Dodaj do ulubionych

Prosba o ocene ubrania faceta

03.10.19, 17:07
Witam

Czy mogłybyście ocenić męskie ubranie z poniższego linka? Co trzeba by poprawić?

Link do zdjęcia

Dziękuję i pozdrawiam

Obserwuj wątek
    • lumeria Re: Prosba o ocene ubrania faceta 04.10.19, 01:35
      Normalne jesienne ubranie. Na spacer, piwo z kolegami, luźny wypad, zakupy, do pracy nawet (jesli praca nie wymaga białej koszuli i krawatu).

W jakim celu chciałbyś poprawić? Jeśli bardziej sportowo to inaczej, a uroczyście/formalnie inaczej.

Ale ogólnie sympatyczny wygląd. Trochę pasywny (ale to chyba ze względu na to jak stoi). Nie bałabym się zagadać :)

• lumeria Re: Prosba o ocene ubrania faceta 04.10.19, 01:49
      A jeśli koniecznie coś zmienić - to buty.

Mam wrażenie (mogę się mylić, bo nie bardzo widać) ze te na zdjęciu to są super wygodne papciowate półbuty. Które mówią "spokojny domator" a nie "tygrys" :)
        • lumeria Re: Prosba o ocene ubrania faceta 12.10.19, 18:46
          Czesc Tomku,

Wiec tak - masz fajna figurę, umięśnione nogi, plaski brzuch i zbudowane ramiona, i to trzeba podkreślić. Trochę unowocześnić garderobę, ale znowu nie za ekstremalnie czy zbytnio drogo/markowo.

Zaglądnij tutaj na jedna z metamorfoz: balakier-style.pl/metamorfoza-nr-3/ - z 2014 roku, ale mnie się wydaje, ze zasady sa nadal aktualne.

Zauwaz pare rzeczy:

Ubrania sa dopasowane do figury - nie obcisle, ale tez nie balonowate (tak jak kurtka w Twoim zdjeciu).

Jeansy w stylizacji "po" sa w jednolitych ciemniejszych kolorach, bez wyświechtanych miejsc, i o raczej konserwatywnym kroju - czyli nie za bardzo dzwonowate, i nie za bardzo rurkowate.

Kolory dobrane pod urodę - czyli brunet ożywiony przyciągającym oko czerwonym, bordowym. Jeśli jesteś blondynem, to doradziłabym niebieskie i pastelowe akcenty. Nie boj się koloru!

Buty - zauważ, ze wszystkie są sznurowane. Twoje z nowego zdjęcia są jednak tragicznie bo zużyte i rozczłapane.

Warto tez zainwestować w jedna dobra marynarko-kurtkę w ciemnym kolorze.

Oraz - facet "po" nie wygląda ani spięty, ani wystrojony. Tylko bardziej efektowny, nowoczesniejszy.

Zycze dużo powodzenia w randkowaniu. :)

• tomeknowak83 Re: Prosba o ocene ubrania faceta 19.10.19, 19:58
            Najbardziej z Twojego przykładu podobają mi się stylizacje ze skórzaną kurtką i marynarką. Z tym, że na stylizacji z marynarką wydaje mi się, że jest za dużo kolorów. W pozostałych stylizacjach ten facet wygląda (jakby to zapewne powiedzieli na tym forum) na średniaka. Oto kilka przykładów, które znalazłem na youtube. Jak się podobają?

Link do zdjęć
    • brak.slow Re: Prosba o ocene ubrania faceta 04.10.19, 13:56
      Chce ogólnie poprawić wygląd, notowania, idziesz na ważne wydarzenie?
      Napisz czego właściwie chcesz?
      Jeśli miałabym doradzić "ogólnie" to chcąc wyglądać bardziej elegancko, z klasą, ciekawiej, to:
      takich butów nie łącz z taką kurtką. buty ze skóry eleganckie łącz ze skórzaną kurtką, ramoneską, płaszczem.
      ze sportową kurtką łącz sportowe buty.
      Te buty mają nieco staromodny look, poszukaj czegoś na kształt wg tego czego szukasz i na jaką okazję:
      np tutaj masz dokładny opis jakie buty do czego:
      janadamski.eu/2014/10/przewodnik-po-butach/

Masz więcej zdjęć?

• tomeknowak83 Re: Prosba o ocene ubrania faceta 12.10.19, 17:01
        Chodziło o spotkanie z kobietą. Jak według Ciebie powinienem się ubrać?

Przykładowe ubranie z google

Kolejne przykładowe ubranie

Mogłabyś wybrać coś z linków powyżej, albo sama coś zaproponować?

Na zdjęciu są te buty:

Link do butow

Na jakie buty powinienem zmienić (na spotkanie z kobieta) według Ciebie?

Przykładowe ubranie z google
        • brak.slow Re: Prosba o ocene ubrania faceta 12.10.19, 23:20
          Ok te dwa pierwsze linki to są galerie ogólne, nie wiem o które Ci chodziło konkretnie zdjęcie.
          Co bym zaproponowała, poobserwuj stylizacje "casualowe" znanych dobrze ubranych osób:
          Harry
          www.hellomagazine.com/imagenes/royalty/2017121144675/prince-harry-hunting-trip-germany/0-226-191/prince-harry-casual-with-beard-a.jpg

i.pinimg.com/564x/21/70/52/21705223072ff10b3b54943f6e27f603.jpg
          tu chodzi o koszulę, spodnie o tej porze roku jednak nie podwijaj ;)

Spodnie Harrego mają węższe nogawki dobrze się układają, koszule kupuj z długim rękawem i w razie potrzeby podwijaj (tak to powinno się robić, koszule z krótkim rekawem to jakiś twór, który nie powinien istnieć, każdy podręcznik o zasadach dress codu o tym mówi).
          Kupuj koszule bawełniane, lniane albo bawełniano lniane, unikaj poliestru, to syf i zawsze wygląda tandetnie tanio i nie nosi się dobrze.
          Buty które pokazałeś są zniszczone, "wkładane" taka opcja dla starszego pana, który nie ma siły wiązać sznurowadeł, koleżanka nade mną dobrze napisała - buty wiązane, albo sztyblety, chodzi konkretnie o coś w tym stylu:

www.modema.pl/pol_pl_Brazowe-wizytowe-trzewiki-meskie-Badura-4555-F-24601_3.jpg

www.google.pl/search?tbm=isch&sxsrf=ACYBGNTp-szR0i8WhaSN2C1WzWSX_L4yGQ%3A1570914829394&sa=1&ei=DUKiXe3dF7aHk74PnNas8Ak&q=sztyblety+m%C4%99skie&oq=sztybm%C4%99skie&gs_l=img.3.0.0i7i30l10.80332.81596..83767...1.0..0.98.480.6......0....1..gws-wiz-img.uLsS_G_DScs
          to na zimę,

na cieplejszy okres polecam coś w takim stylu, podbiją jakość kazdego stroju (tylko nie łącz tego z kiepską kurtką)
          www.google.pl/search?tbm=isch&sxsrf=ACYBGNSzgCu2lACIUjHfwSJJ9jlIA7ksBQ%3A1570914914860&sa=1&ei=YkKiXfaYNNCEk74P3ZC70Ag&q=buty+monki&oq=buty+monki&gs_l=img.3..35i39j0l9.30586.31617..31893...0.0..0.101.876.8j2......0....1..gws-wiz-img.......0i67j0i131i67.MOdz26Eel18&ved=0ahUKEwj20eOL0pflAhVQwsQBHV3IDooQ4dUDCAY&uact=5

Buty to też kwestia podeszwy zauważ różnicę w moich propozycjach a tymi które nosisz. Podeszwa jest wazna!

• brak.slow Re: Prosba o ocene ubrania faceta 12.10.19, 23:32
            btw skąd jesteś?

i co jeszcze......na początek porad nigdy za wiele :)
            Kupując koszule, zwracaj koniecznie uwagę, aby szew rękawa spotykał się z miejscem gdzie konczy się twoje ramię, szew nie może zwisać bardzo poza ramię, nie kupuj koszul zbyt dużych, ale zbyt małych również nie.
            Nie chodzi o to, żebyś nosił niewygodne ubrania i źle się w nich czuł!! Mierząc taką koszulę, wykonaj szereg ruchów, np: podnieś ręce, odchyl do tyłu, złap prawą ręką lewe ramie, a lewą prawe, jeśli nie czujesz dyskomfortu, nie cisnie za mocno, a koszula leży dobrze, to będzie ok.

Do spodni polecam mieć przynajmniej dwa skórzane paski, brązowy i czarny. Z paskiem nie chodzi o to, że ma tylko podtrzymywać lecące spodnie, ale jest elementem stroju, który ten strój uzupełnia, dodaje klasy.

Na początek ogarnij tych kilka spraw, kurtkę trzeba bedzie też jakąś wybrac, ta sportowa już nie bedzie pasować ;)
            Super że pytasz i ze Ci zalezy, dobrze ubrany facet w tym kraju to ciągle rzadkość!
            • brak.slow Re: Prosba o ocene ubrania faceta 13.10.19, 00:01
              Polecam także książkę gościa, który prowadzi bloga "Mr Vintage"
              Tutaj masz np spodnie chinosy na 4 sposoby od formalnego po najmniej formalny
              www.youtube.com/watch?v=UthzJ5Rtr60
              Swietne kompedium wiedzy o stroju męskim na rózne okazje. Kup sobie wydanie drugie, poprawione,
              Tytuł "Rzeczowo o modzie męskiej"

Tutaj mozna chyba nawet pobrać pdf:
              docer.pl/doc/nssnc08
    • kaplin Re: Prosba o ocene ubrania faceta 07.10.19, 00:01
      Fajnie, że się pytasz, że Ci zależy. Serio.

Inny krój dżinsów - te są niekorzystne. Nie mówię, żebyś od razu wskakiwał w rurki, ale wybierz jakiś zgrabniejszy model, bo ten (nogawki lekko rozszerzające się od kolan) nie leży dobrze i jest staromodny. Może jakieś 'chinos'?
      Koszula byłaby w porządku, gdyby miała długie rękawy, a czuję, że ma krótkie. Nie kupuj koszul z krótkimi rękawami, zawsze lepiej będziesz wyglądał, gdy podwiniesz długie. Jeśli chcesz krótkie rękawy, to wybierz koszulkę polo lub zwykły t-shirt.
      Kurtka - ujdzie, ale ja bym Ci wybrała coś fajniejszego.
      Buty do wymiany - nie wiem ile masz lat, ale jeśli 36, to te buty cię postarzają. WYbierz sobie jakieś klasyczne, sznurowane buty.
      Ogólnie mam wrażenie, że kupujesz rzeczy, które Cię postarzają, a szkoda. Popatrz sobie na zdjęcia w internecie, kto Ci się podoba, ale nie zmieniaj się na siłę w kogoś ekstrawaganckiego i nie daj się przytłoczyć. Chodzi tylko o podrasowanie stylu.
      Możesz też spytać o radę sprzedawczyni w skepie (mojemu koledze kiedyś świetnie doradziła dziewczyna w zarze czy reserved). Powodzenia!
      • obrotowy tosz wiadomo:) 07.10.19, 01:12
        jak juz sama zaczelas, ze ubranie jest tradycyjnie normalne - nie z kregu najnowszej mody...

ale do sklepu, do zwyklej pracy, na spacer (bez kobiety) sie nadaje...
        • aqua48 Re: Prosba o ocene ubrania faceta 23.10.19, 14:08
          tomeknowak83 napisał:

> Chodziło o spotkanie z kobietą.

Nie ubieraj się specjalnie na spotkania z kobietami, zmień swoją garderobę i styl na co dzień. Nawet jeśli ubierzesz się fajnie, ale będzie to strój "kościółkowy czyli od wielkiego dzwonu, a od poniedziałku do piątku nadal będziesz nosił to co pokazałeś na zdjęciu, to będzie w Tobie fałsz.
          • obrotowy bzdety... 24.10.19, 03:19
            aqua48 napisała:
            a od poniedziałku do piątku nadal będziesz nosił to co pokazałeś na zdjęciu, to będzie w Tobie fałsz.

No to ten falsz uprawialem zawsze.
            na zakupy i w domu wytarte dzinsy i flanelowa koszula + sandaly (ktore uwielbiam)

a na spotkanie z kobieta eleganckie spodnie, takaz marynara i mokasyny.
    • evolventa Re: Prosba o ocene ubrania faceta 12.10.19, 18:59
      pierwsze co mi się rzuca w oczy, to fatalne buty, rozdeptane, jakieś takie "dziadkowe", dla starszego pana, a zaraz potem koszula w kratkę jak u budowlańca...... jak masz zamiar tak iść na randkę, to moim zdaniem, duże "nieeeeeeeeeeeeeee"
    • nieprawda.nieprawda Re: Prosba o ocene ubrania faceta 12.10.19, 21:40
      Ja niestety nie widzę obrazka do oceny, ale skoro na spotkanie z kobietą, to radziłbym dobrze dobraną i dopasowaną do sylwetki koszulę (długi rękaw), spodnie najlepiej chinos, np. w miarę dobrej jakości a nie za drogie (ok 100 PLN) są z Zary, Bytomia itp.
      Na to idealna byłaby niegarniturowa marynarka, taka trochę bardziej na luzie, ewentualnie taka trochę zgrabniejsza kurtka czy palto. Do tego półbuty niesportowe, niezdeptane, coś w stylu Lasocki jeśli chodzi o średnią półkę. Chyba że ktoś ma sportowy styl i pasują mu buty sportowe to też ok. Ale buty obowiązkowo nierozczłapane i czyste.

Oczywiście to wg mojego gustu, ale myślę że to raczej bezpieczna opcja, na dodatek takie ubrania są dosyć uniwersalne i można je często wykorzystywać na różne okazje
      Jakiś czas temu miałam epizod randek z internetu i niestety większość panów na takie potkania ubiera się fatalnie. Książkę możnaby pisać o niektórych okazach. Naprawdę nie dziwiło mnie, że są singlami.
      Życzę miłego spotkania :)
        • lumeria Re: Prosba o ocene ubrania faceta 11.11.19, 18:58
          Milo by było, by ktoś pochwalił się postępami, ale dla mnie nie jest to konieczne.

Ja jak poświęcam czas, to robię to dlatego, ze mnie to sprawia przyjemność na jakimś poziomie. Nie czuje potrzeby, by ktoś się dostosowywał do moich porad.

Akurat forum jest na tyle fajne, ze jedna osoba o coś zapyta, a inni mogą skorzystać. Albo nie.
          • tomeknowak83 Re: Prosba o ocene ubrania faceta 12.11.19, 00:36
            Na pewno pokaże efekty :-), ale sprawy zawodowe mnie mocno przystopowały. :-( Nie odpowiedziałem tylko dlatego, bo nie chciałem pisać, że nie jestem jeszcze gotowy pokazać jak wygląda wersja zimowa, poniewaz wiem, że to już za długo trwa :-( Przebywam za granicą, a wolałbym z czystej wygodny i lepszej/niższej ceny wszystko dobierac w Polsce. Na pewno wrócę (zapewne poczatek grudnia) i pokaże co poprawiłem.
            Na razie dziękuję za dotychczasowe rady
            Pozdrawiam
        • tomeknowak83 Re: Prosba o ocene ubrania faceta 12.11.19, 00:22
          Na pewno pokaże efekty :-), ale sprawy zawodowe mnie mocno przystopowały. :-( Nie odpowiedziałem tylko dlatego, bo nie chciałem pisać, że nie jestem jeszcze gotowy pokazać jak wygląda wersja zimowa. Na pewno wrócę i pokaże co poprawiłem.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka