Rak szyjki macicy-robilyscie szczepienie? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Wiecie cos na ten temat? Co to jest za szczepienie?
    • ponoć szepionka kosztuje 500 zł
      choć patrząc na ryzyko choroby, to nawet nie dużo.
      Pozdrawiam
    • To jest szczepionka przeciwko wirusowi, który sprzyja powstawaniu raka szyjki
      macicy. Ten wirus jest bardzo rozpowszechniony, przenosi się drogą płciową.
      Najlepiej byłoby, gdyby szczepiły się na niego wszystkie dziewczyny i to
      jeszcze przed rozpoczęciem współżycia płciowego. Kobiety, które pierwszy raz
      mają już za sobą, też mogą się zaszczepić, bo a) jest jakaś szansa, że jeszcze
      się nie zaraziły, b) podejrzewa się, że szczepienie zmniejsza ryzyko choroby
      nawet u kobiet, które są już zakażone (ale jeszcze rok temu, kiedy się tym
      interesowałam, to nie było pewne).

---
      Tabula Rasa - forum dla ludzi kochających dyskusje.
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=45427
    • To szczepienie uodparniające przed zakażeniem uszkodzonych komórek nabłonka
      szyjki macicy wirusem HPV.

Nie szczepiłam się i nie będę się szczepić. Podobnie jak przeciwko grypie,
      kleszczom i innym ciekawym przypadłościom.
      nie ulegam modom, tym bardziej jeśli chodzi o moje zdrowie.
      Regularnie wykonuję badania cytologiczne. To mi wystarcza.
      • Moja mama też regularnie robiła cytologię. Wykryto u niej raka. Lekarze musieli
        usunąć szyjkę macicy. Taki zabieg zwiększa ryzyko bardzo niebezpiecznego i
        trudnego do wykrycia raka jajników. Dzięki cytologii żyje, ale lepiej byłoby,
        gdyby wcześniej zaszczepiła się na HPV.

Ja nie szczepię się na grypę (to jest i tak mało skuteczne), ale na HPV chyba
        się zaszczepię. Bynajmniej nie ze względu na jakąś modę.

---
        Tabula Rasa - forum dla ludzi kochających dyskusje.
        forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=45427
        • Nie jestem na razie przekonana do konieczności wykonania takiego szczepienia.
          Uważam to właśnie za modę. Za głośno o tym w kolorowych pisemkach i zbyt wiele
          "znanych twarzy" reklamuje tę szczepionkę. Stoją za tym jak zawsze ogromne
          pieniądze. Najwięcej na tym zyskają oczywiście koncerny farmaceutyczne.

Nie oznacza to jednak, że nie zmienię zdania. Bacznie obserwuję wypowiedzi
          specjalistów, nie interesują mnie jednak akcje sygnowane przez aktoreczki.

• --
      ---

• Szczepienie jest skuteczne i ma sens praktycznie dla dziewczynek przed
      podjęciem życia seksualnego

I takie są obecnie wskazania do tego szczepienia

jest to spowodowane tym,że kobiety które rozpoczęły życie seksualne-
      najpewniej- miały już kontakt z wirusem i szczepienie obecnie nie ma już sensu.

Także właściwie szczepić powinno się dziewczynki ok 12- 15? lat

Rozważane jest także szczepienie chłopców ( z podobnymi warunkami ) aby
      zaszczepienie- nie ulegali zakażeniu i ewentualnie nie przenosili zakażenia na
      inne (późniejsze ?) partnerki..

Badania kliniczne, które mają odpowiedzieć na pytanie czy warto szczepić
      kobiety aktywne seksualnie są w trakcie przeprowadzania.
      • Obecna kampania medialna nic na ten temat nie mówi. Cóż, szczepionka nie
        zaszkodzi a MSD zarobi.

Podasz mi może źródło do informacji o tych badaniach klinicznych?
        • Ja mysle że lepiej poczekac z tymi szczepieniami. To na razie jest nowość, za
          chwilę może okazać się coś innego niż mówiono. Lepiej niech skończą te badania.
          W mojej przychodni powiedziano mi że mogą się szczepić kobiety do ok 40 lat więc
          jest tu jakaś rozbieżność informacji. Poza tym nie każda kobieta współzyje w
          podobnym tempie :) Jak widac z postów jest trochę dziewic koło 30-stki więc
          chyba to jest indywidualne w jakim wieku :))) Poza tym sa kobiety które mają 1
          partnera od wielu lat i innego nie miały. Te chyba też mają mniejsze zsanse na
          wirusa niż takie co 100 facetów przerobiły, no nie??

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.