Dodaj do ulubionych

święta mnie przygnebiają :( mam żal

19.12.18, 22:30
Jest mi okropnie przykro , źle się z tym czuję i musze się wygadać (wypisać...).
Przez kilka lat organizowałam Wigilię - 10 osób + dziecko lub nawet w porywach 15 (rodzice męża, jego brat...) . My z meżem dzieci niestety nie mamy. On czasem ze względu na pracę w Święta jest nieobecny. Zawsze Wigilia była u rodziców, ale sie juz postarzeli, a ja mam największe mieszkanie i dlatego kilka lat z rzędu gościłam swoją siostrę z jej rodziną .Narobiłam się jak dziki osioł - wiele potraw robiłam z mamą (te , które można przygotować wcześniej :uszka, pierogi) , ale resztę ogarniałam ja , no szarpanie się ze stołami, zakupy dla tylu ludzi, prezenty dla wszystkich gości i sprzatanie po wszystkim - czasem do 2 w nocy.
W tym roku jestem sama , moja siostra (ta ktora była u mnie zawsze i to z córką , jej chłopakiem, synem , synową i wnukiem) robi Wigilie u siebie i mnie i rodziców nie zaprosiła . Będziemy z mamą i ojcem sami. Po prostu jestem zdruzgotana. Dotarło do mnie ,że nie moge na nikogo liczyć . Przygotowując te Święta byłam zmęczona , ale szczęśliwa - że mam wokół siebie bliskich , że jest fajnie , i może byłam interesowna , bo liczyłam po cichu na rewanż . A tu dupa. Ja na ich miejscu w tę Wigilie czułabym się fatalnie - przez kilkadziesiat lat przychodzili do rodziców , kilka ostatnich do mnie. No to wylałam żale , a czy mam rację ? Czy mam powód ,żeby czuć się fatalnie ?
Edytor zaawansowany
 • obrotowy 19.12.18, 22:38
  hatora napisała:
  Będziemy z mamą i ojcem sami.

  nie ma nic na wiecznosc...
  - ciesz sie z tego - co masz.
 • horpyna4 20.12.18, 08:25
  Pretensje możesz mieć tylko do siebie. Popełniłaś podstawowy błąd, niestety dość częsty.

  Organizując co roku przyjęcie wigilijne i naharowując się przy tym, wdrukowałaś w podświadomość siostry, że jesteś tylko kuchtą, a kuchty nie zaprasza się na uroczystości. Ona jest od brania, Ty od dawania. Gdybyś wcześniej traktowała przygotowywanie przyjęcia bardziej na luzie i wymagała od siostry udziału w przygotowaniach, choćby przez przyniesienie kilku potraw, byłabyś traktowana inaczej. Takie jest życie, człowiek dobry i troskliwy zwykle zbiera cięgi.

  Na przyszłość zapamiętaj - kto ma miękkie serce, powinien mieć twardą dupę. Więc przestań chlipać i spędź Wigilię z rodzicami, nie przepracowując się zbytnio. Siostrę i jej najbliższych olej ciepłym moczem.
 • barattolina 20.12.18, 09:59
  A dlaczego Cię nie zaprosiła? Wiesz?
  Macie jakiś konflikt?
  Może nie ogarnęła.

  Z Tobą jest wszystko w porządku wg mnie. To siostra postąpiła tak sobie.
  Wcale się nie dziwie że czujesz się fatalnie.
 • sarcia_mp 20.12.18, 11:20
  A zapytałaś siostrę dlaczego w tym roku nie spędzacie wigilii razem, bez pretensji po prostu z ciekawości? Może ma jakiś powód. A na przyszłość nawet jak organizujesz wigilię u siebie to możesz zainicjować podział obowiązków, w końcu wszyscy w tych świętach biorą udział, mieszkanie do niczego nie zobowiązuje :)
 • mariuszg2 20.12.18, 13:02
  Oh! mój boszszsze... dziki osioł to dobre określenie na Twoją postawę. jest nieasertywna, naiwna, samolubna i społecznie szkodliwa.

  --
  Cygańską duszę mam
 • hatora 20.12.18, 22:13
  że naiwna i nieasertywna to wiem , ale samolubna? Czy dlatego ze organizując święta miałam tez cichą nadzieję ,że nie będę ich spedzać samotnie ? teraz już wiem - lepiej sama niż z poczuciem zaproszonej z łaski , już wiem w kolejnych latach na pewno zaproszenia z tamtej strony (gdyby sie pojawiło nie przyjmę ). Oczywiscie żadnych demonstracji i kwasów - po prostu w ostatniej chwili się źle poczuję i zostanę w domu .
 • mariuszg2 21.12.18, 08:04
  no właśnie dlatego, że myślałaś o sobie i o tym, żeby nie spędzać świąt samotnie potraktowałaś przedmiotowo zaproszonych gości.

  --
  Mława jest OK
 • obrotowy 20.12.18, 19:12
  zwykle poniedzialki...
  - gdy po przyjemnym weekendzie czeba zapie*dalac do roboty...

  i ten (najbliszy) poniedzialek - to dar losu...

  pare godzin roboty... i do domu na wyzerke:)
 • hatora 20.12.18, 22:14
  i jeszce w perspektywie 2 dni wolnego ;) SUPER
 • krokodil123 21.12.18, 06:30
  Najpierw piszesz -.Narobiłam się jak dziki osioł -czyli to wszystko też było dla ciebie w pewniej mierze sprawa nie za przyjemna. Teraz żałujesz że będziesz miała mniej pracy?

  Piszesz że będziesz sama- a będzie was 4 osób ty, matka, ojciec i mąż.

  Może twoja siostra czuła że to że przygotowałaś Święta było dla ciebie za ciężkie i dawałaś im to odczuć na zasadzie- zobaczcie jak ja się dla was poświęcam. Może nie było radości i świętowania a wypominanie ile się zrobiło i miny i postawy męczennika któremu wszyscy są coś winny za poświęcenie. Dlatego siostra może zdecydowała że się "usamodzielni".

  To jest tylko moja taka fantazja, ale z twojego opisu wynika coś takiego, ja to tam, ja to siam...sama nawet w prostu piszesz że nie robiłaś Wigilie bezinteresownie a że by nie być sama i liczyłaś na rewanż a ta presja czasami psuje relacje i może o to chodzi. Zawsze jak są niewyjawione że tak powiem utajone oczekiwania później są frustracje.

  Ciesz się Świętami, mniej pracy, obecności bliskich, ich kiedyś też może zabraknąć.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka