Dodaj do ulubionych

Zaliczka dla fryzjera- doradźcie?

03.12.19, 20:19
Słuchajcie koleżanka doradziła mi dobrego ( podobno) fryzjera- zadzwoniłam dziś aby się umówić, ale facet zażądał zaliczki w wys. 100 zł. Przysłał mi na maila regulamin, w którym mam 3 dni na opłacenie, a jeżeli zrezygnuję do 48 godzin przed wizytą- zaliczka zostaje zwrócona, jeśli później już nie. Tzn jeśli np dzień przed wizytą złamię nogę czy się rozchoruję kasa przepada. Pierwszy raz się spotkałam z czymś takim, zgodziłybyście się na coś takiego? PS. Oczywiście, kwota zaliczki zostaje odjęta od ogólnej usługi.
Obserwuj wątek
      • stasi1 Re: Zaliczka dla fryzjera- doradźcie? 05.12.19, 16:48
        Ten problem łatwo rozwiązać. Wyruszamy na wizytę o 10 minut wcześniej niż gdyby korków nie było. Oczywiście zaliczki bym nie płacił w wysokości 100zł bo tyle to jeszcze w życiu nie wydałem na fryzjera. Chociaż w młodości to chyba dużo mnie kosztował ale czy to by było równowartość 100zł? Nie wiem
      • kanna Re: Zaliczka dla fryzjera- doradźcie? 04.12.19, 13:37
        I jak słyszę otwarcie mówi o swoich zasadach - to bardzo fair.
        Jeśli Ci nie pasują, możesz nie przyjąć usługi, lub negocjować.

--
        Takimi, jakimi wydają się być, rzeczy są rzadko. A kobiety nigdy.
        Pół wieku poezji
    • six_a Re: Zaliczka dla fryzjera- doradźcie? 05.12.19, 22:03
      słyszałam o takich praktykach, ale raczej jak się umawiasz na zabiegi, które wymagają np. zamówienia specjalnych preparatów, wtedy jak się nie pojawisz, wykonujący usługę przynajmniej częściowo zmniejszy poniesione koszty. a co może kupować fryzjer, to nie ogarniam, może nożyczki. widocznie jakiś biedabiznesmen.
      zaliczki bym w ogóle nie dawała, zadatek z umową to co innego, no ale litości nie na takie usługi.

--
      ease
      • stasi1 Re: Zaliczka dla fryzjera- doradźcie? 06.12.19, 16:34
        Jednak ktoś chyba daje te zaliczki skoro pan je chce wyciągnąć. Prawdopodobnie zaliczkę bierze od pierwszego razu, później pani staje się stałym klientem i już zapisują ją na termin bez zaliczki, wie że pani przyjdzie. Tutaj może działać taki czynnik, fryzjer bierze pewnie ze 300zł za usługę kobieta jak sobie przemyśli ile chcą od niej to się wycofuje. I gość jest w plecy
          • obrotowy nieprawda. 10.12.19, 01:52
            six_a napisała:
            > jedyne, co w tym kraju działa, to naciąganie.

nieprawda, swietnie dzialaja tez warszawskie tramwaje.

zamiast tluc sie po miescie gablota i klac na stanie w korkach, wsiadam w tramwaj (gdzie to mozliwe)
            i dojezdzam komfortowo i punktualnie.
            nie baczac na jezdzacych ze mna niedomytych bezdomnych.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka