prezent na I Komunie dla chlopca Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Kochani,
    wybieramy sie niebawem na I Komunie Sw do chlopca, ktorego wlasciwie nie znam
    (jest dzieckiem mojej kuzynki i widzialam go 2 razy w zyciu). Maz sie upiera
    zeby to byla jakas religijna ksiazka/album. Mysle, ze to dobry pomysl, choc
    nie wiem czy chlopca zainteresuje.
    Chrzestna nie jestem, ale zabawek nie chce mu kupowac, w koncu to I Komunia smile
    Bardzo prosze o jakies propozycje.
    Dziekuje smile
    • ciekawa jestem odpowiedzi - mam w tym roku I Komunie mojego
      chrzesniakasmile

w pracy slyszalam pomysly, ktore po pierwsze przestaja mnie 10 razy
      finansowo a po drugie nie w moich standardach prezentu komunijnegosmile

a te standardy to cos co bedzie z dzieckiem a potem z doroslym cale
      zycie, stanowic bedzie pamiatke tego DNIA jak rowniez pamiatek po
      ofiarodawcy.

Na chrzest ofiarowalam mojemu chrzesniaki (jak i kazdemu innemu
      ktorego mamsmile) ikonke Matki Bozej, na Komunie myslalam o krzyzyku i
      lancuszku, ale moze podzielicie sie pomyslamismile))
      --
      Już teraz kwitną we mnie Twoje ogrody
      • Jak na chrzest dostał Maryję, to teraz może swojego patrona. Wiem, że dla dzieci
        to bywa ważne, że jest ktoś kto się szczególnie nimi opiekujesmile My zawsze na
        chrzest kupujemy ikony patronówsmile.
        łańcuszek z krzyżykiem może już mieć, a chłopakowi kilka chyba się nie przydasmile
        • Ikona z patronem bylaby super!!! tylko tak sie zastanawiam - dziecie
          ma dosc malo popularne imie ale nie z kolei jakies mega dziwacznesmile
          Nie chce tutaj pisac jakiesmile Czy wiesz moze gdzie takie ikony mozna
          kupic/zamowic???
          Maryje kupowalam w wiekszym jubilerskim.
          --
          Już teraz kwitną we mnie Twoje ogrody
          • My od lat smile zamawiamy w jednym miejscu. Pierwszą z tego miejsca dostał nasz syn
            właśnie od chrzestnego na chrzestsmile. Mogę przesłać na priv namiary. Mają stronkę
            internetową, więc co nieco można pooglądać. Możesz sama znaleźć ikonę, którą Ci
            skopiują, czy na jej wzór coś namalują, albo oni przesyłają propozycje i Ty
            wybierasz. No, my to już różne rzeczy z nimi tworzyliśmy, bo imiona były różne i
            patronów szukaliśmysmile. Zawsze skuteczniesmile
      • >w pracy slyszalam pomysly, ktore po pierwsze przestaja mnie 10 razy
        finansowo

No właśnie, te "obowiązujące" cenniki komunijne, ale i chrzcielne i weselne, są
        doprawdy powalające.
        Kilka lat temu poproszono mnie, abym została matką chrzestną, w innym rejonie PL
        to było. Prezent zrobiłam wg naszych standardów rodzinnych: malutki
        wygrawerowany srebrny ryngraf nad łóżeczko oraz praktyczne drewniane krzesełko
        do karmienia (coś ok. 100 zł). Rodzice się ucieszyli, ale potem po kątach
        słyszałam od "życzliwych", że liczono na więcej od młodej bezdzietnej (wówczas)
        chrzestnej z miasta (pominięto fakt, że byłam bez pracy na etacie i kilka
        dobrych lat zasuwałam na studium doktoranckim za 750 zł miesięcznie).
    • Nie jest to ktoś bardzo Wam bliski więc może jakiś symboliczny prezent, może
      jakaś gra biblijna (komp. lub planszowa) trochę tego jest, a jak będzie ciekawa
      to i go zainteresuje i zmobilizuje do pogłębienia wiedzy religijnejsmile.
    • Ja też poproszę namiar na te ikony, jeśli można.
      Dzięki.
      • Bylam wczoraj na targach wydawcow ktaolickich.
        Kupilam ksiazki dla siebie i dzieci smile i dla chlopca na Komunie:
        - Przewodnik dla mlodych odkrywcow Biblii
        - Dlaczego? 110 pytan na temat Pisma Swietego
        Obie pozycje bardzo ciekawe. Mam nadzieje, ze sie spodobaja.

Dziekuje za wszystkie odpowiedzi smile
        PS 2 lata temu znajoma malowala nam na zamowienie ikone Sw Zuzanny na Komunie
        chrzesniaczki naszej. Ikona piekna, pozlacana, bardzo dobrze namalowana -
        zaplacilismy Jej ok 400 zl, ale moim zdaniem warto, bo to pamiatka na cale zycie
    • My na I Komunię dla chłopca kupiliśmy Biblę dla dzieci Ks. Wacława Oszajca
      ksiegarnia-pantadeusz.osdw.pl/ksiazka/Oszajca-Waclaw/Biblia-dla-dzieci-na-kazdy-dzien,48504401405KS

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.