Dodaj do ulubionych

Prezent na Dzień Matki

02.05.19, 01:22
Podpowie ktoś, co mogę kupić teściowej (60+) na Dzień Matki? Budżet to tak ok. 50-80zł. Ma 4 dzieci i jeszcze więcej wnucząt, od każdego dostaje co roku prezenty na Dzień Matki, Babci, urodziny, święta oraz imieniny... Już naprawdę nie mam pomysłu, co można jej dać, bo wszystko już ma.
Nie bardzo wiem co lubi poza kwiatkami. Jest dość schorowana i ma cukrzycę. W mieszkaniu ma już mnóstwo bibelotów, więc raczej coś takiego odpada. Ostatnio dostała od nas duży, ozdobny koc na wersalkę. Kremów nie używa, kawy nie pija, herbaty też niespecjalnie, słodyczy jej nie wolno. Nie wiem, czy jakieś kuchenne gadżety wypada dawać w prezencie. Nic nie przychodzi mi do głowy Ktoś poratuje?
Obserwuj wątek
    • majenkir Re: Prezent na Dzień Matki 03.05.19, 03:16
      katrinka00 napisała:
      > Podpowie ktoś, co mogę kupić teściowej (60+) na Dzień Matki? Budżet to tak ok.
      > 50-80zł. Ma 4 dzieci i jeszcze więcej wnucząt,

To nie lepiej sie zlozyc i kupic cos drozszego?

--
      http://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/re/qd/3acg/EyS38bArbyduwnye7X.jpg
      Abby&Prada
    • jhet Re: Prezent na Dzień Matki 03.05.19, 15:01
      Pomysły:
      - płyta z muzyką
      - dostęp do jakiejś platformy (filmy np. Netflix, muzyka np. Spotify...)
      - ebook
      - audiobook
      - lakier do paznokci jakiś super fajny albo odżywczy
      - lakier do włosów
      - żel pod prysznic
      - mydło jakieś fajne dobrej marki
      - odżywka do włosów
      - balsam do ciała itp.
      - witaminy/suplementy
      - kapcie
      - szalik
      - apaszka
      - kapelusz na lato
      - okulary przeciwsłoneczne
      - komplet krzyżówek
      - portfel
      - jakiś ciuch (skarpety, rajstopy z fajnym wzorem, bluzka...)
      - spinka do włosów
      - broszka
      - do kuchni ściereczka albo komplet (są w sklepach w rodzaju Home&You różne mega fajne)
      - kwiatek w doniczce
      - komplet ziół w doniczce ładnej ozdobnej
      - książka do czytania albo jakiś album
      - fotoalbum
      - vaucher na masaż czy inny zabieg w profesjonalnym salonie

--
      Ankieta dla wegetarian! Pomóż mi w badaniach :) A tutaj dla nie-wegetarian Dziękuję!
      • katrinka00 Re: Prezent na Dzień Matki 04.05.19, 20:16
        @jhet
        - płyta z muzyką - nie słucha jakoś specjalnie muzyki, a skoro można ją pobrać z sieci, to jaki sens kupować płytę? Płyty kupują tylko fani jakichś zespołów czy piosenkarzy, a teściowa nie ma żadnych idoli
        - dostęp do jakiejś platformy (filmy np. Netflix, muzyka np. Spotify...) - to już ma
        - ebook - nawet by pewnie nie potrafiła go obsłużyć, ale i tak nie czyta bo ma problemy ze wzrokiem
        - audiobook - nigdy nie słuchała i nie wiem czy w ogóle taka forma by jej odpowiadała, raczej wątpię i nie umiałaby tego obsługiwać. Poza tym audiobooki są w sieci za free.
        - lakier do paznokci jakiś super fajny albo odżywczy - nie używa
        - lakier do włosów - nie używa
        - żel pod prysznic - to raczej nie wypada, bo wygląda jak sugestia, że się ktoś nie myje
        - mydło jakieś fajne dobrej marki - j.w., poza tym i tak by nie doceniła marki
        - odżywka do włosów - nie używa
        - balsam do ciała itp. - nie używa
        - witaminy/suplementy - uważa, że to pic na wodę i w sumie ma rację
        - kapcie - ma ich dużo a i tak chodzi na boso po mieszkaniu
        - szalik - o tej porze roku, to raczej niezbyt
        - apaszka - no to jest spoko pomysł, chociaż podejrzewam, że ma ich sporo, bo już nieraz dostawała na Dzień Babci np.
        - kapelusz na lato - nigdy nie widziałam jej w kapeluszu, nie wiem czy by chciała nosić
        - okulary przeciwsłoneczne - takie rzeczy trzeba mierzyć i dobrać do kształtu twarzy
        - komplet krzyżówek - ma problemy ze wzrokiem, więc nie rozwiązuje krzyżówek
        - portfel - to wezmę pod uwagę, niezły pomysł
        - jakiś ciuch (skarpety, rajstopy z fajnym wzorem, bluzka...) - nie znam rozmiaru, teściowa ma sporą nadwagę, więc nie będę ryzykować, a skarpet to takie starsze kobiety raczej nie noszą
        - spinka do włosów - nie używa, ma krótkie włosy
        - broszka - dobry pomysł, ale strasznie ciężko znaleźć ładną w przystępnej cenie
        - do kuchni ściereczka albo komplet (są w sklepach w rodzaju Home&You różne mega fajne) - nie wypada dawać ścierek z takiej okazji
        - kwiatek w doniczce - ma ich już tyle, że pewnie już nie ma miejsca
        - komplet ziół w doniczce ładnej ozdobnej - podobnie jak z kwiatkiem, ale może poszukam czegoś takiego, przynajmniej nie będzie to kolejny kwiatek :)
        - książka do czytania albo jakiś album - nie czyta, bo ma problemy ze wzrokiem, album nie mam pojęcia jaki
        - fotoalbum - a skąd ja wezmę zdjęcia do niego?
        - vaucher na masaż czy inny zabieg w profesjonalnym salonie - nie pójdzie na coś takiego, to starsza, schorowana osoba z nadwagą, nie korzysta z tego typu usług
    • eriu Re: Prezent na Dzień Matki 03.05.19, 16:37
      Nie możecie jej kupić biletu do teatru/ kina + to, że ją tam zawieziecie i odbierzecie? Będzie miała trochę rozrywki i wyjdzie z domu. Każdemu się to przyda.

--
      Being alone is fine. Being alone together id perfect.
      66/93/95
      • katrinka00 Re: Prezent na Dzień Matki 04.05.19, 20:04
        @eriu - Nie chodzi do kina ani teatru, zawieźć jej też nie mam czym. Myślę, że poszłaby chętnie na jakiś kabaret czy podobną imprezę z jakimiś piosenkami Krawczyka, czy co tam tacy starsi ludzie słuchają, ale strasznie ciężko znaleźć coś takiego, żeby wypadało w okolicach Dnia Matki. No i wtedy musiałabym kupić bilet także dla teścia, bo sama przecież nie pójdzie. W sumie to wtedy miałabym i Dzień Ojca z głowy, ale nie wiem czy uda mi się cokolwiek znaleźć. Co roku szukam i rzadko znajduję :(
        • katrinka00 Re: Prezent na Dzień Matki 05.05.19, 00:31
          Znalazłam idealną imprezę - piosenki z Kabaretu Starszych Panów, to już wszystkie bilety wykupione, chociaż koncert w czerwcu, a ja nawet nic o nim nie słyszałam :( I niestety, nic poza tym odpowiedniego nie udało mi się znaleźć. Gdybym wiedziała, to szukałabym z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem...
        • znana.jako.ggigus Re: Prezent na Dzień Matki 08.05.19, 11:23
          Autobus, taksowka, samochod pozyczony, rower, kun, pies husky, najlepiej psy huski w zaprzegu, pare sztuk.
          Moj sp. nadpies Amik, jak sie powiedzialo kota, kota, to pociagnal mnie na sankach pare metrow.
          Pies kundelek do kolana i z kotem sie wychowywal, pierwszy rok zycia. Ale mam na mysli - zaprzeg mozna ze zwierzat domowych.

katrinka00 napisała:

> @eriu - Nie chodzi do kina ani teatru, zawieźć jej też nie mam czym.

--
          ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
          • katrinka00 Re: Prezent na Dzień Matki 09.05.19, 07:03
            @@znana.jako.ggigus - a z głową to tak wszystko u ciebie w porządku? Za taksówkę zapłacę tyle, co za ten prezent. Autobusem to se sama może pojechać, ale pisałam, że do kina nie chodzi, z teatru też raczej się nie ucieszy. Nie wszyscy lubią chodzić do teatru. Nic nie wiem o tym, aby ona lubiła czy kiedykolwiek chodziła, nigdy nie wspominała, więc nie będę ryzykować. Nie lubię dawać nieprzydatnych prezentów
            • znana.jako.ggigus Re: Prezent na Dzień Matki 09.05.19, 07:44
              u mnie tak. nie narzerkam na brak fantazji, ty, jak widze, jej nie masz.
              Jak ktos nie chodzi do kina/teatru(galerii, to zawsze moze tam pojs.c.-

katrinka00 napisała:

> @@znana.jako.ggigus - a z głową to tak wszystko u ciebie w porządku? Za taksówk
              > ę zapłacę tyle, co za ten prezent. Autobusem to se sama może pojechać, ale pisa
              > łam, że do kina nie chodzi, z teatru też raczej się nie ucieszy. Nie wszyscy lu
              > bią chodzić do teatru. Nic nie wiem o tym, aby ona lubiła czy kiedykolwiek chod
              > ziła, nigdy nie wspominała, więc nie będę ryzykować. Nie lubię dawać nieprzydat
              > nych prezentów

--
              ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
              • katrinka00 Re: Prezent na Dzień Matki 09.05.19, 08:34
                @znana.jako.ggigus Pewnie że może, tylko po co, jeśli go to nie bawi? Gdyby lubiła, to by chodziła, ale preferuje inne rozrywki i nie zamierzam nikogo uszczęśliwiać na siłę. Musisz być bardzo uciążliwą osobą
                • znana.jako.ggigus Re: Prezent na Dzień Matki 09.05.19, 08:46
                  aha.
                  w koncu pytasz oprezent dla nieznanej mi osoby. I rzeczym, ktore proponuje, moga byc nietrafione. Jestes nielogiczna i caly czas toczysz dyskuej w stylu tak ale..

--
      • katrinka00 Re: Prezent na Dzień Matki 08.05.19, 03:56
        Pisałam już tu chyba z 5 x w komentarzach, że nie czyta książek bo ma problemy ze wzrokiem, a na audiobookach się nie zna. Kuchenne akcesoria nie wiem czy wypada. Przekąski dla cukrzyków, to może dobry pomysł, ale ja nawet nie wiedziałam, że coś takiego istnieje. Możesz podać jakiś przykład? I gdzie coś takiego kupić?
        • znana.jako.ggigus Re: Prezent na Dzień Matki 08.05.19, 11:20
          Tak, ale...
          Na kazda propopozycje masz taka odp. - tak, ale

skoro tesciowa sie nie zna na audiobookach, to sie moze poznac. skoro nie moze czytac ksiazek, to moze jej ktos poczytac. Np.

katrinka00 napisała:

> Pisałam już tu chyba z 5 x w komentarzach, że

--
          • katrinka00 Re: Prezent na Dzień Matki 09.05.19, 06:57
            @znana.jako.ggigus - Nie może się poznać. Jakby mogła, to już dawno by to zrobiła. Nie korzysta z komputera ani smartfona. I nikt jej nie przeczyta, bo nie ma kto. Poza tym książka to w ogóle nie jest dobry pomysł, bo można nie trafić w gust. A nie mam pojęcia o jakiej książce marzyłaby na tyle, aby ucieszyła się z takiego prezentu. W końcu jakąś przeciętną książkę, to sobie można pożyczyć w bibliotece albo ściągnąć z internetu. Jak już się kupuje, to jakąś wyjątkową, którą ktoś bardzo by chciał mieć na własność. Przynajmniej ja na pewno nie ucieszyłabym się z jakiejkolwiek książki, bo jestem bardzo wybredna pod tym względem i mało co mi się podoba. Nawet nie wiem, czy ona aż tak sobie ceni książki. Nie zauważyłam, żeby miała jakąś biblioteczkę w domu. Gdyby wybór prezentu dla niej był taki prosty i oczywisty, to bym nie musiała pytać na forum. Miałam nadzieję, że ktoś rzuci jakimś ciekawym i oryginalnym pomysłem.
      • katrinka00 Re: Prezent na Dzień Matki 13.05.19, 05:51
        Nie jestem milionerką. Sama choruję i nie stać mnie na jakieś super drogie prezenty. A na masaż i tak by nie poszła. Dlaczego wszyscy wciąż powtarzają te same propozycje? Nikt nie czyta wcześniejszych komentarzy?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka