Dodaj do ulubionych

Wakacje singla

18.08.18, 09:56
W jaki sposób spędzacie wakacje, urlopy, długie weekendy?

Ja po latach organizowania czegoś na własną rękę w tym roku postanowiłem oddać się hedonizmowi all inclusive i wybrałem się do kilku namierzonych wcześniej biur podróży. Wnioski są takie:

- człowiek deklarujący spędzenie urlopu w pojedynkę jest traktowany jako (nie)groźny wariat
- najlepiej jest przy zakupie wycieczki posiadać rodzinę
- jeśli nie masz rodziny patrz wyżej
- jeśli jesteś absolutnie pewien, że w ciągu tych 2 miesięcy do wylotu nie uda ci się rodziny założyć to może jakiś kolega? Albo sąsiad?
- ten sam wyjazd dla singla jest droższy od takiego dla 2 osób (w przeliczeniu na osobę) o przynajmniej 25-30%
- większość atrakcji skierowana jest do rodzin i ich trybu spędzania wolnego czasu, co w praktyce oznacza zajęcie czymś dzieci, żeby rodzice mogli spokojnie poleżeć.

Może źle trafiłem, może nie dostatecznie uparcie szukałem, ale nie wygląda to dobrze. Ostatecznie dołączyłem do mojej rodziny i jedziemy w kilka osób.

A jakie są Wasze doświadczenia?
Obserwuj wątek
    • kevinjohnmalcolm Re: Wakacje singla 18.08.18, 10:42
      Biorę namiot, inny sprzęt survivalowy i jadę tam gdzie nikt się faktu że jestem sam nie czepia, bo najczęściej po prostu nikogo tam nie ma.
      Ewentualnie z podobnymi wariatami razem jedziemy na wyprawę w jakieś odludne dzikie miejsce.
      Zdarzało mi się też parę razy przejechać w cywilizowane rejony (np. zwiedzanie Paryża, Barcelony) i też nie miałem problemu - rezerwowałem sobie jednoosobowy pokój w hotelu i zwiedzałem wszystko na własną rękę.
      W czym problem?
      • badaboom_badabing Re: Wakacje singla 18.08.18, 18:18
        Wlasnie mialem nadzieje znalezc takie oferty, wydaje sie logiczne, że powinny istniec. Zdaje sie ze trafilem na bardzo tradycyjnych posrednikow.

Ktos z Was wyjezdzal w taki sposob? Kogos poznal w trakcie takiego wypadu?
        • tapatik Re: Wakacje singla 21.02.19, 08:50
          Niektóre biura podróży robią wycieczki dla singli podnosząc ceny wycieczek.
          To już lepiej znaleźć kogoś, z kim można podzielić pokój.

--
          Po tych wszystkich świętach mam awitaminozę.
          A dokładniej - niedobór witamin € i $.
    • marcepanka313 Re: Wakacje singla 19.08.18, 08:40
      Wyjazd za granicę że wzgędów praktycznych zorganizowany i nie w pojedynkę. Zawsze mam gdzieś z tyłu głowy, że gdyby coś to jest ktoś. smile

Wyjazdy w Polske dopasowuję przeważnie do własnych możliwości terminowych i konkretnych miejsc. A że nie jestem typem li i jedynie plażowym, barowym-miejsce docelowe to tylko baza wypadowa do zwiedzania okolicznych miejscowości.
      Pamiętam, że kiedyś będąc w miejscowości x, nie miałam możliwości wrócić do swojego miejsca pobytu i nocleg znalazłam w jakimś domu pielgrzyma, dołączając się do jakiejś pielgrzymki w sali trzydziestokilkuosobowej, koedukacyjnej z konieczności. Do tej pory pamiętam piętrowe łóżka, te teatralne szepty"ktoś mi ukradł jednego buta", kolejki do łazienki od czwartej rano..... I choć wtedy klęłam w żywy kamień to do tej pory bawi mnie ta sytuacja.
      Jakby co to nie była zbyt ortodoksyjny pielgrzymka, bo panowie bardzo chętnie przełamywali bariery zachęcając do degustacji "cudownych" specyfików.
    • laskabezpaska Re: Wakacje singla 19.08.18, 14:49
      W zeszłym roku spędziłam samotny urlop nad morzem, sama znalazłam kwaterę , sama łaziłam na wycieczki, sama , sama, sama....... i robiłam to na co miałam ochotę,
      wieczorami z obcymi ludźmi bywałam na ogniskach , grillach ... było miło, sympatycznie
      noce też spędzałam sama
      nie poznałam singlii może dlatego że ich nie specjalnie szukałam
      w tym roku , prawdopodobnie też sama pojadę nad Bałtyk i sama będę chodziła na piesze wycieczki
      jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma smile
      to mówiłam ja laskabezpaska

--
      Kocham deszcz !!! - tylko on na mnie leci.
    • kobalt_x Re: Wakacje singla 01.12.19, 22:56
      A tak poważnie, ktoś korzystał z biur podróży? Oferty dla singli są poza sezonem. Np. Hiszpania w grudniu, Turcja w kwietniu itd. Ktoś był? Poza sezonem można zwiedzać. Ale czy ludzie zwiedzaniem czy barem zainteresowani?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka