Dodaj do ulubionych

Krasnobrodzka 19

15.11.13, 21:25
Witam,
bardzo proszę o opinie mieszkańców bloku nr 19 przy ul. Krasnobrodzkiej. Mam tam ofertę na kupno mieszkania i chciałam się zorientować w temacie. Czy w bloku jest spokojnie? Czy jest (nie daj Boże) robactwo? Proszę o szczere opinie. Dziękuję
Edytor zaawansowany
  • lawkeeper 15.11.13, 22:32
    Ja polecam poczytać na tym forum o złodziejskiej SM "Bródno" administrującej tym budynkiem.
  • frek 16.11.13, 07:12
    Lawkeeperze, a na czym konkretnie polega złodziejstwo SM Bródno?
  • mieszkankagp 16.11.13, 09:42
    możesz podać mi linka? Nie za bardzo orientuję się na tym forum
  • szymciolo1 16.11.13, 12:22
    To ja wspomnę o luksusie, jaki zafundowała nam - mieszkańcom okolicznych bloków parafia przy ul. Echa Leśne. Codzienne walenie w dzwony o chyba 9:30, 12:00 17:30 i 18:00. Nie da się spokojnie porozmawiać we własnym domu. A 18:00 to zazwyczaj czas spożywania obiadu rodzinnego.
  • sibeliuss 16.11.13, 14:42
    Jak rozumiem Szymbiolo nie jesteś parafianinem tego osobliwego w wyglądzie kościoła, nie latasz tam na msze i nie dajesz na tacę. Nie chrzciłeś tam dzieci etc.
    --
    W życiu wszystko jest pożyczone
  • lawkeeper 16.11.13, 14:49
    A co ma wspólnego bycie parafianinem jakiegoś kościoła z akceptacją uciążliwych hałasów z tego kościoła ? Jak się okaże, że ksiądz "lubi" dzieci to jak jest to Twoja parafia, to też nie ma sprawy ?
    --
    BUFETOWA MUSI ODEJŚĆ !!!
  • sibeliuss 17.11.13, 01:20
    Jak kogoś utrzymujesz to nie marudź smile
    --
  • szymciolo1 17.11.13, 11:48
    A co to ma wspólnego ze zmniejszeniem komfortu życia okolicznych mieszkańców/parafian???
  • sibeliuss 17.11.13, 20:54
    szymciolo1 napisał:

> A co to ma wspólnego ze zmniejszeniem komfortu życia okolicznych mieszkańców/pa
    > rafian???

No skoro chodzisz do tego kościoła i dajesz na tacę to chyba masz jakiś wpływ na to co się dzieje w świątyni na której utrzymanie łożysz?
    --
  • mmagi 18.11.13, 12:54
    Ty jak czasem coś pierdyknieszuncertain
    --
    "Przedkładaj wiele małych przyjemności nad niewiele wielkich"
  • sibeliuss 19.11.13, 22:19
    mmagi napisała:

> Ty jak czasem coś pierdyknieszuncertain

No i widzisz - ludzie sami utrzymują sobie dzwonnicę smile
    --
  • szymciolo1 18.11.13, 17:48
    Proboszczunio z ambony dał wybór: albo się przyzwyczaić albo wyprowadzić. A czarnej mafii nie finansuję.
  • mmagi 18.11.13, 12:53
    póżno jadacie obiadysmile
    --
    "Przedkładaj wiele małych przyjemności nad niewiele wielkich"
  • liwilla8 16.11.13, 20:24
    Ta dyskusja raczej niewiele ma wspólnego z odpowiedzią na pytanie założycielki wątku.
    Nie mieszkam w tym bloku więc na jego temat nie mogę nic powiedzieć, ale niedaleko - u mnie robactwa nie ma. Z własnego doświadczenia związanego z poszukiwaniem mieszkania mogę powiedzieć tyle, że dla mnie tak samo jak wygląd mieszkania liczył się wygląd klatki schodowej. Oglądałam na Bródnie sporo mieszkań i niektóre odpadały tylko z powodu wyglądu klatki. Jeśli była brudna i walały się po niej puszki/butelki to od razu rezygnowałam.
    Zauważyłam jeszcze, że bloki na Krasnobrodzkiej, mimo że wyglądają tak samo, mogą być zupełnie różne w środku, właśnie chodzi mi o klatki schodowe. Nawet ten sam blok może mieć kompletnie różne klatki schodowe - skrajne klatki ohydne a środkowe całkiem ok.
    Poradzić Ci wiele nie mogę, ja wybrałam mieszkanie w którym czułam się dobrze a klatka schodowa była w stanie akceptowalnym, a jak na stary blok nawet powiedziałabym w dobrym.
    Życzę podjęcia najlepszej dla Ciebie decyzji.
  • mieszkankagp 16.11.13, 22:59
    dziękuję Ci. Klatka jest w niezłym stanie, blok ma jedno wejście, windy stare ale po renowacji, no i jest portiernia na dole.
    Wiem, że robactwo tam było, teraz rzekomo nie ma, ale jakoś tak niepewnie się czuję (kiedyś wynajmowałam w bloku, który miał taki problem i było to dla mnie nie do zniesienia...).
    Muszę jeszcze to przemyśleć, ale dziękuję za wszystkie odpowiedzi smile
  • sibeliuss 17.11.13, 01:21
    Nie wiem, czy jest na Bródnie blok, który ma pion zsypowy i nie ma robali - wątpię.
    --
  • antybandzior 19.11.13, 15:28
    zsypy mają zniknąć, to chyba wymóg Unii...
  • szymciolo1 19.11.13, 19:08
    To wymogi p.poż Unii, ale u nas są w oddzielnym pomieszczeniu, więc "małym" kosztem można je utrzymać.
  • szymciolo1 17.11.13, 11:57
    Pytanie brzmiało "jak się mieszka", więc wspomniałem o czynniku pogarszającym warunki bytowe.
    A co do remontu wind:
    www.targowek.info/2012/02/zegnamy-stare-windy-na-brodnie/
    Co prawda 2012 już minął, 2013 właśnie się kończy, ale jest jeszcze 6 lat na wymianę.
    A co do robactwa: regularnie jest przeprowadzana deratyzacja i dezynsekcja komór zsypowych i zsypów. Ja u siebie na Krasnobrodzkiej robactwa nie doświadczyłem.
  • lawkeeper 17.11.13, 12:04
    U mnie robactwa też nie ma, faktycznie kiedyś było, ale od ok. 8 lat jest spokój. Już zapomniałem jak prusak wygląda smile
    Nikt ze znajomych mieszkających w okolicy (Podgrodzie) nie wspominał ostatnio o prusakach, więc chyba pod tym względem jest ok i spółdzielnia faktycznie o to dba.
  • fil.ona 17.11.13, 22:54
    Mieszkałam kiedyś na krasnobrodzkiej ale nie 19 .Teraz mieszkamy po 2 stronie parku i mogę tylko porównać te strony bródna .Każdemu doradziła bym kupno mieszkania po tej stronie .
    Bliżej do tramwajów
    Galeria Rembielińska
    Bazar nie to co przy pętli na podgrodziu
    Blisko park ,dk świt ,ciekawe place zabaw
    SKM z żerania smileode mnie 10 min pieszo .
    Bardzo dużo przedszkoli w koło bloku chyba że 4
    Pomijam sklepy, biedronki itp bo na Brónie chyba jest ich wszędzie dużo .
    Ja robali nie mam i nie miałam.Moi rodzice i teście mieszkają na krasnobrodzkiej i nie mają robaków .
    Co do robali to chyba czysta loteria bo mojej mamy sąsiadka miała mrówki w mieszkaniu a mieszkała na tym samym piętrze tylko w innym pionie .

Natomiast moim zdaniem minus bródna to niestety duży czynsz .Ja za 54m płacę 720 zł sad
    4 osoby
    Moi rodzice za większe bo chyba 61 płacą ok 600 zł za 3 osoby .
    Dla mnie to dużo .Na tarchominie znajomi płacą za 55 m 4 osoby 410 zł a blok nowy czysty i ogrodzony z ochroną smile

• magdakg7 18.11.13, 17:57
    no właśnie o tym wspominał lawkeeper , pisząc o złodziejstwie SM. Ja płacę 950 zł , w tym ponad 50 za windy , mieszkając na 1-szym piętrze big_grin
  • mieszkankagp 18.11.13, 20:42
    950 zł?! Jezu, pierwsze słyszę o aż tak wysokim czynszu!

A co powiecie o blokach na Suwalskiej?
  • fil.ona 18.11.13, 23:09
    Suwalska jest chyba bardziej w centrum bródna smileCzęsto bywam w okolicach suwalskiej i bardzo mi się podoba smile
  • frek 19.11.13, 00:45
    Magdokg7, jeśli płacisz 950 zł to może masz jakieś duże mieszkanie, mieszka w nim większa ilość osób i zużywacie jakieś kosmiczne ilości wody?

Co do wind – z reguły opłata za nie w większości spółdzielni uzależniona jest od ilości osób – jak jest w Brodnie? Czy wiesz? U mnie płaci się 4,30 zł od osoby. Chyba u Ciebie nie ma co najmniej 11 osób!

Dlatego warto jak wcześniej pisałem, odnieść opłaty do jakiegoś standardowego mieszkania, ustalonej ilości osób i ustalonego zużycia wody. Inaczej podawane opłaty są nieporównywalne!
  • lawkeeper 19.11.13, 09:13
    Oprócz opłaty za windy jest też fundusz remontowy dźwigów i chyba o to chodziło
    --
    BUFETOWA MUSI ODEJŚĆ !!!
  • magdakg7 19.11.13, 09:49
    Tak, mieszka u mnie 6 osób, zużywamy mało wody, ale to zaliczka- mam nadzieję że będzie zwrot, dla porównania- mieszkanie- nowe,na Ursusie, 70 metrowe, strzeżone, z portierem, garażem, nowymi windami- za 3 osoby opłata 350 zł- to za 6 byłoby ok. 700, przy czym nie ma tych zas...nych podzielników. Co do opłat za windy- tak to z funduszem ale nie za bardzo rozumiem, dlaczego mieszkając na 1 piętrze i nie korzystając z wind , mam płacic 4 razy tyle co lokator z 10 pietra, z mniejszym mieszkaniem? kto ostatnio widział jakieś naprawy wind? to po kiego im taki FR? maja mama w Centrum płaci za windę 2,50 (4 pietro)- niezaleznie od ilości osób. tu od osoby 5 zł czy coś koło tego. Dobrze,że mi od swinki morskiej nie naliczają! co do ogrzewania- stary temet- mogłabym jeszcze zapłacić te 3500 rocznie, ale mam wtedy mieć ciepło jak w uchu, a ja marznę! przy '3'mam zimne żeberka. Czekam na konserwatorów, może coś poradzą. A jeszcze - w ścisłym Centrum( wiadomo-drogie) płaciłiśmy 700 zł, nie było dopłat do centralnego, były wysokie zwroty za wodę, a osób o jedną więcej- mieszkaliśmy z matką.
  • frek 19.11.13, 09:53
    Prowadzenie dyskusji w sposób, jak do tej pory, nie ma najmniejszego sensu! Bo dopóki nie będzie wiadomo, jak duże jest mieszkanie, ile mieszka w nim osób i jakie są stawki w spółdzielni Bródno, dopóty nie będzie można porównać obiektywnie opłat za mieszkanie w tej spółdzielni. Jeśli je podacie tak jak ja to czynię poniżej, to będzie łatwo dokonać obiektywnego porównania i wyciągnąć wnioski, czy w Bródnie płaci się dużo czy mało. Bo tak to zastanawiamy się, czy w opłacie za dźwig w wysokości 50 zł miesięcznie jest fundusz remontowy dźwigów czy nie itp. I tak można zgadywać w nieskończoność.

Dla przykładu podaję opłaty miesięczne za lokal w mojej spółdzielni od dnia 1 lipca 2013 r.:

I. Opłaty zależne od Spółdzielni:
    eksploatacja - 1,29 zł/m2
    dźwigi - 4,30 zł/osoba
    fundusz remontowy - 1,60 zł/m2
    konserwacja - 0,45 zł/m2

II. Opłaty niezależne od Spółdzielni:

Gaz - 6,04 zł/osoba
    Woda i kan. w lokalu - 11,47 zł/m3
    Energia ciepl.dla cw - 10/74 zł/m3
    Centralne ogrzewanie - 2,13 zł/m2
    Dzierżawa terenu - 0,75 zł/m2
    Energia elektryczna - 7,88 zł/osoba
    Woda na cele ogólne - 11,47 zł/osoba
    Oświetl.ulic osiedla - 0,86 zł/osoba
    Podatek od nieruchomości i gruntowy - 0,10 zł/m2
    Qpłaty publiczno-prawne za grunty wspólne 0,15 zł/m2
    Opłata za gosp. odpadami kom. - gosp.dom.1 os. - 10,00 zł
  • mieszkankagp 06.12.13, 20:33
    A czy możesz mi coś powiedzieć na temat Bazyliańskiej 18? Znalazłam tam fajne mieszkanie, ale naczytałam się tekstów, że ten blok to slums sad
  • liwilla8 07.12.13, 09:13
    Nie czytaj wypowiedzi różnych frustratów w internecie, tylko przejedź się tam kilka razy, o różnych porach dnia, popytaj sąsiadów, przejdź się po okolicy. Chyba ważniejsza jest Twoja opinia i wrażenie o tym miejscu a nie to co napisał ktoś anonimowy, o kim nic nie wiesz (może nigdy w życiu tam nie był).
  • magdakg7 08.12.13, 15:19
    A jak sąsiedzi to "różni frustraci"?
  • lawkeeper 08.12.13, 16:29
    Zewnętrznie budynek wygląda ładnie, niezła komunikacja w okolicy. Nie wiem jak w środku, ale większość bloków w zasobach SM Bródno ma zapyziałe klatki schodowe.
    W okolicy niestety jest dużo menelstwa i uprzedzam, że czynsze w ramach tej SM nie należą do najmniejszych.
  • liwilla8 08.12.13, 16:39
    Tak sobie teraz przypomniałam , że w mojej długiej historii poszukiwania mieszkania chyba oglądałam jakieś mieszkanie na Bazyliańskiej 18. Miałam podobne wrażenie, mieszkanie bardzo mi się podobało ale klatka schodowa już nie. Ostatecznie nie zdecydowałam się na nie głównie z powodu horrendalnie wysokiego czynszu (pamiętam do dziś, 430 zł za 28 m2, 1 osoba).
  • mieszkankagp 08.12.13, 18:20
    dziękuję za odp.
    Byłam, oglądałam, klatka paskudna sad czynsz też dość wysoki, ogólnie stan lokalu i budynku nieadekwatny do ceny jaką sobie życzą właściciele sad
    szukam dalej
  • lawkeeper 08.12.13, 19:17
    Jeśli chcesz na Bródnie (odradzam jednak wszystko co jest w zasobach SM "Bródno") to gdzieś na Kondratowicza jest mieszkanie, gdzie nie długo będzie licytacja komornicza (na każdym bloku jest ogłoszenie) - jeśli jest to mieszkanie z przeprowadzoną już eksmisją to warto się zainteresować (cena wyjściowa to 3/4 wartości rynkowej, a cena rynkowa jest ustalana na podstawie operatu szacunkowego, więc od komornika można kupić mieszkanie za 3 - 3,5 tyś za m2)
  • mieszkankagp 08.12.13, 19:27
    ale takiego mieszkania na kredyt nie kupię, a niestety nie dysponuję taką gotówką
  • magdakg7 08.12.13, 19:51
    a można wiedzieć, jaka to kwota?
  • oldboy42wawa 09.12.13, 15:45
    a Marki cię nie interesują to bardzo bliskie sąsiedztwo i bardzo dużo mieszkań na sprzedaż na ul.Kosynierów w sąsiedztwie M1 i pierwsza strefa biletowa ceny przystępne
    jak chcesz wiedzieć więcej to daj znać to cię pokieruję
    oldboy42wawa@gazeta.pl
    791-041-144
  • fil.ona 09.12.13, 23:00
    Markiiii!!!!!!Nigdy .Jeśli kochasz siebie i swoją rodzinę nie wyprowadzaj się do tej dziury .
    Dojaz masakra większość postoisz w korkach i jeszcze zapach z tchibo .Nie polecam .Mieszkałam w okolicach więc wiem co pisze smile
    Jakiego mieszkania szukasz ???Jaki metraż lub do jakiej ceny bo moja znajoma sprzedaje
  • lawkeeper 09.12.13, 23:20
    Jak jest zapach Tchibo to nie trzeba rano kawy pić smile
    A na poważnie to o co chodzi z Tchibo w Markach ? - nie jeżdżę w okolicy Słonecznej, ale tam jest chyba tylko ich magazyn.
  • oldboy42wawa 10.12.13, 00:28
    mieszkam w Markach od lat zapachu kawy nigdy nie poczułem dojazd do wawy jest o wiele lepszy niż z Bródna, a dzwony kościelne z Bródna słychać jeszcze przy M1
  • stanislawperkoz 10.12.13, 16:58
    tam kradną, rabują i ludzi biją, cywilizacja zaczyna się na Bródnie
  • mieszkankagp 10.12.13, 17:15
    szukam do 290 tys. (do ewentualnego odświeżenia, ale nie do kapitalnego remontu)
  • druid6 13.12.13, 08:36
    Mam do sprzedania mieszkanie 43 m2 na Kowalskiego . . Jeżeli cie to interesuje to prosze o info na e-mail marek.kaczkowski@o2.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka