Dodaj do ulubionych

Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę

02.03.09, 07:24
Szukam dobrego domu opieki dla mojej abbci... Niestety, zrobiłyśmy z mamą, ile
można, ale mamie też już zaczyna szwankować zdrowie, a ja mam malutkie dziecko
i pracę, a babcia wymaga już opieki 24/24. Alzheimer ruszył ostro, prez długi
czas było łagodnie, ale teraz!... Trzeba wszystko przy niej robić, nie panuje
nad czynnościami fizjologicznymi, rwie na sobie ubrania, rzuca przedmiotami,
sąsiedzi się skarżą, bo babcia wstaje w nocy i hałasuje...
Niestety, domy opieki panstwowe sa podobno przepełnione i trzeba dłuuugo
czekać na miejsce.
Potrzebuję informacji o domach opieki w Warszawie lub okolicy - prywatnych.
Ktoś mi napisał, że jeśli opłata wynosi 1600 PLN, tzn. że pensjonariusze są
głodzeni!!! Rany boskie, 1600-1800 PLN to max na co mnie stać.
Nie chcę, żeby abbcia trafiła do takiego domu jak ten osławiony w TV (Radość),
potrzebuję placówki, gdzie potrafią zająć się człowiekeim z Alzheimerem... Czy
ktoś mógłby taką polecić?
Obserwuj wątek
    • stedo Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 02.03.09, 10:13
      Moja mama też miała Alzheimera i byłam zmuszona oddać ją do domu opieki z tych
      samych powodów. To było w pierwszej połowie lat 90tych.Wtedy prywatne domy
      opieki dopiero powstawały. Jednym z nielicznych,świeżo powstałym, był Dom Opieki
      przy zakonie sióstr Loretanek pod Kamieńczykiem koło Wyszkowa:
      LORETTO
      Loretto k. Kamieńczyka
      07-202 Wyszków
      tel./ fax (0-29) 741-17-37

Dom Opieki „Dzieło Miłości im. ks. Ignacego Kłopotowskiego”
      tel. (0-29) 596-66-31

Wtedy, poza tym że opieka, jak na taki stan pensjonariuszy, była dobra, dom ten
      miał jeszcze i tą zaletę że nie było to w pełni komercyjne przedsięwzięcie, nie
      nastawione na zysk. No i mimo tego że opiekę bezpośrednią sprawowały osoby
      świeckie zatrudnione tam, to jednak pieczę sprawowały siostry zakonne, kierujące
      się z założenia miłością bliżniego a nie zyskiem. Było b.czysto, pokoje
      1-2osobowe, przy każdym łazienka. Ale to było prawie 15 lat temu. Jak jest teraz
      nie wiem.
        • stedo Re: Kwidzyn 02.03.09, 11:12
          Nie każdy dom, nawet ten prowadzony przez zakony jest dobry. Ja wśród znajomych
          miałam przypadek domu w Wiśniewie.To też było na początku lat 90tych. I pobyt
          tej osoby był sowicie opłacany w dolarach, bo cała rodzina była za granicą. I
          pewnego razu pensjonariuszka z zaawansowanym Alzecheimerem zniknęła. A wokół był
          duży park, ale nie zamykany. Przeszukano go, nie znaleziono"zguby", wezwano
          policję, przeszukiwano okoliczne lasy. Bez skutku. Osoba znalazła się, po 2ch
          dniach, w innej sali, razem w łóżku z inną pensjonariuszką. Ale to świadczy o
          tym jaka tam była opieka skoro nikt przez 2 dni tam nie zaglądał.I że
          dopuszczano możliwość wyjścia jej poza teren domu.
          • smutna_kochanka Re: Kwidzyn 02.03.09, 11:21
            Ale ja polecam tylko ten konkretny. Nie wiem,nic o innych
            prowadzonych przez zakony. Za to o tym, bardzo dużo. Ze swojego,
            niestety, doświadczenia. piszę niestety, bo każdy, kto ma w rodzinie
            osobę chorą na alzheimera wie, jakie to cierpienie i ból.
            ale dom naprawdę ciepły, pełen miłości, chorzy traktowani z
            godnością. Można przyjeżdzać, kiedy się chce, co jest ważne, bo są
            takie domy, w których odwiedziny są tylko w określone dni i godziny.
            Moja bliska leżała w pokoju z osobą całkowicie zdrową umysłowo,
            tylko niesprawną fizycznie. Dzięki jej obserwacjach mieliśmy jasny
            obraz, co tam się dzieje. I dzieje się nieźle:) Chociaż nic nie
            zastąpi rodziny, to jednak rodzina w pewnym momencie staje się
            bezradna i nie można zrobić nic poza znalezieniem dobrego,
            bezpiecznego miejsca...
      • ewi80 Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 20.05.13, 16:29
        Polecam również ten ośrodek - tylko dla kobiet. Moja babcia była tam w latach 2008-2010. Pokoje w większości 2-osobowe. Opieka bardzo dobra. Przy dobrej pogodzie i samopoczuciu podopiecznych - spacerki lub odpoczynek na ławce. O ile dobrze pamiętam, warunkiem było, aby była to osoba wierząca, ze względu na dużą ilość modlitw w ciągu dnia.
        Siostry zakonne odwiedzały babcię codziennie nawet kiedy była w szpitalu w Wyszkowie.
        Na miejscu jest opieka pielęgniarska, lekarz co 2-3 dni. Dzięki lekarzowi i możliwości przyjmowania odpowiednich leków pod kontrolą pielęgniarek udało się "poprawić" babci pamięć i uspokoić zachowanie. W domu nie byłoby nawet takiej możliwości, ponieważ tak silne leki nie mogą być podawane samodzielnie.
        Najlepiej chyba przejechać się osobiści i obejrzeć.
    • sadosia75 Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 02.03.09, 11:28
      W okolicach Warszawy niestety nie znam zadnego. ale jak wybieralismy dom opieki
      dla wujka to zwracalismy uwage na kilka rzeczy
      czy ludzie w domu opieki sa zadbani, czy dom opieki wyznacza termin odwiedzin (
      wazne, zeby tego nie bylo. istnieje duza szansa, ze w czasie odwiedzin dom
      wyglada ok a jesli nie ma odwiedzin tzn ze nikt nie wpadnie bez zapowiedzi to
      dom i osoby w tym domu sa zaniedbywane ) patrzylismy na to czy pensjonariusz ma
      prawo wyboru jedzenia czy nie ma narzuconej diety ( np. nasz wujek nie jadl
      miesa i nie chcielismy go do niczego zmuszac a dom w ktorym byl dawal do wyboru
      chyba z 3 rozne dania ) patrzylismy jak czesto lekarz bywa w takim domu no i
      najwazniejsze!! rozmawialismy z rodzinami osob, ktore w tym domu byly. jak
      rodzina w trakcie wizyty jest traktowana ( to tez wazne ) i najwazniejsze o co
      pytalismy to jak pensjonariusz sie czuje w tym domu.
      wazne jest tez to czy zapewniaja zapelnienie wolnego czasu. czy ludzie maja
      zajety czas czy nie siedza jak kolki i nie gapia sie w sufit. rozmawialismy tez
      z osobami sasiadujacymi z domem opieki jakie maja wrazenia, czy cos ich niepokoi
      jak wyglada dzien w takim domu itp.
      dobre rozeznanie najlepiej w kilku domach da Ci obraz w miare jasny i pelny tego
      co i jak sie odbywa w poszczegolnej placowce.
      --
      To ja zwolniłam Kitka z roboty!
      • stedo Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 02.03.09, 11:39
        To o czym piszesz jest istotne dla osób w początkowej fazie Alzheimera lub innym
        rodzaju niepełnosprawności. W zaawansowanym stadium chory żyje jak roślina, nie
        potrafi samodzielnie jeść ani nic zrobić koło siebie, nie poznaje bliskich, a
        potem nawet nie potrafi wyartykułować swoich potrzeb. Jest całkowicie zdany na
        otoczenie.
        • sadosia75 Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 02.03.09, 11:53
          Stedo o tej chorobie praktycznie nie wiem nic. Ale tak sobie mysle, ze nawet
          jesli czlowiek jak piszesz zyje jak roslinka to chyba tez wazne jest to jakie
          jest otozenie, atmosfera. moze nie dla chorego bo mozliwe,ze jemu juz wsio rybka
          ale dla rodziny. dla ich komfortu psychicznego, ze nie oddali bliskiej im osoby
          byle gdzie tylko w dobre miejsce.
          szczerze mowiac dla mnie to najgorsze z najlepszych mozliwych wyjsc. i nikomu
          nie zycze takich sytuacji. my dlugie lata "meczylismy" wujka, ze dom nie jest
          potrzebny. ale doszlo do sytuacji gdzie to byla juz koniecznosc! i z ciezkim
          sercem musielismy podjac decyzje. i tak sobie mysle, ze to szukanie, wybieranie
          ten wywiad srodowiskowy pozwolil nam wybrac najlepszy dom jaki byl w "ofercie" i
          to chyba bez roznicy czy oddaje sie osobe z powazna choroba, czy
          niepelnosprawnoscia, ktora pozwala na kontakt z otoczeniem trzeba tak samo
          uwaznie i dokladnie wybierac.
          --
          To ja zwolniłam Kitka z roboty!
    • kubeczka Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 02.03.09, 13:18
      Cztery lata temu szukaliśmy z mężem domu opieki dla kuzynki. Byliśmy
      w ponad 20 takich domach (prywatnych) w Warszawie i okolicach. To
      co piszesz o cenach to niestety prawda. 4 lata temu wynosiły
      minimum 1600-1800zł + pampersy + leki. W lepszych domach to było
      nawet 2000 – 4000 zł. Z tym, że wiele z tych domów nie przyjmuje
      osób z Alzheimerem. Moje wrażenia były różne, zarówno
      przerażające i sympatyczne. Nie wybraliśmy żadnego bo kuzynka w
      trakcie poszukiwań zmarła. Myślę, że powinnyście wspólnie z mamą
      przeprowadzić takie rozeznanie osobiście. Naprawdę wiele można
      dowiedzieć się odwiedzając taki dom. Możesz poprosić o adresy domów
      w tym stowarzyszeniu:
      stowarzyszeniedomyopieki.wizytowka.pl/
      A wracając do finansów, czy wiesz, że dodatek pielęgnacyjny nie
      przysługuje osobie przebywającej w domu opieki.
      • on-na Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 02.03.09, 15:49
        Nie miałam pojęcia o tym dodatku pielęgnacyjnym. Dzięki za wszystkie rady - w
        tej chwili jestem w kropce i czekam na dalszy rozwój wypadków. Przed 3ema
        godzinami babcię zabrało pogotowie: mama z ojcem wezwali. babcia usiłowała ich
        pobić i upierała się, że musi uciec, bo "dzieci na nią czekają". Lekarz z
        pogotowia najpierw wsiadł z buzią na rodziców, że "chcą się pozbyć starego
        człowieka", ale wysłuchawszy paru wypowiedzi babci i widząc jejz achowanie,
        zmienił front. Już się nei nazywało, że rodzice chcą się babci pozbyć, tylko, że
        "powinna być leczona psychiatrycznie".
        Ręce opadają.
        mama pojechała do szpitala zawieźć babci rzeczy, zobaczymy co dalej.
        Dodam jeszcze, że babcia jest stale pod opieką geriatry, leki bierze regularnie,
        ale, jak widać, spece z pogotowia, są szybcy w wydawaniu opinii!
        • stedo Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 02.03.09, 16:19
          Wbrew pozorom mimo że tyle się pisze o tej chorobie lekarze niezbyt wiele o niej
          wiedzą jeśli nie są specjalistami.Trudno ją na pierwszy rzut oka odróżnić od
          zwykłego otępienia starczego, popularnej sklerozy. Ale skleroza nigdy nie
          doprowadza do takiego stopnia degeneracji osobowości jak Alzheimer. A niektórzy
          chorzy bywają agresywni i mogą zrobić sobie albo innym krzywdę. Potrzebne jest
          leczenie psychiatryczne by ograniczyć tą agresję. Ale sprowadza to się z reguły
          do jeszcze większego otępienia. Dlatego opieka nad tymi osobami jest tak
          uciążliwa. Czasami jest też problem z przyjmowaniem leków, bo chorzy nie chcą
          ich połykać. I kółko się zamyka.
        • kubeczka Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 02.03.09, 16:35
          Z tego co piszesz wynika, że twoja babcia wymaga specjalistycznej
          pomocy, więc prywatny dom opieki chyba nie jest dobrym rozwiązaniem.
          Większość tych domów funkcjonuje od strony fomalnej jako pensjonaty.
          Wynika to stąd,że dom opieki musi spełnić mnóstwo wymogów
          snitarnych, medycznych i innych. Jest to trudne więc działają jako
          pensjonaty i nie podlegają takiemu nadzorowi jak domy opieki.
          Zachowanie pracowników pogotowia trudno skomentować. Od fachowców
          mamy prawo wymagać wiedzy i zangażowania. Bardzo smutne to wszystko.
          Życzę Ci dużo zdrowia i wytrwałości.
          • cccykoria Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 02.03.09, 16:55
            Zapytaj sie w szpitalu ,ktore rowniez maja wykaz ofertDPS u
            oddzialowych.. .Ciezko bedzie Tobie znalesc ,bo DPS musi to
            byc dla osob w stanie wegetatywnym,spelniac wszelkie
            kryteria..

Ja place 1800 zl plus leki ,bardzo dobra opieka ,ale to
            jest w drugim krancu Polski.Jeszcze jedno ,zapytaj
            lekarzy ,moze wiedza.....?

Wytrwalosci i cierpliwosci zycze
            • on-na Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 03.03.09, 11:03
              Cóż, babci na pogoowiu zrobili rutynowe badania (krew, EKG) i odesłali do domu.
              Lekarz, który ją przyjął, zrobił wywiad, dała mamie parę namiarów (wszystko
              obdzwonione: brak miejsc! gigantyczne kolejki!!!), jeszcze z 5 miejsc nam
              zostało do obdzwonienia, zobaczymy.
              nei przypuszczałam, że u nas jest tak tragicznie: gdzie, do cholery są w takim
              razie miejsca?!!! Chciałam zapisać dziecko do żłobka: nie ma miejsc! Zapisać do
              przedszkola: nie ma miejsc!
              I- do jasnej anielki - tak na początku, jak i u kresu życia, nigdzie nie ma
              miejsc!!!
              Przepraszam za język, ale zdenerowałam się... Wisimy tylko u telefonu i wszędzie
              słyszymy to samo: tu przyjmują tylko z rakiem, tam tylko najcięższe przypadki,
              ale "prosżę pani, to nie miejsce dla pani mamy, tu są głównie ludzie z AIDS",
              wszędzie indziej nie akceptują Alzheimera, bo to uciążliwe... Rany boskie. Jeśli
              uda nam się coś znaleźć, to chyba cudem.
      • stasi1 Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 16.02.15, 21:29
        dodatek pielęgnacyjny nie przysługuje tylko osobie będącej w domu opieki finansowanej przez NFZ. Jeśli prywatnie się płaci to oczywiście przysługuje.

Podobał mi się dom opieki w Dziechcińcu gm Wiązowna.Geravita.1800zł 3 lata temu bez dodatkowych opłat. Mały w wiejskiej okolicy
    • berta-death Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 20.05.13, 06:31
      Popytaj na specjalistycznych forach, poczytaj porady na stronach poświęconych alzheimerowi. Co do kosztów, to zazwyczaj pokrywa się je emeryturą chorego a resztę dokłada opieka społeczna. Dopiero jak to nie wystarcza to rodzina musi się dołożyć, ale wtedy nie są to już jakieś wielkie pieniądze.
      A co do babci, to prawdopodobnie ma źle leki dobrane. Ona musi być pod opieką specjalisty od alzheimera, taki normalny lekarz raczej nie poradzi sobie z tym, nawet jak jest psychiatrą, neurologiem czy geriatrą. W takich poradniach alzheimerowych też dostaniecie namiary na ośrodki opieki.
    • twojabogini Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 20.05.13, 10:11
      Większość publicznych zakładów opieki ma dobry standard. Podlegają one ścisłym kontrolom, mają tez rozbudowane zaplecze medyczne - czego niektóre ośrodki prywatne nie mają. Oczywiście najlepiej każdy zakład sprawdzić osobiście - zwracając uwagę na to, co napisali poprzednicy.
      Koszt opieki pokrywany jest z emerytury - pozostały koszt pobytu pokrywa rodzina - przy czym można z czasem wystąpić o obniżenie opłaty z uwagi na trudną sytuację.
      Jak najłatwiej uzyskać miejsce w zakładzie? Pozyskując skierowanie ze szpitala (to załatwia się z pracownikiem socjalnym szpitala, informując go o tym, że aktualnie w domu nie ma ani jednej osoby, która mogłaby sprawować nadzór i opiekę i osoba chora/bezradna nie może zatem wrócić). Miejsca znajdują się w parę dni (szpital musi trzymać w takiej sytuacji pacjenta, aż przekaże go placówce opiekuńczej i zapewnić transport do niej).
      Dlatego szpitale tak szybciutko pozbywają się chorych starszych ludzi - niech rodzina ma kłopot. Z wolnej ręki można czekać nawet i dwa lata, zwłaszcza w okolicach wawki.

• female.pl Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 21.05.13, 10:58
        Dom opieki zalatwisz poprzez MOPS. Musisz zgloscic sie do rejonowego oddzialu MOPSu (bierzesz pod uwage adres babci). Tam dostaniesz do wypelnienia formularze i ankiete ktora wypelnia lekarze rodzinny, stwierdzajac chorobe pacjenta i uzasadniajac jego pobyt w domu opieki. Nastepnie MOPS organizuje wywiad z pacjentem oraz tzw. wywiad srodowiskowy na podstawie ktorego stwierdza sie, czy pacjent wymaga opieki. Nastepnie dostajesz do reki adresy domow pomocy w okolicach miasta w ktorym babcia mieszka. Wybierasz 2 i czekasz na miejsce.
        Oczywiscie MOPS gwarantuje opieke w domach panstwowych, czesto prywatnych instytucji nie ma na tej liscie. Oplaty za dom opieki sa stale: wynosza od 80 do 100 zl dziennie- liczba dni w miesiacu. Do tego dochodza osobno oplaty za lekarstwa i pampersy. Tak wiec musisz liczyc sie z okolo 3 tys. na miesiac i wiecej.
        Rzeczywiscie do miejsc do domow opieki powinna doplacac gmina ale one nie maja duzych funduszy, wiec w praktyce wyglada to tak, ze miejsce w domu opieki dostaja osoby z wysoka emerytura (zeby gmina nic nie doplacala) a reszte pokrywa rodzina. Jesli rodzina nie mieszka w Polsce tylko za granica, to gmina nie pokrywa zadnych kosztow.
      • trojan1708 Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 25.06.13, 15:28
        Witam
        Znam wspaniały dom opieki, który funkcjonuje od 17 lat.
        Jest nim Afirmacja Życia w Radzyminie koło warszawy. Bardzo kameralne miejsce bardzo miły wykwalifikowanh personel, domowa kuchnia, codziennie bardzo miła rodzinna atmosfera, piękny ogród, telewicor w każdej sali, muzykoterapia, bardzo czysto i schludnie. Staruszki są w tym miejscu szczęśliwi.
        Ceny bardzo przystępne ciągły kontakt z właścicielem.
        Podaję stronę www.afirmacja.domyopieki.pl
        Tel 504227681
        Polecam to prosty dom ale pełen miłości i ciepła
    • koronka2012 Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 22.05.13, 20:29
      Szukaj raczej pod Warszawą, nawet dalej. Tam wiele ośrodków ma podpisane umowy z NFZ. W Warszawie raczej nie znajdziesz domu za 1600-1800 zł:( rozwiązaniem może też być tymczasowe zorganizowanie czegoś prywatnie, i czekanie aż się zwolni miejsce w jakimś państwowym (które notabene uważam za lepsze, niektóre prywatne to zwykłe domy zupełnie niedostosowane dla starszych)

Tylko musicie załatwić papiery, skierowanie itd. Znam ten ośrodek:
      kasmin.pl/?gclid=COu6-f6qqrcCFUzHtAodHHcATA#
      Opieka niezła, rehabilitanci i lekarz, ośrodek położony w lesie, 2 osobowe pokoiki z łazienkami, przystosowane dla niepełnosprawnych.
      na stronie piszą, że pobyty komercyjne są bez kolejki, ale to trzeba zweryfikować.

Na twoim miejscu dzwoniłabym do wszystkich na Mazowszu jak leci, i dopiero z tych, które mogą w miarę szybko zaoferować miejsce robiłabym dalszą selekcję.
      • marguy Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 22.05.13, 23:32
        Jesli nie zraza cie odleglosc, to polecam Zakład Opiekuńczo-Leczniczy przy ul. Paderewskiego 2 w Toruniu prowadzony przez siostry serafitki. Jest usytuowany kilkaset metrow od Dworca Glownego.
        Moja siostra umiescila w nim moja ciezko chora mame, ktora po powaznej operacji wyszla ze szpitala z naprawde zlym stanie: odlezyny, niedozywienie - nie mial jej kto karmic.
        Widzialam jak sie nia opiekowaly i jak szybko pozbyly sie odlezyn.
        Emerytura w wysokosci 1800 zl powinna wystarczyc.

Widzialam wiekszosc pomieszczen - jadalnie, pokoje dzienne oraz pokoje obloznie i lzej chorych. Porzadek, czystosc wszedzie rzucaly sie w oczy. Paraszpitalny pokoj mamy byl ozdobiony kilkoma domowymi akcentami. Jakies poduszeczki, serwetki, kwiaty oraz dobrej jakosci szpitalne lozko ze specjalnym materacem antyodlezeniowym.

Do tej pory udalo mi sie tu, we Francji, zzorganizowac osiem takich materacy roznego rodzaju. we Francj tegorodzaju materace sa przepisywane pacjentom i gdy nie sa juz potrzebne nie mozna ich zwrocic wiec walaja sie po strychach. Pomaga mi moj szwagier, ktory jest lekarzem i wie od kogo moge je uzyskac.
        Gdy podwoje te liczbe wysle je do tego wlasnie domu, bo wiem, ze tam zostana wlasciwie wykorzystane. Transport mam juz zalatwiony.

--
        http://fotoforum.gazeta.pl/photo/9/ie/gf/mxda/LCjJeCitccIsRb4s7X.jpg Jestem Jazz vel Dziuniek :)
    • 1marta999 Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 28.05.13, 20:10
      Witam, jakiś czas temu byłam w podobnej sytuacji, zwiedzilam wiele domów....
      Mama zachorowała na Alzhaimera , na początku było ok, pózniej wymagała już calodobowej opieki. Tak jak pani wachalam się i szukałam odpowiedniego miejsca.
      Trafiłam do Kobylki, Placowka z ładnym terenem leśnym i ogrodem.
      Kiedy przyszłam... Pensjonariusze mieli zajęcia... Było to pozytywna odmiana jakiej niewidzialam w innych domach. Budynek robi wrażenie, przestronnym, jest jadalnia z kominkiem... Zima daje fajny klimat . Pokoje są na piętrach-jest winda ( dusza, jak w szpitalach) w każdym pokoju łazienka...
      Opieka całodobowa pielegniarska i opiekuńcza .w cenie ma pani różnego rodzaju zajęcia, wiec czas wolny jest zagospodarowany. W ośrodku gabinet zabiegowy.
      Podjęłam decyzje.. Mama jest już 6 miesięcy i jestem bardzo zadowolona.
      Personel zawsze uśmiechnięty , służy pomocą w każdej sytuacji, GORĄCO POLECAM
      Pensjonat prowadzi p Agnieszka Kiljanska
      Warto odwiedzić to miejsce!!!!
    • tomek606561 Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 03.12.14, 17:37
      Ja mogę ci polecić Dom seniora pod Garwolinem "Słoneczny Parasol" . Od warszawy jakieś 45 km ale dojazd dość dobry więc szybko się dojeżdża . Nowy obiekt nowocześnie wykończony z nowoczesnym myśleniem nie tylko opieka nad osobami ale ciekawymi pomysłami aby zagospodarować im cały dzień aby się nie nudzili.
      Bardzo fajne otoczenie, obsługa życzliwa. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni :)
      Polecamy.
      • tiny_fish1 Re: dom opieki 28.10.15, 20:44
        moja Mama (91 lat, zaawansowana demencja + Alzheimer) jest w Domu Opieki Anna w Załuskach (Smulska 32) po Warszawą w kierunku na Gdańsk - jedzie się szybciutko E7! Polecam ten Dom całym sercem. Prowadzony jest przez lekarza i jego żonę Annę (pewnie stąd nazwa domu :)), oboje przesympatyczni, pełni ciepła i wielkiego zaangażowania w sprawy pacjentów. Dom jest obszerny, ciepły, personel odnosi się do pensjonariuszy serdecznie ale i z szacunkiem. Wszystko jest znakomicie zorganizowane, rehabilitacja codziennie, pacjenci zadbani, widać że to oni są tam najważniejsi! Jest tam np. stale otwarta kaplica, msze co tydzień, niechodzący pacjenci sa przywożeni na wózkach, dla wielu tych starszych ludzi jest to bardzo ważny element ich życia. W odróżnieniu od innych tego typu placówek wszystko, co jest na stronie internetowej tego domu jest prawdą :)
        • kredka.zielona Re: dom opieki 28.10.15, 23:31
          to jest temat wiecznie aktualny, więc wszelkie informacje są mile widziane..

moja była teściowa ma alzhaimera, na razie łagodna forma, opiekują się nią dzieci na zmianę, ale jest ciężko, bo wszyscy pracujący
          powoli się rozglądamy za domem opieki W-wa i okolice..
      • tassiavanree Re: Odradzam dom opieki Oliwska 5 Warszawa 31.07.16, 21:48
        Jeśli chodzi o opiekę podstawową: jedzenie, pampersy - jest OK. Ale ewidentnie nie radzą sobie z trudniejszymi przypadkami. Niektóre panie pielęgniarki są w porządku, opiekunki też. Ale zdarza się, że więźniowie, którzy tam pracują w ramach resocjalizacji, są bardziej wrażliwi od pań pielęgniarek.
      • podajmiskrzydla Re: Odradzam dom opieki Oliwska 5 Warszawa 18.09.16, 11:47
        Witam. Wspólnie z narzeczonym, a za trzy tygodnie mezem, poszukujemy dobrego, przyjaznego Domu Opieki. Oboje jestesmy osobami niepelnosprawnymi fizycznie. Ja mam dziecece porazenie mozgowe, a moj przyszly maz chorobe Parkinsona. Oboje wymagamy stalej opieki (ja wiekszej). Oboje poruszamy sie na wózkach akumulatorowych. Prosze pomózcie nam znalezc dobry Dom Opieki, w którym nie bylibysmy szykanowani z powodu naszych chorób, ani tego, ze jako dwie osoby niepelnospawne chcemy i bedziemy malzenstwem. Dom, w którym bedziemy mieli pomoc w codziennych czynnosciach takich jak mycie, ubieranie czy tak jak w moim przypadku, korzystanie z toalety. Bardzo prosimy o pomoc.
    • modreoczy Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 28.04.17, 17:06
      Drodzy bliscy, jeśli poszukujecie domu, który ma być pomocny dla Was i ma być schronieniem dla Waszego ukochanego seniora, to zapraszamy do nas. Jesteśmy nową placówką otwartą w marcu 2017, mamy jeszcze miejsca, promocyjne ceny i już sukcesy w opiece nad naszymi pensjonariuszami w różnym stanie i potrzebujących naprawdę profesjonalnej opieki. Uwierzcie, że można być serdecznym, empatycznym, pracować z pasją. Najłatwiej się przekonać przyjeżdżając do naszego kameralnego Prywatnego Domu Opieki Artway w Liskach na Warmii dla 30 osób, tel. 722 045 007. Namawiam, aby brali Państwo pod uwagę przede wszystkim warunki, w jakich będzie przebywał bliski, a kwestie własnego dojazdu traktowali jako drugorzędną, bo to bliski powinien być najważniejszy. Odwiedziny są u nas codziennie, warto potrudzić się odbywając nawet rzadziej i dłuższą trasę, a na co dzień spać spokojnie wiedząc, że senior ma dyspozycji wszystko czego potrzebuje, jest zadbany i uśmiechnięty, mimo różnych dolegliwości, zżyty z personelem, mieszkańcami i że podjęliście Państwo z serca mądrą decyzję i uczyniliście wszystko, aby zapewnić mu dobre, spokojne życie wśród natury i śpiewu ptaków. O wizytach u nas nie trzeba nigdy uprzedzać. Jesteście Państwo zawsze mile widziani.
    • lalkapodobinska Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 29.04.17, 12:32
      Moja 89 mama z Alzheimerem, nie słysząca oraz nie chodząca samodzielnie od dwóch lat jest w domu opieki. Ma podawane regularnie jedzenie, leki, towarzystwo innych ludzi, może chociaż popatrzeć na to, co się dzieje. Gdy byla w domu, siedziala sama w pokoju, zanim późno wrocilam z pracy, w związku z tym jadla nieregularnie i nieregularnie przyjmowała leki. Na dom opieki zdecydowałam się, gdy po powrocie z pracy zastalam ją leżącą we własnych odchodach na podłodze w łazience. Teraz hestem spokojna o jej bezpieczeństwo. Wygląda lepiej, zdrowiej niż gdy była w domu. Jedyny mankament to moja konieczność dalszej pracy, mimo kiepskiego zdrowua, bo moja i mamy emerytura nie wystarcza na oplacenie jej pobytu w domu opieki. A wiem, że sama nie bylabym w stanie zapewnić jej takich warunków, jakie ma w domu opieki.
    • norszk22 Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 31.03.18, 14:16
      Wiadomo jak ważne jest, żeby znaleźć jak najbardziej zaufane i odpowiednie miejsce dla swoich chorych krewnych, dlatego polecam coś czego jestem sam pewnien. Mój ojciec przebywał w domu opieki Finezja w Dąbrówce, w powiecie wołomińskim. Opieka na najwżyszym poziomie, odpowiedni ludzie na odpowiednich miejscach. Dodatkowo sam ośrodek bardzo zadbany i położony w odosobnionym miejscu ale bardzo ładny, więc jak ktoś jest w dobrym stanie to może pospacerować, itd. Z tego co się orientuję nadal można uzyskać refundację z NFZ na część pobytu.
    • sobczaksss Re: Dobry dom opieki - pomóżcie znaleźć, proszę 20.02.19, 17:33
      A może pod Warszawą? W Nowym Dworze Mazowieckim jest bardzo dobra placówka dla seniorów Dom Rodzinny. To zakład leczniczo-opiekuńczy, więc dodatkowo seniorzy mogą liczyć na opiekę lekarską, pielęgniarek czy rehabilitację. Zawsze można też dostać się na NFZ i wtedy najwyżej się trochę dopłaca. Zależy jaki pokój chce się dla seniora czy jedynkę czy może mieć pokój z kimś.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka