Dodaj do ulubionych

operacja-przebieg-rady

08.05.13, 17:18
Witam ,
Mamy wyznaczony termin operacji na 28 maja w Kajetanach, corka bedzie miala wtedy skonczone 8 miesiecy. Z jednej strony cieszymy sie ze to juz niebawem, z drugiej zas pojawiaja sie wielkie obawy , niepewnosc i strach przed operacja ale i pozniejszymi efektami.
Jak wyglada caly pobyt w kajetanach podczas operacji? Ile dni tam zazwyczaj trzeba zostac? Czy dzieci przechodza lagodnie operacje, jak potem dzieciaczki sie czuja? Ile trwa sama operacja?
Pojawia sie wiele pytan, moe ktos by w skrocie opisal caly przebieg takiego pobytu w szpitalu? Z checia pozyskam niebedne rady co zabrac, jak sie zachowywac czy nastawiac... Czy pierwszego dnia cos sie dzieje czy caly dzien to jedynie czekanie na operacje?
--
Córeczka ur. we wrześniu 2012 r/ głęboki niedosłuch, czekamy na operację
Edytor zaawansowany
  • gojapio 08.05.13, 19:29
    Wszystko będzie dobrze smile nie miną trzy miesiące i dolaczycie do grona implantofili smile
    Szczegóły hospitalizacji były opisywane w wielu wątkach - poszperaj w archiwum
  • Gość: grzes IP: *.181.112.153.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 08.05.13, 20:25
    pobyt trwa około 3 dni w pierwszym dniu robione są mozliwe badania jakie są do zrobienia dopiero na drugi dzień jest operacja a na trzeci dzień się wychodzi bynajmniej ja tak miałem w latach 2006 i 2007 operacja trwa róznie zależy od wady to co pamiętam rodzice mogli spać przez noc z dziećmi lub wykupywali sobie miejsce w pobliskim hotelu warunki były super to co trzeba tam wziąść to jakąś piżamkę mydełko ręcznik i takie tam żeczy jedzenie tam dają pozdrawiam
  • patkaka88 09.05.13, 21:50
    Witaj,
    My jesteśmy świeżo po operacji w Kajetanach. Córka miała operację 19 kwietnia. Miała wtedy dokładnie 10 miesięcy.
    Pobyt to około 5 dni. Przyjeto nas w czwartek na oddział. Generalnie tego dnia nic kompletnie się nie dzieje. Polecam wyspać się tej nocy przed operacją, bo później możesz, ale nie musisz czuwać przy dziecku. Zuza tego też dnia zjadła swój ostatni posiłek przed operacją. Następnego dnia zaczynają się operację już od 7 rano, i po takie maluchy przychodza najpierw. My mielismy pewne komplikacje i najpierw musielismy zrobić dodatkowo rezonans, wiec mala miala tego dnia dwie narkozy. Przyszli po nas o 13 na operacje, o 15.20 byłam już na sali wybudzen po mala. Zuzia dobrze zniosla operacje. Generalnie o 19 już biegała, także jest ok. Od tego momentu musisz uważać na dren i strzykawke którą dziecko ma przyczepione do glowy. Dlatego radze sie wyspać. Zuzi bardzo szybko zdjeli ta strzykawke, bo w niedziele rano. Wszystko zalezy od tego ile krwi sie zbiera w niej. Im mniej tym lepiej. Niedziela to była obserwacja, czy jest ok. Wyszlysmy do domu w poniedzialek, kolo 12.30. Jesli Mala je obiadki ze sloiczka polecam wziac podgrzewacz, bo na oddziale nie ma mikrofali. Jest czajnik. W dniu operacji trzeba maluszka wykapac i przebrac w pizamke, najlepiej pajaca rozpinanego na calej długości. Dobrze umyć wloski, bo pozniej przez 30 dni od wypisu nie mozna moczyc operowanego ucha, wiec umycie dokladne włosków graniczy z cudem. Po 10 dniach od operacji jest zdjecie szwow.
    Jak bedziesz miala jakies dodatkowe pytania to pisz na patkaka@op.pl
  • olaa-aa 10.05.13, 09:54
    Cześć patkaka88,
    Dziękuje za wyczerpująca odpowiedz, aż gorąco mi się zrobiło czytając to.... Zazdroszczę że już jesteście po i wszystko gładko poszło.... czekam tez na ten moment.
    Nam powiedzieli że mamy się zgłosić o 8 rano,ale właśnie myślę czy jest sens tak wcześniej przyjeżdżać, z hospitalizacja było to sam, byliśmy rano a dopiero o 15 dostaliśmy łóżko i lekarz nas przyjął na 3 minuty po 16...
    Twoja Zuzia ma 10 miesięcy i już biega? Martwię się czy mała nie będzie chciała ściągnąć opatrunku i tej strzykawki, od 2 tygodni po chwili ściąga aparaty,opaski,czapki,cokolwiek jej się na głowę założy.... można zabrać wózek?
    Czy sa jakieś badania przed operacją (abr, psycholog itp)? a po operacji coś sie dzieje czy tylko obserwacja? Przy wyjściu do domku zdejmują opatrunek czy jeszcze trzeba go mieć? Wszystkie dzieci które tam były ładnie zniosły operacje i pobyt po?
    Jaką dostaliście firmę implantu?Wszyscy te same czy rożne przydzielali?
    Jak Zuzia się teraz czuje? Widać z pod skóry cześć implantu? Kiedy aktywacje macie?

--
  • patkaka88 10.05.13, 16:18
    Witaj,
    W pewnym sensie jest to dobre rozwiazanie, zeby tam sie zgłosić wczesniej, bo dziecko wtedy przyzwyczaja sie do nowego miejsca. Nie musicie siedziec w szpita,u tego pierwszego dnia możecie wyjsc na spacer. Niestety nie można wziąć wózka na oddział, ze względu na sterylnosc. Teraz Zuzia zaczyna sama przemieszczać się na spore odległości, a w szpitalu to za rączkę biegała. Niestety nie wszystkie dzieci zniosly dobrze operacje, byl chlopiec ktory wymiotowal bardzo. Byl tez chlopiec, ktory dostal biegunki i wymiotow, spotkalismy go na zdjeciu szwow, okazalo sie ze go przewiezli do innego szpitala na obserwację. Stwierdzono że jest uczulony na antybiotyk, ktory dostawaly dzieciaczki. Generalnie jest ze nie robia juz ABR nie ma spotkan z psychologiem, czy logopeda, przychodzisz tam strikte na operacje. Jesli chodzi o ten opatrunek, to niestety u nas Zuza siegala i sprawdzala co tam ma. Opatrunek zsunal nam sie juz po 2 godzinach od operacji i bylo widac szwy. Pani pielegniarka nam go zmienila i juz sie wszystko dobrze trzymalo. Trzyma sie go do wyjscia ze szpitala. Ja malej przekleilam te strzykawke na plecy i juz nie bylo problemu, nie siegala. Jeden nocy tak sie krecila, ze ten dren wyskoczyl ze strzykawki, ale pielegniarka o 3 w nocy nam wszystko naprawila. Personel bardzo mily. Panie pomagaja z czopkami, zeby je wlozyc jakm trzeba. Po wyjsciu ze szpitala, tez trzeba miec opatrunek zeby dziecko nie siegalo do szwow i oczywiscie trzeba pielegnowac je. My malej szybko sciagnelismy opatrunek, nastepnego dnia od wypisu juz chodzila bez. Zauwazylismy, ze jak go ma to tam siega, a jak go nie ma to nic sie dzieje. Dodatkowo powietrze przyspiesza gojenie smile Tylko na noc zakladalismy jej opatrunek i bandazowalismy głowę, żeby go nie sciagnela. Dwa razy jej sie zsunal, ale nic sie nie stalo. Zdjecie szwow jest po 10 dniach od operacji. Zuza plakala, bo musialam ja mocno trzymac, zeby ja nie skaleczyla lekarka przecinajac szwy. Raczej ja to nie bolalo, bo jak ja puscilam to przestala plakac. Przez te dni dajesz tez dziecku antybiotyk, recepte dostaniesz przy wypisie.
    My mamy Medel Concerto Opus 2, wszystkie maluszki je dostały.
    Od poczatku Zuza czuła sie dobrze, nie mamy z nia problemow. Teraz kiedy już zeszla calkowicie opuchlizna idealnie widac gdzie jest implant, ale jak wloski odrosnal to nic nie bedzie widac. Aktywacje mamy 20 maja, już calkiem niedlugo. A teraz od poniedzialku mamy juz malej zakladac procesor, zeby sie oswoila i zeby ucho zaczelo sie przyzwyczajac, ze cos sie juz dzieje. Bo wychodzac w ciagu tygodnia dostajesz od razu procesor, jak w weekend to dostajesz na zdjeciu szwow. Od razu tego dnia jest sprawdzenie, czy dzialaja wszystkie elektrody i zostaje ustawiony na 5 dB.
  • olaa-aa 13.05.13, 13:17
    Czyli miałyście szczęście że Wam to tak gładko poszło... mam nadzieje że u mnie będzie podobnie. Jak byłam na 3dniowje hospitalizacji to pozwolili mi wózek zabrać,a to sala pooperacyjna jest winnym miejscu? Cały pobyt jest się na oddziale pooperacyjnym? widziałam tam dzieciaczki po operacji w tym samym oddziale co ja i ja śmiało mogłam tam spacerować z dosyć dużym wózkiem. Ne ukrywam że wygodniej byłoby mi z wózkiem.
    To już za tydzień aktywacja- ale fajnie, zazdroszczę!!! Napisz koniecznie jakie były Zuzi pierwsze reakcje.

--
  • olaa-aa 26.05.13, 11:38
    Jesteśmy już po operacji, która odbyła się w poniedziałek 20/05. Nam poszło wszytko gładko, mała dużo spała,choć jest to dosyć mocne przeżycie.... W czwartek już byliśmy w domu.
    Zastanawiam się teraz czy uderzenie dziecka głową miejscem gdzie jest implant może spowodować jego uszkodzenia,lub mocny ból? Trochę się tego obawiam.
    Dostaliśmy firmę Medel, concerto,opus 2, w środę zdjęcie szwów, 10 czerwca uruchomienie.
    Jak było z aktywacją? Widać jakieś reakcje dziecka?
    --
  • patkaka88 26.05.13, 23:07
    Zdarza się tak, ze jesli dziecko się przewroci, uderzy w miejsce gdzie jest implant, zostaje on uszkodzony. Jest takie ryzyko. Zuzia odkąd ma implant jest bardzo ostrozna.
    W poniedziałek 20 maja mielismy pierwsze podłączenie procesora. Zostały wgrane 4 programy do procesora. Teraz co tydzien mamy zmieniac jej te programy, kazdy nastepny jest po prostu glosniejszy. Przy sprawdzeniu tych programow Zuzia pieknie reagowala, a na ostatnim 4 sie rozplakala, bylo dla niej zdecydowanie za głośno! Teraz powoli zaczyna reagowac w domu na dzwieki. Wiadomo na efekty trzeba czekac, ale my jestesmy juz zadowoleni. Mala nie sciaga, choc odkryla juz ze ma cewke. Cudownym rozwiazaniem dla takiego maluszka jest zestaw dzieciecy. Nic nie wisi na uchu, jest przyczepione do ubranka i nie korci, żeby go ściągać! Ko,ejne ustawienie 17 lipca, czyli za dwa miesiace. Takie sa kolejki i lista oczekujacych.
  • pestka_w_pestce 26.05.13, 23:33
    to nie kwestia kolejki - to kwestia tego, że im dalej od podłączenia tym rzadziej ustawienia - my np. jesteśmy 2 lata po wszczepie, a już prawie rok minął od ostatnich ustawień - jedziemy w czerwcu. A już na ostatnich ustawieniach powiedziano nam, że w zasadzie nie ma już u nas co zmieniać, minimalnie zrobili głośniej. Także myślę, że w czerwcu czeka nas tylko kontrola.
    --
    mama Mikołaja UP/UL 80-90dB UP: Phonak Naida UP III Jr; UL: Medel Sonata + Opus 2
    i Maksia UP/UL 50-60dB, Phonak Nios Micro

pestka-w-pestce.blog.pl
  • pizza987 27.05.13, 08:40
    Pewna uwaga do zestawu pediatrycznego i tematu że nic nie wisi na uchu. Też to kiedyś przerabialiśmy, jednak procesor przypięty do ubrania ociera o nie i powoduje całkiem niezły hałas który można sprawdzić podłączając słuchawki i słuchając samemu.
    --
    Przemek tata Poli ur. 23.12.2005 UL Nucleus 5 od 30.01.2012, UP Nucleus Freedom od 28.05.2007; oraz Alka ur. 23.06.2011 słyszącego bez wspomagania
    www.uslyszecswiat.org.pl
  • patkaka88 27.05.13, 09:18
    Oczywiście im dalej to wizyty w Kajetanach są rzadziej, ale to bedzie nasze drugie ustawienie, ktore powinno sie odbyć miesiac po pierwszym. Poinformowana nas, ze dlatego jest po dwoch, bo nie mają miejsc.
    A co do tego zestawu, to i tak dla nas jest plusem. Możliwe, ze tak jest. Nie mamy możliwości sprawdzenia tego dzieki zestawowi FM. Teraz nie odstaje sie w Kajetanach zestawu dla dzieci, trzeba napisac do Medelu i albo kupić za 650 zl, albo wymienic np za zestaw FM. My wybralismy druga opcje. Dodatkowo Zuzia nosila podstawowy zestaw przez dwa dni i odparzylo jej sie ucho. Wiec wiadomo, kazdy wybiera to co jest dla niego dobre.
  • jasiek4 27.05.13, 10:21
    Oczywiście, że zestaw pediatryczny ma jakieś zalety ale ma i wady. To co już napisano o szumach a druga sprawa to lokalizacja źródła dźwięków inaczej słucha się uchem a inaczej plecami. I jeśli rodzice znają te wady i świadomie decydują się na takie rozwiązanie to ich wybór.
    I chyba nikt tu nikogo nie będzie nawracał tylko tak informacyjnie piszemy smile

A co do terminów to trochę się zdziwiłam bo u nas te terminy jakby krótsze niż za pierwszym razem. Kwalifikacja koniec marca, operacja początek maja i pierwsze ustawienia już po trzech tygodniach od operacji dalszych terminów jeszcze nie znamy.
  • pizza987 27.05.13, 10:45
    Kiedy zdecydowalismy się na zestaw pediatryczny dla Poli to też nie był za darmo (kupowalismy w Medicusie i to były chore pieniądze bo żeby zdobyś przedłużacz i klips do ubrania musieliśmy kupić cały zestaw akcesoriów ze Snugfit-em, zabezpieczanymi koszyczkami na baterie itp, znaczy się zapas rzeczy których nigdy nie użyliśmy).... tak tylko informacyjnie piszę bo może nie każdy zwrócił jakoś na to uwagę (chodzi o procesor na plecach)..
    --
    Przemek tata Poli ur. 23.12.2005 UL Nucleus 5 od 30.01.2012, UP Nucleus Freedom od 28.05.2007; oraz Alka ur. 23.06.2011 słyszącego bez wspomagania
    www.uslyszecswiat.org.pl
  • patkaka88 27.05.13, 11:11
    No ja też sie zdiwilam tymi terminami i to bardzo, reszta juz jest ok, tak jak oni sygeruja zeby przyjezdzac, tak znalazly sie terminy na te dwa lata.

My Zuzi procesor nie zakladamy na plecach, wlasnie ze wzgledu na ta lokalizację dzwieku. Przypinam jej na ramieniu na wysokosci ucha, zeby jak najbardziej bylo zblizone do noszenia procesora na uchu. Gdy jej ucho nie bedzie takie mieciutkie i malutkie, to od razu zaczniemy przyzwyczajac ja do procesora na ucho.
  • Gość: asiczak IP: *.adsl.inetia.pl 28.05.13, 09:18
    My mieliśmy w zestawie takie cudo ,że procek sam był na uchu pod cienką opaską z koronki, a sam pojemnik z bateriami na pleckach, jedynym minusem był długi kabel , który często ruszany szybko sie zużywał....(mała miała 6 miesięcy i ważyła 6 kg.) lepiej dla dziecka aby się uczyło prawidłowo lokalizacji dźwięków , a na drugim uszku macie aparat? Nam aparat na prawym uchu sporo dał.
  • Gość: 7marcysia IP: 213.233.149.* 28.05.13, 15:14
    Nam kazali odrazu zakladac procka na ucho ale ja widzialam ze tam jeszcze nie dokonca zaschnęła jej ta ranka i zaczęlam kombinować.Najpierw kupilam zwyklą opaske i nią przytrzymywalismy, potem zamawiałam specjalnie szyta opaske ze stanów ale za bardzo wycierała małej włoski i sie balam ze w koncu łysiutka z tyłu zostane i teraz stanęło na koronkowej opasce i na niej zachaczam procka i ładnie się trzyma dopóki mała nie zaczyna jej ściągać.U nas był problem bo córka nie siedziała jeszcze w momencie podłączenia i w sumie teraz dopiero zaczeła a utrzymanie magnesu na głowie u dziecka lezącego to koszmar jak magnes jest z tyłu głowki.Ten pediatryczny zestaw to u nas niewypał, córka miała szał jak jej przyczepiałam akumulatorek do bluzeczki i wciąż ciągneła za kabel i wszystko ściągała.
  • olaa-aa 28.05.13, 15:41
    My mamy 10/06 pierwszą aktywację, myślimy o tych zestawach dziecięcych choć już sama nie wiem jak czytam wasze opinie....
    Nie wyobrażam sobie takiego dużego głośnika na uchu małej,zresztą aparaty ciągle ściągała po każdym założeniu, wydaje się dobra opcja na ubranku.
    --
    Córeczka ur. 09/2012r. głęboki niedosłuch,concerto opus2
  • patkaka88 28.05.13, 18:00
    U nas niestety nie było korzyści z noszenia aparatów. Mala w ogóle nie reagowała. Aczkolwiek mieliśmy aparaty wyporzyczone, wiadomo jak z nimi jest. Teraz powoli przymierzamy sie do zakupu aparatu na drugie ucho. Jednak wiem, ze bedzie to ciezkie przejcie, bo Zuzi przeszkadzaja wkladki. Za kazdym razem je wyciagala. Teraz przy procesorze bylo inaczej, nic nie zdejmowala. Bylismy bardzo zadowoleni, oczywiscie zakladalismy jej opaske, zeby procesor nie spadal. Jednak po calym dniu noszenia procesora okazalo sie, ze ma odparzone ucho. Bylo bardzo czerwone. Ma na prawde bardzo malutkie uszko, do tego jest jeszcze bardzo plastyczne. Teraz wybralismy wersje wszystko na ubranko. Nic nie sciaga. Ladnie zaczęła reagowac. A chyba to aktualnie sie liczy. Uwazam, ze w naszym przypadku to rozwiazanie jest korzystne. Mala sie nie denerwuje, ze cos jej ciazy na uchu. Moze w przyszlym roku kupimy zestaw, gdzie tylko baterie beda na ubranku? Nie wiem. Jedno jest pewne, ze bedziemy ja pozniej przyzwyczajac do zwyklego zestawu.

Ola sprawdz jak bedzie u Was. Po pierwszych dwoch dniach zobaczysz, czy ten zestaw podstawowy jest dla Twojej corki odpowiedni. Z tego co pamietam, to mieszkasz kolo Kajetan, takze w razie co w kazdej chwili bedziesz mogla podjechac do Medelu w Warszawie i zamienisz sie na zestaw dziecięcy.
  • olaa-aa 28.05.13, 18:17
    próbowałam jej dzisiaj to założyć ale to jest za duzeeee , ucho się całe zagina a ona jeszcze jak poczuła coś na uchu to od razu łapka ściągnęła.... uncertain
    Nie trzeba przyzwyczajać zaraz wejdzie medel rondo a tam juz nic na uchu sie nie trzyma smile
    www.youtube.com/watch?v=ykjikrz8BPo
    a to mozna coś zamieniać w Modelu- tam na ul. Poleczki czy w KAjetanach, co na co się wymienia?

--
  • patkaka88 28.05.13, 19:48
    No właśnie. Wiec myślę, ze u Was też sie sprawdzi ten zestaw na ubranko. Lepiej tak, niz żeby w ogóle nie nosiła lub sie denerwowala i sciagala.

Wymienia sie na Poleczki. Mozesz tam zadzwonic i juz sobie wymienic, zeby na podlaczenie miec juz ten dzieciecy zestaw. My wymienilismy sie za zestaw FM, maluchy przez conajmniej 5-6 lat lub nawet wiecej z nich nie skorzystaja raczej.
  • Gość: niebo78 IP: 178.239.1.* 28.05.13, 23:52
    My mieliśmy zestaw na ubranko ale dokupiliśmy opus 2 xs i zauważyliśmy że lepiej do niej docierają dźwięki i szybciej je lokalizuje przyjęła go bez problemu a miała 12 msc, dodatkowo mała ma zaczepiony implant i aparat do junior kids clip phonak dzięki czemu niema poszukiwań implantu w przypadku gdy go gdzieś zapodzieje.
  • jamargolcia 29.05.13, 06:49
    Moim zdaniem to nie będzie rozwiązanie dla dzieci. Co w sytuacji gdy to spadnie? Nie wyobrażam sobie biegania non stop za dzieckiem i pilnowania czy ma implant. W szkole czy przedszkolu będzie samo a z tego co widzę po mojej córce nie zawsze zwraca uwagę czy cewka jest przyczepiona więc i nie zwróciłaby uwagi czy ma ten implant. Na pewno jest to ciekawe rozwiązanie dla starszych dzieci i dorosłych dla małych dzieci porażka.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6i09kny4b3aa8.png
  • jasiek4 29.05.13, 12:28
    Też mi się tak wydaje, że to nie dla maluchów. Przy małym dziecku właśnie spadanie cewki jest największym problemem a to rondo jest sporo większe od cewki więc tym łatwiej będzie spadało.
    No i ja osobiście bardzo boję się zgubienia czy np. rozdeptania procesora dlatego używamy zabezpieczeń z klipsem a jak zabezpieczyć rondo ?
    Ale fajnie, że coś się dzieje i idzie do przodu.
  • olaa-aa 29.05.13, 13:37
    a czy sprawdza się wkładka silikonowa do uchu przy procesorze dla najmłodszych dzieci?
    --
  • Gość: aig20 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.13, 17:06
    Córeczka nosi wkładki miękkie silikonowe od urodzenia do dzisiaj(5 lat).Nawet kiedy spadnie jej cewka, implant mocno trzyma się na uszku, nie boje sie że upadnie.Taka wkładka silikonowa może mieć zrobiony duży otwór wentylacyjny i uszko fajnie oddycha.Niektóre dzieciaki mają ażurowe wkładki plastikowe i nie polecam, znam dziewczynke którą uderzono mocno piłką w szkole i ucho było mocno uszkodzone twarda wkładką.Do aparatu wkładka musi być szczelna.
  • pizza987 29.05.13, 21:40
    Pola nosi procesor (teraz już dwa) od drugiego roku życia na wkładce. Początkowo używaliśmy zestawu pediatrycznego-przedłużacza do Freedoma ale po jego uszkodzeniu przeszliśmy na cały procesor na uchu (od 3,5 rokum życia) i nigdy nie było z tym problemu. Obecnie ma kolejne już wkładki robione w Oticonie w Warszawie bardzo miękkie, z otworami wentylacyjnymi i temat sprawuje się znakomicie. Przez ten cały czas nie przypominam sobie żeby procesor jej spadł na amen, nawet jak wkładka nie jest prawidlowo założona (czasem jak sama w szkole wymienia baterie/akumulator lub jedna z babć ma po tylu latach problem z założeniem wkładki) procesor jest zabezpieczony. Kiedyś robiliśmy podchody do Snugfit'a oraz opaski wokół ucha i wkładka w naszym przypadku sprawdza się najlepiej.
    --
    www.uslyszecswiat.org.pl
  • jamargolcia 29.05.13, 21:42
    My też używamy wkładki do implantu do niedawna dodatkowo był klips. W tej chwili córka (6 lat) już na tyle uważa, że mam nadzieję że wystarczy sama wkładka. Chociaż zdaża się właśnie że cewka wisi a ona nie zwraca na to uwagi i dopiero jak ją upomne to przypina.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6i09kny4b3aa8.png
  • gojapio 29.05.13, 22:56
    a myśmy o dziwo przeprosili się ze snugfitem - na mini-uchu (nasz to chucherko, 12kg, mimo 4 lat) trzyma się bardzo dzielnie. Jedyny minus - nie da się nosić "skórki" na procek w piłki, a to był wcześniej bardzo ważny element budowania atrakcyjności towarzyskiej w przedszkolu - wszyscy chłopcy chcieli mieć implant wink
  • olaa-aa 30.05.13, 09:38
    myślę że wystartujemy z zestawem na ubranko, konsultowałam to z dwoma Paniami rehabilitantkami z rożnych miejsc i obie podobnie stwierdziły że jeśli dziecko ma małe uszko to na początek dobrze się to sprawuje i wiele dzieci zostały dobrze wy-rehabilitowanych z takim zestawem. Pewnie potem przejdziemy na standardowy zestaw z silikonowa wkładka,może ten z pojemnikiem na mniejsze baterie ,choć to jeszcze daleka droga do tego smile Kiedy córka będzie miała około 4-6 lat to myślę o tym rondzie ale to również dalekie plany, pewnie do tego czasu już będzie przyzwyczajona do tego co mamy smile
    Z niecierpliwością czekam na podłączenie, ciekawe czy już będzie widać po dziecku jakieś reakcje? Kiedy można spodziewać się "fajnych " reakcji? Kiedy przyjdzie moment że naprawdę się będziemy cieszyć że operacja była dobrym wyborem? Długo trzeba czekać na taką chwilę? Wiem że sprawa indywidualna,ale jak było u Was?
    --
  • Gość: 7marcysia IP: 213.233.149.* 30.05.13, 22:09
    My jestesmy moge powiedziec ze świezo po podlączeniu bo od kwietnia czyli niecale 2 miesiace i moge powiedziec ze mala juz fajnie reaguje, jak dla mnie jestem zadowolona.W sumie na głos zareagowala odrazu przy podlączeniu i spojrzała mi głęboko w oczy.A teraz reaguje juz na swoje imie, rozpoznaje mój głos i męza i zaraz nas szuka jak nie jestesmy w zasięgu wzroku.Widac tez często ze np jak chodzi pralka, czy mikrofalówka, woda w czajniku sie gotuje to szuka skąd dobiega dzwięk.Rehabilitantki sa zadowolone.Daje też cześć jak się zawoła i ostatnio jak wołam "zrób puk,puk" to bierze 2 zabawki czy klocki i stuka o siebie.A i od poczatku jej ulubionym dzwiękiem były taki dzwoneczki wiatrowe i jak sie zapytam gdzie są dzwonki to wie o co chodzi i szuka i chce pociągnać za sznureczek.
    Kiedys nie zauwazylismy ze akumulatorek sie wyładowal i nawijam coś do niej a ona oczywiscie nie reaguje, mąż sie zorientowal, zmienił i ledwo glos usłyszała juz uśmiech na buźce był i patrzyła na mnie.Wogóle cieszy sie bardzo jak po spaniu nocnym zakladam jej "uszko" zaraz odwraca się w moja strone z uśmiechem na ustach smile
  • olaa-aa 31.05.13, 09:19
    super, czekam na takie chwile!
    w Kajetanach powiedziano nam żebyśmy nie nastawiali się że przy pierwszym podłączeniu będzie jakaś reakcja, choć widać czasami są reakcje.
    trzyma się na uchu dobrze wsyztsko? nie używacie nadal tego zestawu dla dzieci? macie ten zestaw z mniejszym pojemnikiem na baterie?
    --
  • Gość: 7marcysia IP: 213.233.149.* 31.05.13, 14:42
    Nam tez mówiono ze moze nie byc zadnej reakcji ale mala odrazu zareagowala, mieli tez przypadek ze dziecko dopiero po 3 m-cach zaczeło reagować.U nas dokladnie tak to wygladalo jak u tego chlopca www.youtube.com/watch?v=XribTy0IM1k Co do procesora to my nie zakladamy go małej na uszko, nie uzywamy tez zadnego z tych "wspomagaczy" dla malych dzieci ani kabelków na ubranku, mamy normalnie duzy akumulator przy procesorze i uzywamy takich podobnych opasek do tej www.princessbowtique.net/item_340/Clearance--Lime-Rose-Hair-Clip-Lime-Crochet-Headband.htm chodzi o taka z tymi dziurkami, po prostu zahaczam procesor tym haczykiem co na uchu powinien sie trzymac o wewnętrzna strone opaski i super sie trzyma, uszko nie jest obciażone i nie spada dopóki mala nie zaczyna przy nim majstrować.Wszystko inne u nas sie nie sprawdziło bo mała tak sie wyginała ze dorwała kazdy kabelek.Potem jak włoski urosna bedziemy używac takich opasek www.joybandsllc.com/photo_gallery.htm bo na razie za bardzo jej włoski wycieralo i zaczęłam sie martwic ze jej wogóle nie urosną.
  • olaa-aa 31.05.13, 14:55
    super, już nie mogę się doczekać, 10/06 mamy aktywacje umówioną. A co w ten dzień się dzieje na miejscu? mamy zapisane ze będzie wsyztsko trwało od 8-16.?
    A te opaski to tez świetny pomysł.... można je jakoś w Polsce nabyć?
    --
  • 7marcysia 31.05.13, 15:43
    Olaa-aa ja niezorientowana w Kajetanach.Ale co do implantu i oprzyrzadowania każdy musi swój sposób znaleść.Nasze gwiazdy jeszcze małe i prawie wciąż z nimi przebywamy, co innego starsze dzieci których nie ma się wciąż na oku.Ale nasze dziewczynki równolatki i rownoczesnie prawie zaimplantowane wiec myślę ze nie raz bedziemy sie radzic nawzajem smile
  • olaa-aa 31.05.13, 15:49
    jasne, jak coś nam fajnie przypasuje to na pewno się podzielę ta informacją smile
    --
  • patkaka88 31.05.13, 20:06
    Na podłączeniu było tak.
    Stawić się w Kajetanach na 8 na górze. Czekasz w kolejce do lekarza, zeby sprawdził czy wszystko jest ok i czy uszka sa zdrowe. Potem do 10 jest ustawienie procesora i tak na prawdę dziecko jest potrzebne do tego momentu. Później o 10 jest wykład jak bardzo ważna jest rehabilitacja i co dalej. Trwa on godzinę, może trochę ponad. Idzie na nie jeden rodzic, drugi zostaje z dzieckiem na zewnątrz, no chyba że będziesz sama. Potem o 13 jest wykład z miejscową logopeda i tu masz mozliwosc zapisania się na dodatkową rehabilitację w Kajetanach. Możesz ale nie musisz, my sie zdecydowalismy. Wyglada to tak, ze zajecia sa raz w miesiacu, w miesiacach w ktorych nie przyjezdzasz na ustawienie. W miedzyczasie przysluguje Wam obiad, jeden oczywiscie. O 15 dostajesz wypis i terminy ustawień w Kajetanach
  • Gość: 7marcysia IP: 213.233.149.* 14.07.13, 22:13
    olaa-aa jak tam po podłączeniu ,jak sobie radzicie z utrzymaniem procesora na uszku?
  • olaa-aa 29.07.13, 08:04
    Czesc,
    Bylismy na wyjezdzie rehabilitacyjnym ale juz jestesmy smile
    Na ten moment mamy ten zestaw dzieciecy ktory przyczepiamy do bluzeczki. Mala juz dobrze reaguje na wiekszosc dzwiekow wiec bardzo 2jestesmy zadowoleni. Na uchu procesor poprostu wisi zgniatajac je. Jest to za duze na 10cio miesieczne dziecko. Zakladam ze za rok kupimy moze ten mniejszy procesor i bedziemy probowac zakladac na ucho.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.