Avon czy oriflame?Pomocy!! Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witam,
    Jestem od niedawna konsultantka z Oriflame i chcialabym sie przeniesc na
    avon ale niewiem czy to mi sie bedzie oplacac.Chcialabym cos zarobic. W
    oriflame tez moge ale bardzo malo osob bierze , no i mysle ze mialabym wiecej
    klientek gdybym byla w avonie .I jak to jest ze sie ma taniej kosmetyki dla
    siebie? Prosze o radesmile
    • Ja na twoim miejscu nie zastanawiał się nad tym ,tylko wybrała avon. Jestem w avonie od ponad 6 lat i jest ok. Za upust jaki dostaję zamawiam siebie kosmetyki, czyli mam je prawie za darmo.
      • ja jest w avonei a warunki w ori znam doskonale bo bilska osoba jest w ori jest
        ciezko sama wies zciekzo o kilentki wymogi tych PP w avonei paczka gratis 2
        razy nie ma tak ze mas z3 tyg robis zkiedy chcesz i nigdy nei powies zkilentce
        kiedy bedzie bo musis zmeic 100 szybko sie koncza produkty avon jak cos dosyla
        daje czesto programy poytwacyjen a w ori ams ztylko te zacznij katalog polecam
        AVON
        • Majulka, twoje wypowiedzi to jest jeden wielki bełkot. Nie da sie tego czytać...
        • majulka18 napisała:

> ja jest w avonei a warunki w ori znam doskonale bo bilska osoba jest w ori
          jest ciezko sama wies zciekzo o kilentki wymogi tych PP w avonei paczka gratis
          2 razy nie ma tak ze mas z3 tyg robis zkiedy chcesz i nigdy nei powies
          zkilentce kiedy bedzie bo musis zmeic 100 szybko sie koncza produkty avon jak
          cos dosyla daje czesto programy poytwacyjen a w ori ams ztylko te zacznij
          katalog

Warunki w Oriflame znam doskonale, bo zajmuję się tym niemal od początku
          obecności tej firmy w Polsce. Twój bełkot postarałam się przetłumaczyć sobie na
          język polski i dzieki temu mogę sprostować twoje nieścisłe informacje: nie masz
          3 tygodni na cokolwiek - to jest okres obowiązywania danego katalogu; nie
          musisz zamawiać z każdego katalogu, a żeby móc kupować jako konsultantka, nawet
          jesli kupujesz tylko dla siebie i na prezenty gwiazdkowe, wystarczy Ci jedno
          zamówienie w roku. Możesz sobie zamówić paczkę nawet z 1 produktem i za 1 PP
          (tu wchodzą w grę dodatkowe koszty, ale o ile wiem w Avon też tak jest). Jeśli
          zamawiasz przez internet to od razu wiesz, kiedy będzie dostawa, więc możesz to
          powiedzieć klientce. Jeśli przez telefon - możesz zapytać osobę przyjmującą
          zamówienie o termin dostawy. Jeśli SMS lub faxem - możesz zadzonić do ORI i
          zapytać. Jeśli chcesz paczkę na Biuro Regionalne - mają stałe dni dostaw.
          To, że niektóre produkty w promocji szybko się kończą - no cóż, na tym polega
          promocja, a poza tym duże zainteresowanie świadczy o ich atrakcyjności.
          Oferty na początek katalogu, bardzo atrakcyjne cenowo, służą zmotywowaniu
          konsultantek do składania zamówień właśnie wtedy, a nie czekania do ostatniej
          chwili.
          I najważniejsze - możesz zamawiać nawet codziennie, o ile tylko spłacasz swoje
          zobowiązania wobec ORI, czyli faktury, równie szybko.
          --
          O, to ja - taka mądra jestem?!
    • ja w tym temacie powiem tylko tyle: można powiedzieć, że przeniosłam się z
      Avonu do Oriflame. w Avonie już tylko kupuję kosmetyki dla siebie, za szerszą
      współpracę firmie dziękuję. w Oriflame jestem liderem. wnioski wyciągnij sama.
      --
      Forum Nu Skin
      Salonik kosmetyczny
      Zanim zapytasz...
    • Zapisz siostrę, męża albo mamę do Avonu i będziesz mogła spróbować, jak Ci się
      ułoży współpraca z tą firmą. Wybierzesz tą, która będzie Ci bardziej odpowiadała.
    • moim skromnym zdaniem jesli bedziesz pytac ludzi na forum avonu to powiedza ze
      avon lepszy
      jesli zapytasz na forum oriflame powiedza Ciu ze oriflame lepszy

