Dodaj do ulubionych

Widzieliście to?

10.10.19, 17:17
Popłakałam się...
Zwłaszcza że wcześniej mówiła o swoim zmarłym Przyjacielu, który napisał tę piosenkę specjalnie dla niej. A ja myślałam o swoim...
www.youtube.com/watch?v=5KuGUP-C9Ko
Obserwuj wątek
    • dolores2222 Re: Widzieliście to? 10.10.19, 17:19
      Proszę Szanowną Władzę o nie usuwanie tego wątku.
      Można go potraktować jako swego rodzaju świeczkę dla tych, co dla nas śpiewali, pisali, grali i dzięki nim nasze życie jest piękniejsze. A ich już nie ma... sad
      Niedługo 1 listopada
      • tapatik Re: Widzieliście to? 10.10.19, 22:00
        reinm napisał:

> Ale Ci wali w czachę.

Proszę nie atakować innych forumowiczów.
        Na tym forum przestrzegamy kultury osobistej.

> Islam to nie jest religia. To jest totalitarna ideologia, taka jak faszyzm czy komunizm.

Religia jest to wiara w boga lub bogów. W islamie występuje wiara w boga Allaha, tak więc islam jest religią.

--
        Pieniądze nie zmieniają człowieka.
        Pieniądze pozwalają mu być sobą.
        • reinm Re: Widzieliście to? 10.10.19, 22:14
          Przepraszam, ale tej O'Connor nie jestem w stanie zaakceptować. Mówisz, że to religia. Ale nie mówisz co jeszcze, oprócz wiary w Allaha w tej "religii" występuje. Mam Ci podać co? Najmniejszym zmartwieniem jest to, że pod karą śmierci nie można tej "religii" porzucić.
          • tapatik Re: Widzieliście to? 12.10.19, 18:52
            reinm napisał:

> Przepraszam, ale tej O'Connor nie jestem w stanie zaakceptować.

A Dolores ją lubi. O gustach się nie dyskutuje.

> Mówisz, że to religia.

Tak.

> Ale nie mówisz co jeszcze, oprócz wiary w Allaha w tej "religii" występuje.

Występuje element wiary w nadprzyrodzoną istotę zwaną Allahem.
            Czyli islam jest religią.

> Mam Ci podać co?

Ależ proszę.

> Najmniejszym zmartwieniem jest to, że pod karą śmierci nie można tej "religii" porzucić.

Czy to powoduje, że islam przestaje być religią?

--
            Pieniądze nie zmieniają człowieka.
            Pieniądze pozwalają mu być sobą.
      • bunt_jest_moim_obowiazkiem Re: Widzieliście to? 11.10.19, 09:17
        reinm napisał:

> Islam to nie jest religia. To jest totalitarna ideologia,
        > taka jak faszyzm czy komunizm.

Islam jest religią jak inne, ale został bardzo wypaczony przez fanatyków i ekstremistów...
        To tak, jakby chrześcijaństwo potępiać za to, że w obrządku je się ciało i pije krew boga!... horror normalnie!
        Zapisy świętych pism to metafory, które złe/chore/nienawidzące umysły wypaczają i wykorzystują do własnych celów.

--
        Jestem tu tylko Alicją. Tak naprawdę nie jestem prawdziwa. Jak się nagle pojawiłam, tak nagle zniknę, nie zaburzając równowagi przy stole.
        • gyubal_wahazar Re: Widzieliście to? 11.10.19, 14:04
          Buntoś, a kojarzysz w jakich okolicznościach Mahomet wziął za żonę Aishę i ile ona miała wtedy lat ? Albo jak traktować innowierców, kobiety i homoseksualistów ? Stoi czarno na białym w Koranie, więc nie ma mowy o żadnej (nad)interpretacji

--
          Śpieszmy się czytać oponentów, nim polecimy ich zakapować
            • gyubal_wahazar Re: Widzieliście to? 13.10.19, 13:20
              A skąd pomysł, że bronię Biblii ? To nie księgi podnoszą rękę na człowieka tylko ludzie. I gdy na to zasłużą, tak samo potępiam muzułmanów, chrześcijan, buddystów, marksistów, maoistów, nazistów czy hunwejbinów

--
          • karolivia Re: Widzieliście to? 12.10.19, 11:08
            gyubal_wahazar napisał:

> Buntoś, a kojarzysz w jakich okolicznościach Mahomet wziął za żonę Aishę i ile
            > ona miała wtedy lat ? Albo jak traktować innowierców, kobiety i homoseksualistó
            > w ? Stoi czarno na białym w Koranie, więc nie ma mowy o żadnej (nad)interpretac
            > ji
            >

Zgadzam się z Gwen . Nie czytałam Koranu ( nie wiem jak Ty), ale czytałam Bilbie , Stary i Nowy Testament i pamiętam też czego uczyli na historii o wyprawach krzyżowych ( świadomie piszę UCZYLI, bo czego teraz uczą w polskiej, katolickiej szkole to nie wiemwink).
            Każda religia ( no może oprócz buddyzmu ) zakłada mniej lub bardziej nachlane nakłanianie do wiary nieprzekonanych,a każdy fanatyzm jest niebezpieczny.

--
            "Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś" Mały Książę
            • gyubal_wahazar Re: Widzieliście to? 13.10.19, 13:29
              Czytałem kilka wybranych fragmentów, z czego żaden nie był w oryginale

> Każda religia ( no może oprócz buddyzmu ) zakłada mniej lub bardziej nachlane nakłanianie do wiary nieprzekonanych,a każdy fanatyzm jest niebezpieczny

Poszedłbym nawet dalej. Każda forma władzy (a więc nie tylko religijnej) deprawuje ją sprawujących i prowadzi do mniejszych czy większych patologii. Ale rozmawiając o współcześności, dziwnym trafem to muzułmanie w miażdżącej większości stoją za terroryzmem i dlatego zasługują na potępienie.

I nie ma najmniejszego znaczenia że jest wielu wspaniałych, prawych i pokojowych muzułmanów. Za czasów Hitlera czy Stalina, było również mnóstwo wspaniałych i prawych Niemców czy Rosjan, a nie przeszkodziło to wyżej wymienionym w pozbawieniu życia dziesiątków milionów ludzi.

Jeśli mogę coś zasugerować, to warto posłuchać chłopa o pseudonimie Tommy Robinson. Ma on jakieś 20 lat doświadczeń życiowych z pierwszej ręki z muzułmanami w UK. Nie wiem jak trzeba by być zaślepionym lewacką polit-poprawnością (to nie przytyk do Ciebie, Karo, tylko tak ogółnie), by negować to co o nich mówi

--
              • dolores2222 Re: Widzieliście to? 13.10.19, 14:49
                A mnie ciągle zadziwia, jak jedna pieśń może wzbudzić tyle wynurzeń natury światopoglądowej.
                I zadziwia mnie nieustannie jak niestrudzenie starasz się o oświecenie innych...
                Może czasem wystarczy się wsłuchać, zamknąć oczy, pomyśleć o czymś lub o kimś i znaleźć w tym stanie ducha chwilowe ukojenie swoich trosk... smile
                • gyubal_wahazar Re: Widzieliście to? 13.10.19, 15:05
                  > A mnie ciągle zadziwia, jak jedna pieśń może wzbudzić tyle wynurzeń natury światopoglądowej.

To dobrze, czy źle ?

> I zadziwia mnie nieustannie jak niestrudzenie starasz się o oświecenie innych...

Brzmię zbyt protekcjonalnie ? Jeśli tak, to nieumyślnie, bo podobnie jak przedpiścy, dzielę się tylko swoją refleksją. Ale fakt, że miewam ciągoty ewangelizacyjne, więc dzięki za przypomnienie wink

> znaleźć w tym stanie ducha chwilowe ukojenie swoich trosk... smile

Kiedy o dziwo całkiem nieźle mi się ostatnio układa, więc nie bardzo jest co koić. Ale kiedy było pod górę, ten mnie dość marzycielsko nastrajał, więc może i Dolorce się przyda smile

www.youtube.com/watch?v=FV4ijHxZJNk

--
          • tomekzgor Re: Widzieliście to? 12.10.19, 12:10
            Każda religia ma swoje mroczne strony i miliony trupow w szafie. Muzułmanie są obecnie na takim etapie, na jakim np. kościół rzymski był kikaset lat temu.
            Kilka przykładów. Podczas krucjat przeciwko mułmanom zginęłły miliony osób, były krwawe prześladowania heretyków, polowania na czarownice (był do tego powolany caly aparat, a zamordowono dzieciątki tysiecy osób), w religijnej wojnie trzydziestoletniej zginęło ok 7-8 mln osób, setki tysięcy zamordowala Inkwizycja. Prześladowoania Zydów to kolejne miliony. To w Europie i okolicach. A co zrobili konkwistadorzy w Ameryce? - pod szczytnymi haslami z krzyżem na sztandarach zamordowano kilkadziesiąt milionów ludzi, w zasadzie wszystkich, którzy tam żyli. No i historia już mniej odległa - wspieranie faszyzmu w XX w.
            Tak więc nie ma sensu się licytować.

• gwen75 Re: Widzieliście to? 13.10.19, 00:00
              Dokładnie tak. Dlatego poczucie wyższości wobec muzułmanów to przejaw hipokryzji. To że islam jest paręset lat do tyłu w procesie cywilizowania się, raczej nie może być powodem moralnej wyższości "chrześcijan". Co więcej, takie poczucie wyższości może być przyczyną kolejnych bezsensowych rzezi.
            • gyubal_wahazar Re: Widzieliście to? 13.10.19, 13:38
              Na moje, są (conajmniej) dwa konteksty tych rozważań:
              1) ogólnofilozoficzno-historyczny
              2) współczesny

W kontekście 1) absolutnie nie przyjdzie mi do głowy bronić chrześcijaństwa, choćby z przyczyn które wymieniłeś.

W kontekście 2), jeśli słyszę o 10-12 letnich angielskich dziewczynkach masowo gwałconych przez muzułmańskich rape-gangusów na terenie całej Wielkiej Brytanii, jest mi serdecznie obojętne, co wycierpieli od chrześcijan ich pra-pra-praaa-dziadkowie. Miejsce każdego takiego zwyrodnialca na długie lata jest w pudle, a po recydywie na krześle elektrycznym.

Szwecja, Francja, Anglia, Niemcy - są na prostej drodze do stania się kalifatami już za 2-3 pokolenia. Czy to przypadek, że wszędzie tam rządzą lewacy ?

--
      • karolivia Re: Widzieliście to? 12.10.19, 11:13
        No i słuszniesmile
        Pieśń piękna. A Sinead ma taki sam głos w hidżabie jak i bez. Poza tym i tak była łysa kiedyś. wink

--
        "Pozostajesz na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś" Mały Książę
    • dolores2222 Re: Widzieliście to? 13.10.19, 14:57
      Na ten temat nie będzie żadnej dyskusji, jak mniemam.
      Pewnie mało kto pamięta w 2019 r. ale Boguś był moim ulubionym Chłopcem z Placu...
      Szkoda, że tak mało dziś tekstów, które w niewielu słowach, tak wiele potrafią powiedzieć...
      www.youtube.com/watch?v=n7fXVp9YNQw
      • gyubal_wahazar Re: Widzieliście to? 13.10.19, 15:44
        Daje radę, ale mnie zarówno tesktowo, muzycznie jak i aranżacyjnie, bardziej ruszył ten:

www.youtube.com/watch?v=vdZUK85318w&list=RDn7fXVp9YNQw&index=2

Na moje, najlepszy numer Dżemu, ever (w pełni zrelaksowany, czekam na ogryzki szalikowców Ryśka)

--
        • dolores2222 Re: Widzieliście to? 13.10.19, 16:40
          Na moje, jedna z lepszych ich pieśni.
          Na moje nic nie przebije Listu do M.
          Może dlatego, że ja też nie zdążyłam Jej powiedzieć tego, co chciałam. A może dlatego, że serce mi wyrywa zawsze, ilekroć przypomnę sobie te czasy, gdy siedzieliśmy na plaży ok. 4 nad ranem i kolega zaczął ją grać. I wzeszło słońce... I dla mnie wzeszło też wtedy na jakichś dobre 30 lat...
          • gyubal_wahazar Re: Widzieliście to? 13.10.19, 19:15
            Zaraz oberwę bezdusznym formalistą o duszy zimnego księgowego, ale po prawdzie, to ostatnio było 25. Na Śląsku szybciej się światło rozchodzi ? wink

PS Nie rozsierdzaj się na mnie, pls. Staram się tylko Cię zdziebko rozruszać wink

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka