Dodaj do ulubionych

Brak pracy

14.11.19, 10:35
Od prawie roku szukam pracy we Wrocławiu, mam 41 lat. Wysyłam Cv nawet do sklepów typu Pepco itp. Jedyne co pomijam to Biedronki. Telefon prawie milczy mimo doświadczenia. Dwie ostatnie rozmowy w sklepie, kupka CV na biurku, przede mną dwie osoby kandydatki i zero odzewu po miłej rozmowie. Aby nie stracić ubezpieczenia zarejestrowałam sie w PUP, zapytałam Pani w okienku - jak jest obecnie z bezrobociem. Pani odpowiedziała, ze ludzie skarzą sie, bo wysyłają aplikacje i zero odzewu, a jednocześnie jest istotny spadek rejestracji w PUP czyli w domyśle bezrobocie mniejsze.
Jak to ma sie do obecnego przekonania, że o prace łatwo?
Obserwuj wątek
    • varia1 Re: Brak pracy 15.11.19, 11:25
      a może warto pomyśleć o przeszkoleniu się w zawodach, gdzie są oferty pracy w danym regionie?
      może również, z punktu widzenia potencjalnego pracodawcy, jest w tobie coś, co nie budzi zaufania, albo twój sposób bycia im się nie podoba? może brakuje ci tych cech, czy umiejętności, które im wydają się istotne

z punktu widzenia pracodawcy, który ma do wyboru sporo ofert pracy, powiem ci, że czasami, kiedy nawet CV wygląda znośnie jeśli chodzi o wykształcenie i doświadczenia zawodowe, to zdarza się, że sam wygląd cv jest nieprofesjonalny, albo nawet jesli jest ok i umówimy się na rozmowę, to osoba przychodzi i od razu trudno złapać z nią kontakt - oczywiście nie znam ciebie i nie oceniam, tylko tak dzielę się obserwacjami z drugiej strony

i jeszcze jedno - przeprowadzając rozmowę z kandydatem na dane stanowisko, jestem miła "z urzędu" a i tak nieustannie obserwuję wszystkie gesty i analizuję co mówi kandydat ( również to, w jaki sposób mówi np o swojej poprzedniej pracy ) więc sam fakt, że rozmowa jest "miła" nic nie znaczy, po prostu w miłej atmosferze kandydat sie rozluźnia i odsłania... a pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz

Z moich obserwacji wynika, że ciężko znaleźć do pracy kogoś, kto przyszedłby z czymś nowym, świeżym, kreatywnym, kandydaci mają głównie wymagania ale sami nie są skłonni ich spełniać

taki tam, punkt widzenia drugiej strony
        • varia1 Re: Brak pracy 15.11.19, 12:48
          nie, chyba nie chodzi o wiek, kobiety w twoim wieku są postrzegane zazwyczaj jako odpowiedzialne i lepiej zorganizowane niż młodsze, odpada też niewygodna dla pracodawcy kwestia urlopów macierzyńskich, wychowawczych i zwolnień na dzieci... tak statystycznie, oczywiście, nie znam twojej sytuacji
            • varia1 Re: Brak pracy 15.11.19, 15:06
              Mieszkam w Warszawie i tutaj notorycznie brakuje pracowników wszędzie. Ja osobiście nigdy nie szukałam pracy, zawsze mnie sama znajdowała ;) od lat już zresztą na swoim, więc problem znam z drugiej strony
              • j-k Brak pracy na provincji 15.11.19, 15:36
                varia1 napisała:
                > Mieszkam w Warszawie i tutaj notorycznie brakuje pracowników wszędzie.

Ja przenioslem sie jakis czas temu z Warszawy do Kielc
                - wiec obserwuje problem z "trzeciej" strony:

1/3 mieszkancow tego (mojego) bloku mieszka i pracuje w Warszawie...
                  • j-k Re: Brak pracy na provincji 15.11.19, 16:00
                    varia1 napisała:
                    > no właśnie, Warszawa chyba każdą liczbę pracowników teraz wchłonie

i grunt to umiec sie w tym odnalezc...

przenioslem sie do mieszkania (po tesciach) do wspomnianych juz Kielc,
                    a moje mieszkanie w W-wie postawilem do dyspozycji tychze pracujacych w W-wie Kielczan...

oni maja prace i maja gdzie mieszkac,
                    a ja mam swieze powietrze (bo mieszkanie pod samym lasem) - w tychze Kielcach...

i wszyscy sa zadowoleni :)
                    • varia1 Re: Brak pracy na provincji 15.11.19, 16:10
                      ja myślę, że teraz własnie to, co najważniejsze to zdolność do szybkiej adaptacji i ewentualna gotowość do zmiany miejsca zamieszkania, co oczywiście nie jest łatwe jak się już ktoś uwiąże w kredyty, hipotekę itp... no, ale nie sądzę aby w innych dużych miastach Polski brakowało ofert pracy, trzeba szukać
      • allegropajew Re: Brak pracy 29.11.19, 13:43
        Takie osoby jak varia1 są możliwe tylko w krajach typu bantustan. Same nic nie potrafią, fartem załapały się stanowisko, na którym maja wpływ (DOSŁOWNIE) na byt wielu osób i wyżej srają niż dupę mają.

Nieprofesjonalny wygląd CV.

Po prostu, wbrew KŁAMSTWOM obecnej władzy, nadal mamy wielkie bezrobocie. Nawet w tych zawodach, co to niby od ręki przyjmą. Będzie jeszcze gorzej od stycznia, czyli od minimalnej 3000.

Poprzednia władza, NIESTETY, też kłamała, tyle że na temat emigracji.

Gościula
      • mariuszg2 Re: Brak pracy 30.11.19, 09:50

> Z moich obserwacji wynika, że ciężko znaleźć do pracy kogoś, kto przyszedłby z
        > czymś nowym, świeżym, kreatywnym, kandydaci mają głównie wymagania ale sami nie
        > są skłonni ich spełniać
        >
        > taki tam, punkt widzenia drugiej strony

Gdybyś mnie zaprosiła na rozmowę rekrutacyjną oblałbym się świeżymi perfumami (Chanel platinum egoiste),
        zamiast garnituru włożył czarny, lateksowy obcisły kombinezon, przyszedłbym boso ze zrobionymi paznokciami u stóp...

I tak bym Ci nie dogodził.

Pracodawcom się we łbach poprzewracało i sami nie wiedzą czego chcą... Same menedżery a nie ma ludzi do roboty. Przychodzi taki rekruter na rozmowę obwieszony wisiorami albo byle jak ubrany, zadaje głupie pytania i patrzy na Ciebie jak na zasób a nie człowieka godnego mentoringu, gotowego na nawiązanie więzi interpersonalnej lub wręcz pożycie intymne podczas pierwszej rozmowy kwalifikacyjnej.

--
        Biegnij Forrest, Biegnij!
      • kulka42 Re: Brak pracy 04.12.19, 21:31
        A mnie nieustannie poraża to że człowiek musi umieć się sprzedać jak towar - nie ważne jak dobry jesteś w tym co robisz, jakie masz doświadczenie czy umiejętności - ważne jest tylko to jak potrafisz oczarować na rozmowie kwalifikacyjnej.
    • koronkaa Re: Brak pracy 15.11.19, 16:18
      We Wrocławiu nagminnie sa te same oferty ...niewolnicze Lidle, Biedronki, Netto, Społem, a żeby znalezc prace w zawodzie chociażby fakturzysty .... to zapomnij.
          • koronkaa Re: Brak pracy 16.11.19, 16:05

wystawianie faktur i not korygujących
            sprawdzanie poprawności i korygowanie faktur
            wprowadzanie faktur do systemu informatycznego
            kontrola obiegu dokumentacji handlowej
            przygotowywanie raportów
            sporządzanie bieżącej dokumentacji
              • znana.jako.ggigus Re: Brak pracy 18.11.19, 19:06
                faktury tak, ale do roboty wokol faktur trzeba ludzi, patrz powyzej dlaczego

--
                ’Cause I told you once / And then I told you twice / And now I told you three times / And at the risk of repeating myself I’m gonna say it again: I wanna be your lover - Jarvis Cocker.
                • adria231 Re: Brak pracy 18.11.19, 20:00
                  Czy koronkaa ma jakiekolwiek doświadczenie w pracy? Jaki ma zawód? Dlaczego nie Biedronka?
                  Nie wiem, jak to jest we Wrocławiu, w Krakowie pracuje dużo Ukraińców, spotkałam nawet na kasie w sklepie
                  czarnoskórego młodego mężczyznę, początkującego w nauce języka polskiego. Nie byłoby więc problemu ze znalezieniem pracy przez osobę, która chce pracować.
                      • adria231 Re: dobrze by bylo. 20.11.19, 04:48
                        Normalny , dorosły człowiek, który chce być samodzielny bierze pracę, jaka jest, a po godzinach szuka : pisze i wysyła CV, czyta też w czasie spacerów po mieście napisy : "zatrudnię ". Jeżeli przez rok nic nie znajdujemy, to żadna praca nas nie rozwinie....
                        • agniesia331 Re: dobrze by bylo. 20.11.19, 20:30
                          Nie dopusc do długiej przerwy, nie jest mile widziana, chyba, że lat kilka gdzieś pracowała i wiadomo przy likwidacji stanowiska możesz mieć 3 miesiące pensji bez świadczenia przy i jeszcze inne świadczenia typu związki zaeodowe
            • varia1 Re: Brak pracy 21.11.19, 13:03
              koronkaa napisała:

>
              >
              > wystawianie faktur i not korygujących
              > sprawdzanie poprawności i korygowanie faktur
              > wprowadzanie faktur do systemu informatycznego
              > kontrola obiegu dokumentacji handlowej
              > przygotowywanie raportów
              > sporządzanie bieżącej dokumentacji

mój średni program magazynowo-sprzedażowy to ogarnia, jedyną dodatkową robotą jest wprowadzanie faktur zakupowych - każdy pracownik po krótkim przeszkoleniu to robi

noty korygujące, faktury, poprawność faktur - to się "samo" robi z systemu, wszelkie raporty, analizy, rozliczenia z kontrahentami też

a jeśli tak jak piszesz to są działania z zakresu księgowości - czemu się nie dokształcić i szukać pracy w biurze rachunkowym na przykład?

piszesz gdzieś na początku dyskusji że wysyłasz nawet do sklepów typu pepco - wszystkie podane przez ciebie umiejętności w mojej ocenie nie są przydatne u takich pracodawców

praca w markecie wcale nie musi cofać w rozwoju - to zależy od twojego podejścia

• alpepe Re: Brak pracy 22.11.19, 14:51
                No i w sumie tyle w temacie, u mnie faktury wystawiają handlowcy, ja zresztą też to robiłam, korekty... ostatnio mieliśmy kobietę, którą przyjęliśmy na próbę po RACHUNKOWOŚCI, do programu wrzuciła korektę bez minusa, tyle w temacie, a ona się dziwiła, dlaczego tej korekty nie można rozliczyć.

--
                "seksualna władza kobiet to jedyna władza kobiet, która się mieści w patriarchalnym etosie" skradzione od bene gesserit
    • stasi1 Re: Brak pracy 27.11.19, 18:34
      Moja kuzynka mieszkająca w Wawie pracuje we Wrocławiu. W stolicy nie mogła pracy znaleźć. Oczywiście wynajmuje tam mieszkanie w Wawie jest jej córka, prawie dorosła

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka