orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Mój syn ma niedosłuch jednostronny 50 dB,drugie ucho 10 dB czy ktoś z Was orientuje sie czy przysługuje takie orzeczenie .Bardzo prosze podpowiedzi,lub gdzie można szukać takich danych bo sama nigdzie nic na ten temat nie mogę znlaleźć
    • wg mojej powiatowej poradni przy każdym stwierdzonym i poświadczonym przez audiologa niedosłuchu takie orzeczenie przysługuje. niestety o tym decyduje komisja, a każda może rozstrzygnąć inaczej. czyli najkrócej - jeśli nie złożysz wniosku do swojej poradni psychologiczno - pedagogicznej o wydanie orzeczenia to się nie dowiesz, czy Wam ono przysługuje.
      --
      mama Mikołaja UP/UL 80-90dB UP: Phonak Naida UP III Jr; UL: Medel Sonata + Opus 2
      i Maksia UP/UL 50-60dB, Phonak Nios Micro

pestka-w-pestce.blog.pl
      • Złożyłam taki wniosek ale to czekanie...Komisja zbiera sie pod koniec sierpnia,a ja jestem cała w nerwach ,bo syn rozpoczyna od września pierwszą klasę.Nasza szkoła mała, więc nie wiadomo czy utworzą klasę integracyją,bo co prawda dwójka dzieci jest z orzeczeniem,ale do utworzenia takiej klasy podobno potrzebna jest trójka.Na razie wiedaomo że klasa ma liczyć 25 dzieci no i 1 nauczyciel,wiec ciężko by było...
        • Właśnie się dowiedziałam ,że i tak nie utworzą klasy integracyjnej.Jedyna możliwośc to przenieść do innej szkoły gdzie takie klasy będą.Będe musiała popytać,czy jakby co to wogóle przyjmą...Mieszkam w centrum Gdańska więc do wyboru mam kilka szkół,a czy będą tam miejsca to dopiero się dowiem.
    • Witam! Moja córka Ola-obecnie 17,5 letnia miała wydane orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego począwszy od szkoły podstawowej.Nigdy nie chodziła do klasy integracyjnej i radziła sobie świetnie.Od września zaczyna naukę w 2 klasie liceum.W orzeczeniu poradnia ma obowiązek szczegółowo wskazać jakie warunki ma zapewnić szkoła,żeby dziecko prawidłowo się rozwijało.Różnie bywa z egzekwowaniem tego,co sie dziecku należy,ale przy odrobinie uporu i konsekwencji ze strony rodziców wszystko powinno być ok.Pozdrawiam.Monika
    • Gość: mama ewy IP: *.adsl.inetia.pl 01.08.13, 19:14
      moja córka ma orzeczenie
      niedosłuch 50-60 db tak naprawdę do niczego nie potrzebne
      chodzi do zwykłej klasy 28 uczniów zdała do kl, 4 z wyróżnieniem

załatwiaj powoli niema pośpiechu ale dopilnuj podstawowych rzeczy jak siedzenie na 1 ławce i ciągły kontakt z nauczycielem.

córka śpiewa w chórze i solo na apelach więc i cuda się zdarzają
      GŁOWA DO GÓRY BĘDZIE DOBRZE
    • mój syn też ma jednostronny niedosłuch odbiorczy i też idzie do pierwszej klasy i też się starałam o takie orzeczenie.Jednak,gdyby nie miał takiego orzeczenia to i tak by chodził do szkoły integracyjnej,bo akurat taka u nas jest.A że ma orzeczenienie to w klasie będzie dodatkowy nauczyciel,przysługuje mu 2 godziny dodatkowo zajęć,np.z logopedą,surdopedagogiem czy pedagogiem,jeśli mieszkalibyśmy daleko od szkoły to bezpłatny dowóz.Ponadto w zaleceniu ma wyznaczenie miejsca blisko nauczyciela.
      Dziwię się że Wasza poradnia tak późno wyznaczyła datę tej komisji,pod koniec sierpnia?Nas szkoła bardzo naciskała,aby dostarczyć te orzeczenie do końca czerwca,bo muszą wiedzieć wcześniej jakie klasy utworzyć,bo to też musi zatwierdzić wydział edukacji w UM.

ale myślę że bez problemu otzrymacie takie orzeczenie.Napewno wniosek opierałaś o orzeczenie lekarskie i wnioski pedagoga,logopedy czy surdologopedy,więc spokojnie,tylko czekać.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.