Dodaj do ulubionych

S.M. Bródno - opinie

14.12.09, 15:20
Yoo, zbieram opinie o tej "wyczesanej" w poprzek Spółdzielni, powiem
wprost szukam dowodów, haków na ich niegospodarność, opieszałość,
totalną zlewkę szarych członków itd.
Piszcie bo chyba czas na zmiany z prezesikiem łącznie.
Obserwuj wątek
      • swaihwe Re: S.M. Bródno - opinie 15.12.09, 10:32
        Działania na rogu REmbielińskiej i KOnratowicza. Rozwalić część budynku,
        pokruszyć kostkę chodnikową i ... zostawić! Przeleżało to w stanie tragicznym
        przez pół roku. Nikt z tym nic nie robi, a po ciemku aż starach tam przejść.
        --
    • nedah Re: S.M. Bródno - opinie 15.12.09, 10:50
      Ja też nie jestem zwolennikiem tej spółdzielni i dlatego nie jestem
      jej członkiem smile Jedynym słusznym rozwiązniem jest wypisanie się ze
      spółdzielni i założenie wspólnoty mieszkaniowej wraz z innymi
      lokatorami. W ten sposób blok po bloku będzie odłączał się od
      spółdzielni aż w końcu nie będzie ona nikomu oprócz prezesowi
      potrzebna. Innej drogi nie ma, żeby ten relikt przeszłości
      unicestwić.
          • nedah Re: S.M. Bródno - opinie 16.12.09, 14:00
            Potrzeba takiego społecznika(najlepiej energicznego emeryta) , który
            wszystkim się zajmie. Niestety takich teraz ze świecą szukać. Z
            doświadczenia wiem, że bloki/klatki pozostające we wspólnocie (np
            blok przy Bartniczej - drugi od Rembielińskiej) mają i ochronę i
            parking tylko dla mieszkańców i ładną klatkę schodową i zadbaną
            windę. Czynsz za to taki sam jak w SM. Same plusy...
    • drugiwojwa Re: S.M. Bródno - opinie 24.12.09, 08:27
      S.M.Bródno na ul. Krasnobrodzka 11, nie posiada nawet aktualnego i
      czynnego adresu poczty elektronicznej, a mimo to na stronie
      internetowej spółdzielni znalazłem taką informascję : Informujemy,
      że SM BRÓDNO zajęła IV miejsce w ogólnopolskim programie promocyjnym
      "Elita Zarzadzania 2008"
      zorganizowanym przez Grupę Media Partner,
      za co otrzymał tytuł
      "Spółdzielczy Zarząd Roku"
      w kategorii
      "Spółdzielnie Mieszkaniowe".
      Uroczyste wręczenie tytułu
      Prezesowi Krzysztofowi Szczurowskiemu
      odbyło się na posiedzeniu Rady Nadzorczej Spółdzielni w dniu
      27.10.2008r.
      Tytuł wręczali: Robert Kowalski Redaktor Naczelny "Grupy Media
      Partner" i Paweł Brudnicki redaktor "Rzeczypospolitej"
      To - lipa nic więcej -jak mówił śp. Stefan Wiechecki (Wiech).

• christine.p Re: S.M. Bródno - opinie 28.12.09, 19:20
        Ciekawe za co ta nagroda? - za machlojki, fałszowanie podpisów lub przymykanie oczu na ich fałszowanie, za dopuszczanie niepotwierdzonych notarialnie dokumentów?
        Moja koleżanka zorientowała się w porę, bo inaczej straciłaby prawa do części mieszkania (własnościowego) po zmarłej matce...
    • orion1999 Re: S.M. Bródno - opinie 29.12.09, 22:19
      właśnie pojawiło się info ,iż będą spisywać wodomierze 12 I 2010r. w
      godz. 13-16 a obecność obowiązkowa.Ręce opadają,wszyscy czynni
      zawodowo są w tych godzinach w pracy.Pogratulować pomysłu.
    • jonka71 kaloryfer w kuchni 12.01.10, 12:06
      prezes nie powala zlikwidowac kaloryfera w kuchni. kaloryfer
      umieszczony na scianie pod samym sufitem.
      prezes odpowiada: podpisalem umowe z metrona. nie wolno zdejmowac
      kaloryfera na ktorym jest licznik.
      zdziercy i jeszcze raz zdziercy.
    • lawkeeper Re: S.M. Bródno - opinie 22.07.13, 13:03
      Ja na każdym kroku widzę w działaniu Spółdzielni wałek albo przekręt.
      Ostatnio informacja o zmianie wysokości opłat ze względu na śmieci - ustawa nakazuje w takim przypadku informację z nową wysokością przekazać na 14 dni przed końcem miesiąca.
      Nasza spółdzielnia dostarczyła pisma przez dozorców tydzień przed końcem miesiąca z fałszowaną datą na 16.06. - akurat w niedziele siedzieli i drukowali smile Zresztą sąsiad mówił, że u nich zmienił się już po 16.06. główny lokator i pismo przyszło już na nowego lokatora, którego jeszcze w dn. 16.06. SM nie miała danych.

Nie wiem czy wiecie ze czynsz wzrośnie znowu i to nie tylko w związku z planowanymi podwyżkami zaliczek za CO, ale Zarząd wprowadził opłatę 1 gr za m2 na działalność kulturalną ...
      • lawkeeper Re: S.M. Bródno - opinie 22.07.13, 13:10
        lawkeeper napisał(a):

> Ja na każdym kroku widzę w działaniu Spółdzielni wałek albo przekręt.
        > Ostatnio informacja o zmianie wysokości opłat ze względu na śmieci - ustawa nak
        > azuje w takim przypadku informację z nową wysokością przekazać na 14 dni przed
        > końcem miesiąca.
        > Nasza spółdzielnia dostarczyła pisma przez dozorców tydzień przed końcem miesią
        > ca z fałszowaną datą na 16.06. - akurat w niedziele siedzieli i drukowali smile Zr
        > esztą sąsiad mówił, że u nich zmienił się już po 16.06. główny lokator i pismo
        > przyszło już na nowego lokatora, którego jeszcze w dn. 16.06. SM nie miała dany
        > ch.
        >
        > Nie wiem czy wiecie ze czynsz wzrośnie znowu i to nie tylko w związku z planowa
        > nymi podwyżkami zaliczek za CO, ale Zarząd wprowadził opłatę 1 gr za m2 na dzia
        > łalność kulturalną ...

W Administracji na Rzepichy robią sobie po raz kolejny remont - teraz ściany i kaloryfery a u mnie w bloku ludzie od 10 lat nie mogą się doprosić o pomalowanie zapyziałych klatek schodowych.

Sm "Bródno" krótko mówiąc to jest jedna wielka patologia.

BTW - kto rządzi w Spółdzielni:
        http://i.imgur.com/YYnGhZq.jpg
        Średnia wieku ponad 50 lat. Wykształcenie głównie średnie, doświadczenie korporacyjne brak.
        A kto ich wybiera:
        http://i.imgur.com/TGbXDx7.jpg
        Oni sami, ich rodziny i znajomi
        • oxenstierna11 Re: S.M. Bródno - opinie 23.07.13, 15:40
          Ta cała spółdzielnia to jest jeden wielki Przekręt, powinni zmienić nazwę na SM Przekręt lub SM Brudno, jedynie co remontują to swoje siedziby za pieniądze mieszkańców oczywiście, u mnie w bloku już od dawna nie było żadnego remontu, a blok wygląda jakby Armia Czerwona tam stacjonowała przez kilka lat. Jakie znowu opłaty za działalność kulturalną te złodzieje wymyślili? To jest jakiś skandal. Odkąd zaczałem mieszkać w bloku tej złodziejskiej spółdzielni czynsz wzrósł o 50%. A jeśli te Cześki na zdjęciu rządzą w Spółdzielni to nie dziwie się że jest taki syf i patologia.
          • lawkeeper Re: S.M. Bródno - opinie 23.07.13, 21:32
            W tej Spółdzielni to się na oglądali "Misia" i stworzyli coś na kształt klubu Tęcza (ciekawe czy prezes ma w szafie dyktafon i przychodzą mu pracownice śpiewać łubudubu)

Zmiana ustawy o spółdzielniach w 2007 ukróciła im trochę złodziejski proceder, bo pamiętam jak wcześniej co miesiąc cieciowa przynosiła pismo o podwyżce czynszu (miesiąc w miesiąc).

A poziom kompetencji w biurze Zarządu jest taki, że tam nawet nie znają statutu Spółdzielni a ustawa o spółdzielniach to już dla nich jest abstrakcja - uzyskanie jakiś konkretnych informacji czy merytoryczna rozmowa nie wchodzi w grę.
            --
            BUFETOWA MUSI ODEJŚĆ !!!
            • lawkeeper Re: S.M. Bródno - opinie 23.07.13, 22:11
              Wklejam wywiad z lipcowego numeru NASZE BRÓDNO - tu informacja o opłacie na ich programy kulturalne. BTW - kto z tego korzysta - chyba tylko zarząd, rada nadzorcza i ich rodziny...

http://i.imgur.com/vus1Rpl.jpg
              --
              BUFETOWA MUSI ODEJŚĆ !!!
              • oxenstierna11 Re: S.M. Bródno - opinie 24.07.13, 13:14
                niedługo zarząd spółdzielni wprowadzi opłate za korzystanie z krzywych i dziurawych chodników na osiedlu i też trzeba będzie za to płacić. Jedynym wyjściem jest albo wyprowadzka i ucieczka z tej dziadowskiej spółdzielni albo założenie wspólnoty, ale na to trzeba mieć ponad 50% mieszkań wykupionych w bloku i oczywiście zgode mieszkańców.
                • lawkeeper Re: S.M. Bródno - opinie 24.07.13, 14:06
                  W Sejmie trwają pracę nad zmianą ustawy o sm (które "nasza" spółdzielnia nazywa zamachem na polską spółdzielczość i majątek członków sm - dobre smile) i docelowo zmiany mają prowadzić do likwidacji postkomunistycznego ustrojstwa jakim są spółdzielnie mieszkaniowe. M.in. jest propozycja, aby powołanie wspólnoty możliwe było w przypadku chociaż jednego mieszkania z odrębną własnością.
                  --
                  BUFETOWA MUSI ODEJŚĆ !!!
                  • oxenstierna11 Re: S.M. Bródno - opinie 24.07.13, 14:31
                    Napewno byłby to zamach na ich pensje i wysokie apanaże, wątpie czy ta ustawa wejdzie w życie, a póki co spółdzielnia jest jak garb, nie można go usunąć, trzeba się nauczyć z nim żyć. Nigdy więcej mieszkania w spółdzielni!!!!!
                    • lawkeeper Re: S.M. Bródno - opinie 24.07.13, 15:51
                      Mi wydaję się, że tu spółdzielnie będą miały mało do powiedzenia, bo jak wchodzi w grę duża kasa to rząd chętnie się tym zainteresuje. Tak samo było ze śmieciami. Wcześniej spółdzielnie podpisywały umowy z firmami odbierającymi odpady i na pewno mieli z tego coś na lewo dla siebie, a jak obowiązek odbioru został przeniesiony na gminy to zarząd był bardzo nie pocieszony, że nowa ustawa śmieciowa nie była konsultowana ze spółdzielniami.
                      --
                      BUFETOWA MUSI ODEJŚĆ !!!
                      • oxenstierna11 Re: S.M. Bródno - opinie 25.07.13, 15:52
                        pewnie dlatego dziadki leśne z zarządu spółdzielni zastanawiają się już nad wprowadzeniem nowych opłat dla mieszkańców żeby zrekompensować sobie straty po ustawie śmieciowej. Trzeba w przyszłym roku iść na walne zgromadzenie członków i odwołać ten pseudo zarząd. Prezesie Szczurowski jak żyć?!
                        • lawkeeper Re: S.M. Bródno - opinie 25.07.13, 17:57
                          Zwróciłem uwagę, że spółdzielnia w ostatnich 2-3 latach na masową skalę przeprowadza eksmisje - widać to dla nich niezły biznes. U mnie na bloku to czasem wiszą po 3 kartki (na każdej +/- 10 mieszkań) z przetargami na mieszkania z których eksmitowali ludzi. W tej spółdzielni czynsze są z kosmosu to jak emeryci mają płacić...Ja za 45 m2 i dwie osoby płacę ponad 600 zł miesięcznie. Znajomi na Białołęce i Woli za większy metraż i większą liczbę osób w swoich spółdzielniach płacą 400-500 zł.
                          --
                          BUFETOWA MUSI ODEJŚĆ !!!
                          • oxenstierna11 Re: S.M. Bródno - opinie 26.07.13, 09:38
                            Masz rację u mnie też wiszą co jakiś czas kartki z listą mieszkań do sprzedaży. Ciągłe podwyższanie czynszów to jest ich celowa polityka mająca na celu wyeksmitowanie z mieszkań najuboższych. Ogólnie zauważyłem że administracja spółdzielni od jakiegoś czasu próbuje nieudolnie naciągnąć mnie na kase. Na początku naliczyli mi na wydruku podwójne opłaty za eksploatacje, konserwacje, fundusz remontowy itp. Po zwróceniu im uwagi zaczęli się tłumaczyć błędem systemowym. Następnie próbowali mnie oszwabić na 27 zeta z tutułu nadpłaty za użytkowanie wieczyste gruntu. Wszelkie nadpłaty trzeba dokładnie sprawdzać bo zwyczajnie oszukują. Mylą się ale zawsze na swoją korzyść. Banda krętaczy i złodziei.
                            • lawkeeper Re: S.M. Bródno - opinie 26.07.13, 12:53
                              U mnie w zeszłym roku administracja wyliczyła mi czynsz błędnie o 230 zł więcej. Jak napisałem podanie to dopiero przeprosili, że błąd matrycy do wyliczeń mieli smile

oxenstierna11 napisał(a):

> Masz rację u mnie też wiszą co jakiś czas kartki z listą mieszkań do sprzedaży.
                              > Ciągłe podwyższanie czynszów to jest ich celowa polityka mająca na celu wyeksm
                              > itowanie z mieszkań najuboższych. Ogólnie zauważyłem że administracja spółdziel
                              > ni od jakiegoś czasu próbuje nieudolnie naciągnąć mnie na kase. Na początku nal
                              > iczyli mi na wydruku podwójne opłaty za eksploatacje, konserwacje, fundusz remo
                              > ntowy itp. Po zwróceniu im uwagi zaczęli się tłumaczyć błędem systemowym. Nastę
                              > pnie próbowali mnie oszwabić na 27 zeta z tutułu nadpłaty za użytkowanie wieczy
                              > ste gruntu. Wszelkie nadpłaty trzeba dokładnie sprawdzać bo zwyczajnie oszukują
                              > . Mylą się ale zawsze na swoją korzyść. Banda krętaczy i złodziei.
    • fif27 Re: S.M. Bródno - opinie 24.07.13, 14:56
      Ktoś może wie jak to jest z tymi kaloryferami?Sąsiadka zlikwidowała kaloryferek w kuchni, gdyż połączyła ją z salonem i wisiał na granicy byłych pomieszczeń, szpecąc strasznie. A pokój i jego wielki kaloryfer skutecznie ogrzeją całą powierzchnię kuchni, po wyburzeniu ściany.
      • lawkeeper Re: S.M. Bródno - opinie 24.07.13, 15:46
        Ja chciałem usunąć kaloryfer w kuchni to adm nie dał zgody, bo twierdził, że to wpłynie źle na podział ciepła czy wody na cały pion. Zmieniłem, więc na taki bardzo mały i skróciłem rury tak, że jest niewidoczny w szafce.

W każdym razie wszystko związane z grzejnikami wymaga pisania podania do administracji osiedla.

--
        BUFETOWA MUSI ODEJŚĆ !!!
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka