Dodaj do ulubionych

Nowi gracze, kto podbije rynek..?

18.03.05, 00:17
Witam!

Ciągle wchodzą nowi gracze na rynek...

Jak myslicie?

Jakimi cechami poowinni wyrózniać się ci, za kilka lub kilkanście lat znajdą
sie wśród liderów naszego rynku?

Czy nadal bedzie tak wielka dominacja firm kosmetycznych, czy też maja szanse
nowe produkty...

W jakim kierunku będzie ewoluował rynek DS, szczegolnie mlm, bo nie w każdym
asortymencie mozna zbudować mlm, w niektórych jednak onelvel bedzie bardziej
sensowny..?

Chcesz więcej,klinij tu:MLM, biznes po godzinach...
Pozdrawiam i zapraszam!
gg 172 85 85
Obserwuj wątek
    • romek744 Re: Nowi gracze, kto podbije rynek..? 19.03.05, 08:49
      MLM będzie się intensywnie rozwijał. Równomiernie w stosunku do szybko
      rozwijających się branż: telekomunikacja, informatyka oraz zdrowie - wellness
      itd. Ale przede wszystkim na rynkach światowych najwiekszymi graczami będą się
      stawały średniej wielkości przedsiębiorstwa MLM, w których łatwiej zadbać nad
      etyką zawodową. Największe molochy będą traciły zaufanie (kryzys wewnątrz firmy
      patrz Avon) a później wśród klientów. Tutaj już laik może zaobserwować sytuację
      kryzysową. Gdy jeszcze kilka lat temu najwięcej kosmetyków sprzedawano
      bezpośrednio to teraz Empiki i inne lokale wyprzedzają firmy DS kosmetyczne o
      mld złotych (zainteresowanym mogę wskazać wyniki ostatnich badań rynkowych).
      Jest kwestią tygodni jak: "ostatni będą pierwszymi" i odwrotnie... przede
      wszystkim w Polsce.
      romek
      • 1szylider Branże opanowane przez DS 19.03.05, 11:20

Witam!

1. Branża ubezpieczeniowa. Guru marketingu Koetler bardzo niechetny DS w swoim
        monumentalnej cegle pt "Marketing" atakuje ubezpieczycieli, że korzystają z
        formy DS, ale jednak nie podaje przepisu na sprzedaż polis. Zatem myslę, że
        rózne formy DS czy marketingu bezpośredniego utrzymaja sie w branzy
        ubezpieczeniowej.

2. W produktach finansowych myslę, że również kredyty doskonale nadają się do
        DS.

3. Nieruchomości: pojeżdżam do klienta z laptopem badam zaiteresowanie,
        potrzeby, wyszukiwarka i dalej jazda na obiekty sprzedazy.

4. Wspomnania branża kosmetyczna- ciagle firm DS przybywa, dla mnie przewaga
        nad sprzdaża detaliczna jest oczywista.

5. Inna branżą całkowicie opanowana przez DS są garnki typu AMC. Wydawało się,
        że ich sprzdaz przedaż przez DS padnie po tym gdy w hipermarketach pojawiły się
        zestawy Solingena, ale jednak znikły one z hipermarketów a firmy DS maja się
        mocno.

Teraz chcialbym zwrócic uwagę, na chakterystczną rzecz, że np polisy czy
        kosmetyki doskonale nadają sie zarówno do DS jak mlm, to jednak garnkiamc są
        sprzedawane wyłącznie jako onelevel, podobnie wyobrażam sobie, że inne rzeczy
        jak np pompy głebinowe mogą być swietnie sprzedawane przez DS, ale raczej
        trudno przez mlm...

Pozdrawiam i zapraszam!
        gg 172 85 85
        • romek744 Re: Branże opanowane przez DS 19.03.05, 13:20
          4. Wspomnania branża kosmetyczna- ciagle firm DS przybywa, dla mnie przewaga
          nad sprzdaża detaliczna jest oczywista.

A więc trochę faktów, wyniki badań:
          miejsce zakupu kosmetyków w ciągu ostatnich 12 miesięcy:
          - w perfumerii, drogerii - 42,3 %
          - w sklepie, sieci sklepów (np. Empik) - 14,8 %
          - okazyjnie od kogoś - 13,1 %
          jesli więc przyjmiemy, że "okazyjnie od kogoś" jest DS no to jakoś nie widzę
          przewagi MLMu kosmetycznego nad sprzedażą kosmetyków detalicznie.
          Romuś
          • 1szylider Re: Hola, hola... 19.03.05, 13:39
            romek744 napisał:

> 4. Wspomnania branża kosmetyczna- ciagle firm DS przybywa, dla mnie przewaga
            > nad sprzdaża detaliczna jest oczywista.
            >
            > A więc trochę faktów, wyniki badań:
            > miejsce zakupu kosmetyków w ciągu ostatnich 12 miesięcy:
            > - w perfumerii, drogerii - 42,3 %
            > - w sklepie, sieci sklepów (np. Empik) - 14,8 %
            > - okazyjnie od kogoś - 13,1 %
            > jesli więc przyjmiemy, że "okazyjnie od kogoś" jest DS no to jakoś nie widzę
            > przewagi MLMu kosmetycznego nad sprzedażą kosmetyków detalicznie.
            > Romuś

Witam!

Ja miałem na mysli to, że wzrasta rola DS w branzy kosmetycznej, choc nie znam
            dokładnych statystyk dynamiki wzrostu udziału DS w branzy kosmetycznej.

Natomiast twierdzę iz ta branża znakomicie nadaje sie do DS i do MLM.

A teraz o Twoich statystykach.

Nie podajesz źródła ani czasu ani miejasca tego badania, ale mimo to uznaję je
            za wiarogodne.

No to sumujmy:
            42+14 = 56%

A co się dzieje z pozstałymi 44%..?

Oczywiście nie sadzę aby całe 44% było w DS, ale warto jednak się nad tym
            zastanowić...

Pozdrawiam i zapraszam!
            gg 172 85 85
            • romek744 Re: Hola, hola... - gdzie kupujemy kosmetyki? 19.03.05, 14:12

www.tns-global.pl/2004/2004-09/2004-10/wid/859
              wyniki badań z października 2004 a więc jeszcze bije od nich świeżością.
              Napisałeś, że "wzrasta rola DS w branzy kosmetycznej." Dlatego podałem wyniki
              badań ponieważ nie wzrasta rola sprzedaży bezpośredniej w branży kosmetycznej
              (wciąż na topie są sklepiki).
              To wzrasta rola przemysłu kosmetycznego w sprzedazy bezpośredniej,ponieważ
              kosmetyki wydaje się, że nadają się do zastosowania w DS i MLM.
              Romek
              • 1szylider Re: Hola, hola... - gdzie kupujemy kosmetyki? 19.03.05, 14:16
                romek744 napisał:

> To wzrasta rola przemysłu kosmetycznego w sprzedazy bezpośredniej,ponieważ
                > kosmetyki wydaje się, że nadają się do zastosowania w DS i MLM.
                > Romek

Witam!

Zanim zapoznam się z tymi danymi i znajdę cos do skomentowania zechcij wyjąsnić
                powyższy pogląd.

Pozatem co znaczy termin; "luksusowe kosmetyki"..?

Pozdrawiam i zapraszam!
                gg 172 85 85
                • romek744 Re: Hola, hola... - gdzie kupujemy kosmetyki? 19.03.05, 15:07
                  > To wzrasta rola przemysłu kosmetycznego w sprzedazy bezpośredniej,ponieważ
                  > kosmetyki wydaje się, że nadają się do zastosowania w DS i MLM.
                  > Romek

ad. 1. wzrasta rola przemysłu kosmetycznego w sprzedazy bezpośreniej to znaczy,
                  że coraz więcej wyrobów kosmetycznych sprzedaje się za pomoca sprzedaży
                  bezpośredniej. Tendencja wzrostowa. No... było mniej a jest coraz wiecej.
                  ad. 2. kosmetyki wydaje się, że nadają się do zastosowania w DS i MLM.- wydaje
                  mi się osobiście - moje osobiste zdanie na ten temat. Nie zajmuje się sprzedażą
                  kosmetyków dlatego nie wiem czy to dobrze jak ktoś je sprzedaje bezpośrednio
                  czy też nie dobrze. W ogóle z kosmetyków używam tylko pianki do golenia i wody
                  po goleniu (zakup raz na 3, 4 miesiące)- resztę ciała często po prostu myję.
                  Jestem zwolennikiem mądrego systemu lokowania ciężko zarobionych pieniędzy. Być
                  może, gdybym sprzedawał kosmetyki bądź tez częściej je kupował mógłbym
                  powiedziec nieco więcej na temat czy się nadają do DS czy nie. Na razie
                  wypowiadam się znając faktyczne, rzetelne dane, których nie neguję.
                  ad. 3. Pozatem co znaczy termin; "luksusowe kosmetyki"..? - takie, których nie
                  można nabyć w kiosku obok przystanku.
                  Romek
          • 1szylider Badanie OBOP 19.03.05, 17:59

Witam!

Warto zwrócic uwagę, że nie ma tu pytania: czy kupujesz w DS, wiec
            interpretacja na nasz uzytek bedzie myląca.

Oczywiście szanuję OBOP, ale to badanie było robione nie na nasz uzytek.

Myslę, że powinno być pytanie o DS, gdyż w tej branzy DS stanowi znaczy element
            rynku.

Pozdrawiam i zapraszam!
            gg 172 85 85
            • romek744 Re: Badanie OBOP 19.03.05, 18:21
              No i widzisz?
              Ja mam swoje zdanie - Ty masz swoje i wszystko jest ok. Pełna demokracja
              publicystyczna i wolność wypowiedzi.
              MLM traktuję jako hobby.
              Romek
              • 1szylider Re: Badanie OBOP 19.03.05, 18:30
                romek744 napisał:

> No i widzisz?
                > Ja mam swoje zdanie - Ty masz swoje i wszystko jest ok. Pełna demokracja
                > publicystyczna i wolność wypowiedzi.
                > MLM traktuję jako hobby.
                > Romek

Witam!

Juz dawno chciałem zaprowadzić reformy na forum.
                Ale brak czasu plus brak dobrego pomysłu.

A swoją droga ja tez kiedys traktowałem MLM jako hobby i przeszedłem przez
                wiele firm, zaś o avon nie zahaczyłem tylko dlatego, że jest on 1level...

A z kim Ty uprawiasz swoje hobby i co w nim znajdujesz?
                W tym hobby i jak je realizujesz?

A co do demokracji to nadal jej nie ma gdy ja mam pełnie "wadzy" i mogę być
                sędzia w swojej sprawiesad((

Ale za to jest liberalizm zgodnie z moim systemem wartoścismile))

Pozdrawiam i zapraszam!
                gg 172 85 85
                  • 1szylider Re: Badanie OBOP 20.03.05, 12:31
                    romek744 napisał:

>
                    > Świeże teksty na temat przyszłości network marketingu:
                    >
                    >
                    > www.modernmarketing.pl/index.php?pg=mms&msgnr=1673
                    >
                    > www.networkmagazyn.pl/news_00.html

Witam!

Przy moim wielkim szacuncu do pierwszego pisma, przypominam iz marketing
                    bezposredni jest tylko cześcia naszych działań i to w waskim zakresie, bo
                    raczej pojedyczy liderzy nie będa podejmowac wielkich akcji mailowych...

Myslę, że lepsze skutki da mniejsza skala ale systematycznie, wiec te materialy
                    pomocniczo.

Drugi jest inicjatywa bardzo młodychludzi, ktorych zamiast oddawać w ręce
                    prokuratora lepiej byłoby sprowadzic na dobra drogę mlmową, bo jest szansa na
                    wykreowanie ich na wielkich liderów w przyszlości, bo widać, że chłopcy mają
                    potencjałsmile))

Znacznie ciekawsze i duzo bardziej polemiczne będą treści artykułu wskazanego
                    przez Justyne w innym miejscu:
                    www.opoka.org.pl/biblioteka/X/XB/marksiec.html
                    Ale nie wiem, czy jego omawianie nie było celowe na specjalnym watku?

Pozdrawiam i zapraszam!
                    gg 172 85 85
                    • romek744 Re: Badanie OBOP 20.03.05, 15:18
                      dzięki... wysłałem pusty post (hihi)

tak, mark. bezp. jest tylko częścią ale postanowiłem przytoczyć bo przy tak
                      małej ilości publikacji i badań na temat MLM... Na bezrybiu i ptak ryba.
                      Romek
                      • 1szylider Re: Badanie OBOP 20.03.05, 22:29
                        romek744 napisał:

> dzięki... wysłałem pusty post (hihi)
                        >
                        > tak, mark. bezp. jest tylko częścią ale postanowiłem przytoczyć bo przy tak
                        > małej ilości publikacji i badań na temat MLM... Na bezrybiu i ptak ryba.
                        > Romek

Witam!

No jasne!

Ale co myslisz o zawartosci tego artykułu znalezionego przez Justynę?

Pozdrawiam i zapraszam!
                        gg 172 85 85
                        • romek744 Re: Badanie OBOP 21.03.05, 12:33

Myslę, że jest ok. Ale czytałem ciekawsze artykuły tego autora w network
                          magazynie. Ten jest dość starej daty i był drukowany w piśmie zajmującym się
                          bodajże reklamą i PR dlatego jest taki ogólny.
                          romek
                              • 1szylider Ależ będę polemizował! 21.03.05, 20:07
                                romek744 napisał:

> Szczerze mówiąc to ten artykuł sam w sobie wydaje mi się polemiką. Raczej nie
                                > ma w nim wieli liczb oprócz 1 i 100.
                                > Romek

Witam!

Bo jest jeszcze 10smile))

No własnie autor krytykuje "polskie firmy", ale nie wiadomo kogo ma na mysli,
                                bo dla mnie Oriflame, AMC (nie znam bliżej), Avon, Amway SpzOO są firmami
                                polskimi, bo działaja wg polskiego prawam, w Polsce płaca podatki, zatrudniaja
                                Polaków itp...

Pozdrawiam i zapraszam!
                                gg 172 85 85
                                • romek744 Re: Ależ będę polemizował! 22.03.05, 18:17
                                  W Polsce na dzień dzisiejszy jest ok. 60 firm MLM, autor pisze o ludziach
                                  działających w MLM w Polsce tak, że ma na mysli chyba współpracowników
                                  wszystkich tych firm... Oriflame, AMC, Avon i Amway to jedynie namiastka firm
                                  MLM w Polsce. Choć Oriflame i Avon (DS) skupiają w sobie największą liczbę z
                                  pośród Polaków zajmujących się sprzedażą bezposrednią. Z tym, że - moje bardzo
                                  osobiste zdanie - ogromna większość ludzi (kobiet), które podpisały umowy z
                                  tymi firmami nie traktuje tego poważnie, ich dochody z MLM są takie na szminkę
                                  albo ciuch jakiś, albo zapisują się żeby mieć po prostu zniżki na kosmetyki dla
                                  siebie. Ale autor tego tekstu ma na myśli wszystkich, że w Polsce ludzie się
                                  wstydzą zawodu handlowca ogólnie.
                                  Romek
                                      • 1szylider Re: Ależ będę polemizował! 22.03.05, 23:00
                                        romek744 napisał:

> No wiesz, to każdy będzie mówił, że jego firma jest najlepsza... w każdej
                                        > branży. Tak samo jest z religią także.
                                        > romek

Witam!

Z religią bym nie przesadzał, bo trącycmy tu o bardzo grząski gruntsmile))

A swoja drogą przypominam bardze żarliwe i budzące szacunek "wyznanie Tyoty"smile))

Ale wrócmy do tematu i do też owego artykułu, co zatem z owycmi aż 60 cioma
                                        firmami?

Ta liczba bylaby imponująca i świadczyłaby o wielkim bogactwie naszego rynku,
                                        ale zadam pytanie jak niewierny Tomasz: gdzież one są?

Pozdrawiam i zapraszam!
                                        gg 172 85 85
                                        • romek744 Re: Ależ będę polemizował! 22.03.05, 23:17
                                          Jak to gdzież one są? Bezpośrednio - u swoich klientów. Różne firmy mają różne
                                          zasady prowadzenia działalności. Jedne w ten sposób, że im więcej ludzi działa
                                          tym lepiej (nie ważne co to za ludzie i czy ich dochody są na poziomie kilkuset
                                          złotych) w innych jest ważniejsza jakość pracy i kwalifikacje sprzedawców a
                                          jeszcze inne np. się nie reklamują bo tego nie potrzebują. Myślę, że się nie
                                          pomyliłem, jestem w stanie wymienić 50 - 60 firm MLM działąjących na rynku
                                          polskim. Jednym idzie bardzo dobrze innym słabiej, jeszcze inne upadają aby na
                                          ich miejsce powstały nowe. Jak w każdej branży. 60 firm MLM to wcale nie
                                          bogactwo rynku - jak na prawie 40 mln naród (raczej nawet marnota). W 8 mln
                                          Austrii jest ich znacznie więcej a MLM jest tam bardzo poważaną branżą
                                          gospodarki. Cóż, jak to mówią: gdzie oszołomów nie sieją, tam nawet wizerunek
                                          networku można zchrzanić.
                                          romek
                                          • 1szylider Re: Ależ będę polemizował! 23.03.05, 02:14

Witam!

Jest mozliwe w przypadku firm DS takich AMC czy Vorwerk, ale firmy MLM juz z
                                            natury swojej są znacznie bardziej widoczne...

Np widać HL, Amwaya, czy Oriflame, pokazał się nam nawet Atwor czy LR,
                                            całkowiecie nowa MK, FLP znalazłem na stronach PSSB, no i dalej NUskin i to
                                            jest wałściwie wszystko, co z czym bedziemy sie spotykać w najbliższej
                                            przyszłości...

A byłbym zapomniał zameldowaly sie w naszym zasiegu i Akuna i Colway, nawet
                                            dostałem maila od HMC, o którym juz myslałem, że sie wycofał, a nawet
                                            podróbkowa Mahora...

Co jeszcze byłbys w stanie wymienić?

Pozdrawiam i zapraszam!
                                            gg 172 85 85
                                              • 1szylider Re: Ależ będę polemizował! 23.03.05, 11:48
                                                romek744 napisał:

> W jakim celu mam reklamować firmy tutaj na forum?
                                                > romek
                                                Witam!

Wylistowanie nie oznacza jeszcze reklamysmile
                                                A zresztą twierdzisz iz u nas jest nędzą mlmowa, wiec opowiedZ jak to jest w
                                                Austrii skoro znasz tamten rynek.

Bo lista DSA austriackiego nie wykazuje jakiegoś szczególnego bogactwa...

Pozdrawiam i zapraszam!
                                                gg 172 85 85
                                                • romek744 Re: Ależ będę polemizował! 23.03.05, 16:49
                                                  Nie wiem coś Ty się uczepił tego biednego DSA cały czas. O tym że firma działa
                                                  na zasadach MLM nie świadczy jej przynależność do jakiegokolwiek stowarzyszenia
                                                  tylko zasady na jakich opiera swoją działalność. Jesli firma nie chce należeć
                                                  do żadnego stowarzyszenia to jej właścicieli czy prezesów sprawa i nikt im nie
                                                  może zabronić działalności (zwłaszcza, ze w Polsce wszelkie stowarzyszenia,
                                                  związki, partie itd to wiadomo jak działają i po co). Tak jak np. ja nie chcę
                                                  należeć do jakiejkolwiek partii a wydaje mi się, że nie różnie się zasadami
                                                  działania od innych homo sapiens sapiens. Czy firma GM nie jest firmą
                                                  motoryzacyjną bo nie należy do Polskiego Związku Motorowego? Albo do LOK? Gdyby
                                                  należała to byłoby lepiej? Naprawde nie rozumiem Twojego toku myślenia...
                                                  Według mnie jeśli ktoś sądzi, że mu to nie potrzebne i nic mu nie pomoże to nie
                                                  zapisuje się do PSSB czy do DS w Austrii, prawda?
                                                  Romek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka