Dodaj do ulubionych

100% refundacji przez NFZ na implant słuchowy?

19.05.14, 15:41
Nie każdy Polak wie, ale NFZ w pełni ponosi koszty związane z implantem słuchowym niezależnie od wieku pacjenta i miejsca jego zamieszkania. Rejonizacja w tym wypadku nie obowiązuje. Refundacja obejmuje całość procesu: od zabiegu, przez koszt implantu i procesora mowy po rehabilitację. Jedyne koszty, jakie ponosi osoba zaimplantowana to te związane z codziennym użytkowaniem urządzenia (baterie, dodatkowe akcesoria) i dodatkowymi godzinami rehabilitacji, jeśli jest taka potrzeba.

Co więcej po 5 latach można starać się o wymianę procesora na zupełnie nowe urządzenie także w ramach programu refundacji NFZ.

Pozdrawiam
Łukasz Narożny
--
MEDICUS Aparatura i Instrumenty Medyczne
(wyłączny dystrybutor w Polsce implantów słuchowych Cochlear)

Osobom zainteresowanym leczeniem niedosłuchów implantami polecam: www.razemdlasluchu.pl
Edytor zaawansowany
  • sylwia11022000 21.04.15, 14:31
    Ja czekam 8 lat
  • gocha_gocha3 23.03.18, 05:53
    Fajnie ,że NFZ opłaca całościowo implant plus rehabilitacje. Sama posiadam implant firmy Cochlear z dofinansowania NFZ. Po 5 latach jestem zadowolona ,że podjęłam się tej operacji implant ten pomógł mi na nowo usłyszeć dźwięki.
  • mamaagatki 30.01.19, 14:58
    Witam, jestem mama 2 latki zaimplantowanej w Wielkiej Brytanii, chcialabym dowiedzieć sie jak wyglada leczenie i rehabilitacja w Polsce, jak wyglada wymiana procesorow czy w moim przypadku mogę liczyć na NFZ proszę o pomoc

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka