Dodaj do ulubionych

spóźniony okres

06.01.19, 13:11
Spóźnia mi się okres 11 dni. Kiedyś brałam tabletki antykoncepcyjne i zostało mi jedno opakowanie (21 tabletek). Chciałabym się dowiedzieć czy jak wezme jedna tabletkę to okres mi się przyspieszy?
Obserwuj wątek
    • backup_lady Re: spóźniony okres 06.01.19, 19:15
      Tabletki antykoncepcyjne nie działają tak, że jak weźmiesz jedną ot tak, to dostaniesz okres. Opakowanie zaczynasz brać w pierwszy dzień okresu, dziennie jedną, po 21 dniach robisz 7-dniową przerwę, w której dostajesz okres, po czym zaczynasz kolejne opakowanie. Przy regularnym braniu, jeśli faktycznie odstawisz / zapomnisz w trakcie tych 21 dni, to dostaniesz okres. Chociaż w sumie mój gin nie nazywał tego okresem, a raczej krwawieniem wynikającym z przerwy w braniu tabletek. Ale to nie zadziała tak, że jak ci się spóźnia okres, to łykasz jedną tabletkę antykoncepcyjną i magicznie wraca okres. Jeżeli podejrzewasz ciążę, to może lepiej test ciążowy i wizyta u ginekologa? A jeżeli wykluczasz ciążę, to tym bardziej wizyta u ginekologa. Okres może się czasami opóźnić jeśli masz jakiś stresujący czas w życiu, duże zmiany, wyjazdy itp, czasami restrykcyjne diety (np. omad, if) też wpływają na cykl.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka