Dodaj do ulubionych

Efekt korekty halluksa

17.06.19, 02:13
Dwa lata temu miałam operacje jednego halluksa, za którą zapłaciłam 3500 zł. Efekt jest taki, że nogi bolą mnie dużo bardziej niż przed operacją. Odrósł mi dużo większy halluks i mam bardzo zdeformowaną poszerzoną stopę wymagającą specjalnej INDYWIDUALNEJ WKŁADKI. Koszt wkładek to 250 - 300 zł, co pół roku trzeba nowe. Przed operacją nie miałam większej deformacji, długie zgrabne piękne nogi były moim atutem, nosiłam eleganckie szpilki i nie miałam większych problemów z nogami. Zaczęły się jak lekarz namówił mnie na ten "MAŁY ZABIEG". Sam zabieg rzeczywiście był bezbolesny, ale jak znieczulenie przestało działać, to zaczął się niekończący się koszmar. Przez kilka tygodni ból był często nie do zniesienia wyłam mdlałam i umierałam z bólu, nie mogłam spać w nocy. Przez wiele tygodni miałam tak opuchniętą i obolałą stopę w okolicy wyciętego halluksa, że nie mogłam wcisnąć nogi do żadnych butów, które nosiłam przed operacją. Musiałam nosić obuwie ze specjalistycznych sklepów, a jak wróciłam do normalnych butów, to zaczął mi odrastać halluks. Można się załamać. Co najgorsze dla stopy z INDYWIDUALNĄ WKŁADKĄ normalne buty są za ciasne i pozostaje jedynie obuwie ze specjalistycznych sklepów. Buty są tak PASKUDNE BRZYDKIE TOPORNE SZEROKIE, a w dodatku drogie. Mam dopiero 37 lat jestem ładna i zgrabna.
Edytor zaawansowany
 • eriu 18.06.19, 08:41
  A założyli Ci w trakcie operacji metalową szynę w miejscu halluksa, żeby zapobiegać nawrotowi? Bo jeśli nie to bym się zastanawiała dlaczego. Znajoma miała operację halluksów i taką szynę jej założono właśnie.

  A po operacji wiadomo, że trzeba radzić sobie z bólem. Pytanie czy Ty jesteś szczególnie na ból wrażliwa czy wystąpiły komplikacje? Byłaś u lekarza? Bo jakoś nie wierzę, że operacja za 3500 i nie ma żądnej kontroli pooperacyjnej.

  --
  Being alone is fine. Being alone together id perfect.
  66/93/95
 • joanna37 20.06.19, 17:49
  Podobno jestem bardzo wrażliwa na ból i mam stopy wrażliwe. Byłam kilka razy na kontroli pooperacyjnej, za każdą wizytę musiałam dodatkowo płacić, lekarz upierał się, że nie ma żadnych komplikacji, powiedział, że mam stopy poprzecznie płaskie i operację miałam na własną odpowiedzialność. Przed operacją dał mi dokumenty do podpisania. Później byłam jeszcze u dwóch innych ortopedów, jeden sugerował powtórną operację stopy, drugi zdecydowanie odradzał i powiedział, że bardzo źle zrobiłam decydując się na operację. Wysłał mnie do gabinetu podologicznego, gdzie wykonali mi wkładki. Niestety okazało się, że nie mam żadnych butów do których pasują bo wszystkie buty są za ciasne, że wkładki nie pasują do żadnych normalnych butów, bo nowe buty nie muszą być o numer większe, lecz tylko szersze i pozostaje jedynie obuwie ze specjalistycznych sklepów. Można się załamać, bo nie ma żadnego wyboru, buty są bardzo brzydkie, szerokie, toporne, a w dodatku drogie.
 • kalllka 22.06.19, 11:49
  Wyglada na to, ze powinnaś jeszcze raz skonsultować sprawę, tym razem u kilku naraz lekarzy ortopedów chirurgów /także plastycznych/ i jeszcze raz przeanalizować diagnozę, rokowania i ewentualnie zakres reoperacji. Z tego co napisałaś widać ze zdecydowałaś się na opereacje ze względów estetycznych i rozumiem, ze czujesz sie oszukana z powodu mizernych jej efektów. Niemniej warto byś odwróciła trochę myślenie i psychicznie się przygotowała na prawidłowy-zdrowotny efekt operacji. Warunkiem każdej jest prawidłowa rekonwalescencja.. fuzjoterapia /np prawidłowe dobranie ćwiczeń stopy i suplementów odpowiednich do wieku np D3+ calcium... czy C, rewitalizujące pomału ale skutecznie drobiazgi. Poza tym warto tez przypomnieć ze nie jesteśmy wieczni i nawet jeśli całe życie przechodziłam w szpilkach to po 40 układ kręgosłupa/ punkt ciężkości/ zmienia się i warto pomyśleć nad zmiana całego stylu i zamianie wąskich wysokich obcasów na np. szersze platformy.
  Miło było cię poznać joasiu, życzę zdrowia i powrotu samozadowolenia. k
 • eriu 23.06.19, 10:13
  No i przede wszystkim chyba musisz przyjąć do wiadomości, że skoro masz skłonności to powinnaś nosić obuwie, które nie wpływa na tworzenie halluksów. Nie mówię, że ortopedyczne ale zdrowsze pod względem kształtu.

  --
  Being alone is fine. Being alone together id perfect.
  66/93/95
 • joanna37 26.06.19, 18:43
  Właśnie wróciłam z konsultacji od dwóch kolejnych lekarzy.Zdecydowanie na zabieg nie jest łatwe.Podobno nie tylko ja, ale większość kobiet jest rozczarowana.A zwłaszcza młodsze atrakcyjne panie, ponieważ jak powiedział lekarz od którego dzisiaj byłam, mają mało realistyczne oczekiwania i często decydują się na zabieg bez zastanowienia, bez zasięgnięcia opinii drugiego, trzeciego lekarza.Z negatywnych skutków zdają sobie sprawę dopiero po fakcie.Tak jak ja dwa lata temu, myślałam, że jedyną niedogodnością zabiegu jest to, że stopa odzyskuję pełną sprawność po 6 tygodniach i szpilki zakłada się po dwóch miesiącach od zabiegu.Decydując się myślałam, że będę miała trwałą korektę zniekształcenia i przez następne 20 lat będę chodzić w eleganckich modnych szpilkach.Po dwóch miesiącach nie mogąc wcisnąć nogi byłam przerażona.Jak tylko poczułam się trochę lepiej pół roku po operacji i wcisnęłam z trudem nowo zoperowaną stopę, to szczęśliwa i uśmiechnięta chodziłam codziennie w pracy w szpilkach.Ani przez myśl mi wtedy nie przyszło, że halluksy odrastają. Dzisiaj strasznie przykro było mi jak kolejny lekarz powiedział, że powtórny zabieg mogłabym mieć jedynie w celu zmniejszenia deformacji i nie sprawi, że będę mogła chodzić w szpilkach, bo halluks odrastając spowodował duże poszerzenie przodostopia i powstanie tzw. palucha koślawego i młotkowatych palców.
 • eriu 28.06.19, 09:42
  No ale to chyba było oczywiste, że coś się musi zmienić po tym zabiegu: to tak jakby się odchudzić a potem oczekiwać, że znowu można żreć ile wlezie.

  Chociaż myślę, że ważniejsze pytanie jest takie: lekarz przed operacją Ci nie wyjaśnił, że jak nie będziesz dbać o stopy to halluks wróci? Przecież to jest podstawowa informacja, nie było tego w żadnych materiałach? Przede wszystkich jakbyś coś jeszcze zamierzała robić ze stopami musisz zebrać informacje dotyczące efektu i zaleceń po oraz ryzyk. Inaczej się nie da.

  --
  Being alone is fine. Being alone together id perfect.
  66/93/95
 • joanna37 05.07.19, 19:51
  Masz rację, przede wszystkim jak się coś zamierza robić ze stopami to trzeba zebrać informacje dotyczące efektu oraz ryzyka zabiegu. Lekarz nie poinformował mnie o przeciwwskazaniach i że zabieg jest raczej poważny. Nie miałam czasu aby się zastanowić, bo po prześwietleniu i badaniu krwi, od razu na drugi dzień kazał mi się zgłosić na zabieg. Powiedział, że choć deformacja jest niewielka, to nie powinnam zwlekać z zabiegiem, bo zdeformowanie będzie duże. A teraz twierdzi, że mam wielkie pretensje, a sama wymyśliłam sobie ryzykowny niepotrzebny zabieg na własną odpowiedzialność. Przez tą operację zniszczyłam sobie nogi, mam tak duże zdeformowanie jak kobiety w starszym wieku. Duże poszerzenie stopy w miejscu nie mieszczącego się w butach halluksa. Halluks jest opuchnięty, zaczerwieniony skóra szklista bardzo delikatna, bolą zniekształcone palce. Mam problem z noszeniem butów zakrywających palce, nawet tych o bardzo szerokich noskach, teraz każde są po prostu niemożliwe do noszenia. Jestem naprawdę wściekła jak ktoś na ulicy dłużej niż normalnie patrzy się na moje zdeformowanie.
 • eriu 05.07.19, 21:41
  Niestety chyba trafiłaś na naciągacza. W ramach konsultacji, bo decydowałam się na innego typu operację ze względów zdrowotnych, poszłam do drugiego lekarza. I ten drugi lekarz w prywatnym gabinecie (pierwsza konsultacja była w państwowym) też od razu do mnie mówi: Pani przyjdzie pani za tydzień i zrobimy operację i już. Tylko mnie zaniepokoiło, że nie chciał czekać na wynik badania, który miałby określić czy operacja jest potrzebna czy nie, on po prostu od razu chciał ciąć, a operacja była z kategorii poważnych i rana wewnętrzna do gojenia na kilka tygodni. Nie zdecydowałam się.

  Możesz zażądać swojej dokumentacji medycznej od tego lekarza i jeśli nie ma tam podpisanego przez Ciebie formularza informującego dokładnie (z listą) możliwych komplikacji po zabiegu to możesz spróbować wyciągnąć jakieś prawne konsekwencje, że lekarz kierował się chęcią wzbogacenia i nie poinformował Cię należycie o ryzyku. Zobacz tez czy dostałaś jakieś pisemne zalecenia i co jest w karcie medycznej na ten temat. Masz prawo zażądać kopii swojej dokumentacji medycznej. Lekarz nie ma prawa odmówić Ci do niej dostępu - piszę, bo może próbować.

  Też mnie już kiedyś inny lekarz wysyłał na operację przegrody, że nie mam czasu się zastanawiać, już się mam zapisywać na operację. Konsultacja w prywatnym gabinecie dobrego specjalisty wyjaśniła mi, że poddanie się takiej operacji nie przyniosłoby mi żadnych korzyści, a tą pierwszą opinię miałam nawet w formie pisemnej, bo tego zażądałam ;) Także niestety, ale w przypadku operacji warto się upewnić z 2-3 lekarzami czy ona jest rzeczywiście potrzebna a jeśli tym bardziej prywatny lekarz odmawia udzielenia informacji i wyjaśnienia wszystkiego to do niego nie należy iść.

  --
  Being alone is fine. Being alone together id perfect.
  66/93/95
 • joanna37 11.07.19, 02:19
  Dziękuję. Ostatnio nosiłam normalne buty zakrywające palce, ale zwłaszcza latem jest chyba niemożliwe noszenie nawet tych o bardzo szerokich noskach. Stopa jest niestety mocno zdeformowana, palce uciskane razem, tworzą się odciski i modzele.Przeraziłam się jak zobaczyłam mój pogrubiały halluks, cały opuchnięty, zaczerwieniony, skóra szklista i bardzo delikatna. Ucisk na bardzo szeroką przednią część stopy, nacisk na halluks i chore palce sprawia silny ból i chodzenie jest praktycznie niemożliwe ... Jestem bardzo zażenowana tym, jak wygląda zdeformowana stopa, ale jest tak obolała, że każdy rodzaj zamkniętego buta jest po prostu niemożliwy do noszenia. Czuję się upokorzona, jestem strasznie wściekła jak ktoś dłużej niż normalnie patrzy się na moje buty lub odsłoniętą stopę. Buty ze specjalistycznych sklepów są tak PASKUDNE BRZYDKIE TOPORNE SZEROKIE, a w dodatku drogie. Z pewnością nie są modne i eleganckie, a ja mam dopiero 37 lat i jestem ładna i zgrabna.
 • eriu 11.07.19, 14:12
  No to się zdecyduj czy chcesz nosić modne i elegancje, bo jesteś ładna i zgrabna czy zdrowe. I pamiętaj, że Twoje stopy nie są ładne ani zgrabne już, tylko trzeba je ogarnąć medycznie.

  No ale jak ktoś po operacji zamiast wziąć pod uwagę kwestie medyczne nadal skupia się na tym, że ma być modnie i elegancko i nie potrafi wziąć pod uwagę potrzeb medycznych ten ma. Po tym co piszesz wątpię w Twój rozsądek. Noś co chcesz ale nie płacz na forum, że zdrowie wysiada.

  --
  Being alone is fine. Being alone together id perfect.
  66/93/95
 • joanna37 12.07.19, 17:41
  Myślę, że ostatnio naprawdę dbam o zdrowie nóg, regularnie chodząc do pani podolog, która w dodatku bardzo dba o sterylizację i dezynfekcję narzędzi i całego gabinetu.Podobno wiele osób zaraża się żółtaczką w gabinetach kosmetycznych i podologicznych w których nie przywiązują aż takiej do tego wagi.Jak mówi pani podolog, często mają tylko na pokaz sterylizatory lub wyciągają z zaklejonej torebki niewystarczająco zdezynfektowane narzędzia.Kilka lat temu byłam szczepiona na żółtaczkę, a przed operacją halluksa sprawdzałam czy szczepienie jest wystarczające.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.