Dodaj do ulubionych

Ludzie i zwierzęta

21.10.18, 13:32
Przeczytałam artykuł o tym, jak to Piasek psora adoptował.
Takiego wielkiego i z chorymi łapami, co raczej siedziałby w schronisku do usranej śmierci.
A Piasek go wziął. No i widać na zdjęciach radość przeogromną w jednych i drugich ślepiach. smile
Ucieszyłam się i tak po ludzku wzruszyłam. Sama mam sunię ze schroniska. Powiedziałam: dajcie mi taką, co jej nikt nie chce. No i mam. Jest już starszą panią i do tego też ma niesprawne do końca łapki. Kochamy ją z Młodą jak głupie. big_grin
Zaskakujące było dla mnie to, co znalazło się w komentarzach pod artykułem. Młoda oczywiście czytała i jak raz oburzona woła: Matka, chodź zobacz...
Że Piasek to gej.
Że Piasek pod publikę to robi i zaraz psa wyrzuci.
Że jak inni adoptują to się nie ogłaszają.
No i moja Młoda na to:
Mamo, a jak ja bym ogłosiła, to ktoś by mnie słuchał? A jak jego posłucha chociaż jeden człowiek i tez da dom takiemu zwierzakowi, to źle? Przecież to nie on się reklamuje tylko schronisko. A że gej to znaczy, że nie może dać zwierzęciu miłości? Co to ma wspólnego?

Czasem myślę, że w takim psie jest więcej mądrości niż w ludziach. Nawet coraz częściej tak myślę. sad
Edytor zaawansowany
  • to_ja_pisze 21.10.18, 14:07
    W internecie wyłazi z ludzi sporo frustracji, nie udała się kolacja z teściami, maż wkurza, w pracy lipa i wejdzie takie coś w net i leczy swoje bolączki kosztem innych.
  • dolores2222 21.10.18, 14:51
    Ano prawda.
    Żal mój wynika z faktu, że nawet w dobrej sprawie pojawia się taka masa hejtu sad
    Szczęście, że Młoda ma swoje zdanie. Szczęście, że umie je wyrazić. Szczęście, że nie interesuje jej tzw. tłum. Może chociaż tyle wyciągnęłam na pocieszenie smile
  • gyubal_wahazar 21.10.18, 14:55
    Dolorka, masz wielkie serce dziewczyno ! Szczerze podziwiam, naprawdę. Wziąć psinkę ze schroniska, to dla mnie chyba najlepszy dowód człowieczeństwa. Bo to nie jest tak że da się żebrakowi, czy żulczakowi i cześć. Tu trzeba się stworzeniem opiekować latami. Możecie sobie z Buntosią 5-taka przybić

A komentujący to cymbały. Jakie dla psiaka ma znaczenie, czy jego pan(i) woli facetów czy babki ? Jak trzeba mieć zryty beret, by tak myśleć. A poza tym, nawet jeśli częściowo Piasek zrobił to dla poklasku, ale nie porzuci stworzenia, to i tak wspaniale. W końcu chodzi przecież o dobro stworzenia

> Mamo, a jak ja bym ogłosiła, to ktoś by mnie słuchał?

Mądrą masz młodą, gratulacje smile Sensowne pytania zadaje. Jasne, że nikt, by jej nie posłuchał, bo większość to snoby.
    Ale niech dziewczyna zrobi coś dla ludzkości i wyśmieje ich tak jak na to zasługują
  • dolores2222 21.10.18, 15:02
    Ona swoje jak pomyśli, to i napisze, bez obaw big_grin
    Mądra jest, to fakt. Już parę razy się na tym złapałam, że ją podziwiam za takie nieszablonowe myślenie.
    A że w szkole wybiórczo?
    To i dobrze. Zawsze jej powtarzam, że ma mieć we łbie to, co dla niej ważne, a reszta to plewy, więc: 3 razy Z. suspicious

A co do adopcji psa. Wierzysz, albo nie, ale mnie moja psica daje więcej niż ja jej. Ona ma w sobie tak cholerną radość życia, że nie sposób się nie uśmiechnąć. Dla takiego pesyma jak ja to miód na serce. I chociaż zawsze psy miałam, to nigdy nie spotkałam się z taką zaborczą miłością. Mnie nie wolno nawet pogłaskać innego psa, bo się wpycha między nas. big_grin
  • gyubal_wahazar 21.10.18, 15:11
    > Mnie nie wolno nawet pogłaskać innego psa, bo się wpycha między nas. big_grin

Jakbym to widział. Słodziak z niej okrutny smile Koty są fajne i ładniejsze i niech będzie Pilchowi, że są doskonalszą formą duchową od psów, ale miłość do człowieka to zwykle (zaznaczam) u nich któraś kolejność odświeżania. A dla psiaków to treść życia. Tom się poegzaltował ociupinę wink

> A że w szkole wybiórczo? To i dobrze.

I to jak dobrze. To właśnie świadczy, że samodzielnie myśli i wybiera to, co dla niej sensowne, zamiast kuć na pałę wszystko, by się ścigać na średnią z koleżankami. Ja moim skarbom przez lata powtarzałem, że ze wszystkiego mogą jechać na 3 z dylem, ale języki mają być na 6-tkę, bo inaczej na noszenie na barana będą se mogły nagwizdać wink
  • gyubal_wahazar 21.10.18, 15:19
    któraś kolejność odśNieżania - miało być
  • dolores2222 21.10.18, 15:25
    Domyśliła się byłam big_grin
    Panie kochany, moja ani myśli się ścigać. Śmieje się z tego. Ubaw po pachy jak dziewczyna prawie dorosła płacze, bo 4+ dostała big_grin
    Nie wiem, co z niej wyrośnie? Ale biorąc pod uwagę matkę, strach się bać suspicious
  • gyubal_wahazar 21.10.18, 15:30
    Hehehe obawiam się, że wiesz co mówisz wink Tylko niech Cię nie nakryje na forumowaniu, bo jak kota pogoni Gwenowi czy Pedosiowi, to chłopaki do emerytury z traumy nie wyjdą i wszystkie grupy wsparcia w okolicy i kółka modlitewne obskoczą wink
  • dolores2222 21.10.18, 15:55
    Ona ma swoje kółka różańcowe big_grin
    Jedna drugiej przez ramię nie zagląda.
    Jak była młodsza, sprawdzałam ją. Ale już nie. Ufam.
    Jeszcze mnie nie zawiodła, aż sie boję, kiedy nadejdzie ten wielkopomny dzień big_grin
  • to_ja_pisze 21.10.18, 15:58
    Ja mam znowu normalnie swoja dwa koty na chacie i jestem prze-szczęśliwa z tego powodu.
    4 koty to dla mnie naprawdę przeginka była.
  • gyubal_wahazar 21.10.18, 18:01
    2 koty to prawie jak 1 psinka wink więc również szacunek, Tojka smile
  • koszmarna.baba 21.10.18, 16:06
    Zawsz mówiłam, że źwierzaki mądrzejsze i szlachetniejsze od ludziów są!
    Nas rok i trochę temu wziął sobie taki czarny cwaniak i rządzi jak chce bo wszyscy rozum dla niego stracili. smile
    Ale mu nie żałuje bo to co przeżył to horror był i jakbym dorwała łachudrę co mu to wszystko zrobiła to dłuuuugo bym czerwony pasek w TV zajmowała!

--
    Nigdy nie zalewaj smutków, cholery umieją pływać!!!
  • dolores2222 21.10.18, 16:32
    Moja też była maltretowana przez jakiegoś skurwiela (sorry).
    Ucięłabym jaja takiemu, w ramach przysługi dla świata suspicious
  • koszmarna.baba 21.10.18, 16:44
    Gdybym ja dorwała gnoja to kastracja byłaby dopiero wstępem bo "bajek". Bo zrobiłabym mu wszystko to co on psu a było tego dużo.

--
  • gyubal_wahazar 21.10.18, 18:03
    Nawet mi nie mów Babko, bo za mięczak jestem na takie historie. W każdym razie, piątka za przygarnięcie bidasia smile
  • koszmarna.baba 21.10.18, 19:50
    W każdym razie, piątka za przygarnięcie bidasia smile
    Piątka. Chociaż moja zasługa niewielka bo tak jak napisałam to pies nas sobie wziął. W czasie wizyty w schronisku (zawieźliśmy żarcie) po spacerze pies zaczął się skradać do naszego auta i byliśmy "ugotowani". Zwłaszcza, że zdumiona właścicielka stwierdziła, że jak 20 lat prowadzi schronisko tak pierwszy raz widzi taką akcję. No to niby co innego mogliśmy zrobić? Musieliśmy go wziąć. Nawet nas nie "prześwietlała" na okoliczność tej adopcji. smile

--
  • sowa.zagrodowa 21.10.18, 18:06
    Mój ostatni adopciak, a wcześniej też było ich kilka, w wieku czterech tygodni został skatowany i wyrzucony z samochodu przez "pana" na mróz. Bo (prawdopodobnie) nie wszystkich spełniał kryteriów rasowego psa. Miał sparaliżowane tylne łapy i rany na ciele. Jechałam po niego na drugi koniec Polski, jest ze mną 10 lat i nie znam bardziej ufnego, radosnego i oddanego psa.
    Nie mam nawet siły pisać, co myślę o ludziach zadających ból zwierzętom i jak bym za to im odpłaciła...Jestem łagodną kobitą, ale w takich sytuacjach odkrywam w sobie niepokojące instynkty.
  • sowa.zagrodowa 21.10.18, 18:07
    *nie spełniał wszystkich...
  • gyubal_wahazar 21.10.18, 18:08
    Ojp. Nie dźwigam takich historii. W takich chwilach jestem z Korwinem za przywróceniem kary śmierci dla takich skurwysynów.