moim zdaniem poczytaj soebie posty na forum avonu gdzie ludzie zala sie ze
      zostali wykorzystani, albo ze im sie nie podoba i sie zawiedli i poszukaj tego
      na forum oriflame

ja sama bylam w avonie ale zrezygnowalam ze wzgledu na niezadowolone jakoscia
      klientki
      przeszlam do kokurencji i uwierz, mam 2x wieksze zamowienia

wybor nalezy do Ciebie
      ja radze poczytac wczesniejsze watki, a sporo tego jest

pozdrawiam serdecznie
      --
      moje gg 8769445
      czas na przyjemności
      forum dla kobiet
    • jeśli CHCESZ ZAROBIĆ to poszukaj czegoś innego niż Ori i Avon smile
      --
      żeby być sobą ... trzeba być kimś... wink
      • masz coś konkretnego na myśli???jeśli tak ...czekam na wiadomość na poczcie..
        --
        pozdrawiam cieplutko ..
        9309377
          • Często dziewczyną daje dwa katalogi albo którym są zainteresowane. Niestety (albo stety dla mnie) muszę powiedzieć, że Avon mimo wszystko schodzi mi lepiej. Zależy to pewnie też w jakich kręgach się obracamy. Gdybym miała kontakty z ludźmi, którzy zarabiają ciut więcej, mają lepszą sytuacje finansową to pewnie Ori by schodził. Jednak tak nie jest. Generalnie jeżeli zależy komuś na budowanie swojej grupy, lepszą zabawe w MLM to polecam Ori. Pod tym względem Avon dopiero raczkuje. Po za tym w Avon cały katalog to jedna wielka promocja, praktycznie wszystkie ceny są obniżone. W Ori tak nie ma. Sporą cześć kosmetyków można kupić po cenach regularnych. Dodatkowo co katalog Ori to inne produkty (co akurat mi się podoba, bo ja Ori dopiero poznaje i nie wiem co mają w swojej ofercie.) A w Avon zazwyczaj co katalog to to samo + nowości. Szkoda, że w Ori nie ma demówek. Po za tym dla mnie katalog trwa za krótko. W Avon jestem bardziej elastyczna pod tym względem. Mam bardzooo długi termin zbierania zamówien - moge ponad 1,5 miesiąca zbierać zamówienia. Ponieważ mogę pracować na dwóch katalogach na raz.
            • w Ori też możesz pracować na 2 katalogach na raz. a krótszy okres obowiązywania
              katalogu = większa liczba katalogów w roku = większa liczba zamówień. ja np.
              zamawiam coś z każdego katalogu i większość klientek pewnie tak samo. a co do
              cen, to przecież są w Ori kosmetyki, które kosztują ok. 5 zł. jest mnóstwo
              takich za 10-12 zł. nie wiem, dlaczego bardziej w oczy rzucają się te droższe.
              może po prostu Oriflame ma wizerunek marki z nieco wyższej półki niż Avon. a
              wiem tyle, że Ori nie ma zamiaru konkurować z Avonem za pomocą cen - bo
              kosmetyki Ori są tyle warte.
              --
              Zainwestuj 1 zł, zarób fortunę
              Salonik kosmetyczny
              Forum Nu Skin
              • Tu się nie zgodzę. Za wiele kosmetyków nie zapłaciłabym nawet połowy promocyjnej
                ceny. Niektóre są bardzo kiepskie. Wizerunek może mylić. Szczególnie od czasu,
                kiedy produkcję przeniesiono do Polski.
                Ale to chyba jest tak w każdej firmie, że są produkty rewelacyjne i złe, a także
                dobre ale nie odpowiadające danej osobie.
                • oczywiście, że tak jest w każdej firmie. ale produkcja nie odbywa się tylko w
                  Polsce, nie wiem, czy nie większość kosmetyków, które zamawiam, jest
                  produkowana zagranicą.
                  --
                  Salonik kosmetyczny
                  Forum Nu Skin
                  • justa_79 żeby móc pracować na dwóch katalogach na raz, muszę ten nastepny dostać szybciej - a ja nie mam takich możliwości. W oddziale za zakup katalogów pewnie musiałabym oprócz ceny katalogu zapłacić jeszcze opłatę detaliczną ( W avon brak i katalogi możesz kupić bez problemu. W biurze niestety katalogów nie chcą sprzedawać od razu (lub nie mają ich wystarczającej ilości). Dla mnie terminy są za krótkie i nie mam przez to wcale więcej zamówieńsad Zresztą Ori traktuje jako dodatek i nie bawię się z tym na poważnie, bo nie mam takich możliwości. A czytając forum zamknięte Ori czasem bardzo się dziwie nachalnością - zupełnie jak akwizycjauncertain
                    • w Ori katalogi i próbki można zamawiać bez opłat. u mnie w biurze kupuję
                      katalogi bez problemu - ale domyślam się, że nie we wszystkich biurach musi być
                      taka super obsługa.
                      --
                      Salonik kosmetyczny
                      Forum Nu Skin
                    • wiesz w ogóle, co to jest akwizycja? akwizycja to nic innego, jak sprzedaż
                      bezpośrednia - czyli tradycyjny "door-to-door" ("od drzwi do drzwi"), od
                      którego zaczynał Avon, zanim przeniósł się na bazarki i na allegro.
                    • aha, jeżeli chodzi o katalogi z wyprzedzeniem, to dostajemy je za odpowiedni
                      poziom sprzedaży. poza tym - kwestia dogadania się ze sponsorem, liderem czy
                      dyrektorem grupy. nie ma tak, że się nie da.
                      --
                      Oriflame za 1 zł
                      Salonik kosmetyczny
                      Forum Nu Skin
                      • r.i ale nachalnośc akwizytorow jest podobna jak kilka osób z forum Ori.
                        justa_79 nie bardzo chyba opłaca się wysyłac np mi katalogi z wyprzedzeniem plus do tego opłaty za przesyłki.
                        • Niestey zgadzam się z taką opinią. Osoby, które znam z Ori, to w większości (nie
                          wszyscy) strasznie nachalni wpychacze towaru. W dodatku po przejściu ostrego
                          prania mózgu, że ich kosmetyki są najlepsze na świecie i w ogóle, żadne inne się
                          nie nadają do niczego, samo Ori jest jedyną szansą na zarobek, a tworzenie
                          własnej grupy powinno stanowić cel życia itd. Przykre. Wg mnie wynika to z
                          faktu, iż traktują Ori jako zawód, a nie jako hobby. A bądźmy szczerzy, Ori
                          stwarza taką szansę, że można z tego interesu wyżyć, natomiast w Avonie bywa z
                          tym kiepsko. I jeżeli nie traktuję się tego hobbystycznie, można stracić zbyt
                          wiele nerwów.
                          • goscha napisała:

> Niestey zgadzam się z taką opinią. Osoby, które znam z Ori, to w większości
                            (nie wszyscy) strasznie nachalni wpychacze towaru.

Masz złych znajomych. Dobry konsultant nie "wpycha" towaru, tylko dobiera go do
                            potrzeb klienta - nawet jesli dopiero uświadamia klientowi potrzebe uzywania
                            tego czy innego produktu.

>W dodatku po przejściu ostrego prania mózgu, że ich kosmetyki są najlepsze na
                            świecie i w ogóle, żadne inne się nie nadają do niczego, ...

Powtarzam - masz złych znajomych. W Ori nikt nikomu mózgu nie pierze.
                            Konsultanci, jesli chcą, mogą, ale nie muszą uczestniczyć w szkoleniach
                            marketingowych i kosmetycznych. Twoi znajomi pewnie nie chcieli i dlatego tak
                            się zachowują. A kosmetyki Oriflame sa naprawdę dobre, a w porównaniu do swojej
                            ceny - bardzo dobre.

