Dodaj do ulubionych

do rodziców przedszkolaków

16.02.13, 13:14
Powiedzcie mi proszę, czy dziecko niedosłyszące któregoś z Was dostało się do państwowego przedszkola mimo, że jedno z rodziców nie pracuje?
Zastanawiam się, czy mój Miki ma jakieś szanse, bo ja jeszcze zamierzam rok posiedzieć z Maksiem w domu, a chciałabym, żeby starszy już teraz poszedł do przedszkola, bo widzę w tym najlepszą rehabilitację.

--
mama Mikołaja UP/UL 80-90dB UP: Phonak Naida UP III Jr; UL: Medel Sonata + Opus 2
i Maksia UP/UL 50-60dB, Phonak Nios Micro

pestka-w-pestce.blog.pl
Edytor zaawansowany
  • gojapio 16.02.13, 13:18
    A masz gdzieś tam integrację? Bo u nas powiedziano, ze dzieci z orzeczeniem na pewno dostaną sie do jednego z dwóch w rejonie (nam sie udało do wybranego)
  • pestka_w_pestce 16.02.13, 16:12
    Mam, ale to przedszkole przy szkole dla dzieci z wadą słuchu i takich dzieci jest tam najwięcej. A mi chodzi raczej o przewagę dzieci słyszących. Może myślę błędnie, przejdę się jeszcze do sąsiadki, bo ona pracuje w tej szkole i może mnie naprostuje.
    --
    mama Mikołaja UP/UL 80-90dB UP: Phonak Naida UP III Jr; UL: Medel Sonata + Opus 2

pestka-w-pestce.blog.pl
  • pestka_w_pestce 16.02.13, 16:15
    poprawka. to nie jest integracyjne tylko specjalne. odpada.
    --

pestka-w-pestce.blog.pl
  • mamaantosi 16.02.13, 15:30
    Nasza Tosia się dostała jako trzylatek do zwykłego przedszkola choć ja nie pracuję . Początkowo nie została przyjęta , ale później "wskoczyła" z listy rezerwowej .
    --
    Ola, mama Antosi, ur. 18.05.2007, obustronnie powyżej 100 db, i Marty, ur. 13.02.1997, słyszy ale tylko to co chce wink
    Antosia
  • anulkaa_z 16.02.13, 17:48
    Nie pocieszę Cię. Filip się nie dostał do żadnego przedszkola. Startowaliśmy do 4, w tym 2 integracyjnych. Obydwoje pracujemy, rozliczamy podatki w Warszawie, jednocześnie próbował się dostać brat bliźniak (za to były pkty) i lipa sad Ale my mieszkamy w dzielnicy, gdzie jest dużo młodych ludzi z dziećmi. Zostało nam prywatne przedszkole, ale jesteśmy bardzo zadowoleni, są mniejsze grupy, dużo zajęć dodatkowych. Filip chodzi od września a zna coraz więcej ang słówek (kolory, zwierzęta).
  • pocztkasia 16.02.13, 18:00
    My się dostalimy ale ja dużo rozmawiałam z panią dyrektor wcześniej i przekonywałam ją ,że najpierw musze zobaczyć jak dziecko będzie się czuło w przedszkolu a póżniej chcę wrócić do pracy.Chyba ją przekonałam bo się dostała do przedszkola i było u nich to pierwsze dziecko z niedosłuchem.
  • pestka_w_pestce 16.02.13, 19:15
    W Otwocku jak się dowiedziałam są 2 przedszkola specjalne (wolę żeby siedział w domu niż poszedł do specjalnego, uważam, że bym mu zaszkodziła tylko) i ani jednego integracyjnego. Szkoda, bo brałabym je pewnie pod uwagę.

Wybieram się w poniedziałek do dyrekcji 2 najbliższych przedszkoli porozmawiać i zobaczymy. Jeśli się nie uda i np do października nie znajdzie się dla niego miejsce to będę szukać prywatnie.
    U nas na 23 złożone odwołania do prezydenta miasta 18 zostało rozpatrzonych pozytywnie i prawdę powiedziawszy w tym widzę naszą szansę, bo jestem w stanie przedstawić opinię logopedy, a jak trzeba to i psychologa, że dziecku potrzebny jest kontakt z dziećmi i uczestnictwo w zajęciach przedszkolnych.
    --

pestka-w-pestce.blog.pl
  • mazia14 16.02.13, 20:08
    Witam.
    Moja córka dostała się bez problemu do przedszkola jako 3 latka(teraz jest w zerówce)Ja nie pracuję.
  • pestka_w_pestce 16.02.13, 20:16
    a możesz powiedzieć w jakiej miejscowości?

