Dodaj do ulubionych

Witanie z sasiadka

03.08.19, 13:17
Sasiadka młodsza odemnie o 10 lat zaczela od niedawna gadac mi czesc. Wiec ok wszystko by bylo dobrze na tyle ze ja sama pierwsza zaczelam jej tez gadac czesc ale ostatnio od dłuższego czasu co ja widze ona niegada mi juz sama pierwsza czesc tylko czeka az ja jej powiem pierwsza. Spuszcza głowe jak mnie widzi i czeka gdy sama jej powiem czesc na powitanie. Zaczelo mnie to draznic bo ja jestem starsza od niej o 10 lat. Chciałam być kulturalna. Osoba starszym zawsze gadam pierwsza dzien dobry. Ona tez jak widzi starsze osoby gada dzien dobry. Jak mnie widzi spuszcza glowe i czeka z az sama jej powiem czesc na powitanie. Widze ze niema sensu witac sie z taka osoba co ma takie zachowanie. Jak byscie na moim miejscu zareagowali?
Edytor zaawansowany
  • ann9991 03.08.19, 13:21
    chłopak twierdzi ze nie powinnam pierwsza jej gadac czesc bo jest mlodsza o 10 lat i to ona powinna sie ze mna witac jako pierwsza poprostu zaczela denerwowac mnie tym zachowaniem
  • bominka 03.08.19, 21:39
    Zaprzestalabym zauważać sąsiadkę...
  • horpyna4 04.08.19, 09:09
    Obyś nie miała w życiu większych powodów do zdenerwowania.

Jeżeli sąsiadka zachowuje się niezgodnie z normami współżycia społecznego, ale nie przynosi to nikomu szkody, to należy ją po prostu zignorować i tyle. To, jak się zachowuje, jest jej problemem, a nie Twoim. Nie jesteś od wychowywania jej; chce popisywać się buractwem, jej sprawa i jej wizerunek.
  • kajda28 04.08.19, 09:25
    A ty czego chcesz ?
    Chcesz jej pierwsza mówić cześć? To mów. Jak nie to nie mów .
    Z tego co opisujesz to sąsiadka wymusza na Tobie pewne zachowania które tobie nie pasują więc jej na to nie pozwól. Jeżeli nie chcesz przejść koło niej bez słowa to następnym razem powiedz Dzień dobry , i wrazie jakiejś rozmowy mów jej na pani .
  • nocnymarek2 04.08.19, 11:23
    ann9991 napisał(a):

> bo ja jestem starsza od niej o 10 lat. Chciałam być kulturalna.

Skąd wiesz, że jesteś starsza o 10 lat? Może tylko tak wyglądasz?
    (Też chciałem być kulturalny.)
  • inox 20.09.19, 11:15
    "gada" mnie u ciebie bardzo drażni. poza tym jeżeli cię to męczy to po prostu nic nie mów i będzie po problemie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka