APEL W SPRAWIE URLOPU MACIERZYNSKIEGO Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Koniecznie napiszcie list – apel do Ministra Pracy i kopie do Prezydenta RP z
    prośbą by proponowane zmiany skrócenia urlopu macierzyńskiego została
    wprowadzona z kilkumiesięcznym opóźnieniem. Musimy protestować, bo to jedyna
    szansa byśmy mogły posiedzieć z naszymi maleństwami pól roku. Napisałam krotki
    tekst apelu. Skopujcie podpiszcie się wraz z waszymi mężami/ partnerami i
    wyślijcie jak najszybciej. Ja dam to też naszym koleżankom. Im nas więcej tym
    więcej szans.

MINISTERSTWO PRACY
    Ul. Nowogrodzka 1/3/5
    00-513 Warszawa

faks. 661 01 16

Sz. P. Aleksander Kwaśniewski
    PREZYDENT RP
    Krakowskie Przedmieście 48/50
    00-071 Warszawa

faks. 6951109

ZWRACAM SIĘ Z OGROMNĄ PROŚBĄ O WYCOFANIE SIĘ Z PROJEKTU SKRÓCENIA URLOPU
    MACIEŻYŃSKIEGO LUB CHOCIAŻ ODŁOŻENIE WPROWADZENIA GO O 6 MIESIECY. OBECNIE
    JESTEM W CIĄŻY I NIE MAM MOŻLIWOŚCI PRZYGOTOWAĆ SIĘ DO TEJ ZMIANY – TAKĄ SZANSĘ
    MAJA INNI MAJĄ JESZCZE MOŻLIWOŚC DO KOŃCA ROKU KUPIĆ MIESZKANIE LUB ZAŁOŻYĆ
    LOKATĘ W BANKU. MY TAKIEJ MOŻLIWOŚCI NIE MAMY – JESTEŚMY JUŻ W CIĄŻY, KTÓRĄ
    PLANOWAŁYŚMY MAJĄC GWARANCJE DŁUŻSZEGO URLOPU MACIERZYŃSKIEGO. JAK MOŻNA NAS
    POSTAWIC TAK Z DNIA NA DZIEŃ W TAKIEJ SYTUACJI. APELUJĘ BY ODŁOŻYC TERMIN
    WPROWADZENIA TEJ ZMIANY DO SIERPNIA PRZYSZLEGO ROKU.

Tu podpis
    Z adresem
    • Gość: szymon IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 24.11.01, 08:41
      Dziewczyny rzeczywiście to co wczoraj uslyszalem w radiu wydaje sie
      absurdalne, jak można skrocic kobietom, ktore sa juz w ciazy przecież one nie
      moga nic zmienic i im ten dluższy urlop macierzynski powinien sie należeć.
      Choc ten problem bezposrednio mnie nie dotyczy, ale mam koleżanke w pracy,
      ktora ma w styczniu rodzic. Niestety ojciec dziecka zostawil ja. Zdecydowala ze
      dziecko wychowa sama i wczoraj doslownie sie poplakala, gdy to uslyszala. Nie
      wyobrażam sobie by mnie postawiono w takiej sytuacji. Gdy na przyklad mysle, ze
      dostaje bilet do wojska i w miedzy czasie minister oglasza, ze zamiast roku mam
      służyć dwa lata - jestem pewnie, ze podniósl by sie ogromny raban. A tu tak
      spokojnie, 300 mln. oszczedności tylko dlaczego koszem tych dziewczyn, tych
      par, ktore juz zdecydowaly sie na dziecko, planujac swoje wydatki przy 6
      miesiecznym urlopie. Rozumiem skrocenie urlopu, ale dla kobiet bedacych juz w
      ciazy nie powinno to byc wiecej niz o miesiac.
      pozdrawiam wszystkie mamy, a swoj list wysle też na podane adresy internetowe.
      Szymon
    • Droga Ulu,
      W ramach solidarności kobiet przekopiowałam i wyślę w odpowiednie miejsca.
      Ale postuluje zmiany. Nie odroczenie skrócenia urlopu, ale całkowite
      odstąpienie od tego niehumanitarnego pomysłu.
      ( Położnicy zalecają co najmniej sześcio-miesięczny okres karmienia piersią!!!)
      Kobiety ! Nie dajmy się zwariować i walczmy o nasze prawa !!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Gość: Melba IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 24.11.01, 11:06
      WALCZMY O ZREZYGNOWANIE Z TYCH ZMIAN!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
      Nie MY jesteśmy dla państwa. Państwo jest dla NAS!!!!!
      Melba - słodka egoistka.
      • Gość: edik IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 24.11.01, 14:51
        Ja z egoizmu chyba odloże mysl o dziecku na kolejne miesiace. W mojej malej
        wytworni urlop wychowawczy jest "niemile widziany" wiec wydaje sie, ze
        nalezyaloby dziecko zostawic po 3,5 miesiacach. Kto to wymyslil. Moze wczasach
        komuny to bylo i dobre, ale moja mama notorycznie zrywala sie z pracy by wystac
        cos w kolejce, do dziecka czy na chorobowe tez sie chodzilo bez problemu, a
        teraz kazde wyjscie z pracy nawet w pore jest zle - najlepiej siedz jak
        najdluzej. Przynajmniej u nas tak jest. Przeciez kobiety i tak mniej zarabiaja,
        to chyba moglyby choc te kilka miesiecy poswiecic dziecku - na pewno to bedzie
        dla jego dobra. Bardzo to jest dal nas niekorzystne i tego od prosocjalnej
        partii bym sie nie spodziewala!!! edik
        • Gość: Ania IP: *.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl 28.11.01, 15:32
          W ZADEN SPOSOB NIE MOGE POGODZIC SIE Z PROJEKTEM SKROCENIA URLOPU
          MACIERZYNSKIEGO. Czy nie uważacie, ze ta ustawa jest wprowadzana dla nas kobiet
          bedacych w ciazy post factum? Ja gdy wiosna zdecydowalam sie na dziecko NIKT
          NAWET NIE WSPOMINAL O TAKIEJ MOZLIWOSCI. Teraz zostały mi 2 miesiace do porodu
          i plakac mi sie chce gdy pomysle, ze bede z maluszkiem 2 miesiace ktorcej niz
          mamy z grudnia. One zaszly w ciaze tylko miesiac wczesniej. Dlaczego mnie sie
          stawia w takiej sytuacji? Musze wrocic do pracy, bo inaczej mnie wyleja i co to
          ma byc w porzadku. Gdybym o tym wiedziala odlozyla bym decyzje o ciazy na rok
          2003. Jak mozna nam tak zrobic????? Przeciez kobiety w ciazy nie powinny byc
          karane za stan Panstwa - czy my mozemy sie jakos przed tym zabezbieczyc.
          Prezydent powiedział, ze specjalnie podpisuje ustwe o opodatkowaniu
          oszczednosci wczesniej zeby ludzie zdarzyli sie na to przygotowac - CZY Z NASZA
          USTAWA BEDZIE ROWNIE DLUGO CZEKAL??? KOBIETOM W CIAZY POWINNOS SIE WPROWADZIC
          OKRES PRZEJSCIOWY TZN. URLOP Z 2000 ROKU!!!

Trzeba napisac o tym do mediow
          kobieta-p@agora.pl
          redakcja@wprost.pl
          listy@rzeczpospolita.pl

zapraszamy@radio.pl
          jedynka@radio.pl

widzowie@tvn.pl
          panorama@waw.tvp.pl
          wiadomosci@waw.tvp.pl
          feedback@tvp.pl
          dzial.kontaktow.z.widzami@tvp.pl

Podaje też za Alia adresy organizacji kobiecych, ktore w swoim statusie maja
          ROWNOSC SZANS (a chyba o tym nie ma mowy kiedy stawia sie nas kobiety bedace w
          ciazy przed faktem dokonanym i zmienia sie nasza sytuacje prawna post factum)
          skopjujcie adresy i wyslijcie zbiorczy apel.

Agencja Promocji Zawodowej Kobiet przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu
          Pracowników Urzędów Zatrudnienia w Polsce
          apzk@apzk.com.pl

Amnesty Interenational
          amnesty@gdansk.sprint.pl

Centrum Praw Kobiet
          temida@medianet.com.pl

Federacja na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny
          federkob@waw.pdi.net

Fundacja Centrum Promocji Kobiet
          caw-cpk@free.ngo.pl

Fundacja Kobieca eFKa
          efka@efka.org.pl

Fundacja Masz Szansę
          zbgas@sokrates.unp.lublin.pl

Międzynarodowe Forum Kobiet
          elaw@sgh.waw.pl

Stowarzyszenie "Otwarte Drzwi"
          opendoor@free.ngo.pl

OŚKa - Ośrodek Informacji Środowisk Kobiecych
          oska@oska.org.pl

Stowarzyszenie Kobiet Aktywnych i Twórczych
          Dobno@ift.uni.wroc.pl

Wierze, ze cos da sie zrobic. Ania (30 stycznia 02)

• Gość: Anka IP: *.grzegorzki.sdi.tpnet.pl 28.11.01, 15:36
      No cóż, mnie również się nie podoba pomysł tak drastycznego skrócenia urlopu,
      ale nie zamierzam pisać, by "przesunęli....do sierpnia przyszłego roku".
      Dlaczego? Bo nie jestem na razie w ciąży, a tak pisząc, być może pomogłabym
      Tobie i kobietom już spodziewającym się dziecka. Proponuję więc petycję, w
      któej po prostu będziemy domagać się pozostawienia wymiaru 26 tygodni urlopu i
      tyle.
      • Gość: kobieta IP: *.*.*.* 28.11.01, 15:48
        1. Proponuje macierzyński napisać przez "rz" a nie "ż".
        2. Nie odroczenie, a wycofanie sie z pomysłu skrócenia urlopu (ja np. dopiero
        zaplanowałam ciążę na rok przyszły - tak mi sie ułożyło)
        3. Pod resztą podpisuję się obiema rękami
        Pozdrawiam
        • Gość: pawel IP: *.de.deuba.com 28.11.01, 16:39
          moja zona spodziewa sie dziecka, porod planowany jest dopiero za ok 6 miesiecy. Nie chce mowic,
          ze nie zdecydowalibysmy sie na dziecko, gdybysmy wczesniej wiedzieli o skroceniu urlopu
          macierzynskiego, ale planowalismy to zupelnie inaczej. Nie wiem jak mam oddac pod opieke innej
          osobie moje 3,5 miesieczne malenstwo. Nie bardzo wyobrazam sobie to pol roku po porodzie, ale 3 i
          pol miesiaca to jakas paranoja. Urlop wychowawczy nie wchodzi w gre, gdyz zwiazane jest to nie tylko
          z utrata dochodow, ale rowniez duzym prawdopodobienstwem utraty pracy.
          Bedziemy zmuszeni do zatrudnienia opikunki do dziecka (nie wiem jak psychicznie sobie z tym
          poradze), a wiec conajmniej przez 3 miesiace dluzej bedziemy musieli za to zaplacic.
          Calym sercem dolaczam sie do protestu.
          • Gość: ciezarna IP: 213.77.91.* 30.11.01, 14:31
            Właśnie się dowiedziałam, że 4 GRUDNIA maja rozważac w sejmie nowelizacje
            kodeksu pracy, gdzie postulują skrocenie macierzynskiego. W takim razie ma sens
            pisanie do posłów ( www.urlop2.republika.pl/ )
            - zostało kilka dni i im wiecej dostana teraz protestów tym wieksze nasze
            szanse - wiedzicie sami udalo sie cos wywalczyc w sprawie opodatkowania lokat,
            wiec jest nadzieja, ze dla nas - cieżarówek pozostawia urlop 26 tyg, albo
            chociaż zaproponuja urlop w wymiarze z roku 2000.

Piszcie tez do Ministra Pracy - J. Hausnera ( e-mail: BIP@mpips.gov.pl ).

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.