Dodaj do ulubionych

Ostatni dzień na emeryturze

22.03.19, 10:05
Po małej operacji miałem przyjemność spędzenia dwóch tygodni na zwolnieniu. A ponieważ leżenie w łóżku było w moim przypadku nawet niezalecane, wiodłem sobie spokojne życie emeryta. Rano nieśpieszna kawa, śniadanie i druga kawa. Potem nieśpieszna toaleta. A że pogoda ładna, słąko świeci, spacer do pobliskiego sklepu, przerwa na internetowanie na ławeczce. Ech .... Dzisiaj kończy mi się zwolnienie. :(
Edytor zaawansowany
  • horpyna4 22.03.19, 20:35
    Dlatego na prawdziwej emeryturze, przynajmniej na początku, najprzyjemniejsze są niedzielne wieczory. Bo jak się pracuje, to po tych dwóch dniach wypoczynku trzeba w poniedziałek rano zrywać się z wyra i zasuwać do roboty; świadomość tego psuje humor. A jak człowiek już nie musi tego robić, to czuje się nareszcie komfortowo.
  • eat.clitoristwood 22.03.19, 20:55
    Byłem kiedyś (krótko po czterdziestce) przez osiem miesięcy bezrobotny. Teoretycznie podobna sytuacja, niemniej psychicznie nieporównywalna. Wtedy żyłem w permanentnym stresie. Dzień zaczynał się od zejścia do skrzynki pocztowej, zresztą w ciągu dnia niejednokrotnego, i oglądaniu jej pustki, ewentualnie wyciąganiu odmowy. (Było to jeszcze w czasach, kiedy online można było jedynie wyszukać ofertę pracy, aplikowało się "hard". ;)) Tym bardziej delektowałem się nicniemuszeniem teraz.
  • piataziuta 22.03.19, 21:16
    Bezrobotność to koszmar życia.
    Ale emerytura też wydaje się być kripi, choć jako nastolatka myślałam naiwnie, że to sedno życia.
    Ile Ci do niej zostało?
  • eat.clitoristwood 22.03.19, 21:25
    piataziuta napisała:

> Bezrobotność to koszmar życia.
    > Ale emerytura też wydaje się być kripi, choć jako nastolatka myślałam naiwnie,
    > że to sedno życia.
    > Ile Ci do niej zostało?

Muszę zapierdalać jeszcze do 19-go grudnia 2028-roku minus cztery miesiące. :)
    Wtedy kończę 67.
  • piataziuta 22.03.19, 22:07
    eee, to lajt :D
    zdążysz się zniecierpliwić oczekiwaniem i zrobić plan na życie

ciekawe co by było, gdybyś wrzucił swe emeryturowo-urlopowe nostalgie na fejsa
    tuż po tym, jak wróciłeś z (chyba) miesięcznych wakacji zagranico ;p
  • eat.clitoristwood 22.03.19, 22:11
    piataziuta napisała:

> ciekawe co by było, gdybyś wrzucił swe emeryturowo-urlopowe nostalgie na fejsa
    > tuż po tym, jak wróciłeś z (chyba) miesięcznych wakacji zagranico ;p

Wrzuciłem jedynie radośnie kopulujące Feuerwanzen na wiosnę. Dostałem jednego lajka. :(
  • piataziuta 22.03.19, 22:50
    Widziałam.
    Sory.

Ja doceniam dopiero, gdy pięćdziesięciolatek wypisuje wielkimi literami "DUPA", na plażowym piasku, po czym robi zdjęcie i wrzuca na fejsa. 😂 :D
  • znana.jako.ggigus 22.03.19, 22:25
    Pięknie.
    Ja tam lubię być bezrobotna, tyle że to się szybko kończy.
    Nigdy nie pracować, jak głosili sytuacjoniści.

--
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
  • calineczka91 28.03.19, 12:42
    Podziwiam. U mnie brak pracy czy nauki to prosta droga do frustracji, niezadowolenia i ogólnych kłopotów z tym, co ze sobą zrobić.
  • znana.jako.ggigus 28.03.19, 12:59
    Mozna isc na spacer, poczytac, zjesc. Mozna wszytko.

--
    ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
  • eat.clitoristwood 28.03.19, 13:20
    calineczka91 napisał(a):

> Podziwiam. U mnie brak pracy czy nauki to prosta droga do frustracji, niezadowo
    > lenia i ogólnych kłopotów z tym, co ze sobą zrobić.

Bo emerytem trzeba się urodzić, jak ja, który lenistwo odziedziczyłem po mamusi, albo dorosnąć.
    Ciebie dotyczy to drugie.
  • miruka 28.03.19, 20:46
    znana.jako.ggigus napisała:

> Pięknie.
    > Ja tam lubię być bezrobotna, tyle że to się szybko kończy.
    > Nigdy nie pracować, jak głosili sytuacjoniści.
    >
  • miruka 28.03.19, 20:47
    Kliknelo się niechcący
    Czasem mam ochotę nie pracować
  • znana.jako.ggigus 28.03.19, 13:00
    I co, jak tam samopoczucie?

--
  • eat.clitoristwood 28.03.19, 13:18

> I co, jak tam samopoczucie?

Dziękuję, "emerytury" a wsio taki żal, niemniej wymuszona sznyta co raz mniej daje o sobie znać, takoż nieźle. I pogoda się znowu poprawia.
    Niestety, jeszcze prawie miesiąc, zanim będzie mi wolno do pracy rowerem.
  • znana.jako.ggigus 28.03.19, 13:36
    oj biedaku. pociesz sie, ze bedziesz mogl jezdzic, kiedy bedzie naprawde fajnie.

--
  • eat.clitoristwood 28.03.19, 19:46

> oj biedaku. pociesz sie, ze bedziesz mogl jezdzic, kiedy bedzie naprawde fajnie

Zrobiłem dzisiaj kółko na rowerze w podziemnym garażu. Jeszcze nie zapomniałem.
  • znana.jako.ggigus 29.03.19, 07:47
    te, ty uwazaj na szwy

--
  • eat.clitoristwood 29.03.19, 10:01

> te, ty uwazaj na szwy

Nie muszę. Naszam kabaretki bez szwu.

P.S.
    Nie chciałbym u nikogo wywołać womitów, więc tylko powiem, że metoda, którą mi zrobiono cesarkę pozwala stosunkowo szybko wrócić do normalnej aktywności cielesnej.
  • leser_the_lesser 04.04.19, 12:49
    Takie powroty zawsze sa najtrudniejsze, pozdrawiam cieplutko.
  • wez_zesz 05.04.19, 22:06
    Tak, to juz czas na prawdziwa emeryture. Mi brakuja jeszcze trz lata. Chyba,ze do wladzy znowu dojdzie PO i podniesie wiek emerytalny:(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.