Szacunek, Sowo
  • sowa.zagrodowa 21.10.18, 18:16
    Nie czuję się wyjątkowo, Gubisiu. Ludzi, którzy dają szansę pokrzywdzonym zwierzakom jest dużo. I to ja więcej zyskuję każdego dnia, mając wokół siebie oddanych towarzyszy. Jednak nie umiem się pogodzić z bezsilnością wobec katów bezbronnych stworzeń. Niby wymiar sprawiedliwości ciut lepiej działa w tym temacie, ale to wciąż kropla w morzu.
  • gyubal_wahazar 21.10.18, 18:36
    Parę lat temu przypadkowo napatoczyłem sie na bloga jakiejś dziewczyny z południa PL która działała w pogotowiu dla psiaków, na zasadzie tymczasowego domu. Nie brała ich na stałe, tylko do czasu znalezienia im docelowego właściciela.

Opisała historię psiny, której wieku nawet weterynarz nie był w stanie określić. Strzyżona ani myta nie była chyba nigdy, wrośnięte pazury raniły jej stopy, a na szyi od zbyt krótkiego łańcucha, miała jedną wielką ranę. Był tak zastraszona i bała się ludzi, że parę h trwało, nim dała się wywabić z budy i zabrać

Wet dawał jej może miesiąc życia. Dziewczyna nawet nie próbowała znaleźć jej domu, bo wiedziała że nikt się nie zgłosi. Nieprawdopodobnie walczyła z tuzinem chyba chorób tej suni, robiła zbiórki na koszty leczenia i w końcu jej sie udało. Ale jak wydawało się że wszystko jest już ok, po chyba pół roku, psinka niespodziewanie zmarła.

Cały weekend to czytałem i co Ci będę mówił - z mokrymi ślepiami. Blog miał na liczniku prawie 10k wyświetleń bo linkowany był na kilku psich forach. Od tamtej pory, cholernie alergicznie reaguję na jakiekolwiek okrucieństwo wobec zwierząt
  • marcepanka313 21.10.18, 19:35
    Kiedyś miałam taką fazę, że oglądałam filmiki na YouTube o maltretowanych, chorych, zaniedbanych psach. Niestety ryczałam na nich, oczy podpuchnięte, ból głowy w przenośni i dosłownie.
    I świadomość, że niewiele mogę Jeśli ludzie nie będą mieli świadomości, że zwierzęta( a dla mnie szczególnie psy) mają prawo do szacunku, godnego traktowania, opieki niewiele moje łzy pomogą. Nie oglądam.
  • gyubal_wahazar 21.10.18, 20:07
    hi5 Marcyś ! Fajnie że tyle tu wrażliwych dziewczyn. Nie spodziewałem się
  • dolores2222 21.10.18, 20:38
    Chyba kpisz. suspicious
    Wrażliwość jest w nas. I ty tego nie widziałeś? sad
  • gyubal_wahazar 21.10.18, 20:44
    O, no w końcu smile Chodź Dolorka tam z nami kawałków przecudnych posłuchać u mnie w wontasie, ok ?

PS Że jest, nie miałem cienia wątpliwości, ale że aż w tylu Was, toście mnie miło zdziwiły smile
  • gyubal_wahazar 21.10.18, 20:45
    Sówka, Marcyś, Baba - również czujcie się zaproszone smile
  • sowa.zagrodowa 21.10.18, 20:57
    Wrócę tutaj (choć nie umiem sprecyzować kiedy), bo temat bliski mojemu sercu. Oczywiście jeśli uda mi się odnaleźć wątek wink
  • dolores2222 21.10.18, 21:00
    No tak, nocą to Sowa zajęta bywa wink
  • sowa.zagrodowa 21.10.18, 21:05
    Ano, czasem nawet pisaniem na forum wink
  • gyubal_wahazar 21.10.18, 21:14
    No chodźże puścić nam coś fajnego, ładnie proszę smile Bo za h zanurkujesz w piernatki i po ptokach sad
  • adria231 22.10.18, 07:09
    Kraków, to miasto psów i psiarzy. Pamiętacie Fafika ?
    Mamy też pomnik psa Dżoka, kundelka - wzoru psiej wierności. Warto by poznać jego historię. Myślę, że łatwo do niej dotrzeć w internecie. Niestety, u nas też , jak wszędzie zdarzają przypadki maltretowania słabszych : zwierząt, dzieci, staruszków, kobiet.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.