Dodaj do ulubionych

7 lat - pogorszenie słuchu!!

02.01.12, 10:15
Cześć!
Dawno mnie tu nie było- bo nie miałam ostatnio powodu.
Jednak przed szkołą zmienialiśmy aparaty i na audiometrii okazało się że Grzesiek ma po 20dB na każdym uchu gorszy słuch..
Od dwóch czy trzech lat bazowaliśmy stale na jednym badaniu, bo Grześ jest alergikiem i ciągle zatkane uszy nie odzwierciedliłyby aktualnego stanu. (Przetykanie "gruchą" u laryngologa pozwalało mu przez pół przedszkola jakoś funkcjionować).
W tej chwili większość alergii się wyciszyła. Nie wiem co jest powodem i chciałabym się dowiedzieć dlaczego z 70/75 dB niedosłuch wskoczył na 85/90dB! Na prawym uchu to w ogóle porażka - powyżej 2000 Hz 110 dB i w dół!
Nasza pedagog mówi ze nieważne co jest przyczyną - trzeba wzmocnić aparaty i tyle!
Na szczęście po wymianie aparatów na Safari 600SP już mam na czym podgłaśniać !
Czy ktoś już się z tym spotkał, czy można uniknąć jakoś następnych skoków w dół?
Ona nam mówi że faktycznie przy dojrzewaniu może jeszcze polecieć i konieczny będzie implant...

--
Marta
Grzes
Kalina
Obserwuj wątek
   • pestka_w_pestce Re: 7 lat - pogorszenie słuchu!! 02.01.12, 18:43
    u nas prognozują przypuszczalne pogorszenie słuchu Mikiego ze względu na niekompletny (otwarty) ślimak i nic nie możemy zrobić tylko trzymać rękę na pulsie. Wydaje mi się, że żeby wiedzieć czy będzie gorzej i ewentualnie temu zapobiegać najpierw trzeba wiedzieć z jakiego powodu jest niedosłuch (mam na myśli mechanizm) - polecam CT lub MRI albo jedno i drugie, choć nie jest łatwo nakłonić lekarzy do skierowania na te badania.
    --
    mama Mikołaja UP/UL 80-90dB UP: Phonak Naida UP III Jr; UL: Medel Sonata + Opus 2
    i Maksia UP/UL 50-60dB, czekamy na aparaty
    • werwik Re: 7 lat - pogorszenie słuchu!! 03.01.12, 10:32
     U nas niestety też nastąpiło pogorszenie słuchu u najstarszej córki. Pierwsze pogorszenie w wieku 6-7 lat, później w wieku dojrzewania (około 12 lat) i to mocno. Zmusiło to nas do zrobienia badań genetycznych i okazało się, że córka ma niedosłuch genetyczny i powinna być głucha lub jak to się ładniej nazywa posiadać głęboki niedosłuch od urodzenia. Dlaczego tak się nie stało i do końca pierwszego roku życia słyszała normalnie, a potem niedosłuch postepował, tego nie wie nikt. Teraz słyszy na poziomie 60 db UL i 80 UP. Ale może się oczywiście pogorszyć, lekarze nie wiedzą jak będzie...Wiedzą tylko ,że na pewno nie lepiej. Ale ,,genetyczni" są najlepszymi kandydatami do implantu...Nie jest to jednak pocieszeniem dla nastolatki smile
     --
     Weronika, mama Wiktorki (14.07.1998) około UL 60 dB UP 80 dB (aparaty widex clear fusion) i bliżniaczek (11.07.2008) słyszącej Tosi i Rozalki głęboki niedosłuch, UP Nucleus Freedom od 22.06.2009
      • wrobeleczek1 Re: 7 lat - pogorszenie słuchu!! 04.01.12, 21:01
       U nas też "myślałam" że nastąpiło pogorszenie słuchu w sierpniu tego roku /nie odwracał się na placu zabaw, głosniej tv, spóźnione reakcje na polecenia tak jakby się domyślał/ Pojechaliśmy do dr. Radziszewskiej i zrobili Eniemu "wolne pole" w aparatach i bez aparatów i na podstawie tych wyników p.dr stwierdziła że u "genetycznych" tak bywa a miała już wiele przypadków ze z 50db dochodziło do 100db i nawet implantowali.
       Zmieniła ustawienie aparatów o 15 db i wtedy nastąpił dramat: Maly trzymał się za uszy i wolał "cicho mama, cich nic nie mów """itp. więc ustawiła w aparatch taka funkcję że będę sie same co dwa tygodnie "podgłaśniać" bo pewnie on nie jest przyzwyczajony do tak dobrego słyszenia!!!! i cel osiągniemy za miesięc, dwa..
       Na szczęście za dwa tygodnie wypadała nam wizyta w IFPS i tam p.dr. powiedziała że u dzieci bez ABR nie powinno sie zmieniac tak daleko ustawienia aparatów i połozyli nas na noc na ABR i wyszedl taki sam jak przed rokiem!!!!
       Pan od ustawienia aparatów też był zbulwersowany przestawianiem apartu u dziecka 'na czuja". Dostaliśmy zalecenie zeby uczyć go tych cichszych dźwięków i wydawało mi się po miesiącu ze lepiej reaguje ale teraz walczymy z płynem w uszach więc trudno mi oceniać......
       Proponuję jak tyko możecie zrobić komplet badań bo w dobrej wierze można własnemu dziecku zrobić krzywdę......
       Powodzenia
       --
       Mama Eniego ur.22.02.2008r /UP-55 UL-70 Oticon Epoq/ i Aleksa ur.25.05.2006 /słyszy jak chce/
  • magracka Re: 7 lat - pogorszenie słuchu!! 06.01.12, 21:37
   U Gracka pogorszył się słuch z 40 db do ok 60 - wina infekcje uszu spowodowane 3 migdałem, migdał usuwaliśmy 2 razy, teraz wyniki ma stabilne, ale jeżeli ma tylko większy katar gorzej słyszy. Okazało się, że wtedy przeważnie ma ujemne ciśnienie w uszach i stąd gorsze wyniki. W audiogramie wychodziło mu 80-90 db, ale ABR zrobiony kiedy był zdrowy i ciśnienie w uszach było ok, wyszedł super, o wiele lepiej niż odpowiadał.
   --
   Mariola mama Gracjanka ur. 05.05.2003, niedosłuch 50- 60 db aparaty Widex Mind 330, retinopatia V stopnia i Dominiki 15 lat.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka