Dodaj do ulubionych

Moje miejsce mocy

06.01.19, 10:55
Miejsca, które dają nam pozytywną energię, chwilę oddechu, relaksu, wyciszenia, spokoju.
Wśród przyrody, ale może i w mieście?
W najbliższym otoczeniu.
We własnym domu smile
Czy Wy macie takie miejsca? Gdzie "ładujecie akumulatory"? Gdzie czujecie się dobrze, zapominacie o codziennych kłopotach?

W mądrej książce piszą, że takie miejsce można sobie zrobić w domu. Postawić tam przedmioty z "dobrą energią" itp. I przychodzić do tego miejsca żeby się "pozytywnie doładować" smile
Zrobiłabym sobie coś takiego, bo nie mam. Tylko najpierw chyba przemeblowanie bym musiała zrobić http://emots.yetihehe.com/1/hmmm.gif
Edytor zaawansowany
  • dolores2222 06.01.19, 11:07
    Mam. Swoje miejsce na kanapie. smile
    Nie zapalam górnego światła, to podstawa. Jeśli czytam to lampka do czytania, jeśli nie - lampka z abażurem z kolorowych szkiełek, dająca mega klimatyczne światło. Do tego zazwyczaj świeca, świece... zimą - obowiązkowo. Z braku możliwości patrzenia na płomień w kominku. Oczywiście kocyk, żeby sobie wymościć gniazdko, duży kubek, zimą czerwony, na herbatę. Pies w zasięgu wzroku i słuchu wink
  • autoteliczna 06.01.19, 18:44
    A to zazdroszczę smile
    Bo mi się moja kanapa już nie podoba uncertain
    Co do świeczek i innych akcentów ozdobnych, to... w ramach noworocznych postanowień część powyrzucałam i zrobiło się trochę pusto.
    Zaopatrzenie mieszkania w ozdoby, zgodne z moim gustem, to będzie trudne wyzwanie http://emots.yetihehe.com/1/yyyy.gif
  • dolores2222 06.01.19, 18:51
    No cóż, jak tak, to możesz się wpatrywać w światełka na choince czy coś wink
  • autoteliczna 06.01.19, 18:57
    Hmmm... Może w telewizor? wink
  • dolores2222 06.01.19, 11:16
    Ale szczerze mówiąc, jak przeczytałam tytuł, to miałam całkiem inne skojarzenia...
    Źle ze mną? suspicious
    Czy wręcz przeciwnie? big_grin
  • autoteliczna 06.01.19, 18:45
    Zanim odpowiem na pytanie, to chciałabym ustalić:
    miałaś na myśl serce czy mózg? wink
  • dolores2222 06.01.19, 18:49
    Coś poniżej tongue_out
  • autoteliczna 06.01.19, 18:56
    Żołądek? Bardzo ważna część ciała! wink
    A jaka moc kwasu solnego! wink
  • dolores2222 06.01.19, 19:00
    A może za dużo powyrzucałaś? wink
  • autoteliczna 06.01.19, 19:06
    Rzeczy? Musiałam. Nie podobały mi się, nie pasowały do mnie. wink
  • dolores2222 06.01.19, 19:10
    Ale piszesz, że kanapa ci się nie podoba i łożko też nie. To jakaś grubsza inwestycja się szykuje. wink
    No chyba że pójdziesz w Japonię?
  • autoteliczna 06.01.19, 19:38
    Łóżko chyba wyrzucę, a kanapę rozkładaną kupię wink
    A jak po japońsku to... dobry futon nie jest zły. Chyba. Bo nie próbowałam wink
  • roman_to_ja 06.01.19, 20:44
    autoteliczna napisała:
    kanapę rozkładaną kupię wink

Tego nie rób. Spanie na kanapie jest dobre na jedną noc - np. po imprezie sylwestrowej. Ale do spania na co dzień ŻADNA rozkładana kanapa nie może się nadawać. Człowiek na spanie przeznacza ok. 1/4 życia. W żadnym innym miejscu nie spędza się tyle czasu. Więc to bardzo ważne miejsce i powinno ono być dobrane z należtą starannością, nie można na nim oszczędzać. Posiadanie wygodnego materaca to podstawa. Nie mogę zrozumieć, jak ludzie mogą spać na jakichś staryż wyleżanych tapczanach, które krzywią im kręgosłupy, nie pozwalają sie dobrze wyspać, potęguą lub wręcz potęgują różne dolegliwości.
    Zamiast rozkladanek kanapy kup dobry materac
  • dolores2222 06.01.19, 20:52
    Potwierdzam.
    Pierwszą rzeczą, na którą przeznaczyłam pierwszą zaoszczędzoną kasę było porządne łóżko i wygodny materac. Uwielbiam zasypiać i budzić się wypoczęta. A mój kręgosłup jakby dostał nowe życie. To naprawdę najlepiej wydane zaskórniaki w życiu smile
  • autoteliczna 06.01.19, 21:25
    Kurczę, no to mam zagwozdkę teraz. Bo już myślami pobiegłam w przód, co ja sobie wstawię zamiast łóżka wink
  • dolores2222 06.01.19, 21:50
    Nie warto. Jak wiesz, mam małe mieszkanie, ale łóżko spore. Nie że spodziewałam się, że ktoś zajmie drugą połowę, ale tak bo tak wink Zajmuje sporo miejsca w sypialni, ale kupując nowe, wybrałam takie z szufladami pod spodem. To miejsce na przechowywanie kurtek, pościeli, a nawet butów. No i ten cudowny komfort spania na wygodnym materacu i poduszce, dobranej tak, żeby podpierała kręgosłup szyjny. Bajka. smile Nawet nie myślałam, że aż tak podniesie jakość mojego życia, ale nie wyobrażam sobie teraz spania na jakimś marnym kimaczku. Nigdy.
  • autoteliczna 07.01.19, 11:21
    A jak się dobiera poduszkę? Ktoś Ci to dobierał?
  • margott_2 14.01.19, 20:20
    I tak to pod wpływem forum zakupiłam sobie wieeelkie łóżko. Przyjedzie za 5 dni, a myślałam, że nie jestem wpływowa. Akurat...
  • autoteliczna 14.01.19, 20:23
    Forum uczy, forum radzi, forum nigdy Cię nie zdradzi http://emots.yetihehe.com/sb/notworthy.gif
  • margott_2 14.01.19, 20:28
    I w dodatku nie mogę się nadziwić, że wcześniej na to nie wpadłamwink
  • autoteliczna 14.01.19, 20:34
    No i widzisz: Co Ty byś bez nas zrobiła? wink
  • margott_2 14.01.19, 20:37
    Męczyłabym się następne pół życia, a tak zaczynam piękniejsza połowęwink
  • tapatik 14.01.19, 20:34
    margott_2 napisała:

> I tak to pod wpływem forum zakupiłam sobie wieeelkie łóżko. Przyjedzie za 5 dni

Zrozumiałem, że masz wielkie łóżko i że za 5 dni ktoś przyjedzie je wypróbować.
    Koniec Internetów na dziś.

--
    Po tych wszystkich świętach mam awitaminozę.
    A dokładniej - niedobór witamin € i $.
  • margott_2 14.01.19, 20:36
    Nie, nie, nie. Jeszcze nie mam, ale już się na nie cieszęsmile
  • tapatik 11.01.19, 21:23
    roman_to_ja napisał:

> autoteliczna napisała:
    > kanapę rozkładaną kupię wink
    >
    > Tego nie rób. Spanie na kanapie jest dobre na jedną noc - np. po imprezie sylwe
    > strowej. Ale do spania na co dzień ŻADNA rozkładana kanapa nie może się nadawać
    > . Człowiek na spanie przeznacza ok. 1/4 życia. W żadnym innym miejscu nie spędz
    > a się tyle czasu. Więc to bardzo ważne miejsce i powinno ono być dobrane z nale
    > żtą starannością, nie można na nim oszczędzać. Posiadanie wygodnego materaca to
    > podstawa. Nie mogę zrozumieć, jak ludzie mogą spać na jakichś staryż wyleżanyc
    > h tapczanach, które krzywią im kręgosłupy, nie pozwalają sie dobrze wyspać, po
    > tęguą lub wręcz potęgują różne dolegliwości.
    > Zamiast rozkladanek kanapy kup dobry materac

Moi rodzice powiedzieli podobnie, gdy po wielu latach spania na kanapie kupili normalne łóżko z materacem. Mama stwierdziła, że ona nie wie dlaczego się do tej pory tak męczyła.

--
    Po tych wszystkich świętach mam awitaminozę.
    A dokładniej - niedobór witamin € i $.
  • to_ja_pisze 06.01.19, 15:26
    No, łóżko
  • autoteliczna 06.01.19, 18:46
    Fajnie masz. U mnie łóżko do zmiany wink
    Nie jestem usatysfakcjonowana.
  • kevinjohnmalcolm 08.01.19, 02:02
    Miejsce mocy w mieście?
    Pozycja horyzontalna, słuchawki na uszy, poduszka na twarz i odpływanie przy muzyce Kitaro lub Vangelisa.

Wszystkie pozostałe miejsca mocy znajdują się bardzo daleko od cywilizacji i trudno do nich dotrzeć. Są jednak najskuteczniejsze.
  • autoteliczna 08.01.19, 18:37
    Tak sobie właśnie zdałam sprawę z tego, jak w dzisiejszym świecie, w społeczeństwie informacyjnym, szczególnie w miastach - mało mamy spokoju i wytchnienia. Niejednokrotnie nawet nasze domy nie są wolne od "energii chaosu" - bo wielu ludzi ma non-stop włączone telewizory, radia czy komputery; non stop zagląda w komórkę...
    Złapałam się na tym, że ja nie mam w domu takiego "miejsca mocy", które pozwalałoby się od tej często chaotycznej codzienności oderwać. I podejrzewam, że nie jestem jedyna.

Myślę, że kiedyś ludzie przywiązywali większą wagę do tego, by takie miejsce w domu istniało. W wielu kulturach tak było (i jest jeszcze). Jeśli to było możliwe, w wiejskich izbach stawiano chociażby ołtarzyk w rogu. Takie małe miejsce mocy. A dziś...?
  • gwen75 09.01.19, 00:18
    Nie mam takiego miejsca. I chyba nie potrzebuję. Wystarczy, że oddam się myśleniu, refleksjom. To może być w wielu miejscach. Na pewno potrzebuję do tego bycia samemu. Ja w ogóle jestem refleksyjny. Czasami myślę, że aż za bardzo.
    Moc daje mi zauważanie i obserwowanie pozytywnych przejawów życia (tak ogólnie mówiąc).
  • autoteliczna 09.01.19, 17:44
    Ale przyznaj, że lepiej i jaśniej myśli się w ładnych, uporządkowanych miejscach? wink
  • gwen75 10.01.19, 01:09
    Oczywiście, że tak smile
  • samysliciel 09.01.19, 07:50
    wyro i wyobraźnia
  • autoteliczna 09.01.19, 17:57
    Masz świat/światy równoległe?
  • samysliciel 10.01.19, 01:03
    a muszę mieć?
  • autoteliczna 10.01.19, 17:55
    Nic nie musisz.
    Jedynie możesz smile
  • samysliciel 10.01.19, 17:59
    trochę dziwne to pytanie i zastanawiam się jaka jest odp
  • autoteliczna 10.01.19, 18:01
    Spoko, przecież nie musisz odpowiadać wink

"Miejsce mocy w wyobraźni" po prostu mi się skojarzyło z istniejącym w niej równoległym światem, który się odwiedza. smile
  • samysliciel 10.01.19, 18:08
    no właśnie czy jest inna możliwość? Dlatego to pytanie dziwne się wydało
  • autoteliczna 10.01.19, 18:36
    Inna możliwość...?
    Możliwości są takie, że można mieć w wyobraźni swój świat równoległy, a można nie mieć.
  • samysliciel 11.01.19, 00:06
    skoro coś sobie wyobrażamy to jesteśmy myślami gdzie indziej z automatu

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.