>samo Ori jest jedyną szansą na zarobek, a tworzenie własnej grupy powinno
                            stanowić cel życia itd. Przykre. Wg mnie wynika to z faktu, iż traktują Ori
                            jako zawód, a nie jako hobby. A bądźmy szczerzy, Ori stwarza taką szansę, że
                            można z tego interesu wyżyć, natomiast w Avonie bywa z tym kiepsko. I jeżeli
                            nie traktuję się tego hobbystycznie, można stracić zbyt wiele nerwów.

Ori nie jest jedyną, ale niezłą szansą na zarobek i budowanie grupy może być
                            sposobem na rozwój zawodowy. Wymaga to czasu i pracy, ale co nie wymaga?
                            I nie chcę być złośliwa - szansa na spokojne zarobienie sporych pieniędzy jest
                            dużo większa niż w Avonie. Czytam to forum, więc wiem, jak narzekacie na pomysł
                            wprowadzenia liderek i związane z tym problemy finansowe.
                            • Widzisz komóreczko, nie musisz mi tłumaczyć, jaki konsultant jest zły a jaki
                              dobry. A Ci moi znajomi upychacze właśnie prowadzą takie szkolenia marketingowe
                              i pewnie dlatego tak się zachowują. I starają się propagować ubóstwianie Ori u
                              kolejnych osób. Żyją tylko i wyłącznie Oriflame, myślą, uwielbiają i nie widzą
                              świata poza Ori.
                              I jeszcze raz powtórzę, że wg mnie nie wszystkie kosmetyki Oriflame są warte
                              swojej ceny. Owszem są i dobre, ale też są i złe. Jeśli twierdzisz inaczej, to
                              chyba Ciebie również będzie można zaliczyć do Oriflejek-Mózgowypierek.
                              A co do ostatniego punktu Twojej wypowiedzi, chyba nie rozumiesz tekstu
                              czytanego, bo nie musisz być złośliwa, ponieważ ja dokładnie to samo
                              stwierdziłam. W Ori można łatwiej zarobić niż w Avonie. Nie przeczę.
                            • Oj, komórko, niestety ja się spotkałam z tym samym - straszliwe sekciarstwo w
                              tym Ori panuje. I żeby nie było że jestem stronnicza to powiem Ci, że śmieszna
                              sprawa, bo jestem w Ori, co prawda nie sprzedaję ale jednak, a z Avonu już mnie
                              wykreślili za nieaktywność, choć nadal prowadzę forum. Też uważam, że w sumie to
                              Ori daje lepszą szansę na zarobek, z tym że kosmetyków wcale nie ma jakoś
                              znacznie lepszych niż Avon - niektóre faktycznie są fajne i mam swoje ulubione,
                              ale niektóre są do bani. To oczywiście moja subiektywna ocena.
                              Z sekciarstwem spotkałam się także na forum Oriflame na tym portalu, zostałam na
                              nim zabanowana bo wypisywałam tam szczere (zarówno negatywne, jak i pozytywne,
                              żeby nie było!) opinie o kosmetykach które kupiłam. Niestety, nie pasowałam do
                              ogólnego nastroju piania jakie to Oriflame jest cudowne, więc mnie zabanowano.
                              Jednak nie wszyscy konsultanci Oriflame są tacy: spójrzcie, dziewczyny,
                              chociażby na Justę, która mimo że pnie się po oriflejmowskich szczeblach
                              kariery, potrafi jakoś obejść się bez zaspamowywania forum Avon i ślepego
                              wychwalania Ori pod niebiosa. Czyli jednak można!
                              --
                              Forum Avon

Dzieciom Neostrady mówimy NIE
    • Praca w Oriflame- To naprawdę się opłaca
      WPISOWE 1 ZŁ
      Zarabiasz na sprzedaży produktów z katalogu od razu na wstępie 23% i nie tylko.
      Nic nie ryzykujesz, nic nie tracisz, zamawiasz kiedy chcesz, za ile chcesz, za darmo, nie ma limitów składania zamówień, ani wymogu składania zamówienia z każdego katalogu, możesz np. robić to co 2 katalog, jak tylko chcesz.
      Podpisanie umowy, nie jest wiążące, ponieważ jeśli będziesz chciał ją zerwać nie ponosisz żadnych konsekwencji, umowa też sama wygasa jeśli przez okres 2 katalogów, nie będziesz składał zamówień
      Zamówienia można składać poprzez internet bez wychodzenia z domu, sam decydujesz kiedy pracujesz, dostawa do domu przez kuriera po 3 dniach od złożenia zamówienia, za zamówienie, możesz zapłacić aż w ciągu 14 dni od daty otrzymania paczki, więc spokojnie zdążysz zebrać pieniądze od swoich klientów.
      Zarabiasz 23 % na produkcie. Dużo prezentów od Oriflame za składanie zamówień w ciągu roku. Możesz kupować również kosmetyki tylko dla siebie, po co masz przepłacać konsultantce.
      Jak wyliczyć Twój zysk ? Twój klient kupuje kosmetyk za 16,90 zł z katalogu, ty płacisz za niego 13,00 zł, więc Twój zysk to 3,90 zł
      DODATKOWO : Możesz zarobić na prowizji od sprzedaży. Każdy produkt ma przypisaną ilość punktów promocyjnych tzw. PP Produkt za 16, 90 ma przypisaną wartość 4 PP Jeśli uzbierasz zamówienie za 200 PP OTRZYMASZ DODATKOWO 3% od sprzedaży.
      Tabela prowizji :
      200 - 449 pp - 3%
      450 - 899 pp - 6%
      900 - 1799 pp - 9 %
      1800 - 2999 pp - 12%
      3000 - 4999 pp - 15 %
      5000 - 7499 pp - 18 %
      7500 - X - 21%
      Nie musisz zbierać tych pkt. sam, ponieważ jeśli zapiszesz nowe osoby do Oriflame to pkt. zebrane przez te osoby zasilą Twoje konto.
      Np. TY - 120 pp 1 osoba, którą zapisałeś - 200 pp 2 oosoba - 40 pp 3 osoba 260 pp 4 osoba 110 pp Razem uzbierałeś więc : 610 PP, więc Twoja prowizja wyniesie już 6% Jeśli namówisz osoby, które zapisałaś by te zapisały kolejne osoby itd, to wszystkie pkt zebrane przez te osoby zasilą Twoje konto, więc Twoje zarobki mogą być naprawdę duże, wszystko zależy od ilości osób które zostaną zapisane w Twojej grupie, im więcej tym większy zysk.
      A to nie wszystko :
      Przez pierwsze 3 katalogi, możesz zdobyć nagrody o wartości ponad 300 zł, za jedyne 3 zł.
      W tym:
      - 1 katalog współpracy zamówienie na 80 pkt- puder w perełkach Giordani Gold
      - 2 katalog- 80pkt- oszałamiający zapach Rose of Dreams NOWOŚĆ!
      - 3 katalog- 80 pkt- stylowa biała torebka
      Produkty do zebrania widoczne będą na mojej stronie od 8 kwietnia (wtedy chodzi nowy katalog) :
      ZAPRASZAM ZAINTERESOWANE OSOBY:
      pl.oriflame.com/consultants/php/php-show.jhtml?nameInUrl=pl_monika-zapisy&_requestid=122524
      Wystarczy, że w katalogach pierwszych złożysz zamówienie za 80 PP, TO NAPRAWDĘ ŁATWO ZROBIĆ ! Uwierz
      Mała konkurencja, więc stosunkowo łatwo zdobyć zamówienia.
      Pozdrawiam, proszę o kontakt i zapraszam.
      monika-adamska22@wp.pl
      516317046- odpowiadam na smsy
      GG-43906783
    • Ja wolę Avon wiecej kosmetyków, ale zniżki mają różne
      --
      stylowi.pl/kategoria/Slub-i-inne-wydarzenia - moja ulubiona kategoria.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.