 miesiące nie wytrzymał.

powyższe nie dotyczy przypadków ewidentnego nękania czy mobbingu. to należy tępić i zgłaszać wyżej, łącznie z procesowaniem się, a jak nie ma wyżej, to opowiadać wszystkim dookoła.

--
    rewinder
  • znana.jako.ggigus 19.05.18, 09:31
    Też prawda. Osobowość narcystyczna przepięknie kompnuje się z posadą szefa. Niczym frytki i z keczupem i majonezem.

>

--
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
  • kropidlo5 19.05.18, 17:48
    Mobbing to nie jest, w takim ścisłym sensie, choć ja wywalczyłem sobie i tak jako taki szacunek, ale słuchanie komentarzy wobec innych albo ' w powietrze' jest problemem.
    Równie dobrze taką toksyną mógłby być współpracownik, ale wtedy jest się na równych pozycjach, a tu jest ten element ' władzy'.
  • adriana_ada 19.05.18, 18:12
    Dzis Kropidlo na tapecie jest szefowa. Kiedys tez byla jedna, ktora rzekomo darzyles jakims uczuciem i rozpisywales watki na ten temat na 200 postow. Tamta tez raz byla niedoscignionym idealem, poznie byla narcystycznie zaburzona, jeszcze innym razem pisales, ze to ku.... Raz ja kochales, a raz nienawidziles piszac, ze jest jeszcze ruda, ktora jest co prawda uposledzona umyslowo, ale ktora mozesz miec na kazde skinienie palcem. Moze to Ty jestes narcystycznie zaburzony i potrzebujesz pomocy specjalistycznej?
  • kropidlo5 19.05.18, 18:47
    Dziewczyno, do lekarza, do lekarza psychicznego- cytujac Lecha W
  • adriana_ada 19.05.18, 19:00
    Nie chce mi sie wywlekac starych watkow sprzed lat, a Ty do lekarza na poczatek demencje leczyc. Watek, gdzie rozspisywales sie o tych dwoch na psychoforo byc moze jeszcze wisi, a byc moze zostal usuniety, sama dostawalam prosby o usuniecie tego watku, jednak ja takich mozliwosci nie posiadam.
  • kropidlo5 19.05.18, 19:03
    Ja pod jednym nickiem od 10 lat, Ty pod dwudziestoma rocznie i ciągle te swoje paranoje, wez wyluzuj kobieto.
  • adriana_ada 19.05.18, 19:15
    To Ty wyluzuj, bo zaczynam miec wrazenie, ze to ty jestes tym informatykiem, ktorego wurzucilam z biura:)
  • kazjenka 19.05.18, 13:29
    Niestety, o skuteczności danej reakcji przekonasz się dopiero po jej zastosowaniu. Są tacy szefowie, u których po ostrej reakcji nabierasz respektu. Znaczenie ma też kontekst, czy zrobisz to publicznie, czy gdy jesteście sami. Składanie skarg może działać, jeśli mówimy o menedżerze średniego szczebla, który nie ma mocnego umocowania, układów w zarządzie. Przy skargach warto też zmobilizować choćby część zespołu.

A na jej kompleksy rady nie ma. A raczej - jeśli dobrze zarabia, to niech idzie do terapeuty / coacha / trenera, który nauczy ją zarządzania zespołem. Ale jeśli ona nie zechce, to nikt jej do tego nie zmusi.

--
    felietonada.blogspot.com/

pejzazownia.blogspot.com/
  • obrotowy 19.05.18, 19:06
    w nakręcaniu problemow.

Gdy kiedy moj stan bezproblemowy mi sie znudzi - to zglosze sie do Ciebie po Prosbie
    - ufajac, ze jakis mi znajdziesz.
  • kropidlo5 20.05.18, 10:38
    No widzisz
    Firma moja jest mala, kilkanaście osób raptem, i faktycznie tylko parę osób widzi to tak ostro.
  • dominika_gruda22 23.05.18, 13:16
    Ja na szczęście nie pracuję z nikim takim, ale miewałam z takimi ludźmi do czynienia kiedyś i nie wspominam tego najlepiej. Trzeba naprawdę mieć mocne nerwy i anielską cierpliwość, żeby wytrzymywać z toksycznymi ludźmi, potrafić ich po prostu ignorować. Kiedyś miałam podobną sytuacje w pracy i po pewnym czasie przeniosłam się do innego działu.
  • feniks_4 23.05.18, 17:09
    Znam coś takiego z autopsji, moim zdaniem, szef w malej firmie jest prawie bogiem i jeżeli to jest zaburzona osoba, to jedynym wyjściem jest znalezienie innej pracy.
    Ratuj się Kropidlo, uciekaj stamtąd, zanim Cie tam wykończa nerwowo. Wrażliwy człowiek potrzebuje przyjaznego środowiska w pracy.
  • wiarusik 26.05.18, 21:59
    nie wiem co to za zakład, może da się ją wygryźć? i wstawić na jej miejsce faceta. od razu pozbędziecie się toksyn.

--
    Porky Vagina
    No One Gets Out Alive
    Sperm of Mankind
    Korn
  • adriana_ada 26.05.18, 22:05
    Odpowiadasz na:

wiarusik napisała:

> nie wiem co to za zakład, może da się ją wygryźć? i wstawić na jej miejsce face
    > ta. od razu pozbędziecie się toksyn.

"Po owocach ich poznacie"
    Po wypocinach od razu poznasz geja i mizogina
  • wiarusik 26.05.18, 22:12
    skarbie, w świecie LGBT to może być brane za zboczenie i przestępstwo, ale...lubię kobiece ciało.i niech to zostanie między nami.

--
    The Muffins
    Babymetal (YAVA live)
    Babymetal (Megitsune)
    Babymetal (Ave Maria & Headbanger remix)
  • pine2903 14.06.18, 14:38
    Z narcyzem nie wygrasz. Jednyny sposob, to zniknac z ich zycia, zerwac zupelnie kontakty. Zbieraj dowody, bo jezeli pojdzie na noze, to sie przydadza. Narcyz jest bardzo cwany i przebiegly w snuciu w swojej sieci, zeby omotac ludzi. Zazwyczaj rotacja pracownikow jest duza; nie sa dobrymi szefami; nie potrafia planowac finansow i trzymac sie budzetu. Jezeli im podpadniesz, to juz jest koniec. Zmykaj poki co. Nidgy nie pozyczaj narcyzowi pieniedzy. Nie wierz jego zapewnieniom i pieknym slowkom, bo przyjdzie czas, ze sie gorzko zawiedziesz. Narcyz jest bardzo przekonywujacy, bo wierzy w swoje wlasne klamstwa. Czesto jest to osoba charyzmatyczna i zajmujaca wyokie stanowiska czy bedaca na swieczniku, np. szef, aktor czy polityk. Tak naprawde, narcyz sie nienawidzi i jest to osoba z bardzo skrzywiona psychika. Narcyza nie da sie 'naprawic'. Narcyz jest bardzo msciwy i wytrwale dazy do celu, czyli do pokonania swoich przeciwnikow. Warto sprawdzic druga wersje historyjek, ktore slyszymy z ust narcyza. Okaze sie, ze narcyz oklamywal nas. Jezeli masz do czynienia z narcyzem, miej wszelkie umowy na pismie, bo inaczej bedzie on przed sadem zeznawal co mu na reke, a my nie bedziemy w stanie udowodnic, ze bylo inaczej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.