--

pestka-w-pestce.blog.pl
  • mazia14 16.02.13, 20:43
    pestka_w_pestce napisała:

> a możesz powiedzieć w jakiej miejscowości?
    >
    pestko odbierz pw smile
  • Gość: Jola IP: *.adsl.inetia.pl 16.02.13, 21:59
    Moja Iza w październiku skończyła 3 lata,a od września chodzi do przedszkola.Dostała się bez żadnych problemów chociaż było dużo dzieci.Ja nie pracujesmile
  • Gość: mama-roko IP: *.dynamic.chello.pl 22.02.13, 08:56
    Przemyśl/Piastów jeszcze nawiązując do tematu przypomniałam sobie, że my także zrobiliśmy oprócz orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego opinię o potrzebie wczesnego wspomagania rozwoju.
  • pestka_w_pestce 22.02.13, 10:12
    dzięki, jestem po rozmowie z psychologiem z poradni powiatowej, 11 marca obraduje komisja, a usłyszałam, że oba orzeczenia Mikołaj dostanie na 100%, bo mu się należą jak psu kość. Więc jakby co to moje odwołanie od ewentualnego nieprzyjęcia będzie gruuuuuuuube i obficie udokumentowane smile

--

pestka-w-pestce.blog.pl
  • Gość: aganiokk79 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.02.13, 20:27
    Witam.Córeczka chodzi do panstwowego przedszkola.Co prawda mieszkamy na wsi i nie ma tylu chętnych,ale ja nie pracuję - przy zapisie weszła na liste niejako z pierwszenstwa...Nie wiem czy sa na to jakies przepisy ale mieliśmy orzeczenie o wczesnym wspomaganiu dziecka gdzie było napisane że wskazane jest przedszkole zwykłe lub integracyjne, pewnie powoływałabym sie na ten papier ale nikt mnie nawet nie zapytał.Dyrektorka powiedział że prawnie nie może mi odmówić, wiec pewnie dzieci z orzeczeniem mają jakieś "przywileje".Poza
    tym subwencja oświatowa na dziecko niesłyszące jest trzykrotnie wyzsza niz na słyszące więc to dla przedszkola korzyść finansowa na która mozesz sie powołać.Powodzeniasmile
  • Gość: Asia IP: 195.206.127.* 18.02.13, 08:34
    Moja córcia chodzi do przedszkola od 2,5 roku. Ma implant na prawym uszku. Dostała sie bez problemu, jest w normalnym państwowym przedszkolu, w grupie integracyjnej.
  • Gość: mama-roko IP: *.dynamic.chello.pl 18.02.13, 14:04
    Moje dziecko dostało się do przedszkola w rejonie, natomiast w międzyczasie przeprowadziliśmy się do innej miejscowości i wiedząc, że mogę mieć trudności zrobiłam dziecku orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego które wskazywało przedszkole w rejonie bądź integracyjne bądź wybrane przez rodziców i z tym orzeczeniem nikt nie może odesłać Was z kwitkiem. Wybrałam najbliższe miejscu zamieszkania, czyli po raz drugi ogólnodostępne. Ja nie pracuję.
    Pierwsze orzeczenie jest wydawane na czas przedszkola, potem nie musisz jak nie chcesz robić kolejnego do szkoły. Mimo że to orzeczenie tak brzydko się nazywa to bardzo ułatwia życie. Obecnie moje dziecko jest w pierwszej klasie szkoły wybranej przeze mnie. Pozdrawiam.
  • pestka_w_pestce 18.02.13, 19:31
    Dzięki Wam wielkie za wszystkie odpowiedzi i rady. Jestem po rozmowie z dyrektorką najbliższego przedszkola i jestem podbudowana mocno. Póki co mam obietnicę, że Mikołaj będzie przyjęty jako pierwszy z dzieci, których jedno z rodziców nie pracuje. W piątek jestem umówiona z psychologiem z poradni powiatowej ws orzeczenia o specjalnym kształceniu.
    --

pestka-w-pestce.blog.pl
  • anulkaa_z 18.02.13, 19:40
    Gość portalu: mama-roko napisał(a):

> Moje dziecko dostało się do przedszkola w rejonie, natomiast w międzyczasie prz
    > eprowadziliśmy się do innej miejscowości i wiedząc, że mogę mieć trudności zrob
    > iłam dziecku orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego które wskazywało pr
    > zedszkole w rejonie bądź integracyjne bądź wybrane przez rodziców i z tym orzec
    > zeniem nikt nie może odesłać Was z kwitkiem. Wybrałam najbliższe miejscu zamies
    > zkania, czyli po raz drugi ogólnodostępne. Ja nie pracuję.
    > Pierwsze orzeczenie jest wydawane na czas przedszkola, potem nie musisz jak nie
    > chcesz robić kolejnego do szkoły. Mimo że to orzeczenie tak brzydko się nazywa
    > to bardzo ułatwia życie. Obecnie moje dziecko jest w pierwszej klasie szkoły
    > wybranej przeze mnie. Pozdrawiam.

Filip ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego a mimo to nie dostał się do przedszkola integracyjnego. Podobno było więcej dzieci z orzeczeniami niż miejsc a gmina nie daje kasy na utworzenie dodatkowej grupy.
  • pestka_w_pestce 18.02.13, 20:15
    Nam w Otwocku to nie grozi - dyrektorka mi wprost powiedziała, że rzadko do nich trafiają dzieci z orzeczeniami. Zobaczymy. 15 marca wyniki, potem tydzień na odwołanie, potem znów pewnie ze 2 tygodnie czekania.
    --

pestka-w-pestce.blog.pl
  • Gość: mama-roko IP: *.dynamic.chello.pl 18.02.13, 21:36
    A dzwoniłaś do wydziału edukacji w Waszym miejscu zamieszkania z zapytaniem o rozwiązanie, skoro poradnia w orzeczeniu napisała zapewne, że właściwą terapią dla dziecka będzie uczęszczanie do przedszkola wskazanego właśnie przez zespół, bądź rodzica. Jeśli tak to jestem ciekawa, co odpowiedzieli? Ja dzwoniłam z zapytaniem przed przyjęciem do przedszkola, co robić gdyby chciano odesłać mnie z kwitkiem, powiedziano mi że jeśli podanie nie będzie pozytywnie rozpatrzone to będą interweniować. A może poradnia w której było robione orzeczenie mogłaby coś zadziałać ? Kolejne pytanie dlaczego nie do przedszkola ogólnodostępnego skoro w integracyjnym nie ma miejsc? Tam także musi być powołany zespół do pomocy dziecku, i muszą być realizowane zalecenia z orzeczenia. Jak pisałam wyżej starałam się o przyjęcie do przedszkola ogólnodostępnego, bo takie miałam także zaznaczone w orzeczeniu. Ja nie potrzebowałam na szczęście ich pomocy. Co do integracyjnego faktycznie w grupie nie może być więcej niż pięcioro dzieci i co jeśli w gminie jest 8 dzieci z potrzebami, co z pozostałą trójką? Ja tego nie wiem.
  • anulkaa_z 18.02.13, 21:57
    Nie dostaliśmy się ani do integracyjnego ani do ogólnodostępnego. Niestety nie dzwoniłam nigdzie. U nas to jeszcze była kwestia drugiego dziecka. Brat też się nie dostał a przecież nie poślę ich do różnych przedszkoli smile
  • sylwia7611 18.03.13, 21:08
    Mój synek chodzi od września do przedszkola integracyjnego, ja nie pracuję i Pani Dyrektor powiedziała że z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego MUSI przyjąć dziecko w pierwszej kolejności więc byłam spokojna od samego początku.
    --
    http://tnij.org/i457http://tnij.org/rfkt
  • pestka_w_pestce 18.03.13, 21:30
    ja spokojna nie byłam i jak widać nie bezpodstawnie - nie przyjęli mi dziecka. Orzeczenie odbieram jutro lub pojutrze, do 22 mam czas żeby złożyć odwołanie i mam nadzieję, że tym razem Mikołaj dostanie szansę zostania przedszkolakiem
    --

pestka-w-pestce.blog.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka