Dodaj do ulubionych

duphaston czy zażywać

05.09.19, 21:00
Dziewczyny zażywa któraś te tabletki ? Mam je zacząć brać ale zastanawiam się czy przedtem nie powinno się przejść badań na hormony? Lekarka dość szybko postawiła diagnozę bez robienia zadnych wyników. U was też tak było?
Edytor zaawansowany
 • horpyna4 06.09.19, 07:52
  Wejdź na forum Naturalne Planowanie Rodziny, tam znajdziesz wszystko na ten temat i w razie czego zapytasz. Temat jest zbyt obszerny, żeby rozwodzić się nad nim na forum niemedycznym.

  Wielu lekarzy dość bezmyślnie przepisuje duphaston, nie informując rzetelnie, kiedy należy go przyjmować. A przyjmowany nieodpowiednio raczej zaszkodzi, niż pomoże.
 • walwa13 18.09.19, 13:17
  Dokładnie tak jak mówisz. O wskazaniach i konsekwencjach dla tego leku więcej dowiedziałam się z forum i z ulotki niż od lekarza. Czytając ulotkę dowiedziałam się też, że rośnie ryzyko raka piersi, natomiast lekarz nie zrobił w tym kierunku żadnego wywiadu że mną nie mówiąc już o badaniu piersi. Ponadto recepta wyglądała tak, że aptekarka miała problem z odczytaniem i musiała dzwonić do lekarza jaki lek ma wydać!
  Jeśli chodzi o rozpoznanie to rozregulowala mi się miesiączka i zamiast miesiączki w dziwnym terminie pojawiło się ciągłe codzienne plamienie. Ani to okres ani między okresem. Zalecenie: Duphaston 1 raz dziennie przez 10 dni. Po 7 dniach od przyjęcia pierwszej tabletki plamienie ustało, a z zebranych informacji wynika, że okres powinien pojawić się w ciągu kilku, kilkunastu dni ostatniej tabletki. Teraz więc czekam jak będzie w moim przypadku.
 • sani94 17.09.19, 20:58
  Duphaston przede wszystkim powinno się brać w odpowiednim dniu cyklu. Szczególne badania myślę że nie są konieczne ale jeśli zaczniesz go brać za wcześnie mozesz sobie zblokować owulację
 • horpyna4 18.09.19, 08:50
  Otóż to. A że każdy cykl może być inny, trzeba prowadzić samoobserwację z mierzeniem temperatury (nie pod pachą) rano przed wstaniem z łóżka i brać duphaston dopiero od czwartego dnia podwyższonej temperatury. Wtedy ma się pewność, że nie jest się przed owulacją.
 • 101lulilaj90 16.10.19, 10:37
  Z tego co mi wiadomo, ten lek zażywa się w celu podtrzymania ciąży i zalecany jest w konkretnych przypadkach.
 • horpyna4 16.10.19, 11:38
  Owszem, jak faza lutealna jest za krótka. I trzeba zacząć zażywać dopiero wtedy, jak się ma pewność, że już jest się w fazie lutealnej. Wzięty za wcześnie ma działanie antykoncepcyjne.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka